Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

I meni je crn najlepsi, blatobran mi je original nekako kul, daje mu tu masivnost, al to sam ja drugom je mozda lepsi bez njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pitanje oko guma.

 

Ove fabričke mi proklizavaju, jednom zamalo da upadnem pod autobus u krivini i kod kuće ima malo peska ispred dvorišta, zamalo da se okliznem.

 

Koja najveća veličina guma pasuje na challengera? Čitao sam ovde da su ljudi stavljali 150 zadnju. Koja za prednju?

 

Koje biste preporučili a da je dobra za krivine i kišu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Drugari jel imao neko problem na tehnickom da mu je trazen homologacioni papir. Ja sam motor kupio na novo i imam CoC dokument i znam da mi ne treba homologacioni papir.svake godine mi prave problem i usoem negde da registrujem. Sad nzm gde jer reniviraju taj tehnicki pregled gde sam proso a jedan nema licencu za motocikle vise. Pomagajte. Hvaka unapred :-(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ja sam  tehnicki za boxera zavrsio a motor je bio neispravan,znaci bez mogucnosti paljenja :D

Citiraj

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Ја сам инсистирао да ми човек из Massetehnic-а одради технички пре испоруке мотора.

Можда сам се зезнуо, можда је преко неког познаника завршио технички "преко везе" без те хомологације.

Имам свашта нешто од документације, али ништа не знам док га и сам лично не отерам на технички у априлу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
4 hours ago, Pedja18 said:

Drugari jel imao neko problem na tehnickom da mu je trazen homologacioni papir. Ja sam motor kupio na novo i imam CoC dokument i znam da mi ne treba homologacioni papir.svake godine mi prave problem i usoem negde da registrujem. Sad nzm gde jer reniviraju taj tehnicki pregled gde sam proso a jedan nema licencu za motocikle vise. Pomagajte. Hvaka unapred :-(

 

 

Ja sam imao problema sa tehničkim. Ne treba ti ništa, od Milana si dobio sve papire. Meni su pravili mnogo problema u dva tehnička servisa i u Ljermontovoj. Te donesi ovo te ono. Trebalo bi 20 dana da registrujem motor. Registrovao sam ga u Resniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Meni su u pet tehnickih pregleda trazili nepismeni ljudi homolgacioni papir. Jedan tehnicki sam proso bez tog papira. Naredne godine kod tih istih ljudi prodjem opet. Medjutim trece godine izgubili su licencu da rade za motocikle jer nemaju stazu od 70m koja treba iako se motor uopste i ne testira pa sam nasao jos jedan tehicki gde su me pustili takodje ali sad po 4 . put odem kod njih oni renoviraju. Tako da sad u svom gradu nemam gde vise. Znaci nije mi orva registracija. Neko je vec radio tehnicki a pojedinci ga tupe sto iz neznanja , sto iz koristi jer verujem da imaju procenat od te homologacije oni koji znaju da mogu proci a nece da me puste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Tako da sto se tice papira imam sve i racun i coc dokument i vec postojecu saobracajnu koja govori da je vec prolazio tehnicki taj motor bez tog papira. Sto se tice Milana vlasnika masstehnica, odakle sam i uzeo motor na novo, covek je dao sve sto treba od papira ali majmuni nepismeni se igraju s nama i po cetvrti put mi stvaraju glavobolju. Cak i da je on imao gde da ti zavrsi tehnicki preko veze, oni nemaju sto da traze tu homologaciju jer mi imami zeleni CoC dokument o saobraznosti. Ali retardi nam prave problem i namecu dodatni trosak samo da se uzmu pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

ja sam imao dosta problema sa tehničkim. Prvo mi je na dva tehnička bio problem što je motor nov i prva registracija a godina proizvodnje je 2008. Nekako prođem to i skupim sve papire i prođem tehnički. Onda je  bila zajebancija u Ljermotovoj kako papir od carine nije dobro kopiran i ne vidi se neki broj. Milan mi je poslao novu kopiju i prođem i to.

 

Ali nebitno je to. Kad sednem na Chalengera i dam gas, jebo papire. Odličan motor, nov za male pare. Jedine mane su mu što teže skreće i što je slab pod jakim vetrom. I korman mi je nizak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Kome treba regler i pinjon brzinometra nek mi se javi. Stoje mi i skupljaju prasinu. Pozdrav

Послато са moto e5 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja sam čuo da se na tom modelu desi da se polugica menjača odvoji od mašine bio je negde na yotube klip o tome kako je lik prepravio takav motor i koji su mu tačno nedostaci 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 7 sati, Pedja18 je napisao:

Pevac gde si radio tehnicki? Koje mesto je u pitanju i kako se zove? Pa da vodim na veceru :-)

Poslao ti u poruci.Jedno mesto kod Leskovca, Brestovac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Gde si poslao u poruci nemam poruku nikakvu brate na broj. Aj javi se na broj 066 310 092 pa da dodjem da zavrsim posao i da se pocastimo :-) 

Izvinjavam se sto mozda krsim neka pravila foruma ali nemam drugog nacina da stupim u kontakt za sad . Hvala na razumevanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: BMW R 1100 RT

Pozdrav svima.

Ima li neko da prodaje bravu za ovaj motor.

Treba mi glavna, ona gde se daje kontakt.

Izgubio sam ključeve, što ne može svako al jbg, dešava se.

Hvala unapred.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Imam jedan problem. Kad ubacujem u neutralnu brzinu dok je motor ugašen nemam problema. Ali kad je upaljen teško je ubaciti u neutralnu.

 

Stavio sam korman od 960mm. Neverovatno koliko bolje skreće. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja