Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc

Nadjoh i cdi od viraga 250 za 50 evra ali ipak nije cdi, majstor jos uvek ne zna sta je...javljam kad resim problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

To je meni bilo izgorelo. Nije bio ni regler ni cdi vec upravo to. Nije mi se punio akumulator...sta bese problem kod tebe napisi opet jedva sam naso sigru da se ulogujem jos kad zelim da pomognem ali nikako da posaljem odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc

Radi challenger :sampion::cirka1:

Problem je bio sa losom instalacijom, usled toga crk'o je pikap senzor (900din). Riknuo je i akumulator pa sam kupio novi.

Prethodni majstor kad mi je povezivao far od yamahe dragstar nesto je lose povezao, jos od tada mi nisu radile one lampice na upravljacu...sad sve sljaka. 

Hvala na sugestijama, zivi bili :takoje::zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc

Jos jedna sugestija za bajkere sto tice ulja. 

Do sad sam koristio ulje Motul 3000 4t 20w50 ali sad sam sipao Ipone 10w40 100% sinteticko i saltanje brzina je primetno tise i laganije. 

Da li je neko u Beogradu radio auspuh i za koje pare?

Nakon 6 godina voznje challengera imam samo reci hvale, malo trosi, jeftina registracija i odrzavanje. Steta samo sto nema bar jos 100-150 kubika, ne bih ga menjao sigurno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala ti za preporuku ulja. Treba uskoro da menjam. Challenger je odličan, osim slabe limarije. Šteta što nema još bar 150cc, ne bi ga ni ja menjao. Mada dobar je on meni i ovako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Budi oprezan kad menjaš auspuh da te ne zajebu na tehničkom pregledu. Uradi nov, ali sačuvaj stari. Ako je moguće neka nov bude izgledom  isti kao stari. I obavezno stavi prigušivaće. Od 2021 bi trebalo da se kontroliše buka iz auspuha.

 

I ja planiram da uradim auspuh. Da li taj Tora radi baš ceo auspuh sa vezama do cilindra ili samo glavnu cev?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Imam jedan problem. Sinoć se vraćam kući i pređem preko rupe na putu. Od tada mi ne radi far svetlo. U faru imaju dve sijalice, mala i velika. Mala radi a velika ne. Ali kada upalim dugo svetlo radi i velika sijalica. Proverio sam sve spojeve i ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa koliko sam ja shvatio pregorelo ti je kratko svetlo. U toj velikoj sijalici imas 2 vlakna, jedno za dugo jedno za kratko svetli. Po opisu tebi je pregorelo vlakno od kratkog. Zameni sijalicu

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc
On 8/4/2020 at 7:08 PM, qwerty12345 said:

Budi oprezan kad menjaš auspuh da te ne zajebu na tehničkom pregledu. Uradi nov, ali sačuvaj stari. Ako je moguće neka nov bude izgledom  isti kao stari. I obavezno stavi prigušivaće. Od 2021 bi trebalo da se kontroliše buka iz auspuha.

 

I ja planiram da uradim auspuh. Da li taj Tora radi baš ceo auspuh sa vezama do cilindra ili samo glavnu cev?

Verujem da radi sve a ovo je cena za glavnu cev

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc

Zadnjih par meseci sam mnogo km presao challengerom, autoput uglavnom. Da ga ne hvalim opet ali sve je full osim konacne brzine od max 105-110km/h. 

Da li je neko radio neko pojacavanje konjaze i znate li ko bi to mogao da uradi u Bg i za koje pare? 

Znam, vecina bi mi rekla kupi bolji motor ali narednih par godina necu biti u mogucnosti da doplatim za bolji i skuplji..

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Challenger ima 2 blokade.

Jedna je prigušen auspuh, a druga je dovod goriva u karburator.

 

Prva se rešava bušenjem ili otvaranjem auspuha. Par kolega je u ovoj temi izjavilo da kada su otvorili auspuh da im je išao 140. Ja sam samo probušio 4 velike rupe u auspuhu i dobio sam brži motor. Ne znam kolika je sada max brzina pošto nisam probao, ali sa 4 rupe sam dobio duže brzine. U 3 ide čak do 80, a u 2 ide 50. Treba paziti jer se tako dobija bučan auspuh koji smeta na velikim obrtajima i koji možda neće proći tehnički iduće godine.

 

Druga blokada, dovod goriva, se rešava stavljanjem električne pumpe za gorivo. Jedan kolega je izjavio da je poterao Challengera 150. Ali tako se povećava potrošnja na 6-7 litara.

 

Moj savet, uzmi bušilicu i izbuši tačno 4 VELIKE rupe u krst na kraju auspuha. Ne dve, nego tačno 4. Prvo sam bušio 2 ali tek sa 4 sam osetio dobru razliku. Za pumpu gorivo, ja ne bih stavljao, ne bih zbog 20km na sat povečavao troškove za gorivo skoro duplo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

Ne postoji mogucnost da se poveca brzina na kinezu.a sto se busenja rupa tice ja se ne bi igrao sa originalnim auspuhom jer posle moze da se ojado zabavi covek na tehnickom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: BMW R 1100 RT

Pozdrav,

Evo jedna situacija, cisto da pomognem, mozda se nekom dogodi, pa da ne luta kao ja.

Spao mi lanac pre par meseci, i iskrivio se. Elem, nije strasno, vidljivo je okom.

Javio se drugi problem a to je da motor nije hteo da startuje. Napunjen akumulator, proveren, stavljan drugi... Nije akumulator.

Menjan onaj tci, dci, kako se vec zove, nije ni on...

Zamenjene svecice, ciscen karburator, jebavani kablovi itd..

E, tokom jebavanja kablova, ustnovi se da je lanac, kad je spao, pokidao neke zice sto su kod prednjeg zupcanika, te zbog toga motor nije imao struju, tj struja nije dolazila do svecica.

Uglavnom, velika glavobolja za nigde nista.

 

Nakon toga, prvi vikend slobodan upalio masinu i pravac Vranje-Smederevo magistralnim putevima preko  Vrnjacke Banje (mora da se svrati na pecenje). U povratku ista trasa. Put trajao 7 sati u jednom i 11 u drugom pravcu (vise stajanja, nije bilo problema). Prosecna potrosnja 4 l /100km.

Definitivno je krajnja brzina problem na otvorenomo putu i autoputu, ali mozda je i dobra stvar sto ne ide brze. 105 km/h maksimalano, ali na 80 je najlepsa voznja. Od problema tehnicke prirode je samo far, koji svetli kao fenjer...

 

E sad, jedno zapazanje sa puta. Poslednjih 150km, kao da se negde nesto otkacilo, drugacije se cuje moto. Cuje se jace, kao da mu negde busan auspuh. Stisnem kvacilo a cuje se na leru kao da ima bar 500cm3. :-)

Ostalo sve motocikl izneo bez problema.

 

sve u svemu, ako neko ima cimanja sa elektronikom, valjalo bi pogledati i ove kablove, nekano su mi potpuno nezasticeni, na bas glupom mestu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Sprint Challenger, V-Strom 650

Drugari teska srca oprostio sam se od svog ljubimca posle 3 pune godine i ne toliko puno km. Bilo je lepo dok je trajalo, a sve sto je lepo ima kraj. :)

 

Puno predjenih km zelim novom vlasniku.:hack:

 

P.S. Sreca moja te sam ga prodao u Leskovcu, a novi vlasnik nema nista protiv da ga pozajmi.:jee1:

IMG_20200914_180952.jpgIMG_20200914_180722.thumb.jpg.fd5c6a6afaebb1082ff59b29862366fa.jpgIMG_20200914_180858.thumb.jpg.9a41c7f25c5b78581274b791ba9735b8.jpg

IMG_20200914_180829.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: АПН 7

Поздрав браћо по двоточкашима!!!

Имате ли савет какав за гуме код челенџера? Марка, модел, цена?

Иначе радих на свом сређивање резервоара, пловка, славинице и свашта нешто, ако могу да помогнем ту сам.. имам и оригинални браник од челенџера на продају.

IMG_2587.jpg

Screenshot_2021-03-16-20-34-13-832_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2021-03-16-20-33-54-537_com.instagram.android.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Поздрав, ја сам на мој прошле године ставио Митас МЦ7 гуме.

Велика разлика у односу на фабричке пластиканере. :D Јако сам задовољан.

Screenshot_20200515-124144.png

Screenshot_20200515-124137.png

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja