Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Lebane

Evo ovako hocu da promenim ili da otvorim ovaj auspuh koji je na njemu.

E sad neznam shta da radim niti koji auspuh da kupim gledao sam neke u Lousi ali neznam kakvi su ako neko ima iskustva voleo bih da mi pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

iskren da budem... ovde ima toliko dobrih majstora  tako da bi ti mozda predlozio i da razmislis na temu da napravis neki (tj. da ti se napravi) neki... unique  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Mozes ga opusteno otvoriti. Moslim da je Forrest to vec radio ako se ne varam... Auspuh na Challengeru dobro izgleda, ogroman je i dobro "cuci" uz taj motor :) Tako da bi ja da sam na tvom mestu, samo otvorio auspuh i to je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Mora bolje da se cuje ;) Ja sam na mom Keewayu izbusio auspuhe zato sto je bio tih, i veruj mi zvuk je mnogo bolji nego kao kad sam ga kupio :) Moj motor ima 150ccm i jedan cilindar a solidno se cuje, tvoj ima 250ccm i V nasinu... druze, mora da ima dobar zvuk! :) :) Kontaktiraj Forresta ako ne dodje u neko skorije vreme na temu i vidi da li je on "praznio" auspuh na njegovom motoru, posto mislim da jeste, on ti moze pomoci kako i sta da uradis ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Evo me!  :D

Pa ovako,slazem se sa Wolflord-om,ne bi ja tu nista menjao,samo ga otvori,i dobices bolji zvuk.Ja sam moj za sada samo izbusio,i motor je nekako prodisao,cini mi se da brze postize ubrzanje,a imam nameru da ga otvorim skroz,samo me je pad malo sprecio za to,i jos neke kastumizacije.Uglavnom nista veliko,jedino sto mi smeta na njemu su branici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

nemoj to da mi radis,ako odem u garazu....pre neki dan su me jedva odgovorila dva drugara!

Ajde kad se jos malo oporavim,a mislim da cu ovih dana da uradim servis,pa cu i da ga otvorim skroz,i onda slicice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Lebane

Znachi ti si samo otvorio zadnji deo od lonca?

Nisi vadio prigusivac?

 

Juche sam bio kod choveka koji to radi i on mi kaze da kad bude otvorio skroz auspuh da ce izgubiti malo na ubrzanju ali da ce dobiti malo na krajnjoj brzini a ukoliku mu bude zadnji deo malo skratio da bih mogao da mu stavi neki navoj pa unutra neki drugi manji prigusivac ili kako vec....,da ce se lepo cuti i ici ce kao shto je i isho.

 

Slazem sa tobom oko branika,sta ces da radis ?

 

Samo sto mene i one plasticne torbe uzasvaju,moracu da ih skinem za sad dok ne budem nasao neke druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

da,samo zadnji deo lonca,nisam vadio prigusivac.Branike cu da svakako pokusam da isecem,a ako ne uspe-uvek su tu od princa,ili tako nesto.Uostalom,sigurno cu konsultovati Dragonfly-a,on je umetnicka dusa! :D

Plasticne kofere sam skinuo odavno,ali da ne off-ujemo ovde,ovo je ipak tema za auspuF! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Lebane

Mislio sam da skeniras ako imas skener ili da slikas aparatom pa da mi tako posaljes,jer ja sam zvao u Novom Sadu i tamo su mi rekli da trazim tamo gde sam kupio a oni nemaju uputstvo pa reko da mi neko posalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mislio sam da skeniras ako imas skener ili da slikas aparatom pa da mi tako posaljes,jer ja sam zvao u Novom Sadu i tamo su mi rekli da trazim tamo gde sam kupio a oni nemaju uputstvo pa reko da mi neko posalje.

 

A sta bi sa reklamom na sajtu da sveako ima pravo da naruci besplatno uputstvo telefonom?

 

Ili to vazi samo dok ne kupis motor >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

odosmo u off

P.S. ma to za katalog izgleda nikako ne vazi, ja zvao pre oko godinu dana i rekli mi da to tek treba da odstampaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

A meni rekli da ce da postave na internet kad budu zavrisili katalog.:D

 

 

Otvorio si temu za auspuh a prichash o nekim papirima,  ::) mani se papira,chupaj sve iz auspuha i vozi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

E pa ovako drugari,

Ovde sam zeleo da se osvrnem na vrlo solidno odradjenog,a mozda ne tako popularnog kineza na nasem trzistu.Za svo ovo vreme,barem ja nisam uspeo da nadjem nista detaljinje o njemu na netu,pa sam resio da pokrenem temu,obzirom da sam primetio da nas ima nekoliko koji vozimo ovaj motor.Vozim ga vec godinu dana,presao sam oko 8200Km prosle sezone bez ikakvih problema.Bilo je tu i duzih kilometraza(Golija,Djerdap….),a najvise predjeno u jednom danu 670Km.Zaista mi je pruzio nezaboravne trenutke!Prilicno je udoban za duze ture,lepo lezi na putu,fino ubrzava,i ne pregreva se na duzim turama.Naravno ima i mana.Ono sto meni najvise smeta je upravljivost,posebno po gradu,to je kao da vozite kamion,odnosno mnogo veci kruzer.Kao i kod svakog kineza,bilo je tu u pocetku nekih decijih bolesti,ali sada sa ove vremenske distance su mi smesne.Preziveo je naravno i jedan pad,ozbiljniji po mene,nego po njega.Meni je u desnom kolenu ,i pored pune opreme(jakna i pantalone sa protektorima,kaciga rukavice,cizme),povredjeno sve sto moze da se povredi.Na motoru samo par ogrebotina,sve u svemu nista,potpuno u voznom stanju.Cak ni neki plasticni delovi nisu popucali,nego se samo izgrebali!Licno bih voleo da je stvar bila obrnuta,odnosno da se on polomio,a ja prosao samo sa ogrebotinama.Da ne gnjavim vise,to su neka moja iskustva do sada.

Svaki fabricki motor je lep na svoj nacin,ali tek kada mu date neki svoj licni pecat,onda je to-TO! U planu mi je bilo da tokom protekle zime preradim svog Challenger-a,ali sticajem okolnosti,to mi je izmaklo.Resio sam da ga vozim dalje takvog kakav je,sve do pre neki dan,kada je konacno sklopljen i u voznom stanju,iz garaze izasao prvi srpski kinez bober,remek delo naseg prijatelja Dragonfly-ja!Odmah nakon toga sam video Oblakov fenomenalan rad(verujte da mnooogo bolje izgleda uzivo nego na slikama),i tu je bio kraj! Iako sam predhodno odlucio da se strpim jos ovu sezonu,opasno mi se uvukla u glavu ideja da makar neke estetske promene napravim ovih dana.U tom cilju mi je vrlo dobrodosla svaki vas savet i ideja,jer nema se nesto puno vremena za vece zahvate,ipak je sezona pocela,i treba se voziti.

Ono sto mi je od pocetka smetalo,je oblik branika,to bih prvo promenio,zatim su tu plastike sa strane,i zamenio bih korman ravnim.Za bocne plastike imam dve ideje,prva da ih skinem potpuno,i druga da ih prefarbam u crno.Svaka vasa sugetija je vise nego dobrodosla!

Toliko od mene za sada,a sad vi....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

drago mi je da si konacno dosao u "vozno stanje'.Sto se tice motora apsolutno se slazem u vezi branika.Mozda bi mogao i zadnji malo da skratis cisto da izgubi sadasnju formu.Ja nameravam da se poigram s tim kod mene ali  nikad vremena,hronicni problem.Neznam kako se tebi "dojme' one plastike ispod rezervoara ali mislim da i tu ima prostora za neku doradu.to je samo moje misljenje a ti sam najbolje znas sta ti se svidja odnosno ne svidja na motoru.U sustini sta god da uradis dajes mu licni pecat a to je ono sto mu daje posebnu vrednost.Hajde da ne smaram vise odoh da se provozam.Pozz i sretno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja