Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I ja sam imao tu cast i zadovoljstvo da bacim pogled na Mrkijevu ljutu masinu i to je toliko specifican i interesantan motor, sa licnim stilom i pecatom koji mu je Mrki udahnuo, da daleko prevazilazi chopere iz Orange County radionice  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Buduci da je ovo tema o motoru koji i ja vozim  da se javim.

Ja sam mog Challangera kupio proslo ljeto i sa njim nisam presao mnogo (2.000 km), ali za ovo sto sam presao sam zadovoljan.

Kvarova nisam imao do sada nijedan, niti sam imao ikakvih problema.

Da li je to bilo zato sto su mu nakon kupovine dotegnuti svi srafovi (preporuka!) ili zato sto je dobar ne znam, ali se ni ne bunim zbog toga  ;)

Kupio sam ga sa idejom da mi to budem motor za prvu sezonu dok se ucim da vozim, ali sam se nakon iskustva sa njim odlucio da ga vozim bar jos ovu sezonu.

Motor je tezak i robustan i odlicno podnosi nase puteve.

Slazem se sa forrestom oko upravljivosti: da bi se okrenuo za 180 treba mu prostora kao za auto  ;D

Na otvorenom putu sam uspio da postignem 110 km/h, ali ga uglavnom vozim oko stotke i tu brzinu postize i odrzava bez problema.

Zamjerka mu je sto nema pokazivac goriva u rezervoaru sto sam doduse rijesio tako sto ga napunim do vrha i vratim kilometrazu na nulu tako da se iducih 300 km ne razmisljam. Srecom rezervoar mu je veliki tako da ne moram svaki cas da svracam na pumpu

I ja sam se razmisljao oko prerade blatobrana, ali ono sto bih mu rado uradio je sjediste: malo je previse tvrdo, a ni oblik mi se nesto previse ne svidja.

Ono koje je uradio Oblak me je potaklo na razmisljanje, ali jos nisam donio konacnu odluku.

Kocnice rade svoj posao mada ja koristim iskljucivo prednju. Do sada nisam imao ekstremna kocenja tako da se sto se toga tice ne znam kako se ponasa.

Volio bih takodje da mu promijenim sijalicu jer koristi obicnu koja po mom misljenju ne daje dovoljne svjetlosti.

Forrest, koliko se sjecam ti si nesto budzio po pitanju fara, pa napisi kako je ispalo.

 

Generalna ocjena sa moje strane je da je dobar i preporucujem ga svima koji se razmisljaju oko nabavke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

saxi

hvala na komplimentima

nego da mi zgrabimo Peci motor pre nego se predomisli nesto

Cop cop cop sta znaci seci seci seci .

 

Da otimamo i to sto pre, dok je jos sa bukagijom na nozi, pa kad ga izgrunfujemo u ala Dragonfly stilu, da mu ga vratimo restilizovanog i majstorski izgrunfovanog  ;)

I da znas da tvoj privezak koji si mi darovao za moje kljuceve za belo tele  svima upada u oci, pa bi hteli da ga otmu, al ja ne dam  ;D Hvala za originalni i jedinstveni poklon  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ono sto mi je od pocetka smetalo,je oblik branika,to bih prvo promenio,zatim su tu plastike sa strane,i zamenio bih korman ravnim.Za bocne plastike imam dve ideje,prva da ih skinem potpuno,i druga da ih prefarbam u crno.Svaka vasa sugetija je vise nego dobrodosla!

Toliko od mene za sada,a sad vi....

 

Dok sam prije trazio mogucnosti prerade za svog kineza, neletio sam na ove :

 

04+OCT+06+029.jpg

 

ebay+183.jpg

 

BAD+BOB+009.jpg

 

Jedan od britanskih uvoznika Jinluna ih pravi i sredjuje, detalje mozete pogledati na http://www.sjbikes.co.uk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Da , da, da video si Oblaka, tz,tz,tz i onda je mali mrmot zavio cokoladicu :) :) :) :) :)

Ah da bro,pa ti si ustvari vituelan lik,ali videsmo tvoje handmade remek delo,koje na slikama izgleda nista u odnosu na uzivo! :D

Hvala za prvi srpski bobber .ma uradicemo mi i tvoj prvi srpsko kineski intruder

Mala ispravka,prvi pravi srpski bobber-made by DragonFly.Sad mi je vec lakse kada znam da imam podrsku takvih drugara, jedne vrlo umetnicke duse sa nepresusnim idejama,i Saxija,coveka sa zadivljujucem energijom,i srcem kao telefon!(kad god ga pozoves,on je tu  :D)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ako mislis na klasicno,kao pranje kola,naravno da da,jednom sam ga gurao do kuce oko KM i nesto  ;D Jbg,zasluzio je to, bilo posle Lalajkove Golije.I resim da ga castim dobrim pranjem(do tada su mi pricali bajke tipa,kruzer se ne pere,moze da mu rikne paljenje,trt,mrt,te sam ga samo briskao pamucnim krpicama....)Elem,odem ja u lokalni servis u Kraljeivini Mirijevo gde obicno perem auto,i decaci tamo,znajuci me,operu ga kao uvek sto rade sa mojim autom(operite ga kao za prodaju).I jesu :D.Isao sam rezonom da ako nesto treba da rikne,pa bolje da rikne u lokalu,nego negde in the midle of the nowhere,a prica sa riknjavanjem paljenja mi nije "pila vodu",jer je makina vec predhodno popila kisu do kolena(a i ja sa njim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Tehnicki podaci Challangera

CHALLENGER

 

motor: četvorotaktni, V motor

zapremina: 250 cc

hlađenje: vazdušno

max. snaga: 12 kW/8000 o/min

starter: elektro

dimenzije (mm): 2375x950x1125

težina: 155 kg

rezervoar za gorivo: 16 l

maksimalna dozvoljena težina: 150 kg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Odlicno Tomerc,ali ako vec stavljas podatke,stavi kompletne  ;D

Specifications:

Engine Brand: JL2V49FMM

Engine Type: Twin Cylinder

Engine Type: 4 Stroke

Engine Type: Air Cooled

Displacement: 248.9ml

Bore x Stroke: 4.9 x 6.6cm

Max Speed: 140kph

Max Power: 12kw @ 8000rpm

Max Torque: 17.5 n/m @ 6000rpm

Clutch Type: Hand Operated

Transmission Type: Manual

Gear Type: 1 Down - 4 Up

Drive Type: Chain

Start System: Electric Start

Ignition Type: TCI

Fuel Tank Capacity: 16litres

Front Brake: Disc

Rear Brake: Disc

Battery Voltage: 12v

Battery Capacity: 7a

Tyre Size (Front): 110/90-16

Tyre Size (Rear): 130/90-15

Suspension (Front): Telescopic Forks

Max Load: 150kg

 

Dimensions:

 

Crate Sizes:

Length: 2200mm

Width: 570mm

Height: 870mm

Weight: 200mm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Vrijedniji si nego ja - ja sam ove skinuo sa sajta Masstehnika koji ga je prodavao kod nas  ;D

Jedna zanimljivost: ovaj motor sa duzinom od 2.375 mm po dimenzijam ne zaostaje za mnogim jacim i poznatijim  motorima!

 

Npr.

Harley-Davidson XL 1200 R Sportster 2005 dugacak 2.245 mm!

Yamaha Drag star 650 je dugacka 2.340 mm

itd

Mozda se zato i tesko okrece  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

@Tomerc

jeste druze,far sam "prepravljao" silom prilika,jer mi je riknula sijalica.Tada nisam uspeo da nadjem originalnu,pa sam se odlucio za budz! Promenio sam konektor da bih mogao da koristim "automobilske" sijalice,i nisam se pokajao! Doduse,ima i tu sto sta da se jos sredi,al o tom- potom.

Dali imate problema sa paljenjem posle pranja?

 

Forrest spomenuo si da bi mu mozda stavio branike od Princa,dali se oni hvataju?

To mi je krajnja opcija,ako Hasan seckati varijanta ne uspe! :D

Nije bas da mi se oni od Princa svidjaju preterano,ali su svakako "normalniji" od mojih trenutno!

 

I jos nesto,planiram da postavim i crash bar,za koji licno mislim da je veoma korisna stvar na motorima.Da sam ga imao,verovatno bi sada noga bila cela!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Vrijedniji si nego ja - ja sam ove skinuo sa sajta Masstehnika koji ga je prodavao kod nas  ;D

Jedna zanimljivost: ovaj motor sa duzinom od 2.375 mm po dimenzijam ne zaostaje za mnogim jacim i poznatijim  motorima!

 

Npr.

Harley-Davidson XL 1200 R Sportster 2005 dugacak 2.245 mm!

Yamaha Drag star 650 je dugacka 2.340 mm

itd

Mozda se zato i tesko okrece  ;)

Mozda! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Tehnicki podaci Challangera

CHALLENGER

 

motor: četvorotaktni, V motor

zapremina: 250 cc

hlađenje: vazdušno

max. snaga: 12 kW/8000 o/min

starter: elektro

dimenzije (mm): 2375x950x1125

težina: 155 kg

rezervoar za gorivo: 16 l

maksimalna dozvoljena težina: 150 kg

 

 

Ako Challenger ima 150kg, pojescu ga za veceru.

Pre bih rekao 200kg suv, cak mi se cini da sam negde i nasao taj podatak. Moj motor koji je dosta manji i sa primetno  manje gvozdjurije navodno ima oko 160kg(ne secam se doduse da li je suv ili ne), ali ga svakodnevno isterujem preko cigli, sljunka peska rupa i slicno jer mi je dvoriste u izgradnji i to ga guram u nazad ili okrecem po takvom terenu ( a tek sta sam iskopao zbog ukopavanja zadnjeg tocka ;D).

Forestovog Challlengera sam, ne bas jedva, primetno teze pomerio po ne bas idealnoj, ali mnogo ravnijoj podlozi od ove sa kojom se zezam svaki dan.

 

Nego da nadjemo neku stocnu vagu pa da se to ispita. ;)

 

Tomerc, mi smo takoreci u komsiluku, pa lako mozes i sam da uporedis.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Meni se 'vaki oblik najviše sviđa:

 

04+OCT+06+029.jpg

 

Ravan korman, max saseckan prednji blatobran (iako bi ja ostavio zadnji kraj bar još 10 cm duži, zbog kiše), lepo izgleda straga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Meni se 'vaki oblik najviše sviđa:

 

04+OCT+06+029.jpg

 

Ravan korman, max saseckan prednji blatobran (iako bi ja ostavio zadnji kraj bar još 10 cm duži, zbog kiše), lepo izgleda straga...

 

Fenomenalna, a opet prilicno jednostavna prerada.

 

Cak mi je sad jos i primamljivija nego ranije, jer sam razbio nosace i crash bar. ;D

 

Kako mi je krenulo, ostace jos samo da se skrati blatobran i eto bobera. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Meni licno se vise svidja ovako,e sad treba tu poraditi na nekim stvarima.

Branik je skinut,sledi seckanje! Ajde dajte predloge ljudi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja