Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Претпостављам да сам жешће сморио, али дошао сам довде. Браон и бела имају струју када је брава на "паркингу", црвена има увек струју, а црна само када се да контакт. Када спојим црну и белу, добијам и фар, и позицију, и светло на сату, све што ми иначе не ради + стандардна светла која имам у "drive" позицији.

Једина лоша страна је што се упали и она мала паркинг лампица у фару, и светли заједно са кратким светлима. Моје питање је, да ли мој карабуџ може бити кобан у смислу још већег хаоса, или да терам док не нађем право решење??

IMG_20190801_204829.jpg

IMG_20190801_204913.jpg

IMG_20190801_204812.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 4/7/2009 at 10:03 PM, Nikola Le. said:

Evo ovako hocu da promenim ili da otvorim ovaj auspuh koji je na njemu.

E sad neznam shta da radim niti koji auspuh da kupim gledao sam neke u Lousi ali neznam kakvi su ako neko ima iskustva voleo bih da mi pomogne.

brate moj ja sam stavio zadnji lonac od stojadina kao auspuh i ne bi mi verovao kako se cuje i kako izbacuje vatre na guzicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Postavio sam pitanje u Generalno ali da pitam i ovde. Kupio sam novog Challengera, proizveden 2008 a ocarinjen 2017. Kupljen nov od Massetehika pre 20 dana. Imam sve papire.

 

Odem na tehnički. Ne treba da radim tehnički pošto je nov samo da donesem potvrdu o tehničkim karakteristikama. Donesem. Ali sad ne može, vozilo je 2008 godište iako je nov. Zatim lik ne zna da li treba da radim homologaciju i neće da mi prihvati papire. Kaže zovi AMSS. Zovem uvoznika i kaže da ne treba da radi homologacija. Odem opet, lik nesiguran, kaže ne zna, u ponedeljak da zovem Ljermontovu.

 

Kako ste vi registrovali novog Challengera? Jel treba homologacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F
Postavio sam pitanje u Generalno ali da pitam i ovde. Kupio sam novog Challengera, proizveden 2008 a ocarinjen 2017. Kupljen nov od Massetehika pre 20 dana. Imam sve papire.
 
Odem na tehnički. Ne treba da radim tehnički pošto je nov samo da donesem potvrdu o tehničkim karakteristikama. Donesem. Ali sad ne može, vozilo je 2008 godište iako je nov. Zatim lik ne zna da li treba da radim homologaciju i neće da mi prihvati papire. Kaže zovi AMSS. Zovem uvoznika i kaže da ne treba da radi homologacija. Odem opet, lik nesiguran, kaže ne zna, u ponedeljak da zovem Ljermontovu.
 
Kako ste vi registrovali novog Challengera? Jel treba homologacija?
Menjaj tehnički...

Послато са moto e5 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Brate menjaj tehnički  !!  Mnogo neznalica na bitnim mestima !!  

Čim je odobrena prodaja tih motora morali su da dobiju homologaciju,okači te magarce na kitu  !! 

A što se tiče auspuha ja ga otvorio napred i ima super zvuk  !! 

Koga zanima mogu da snimim da vidi i čuje  !!  

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Kako se uključuje svetlo za tablice, ako se ne varam ima onaj crveni katadiopter ispod fara? Ako je to to? Mada čitam po netu da svetlo za tablice treba da bude bele boje. Ili treba da se ugradi osvetljenje tablica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250
Pre 2 sati, qwerty12345 je napisao:

Jesi dobio povećanje brzine? Potrošnja?

Po gradu bije 5L a što se brzine tiče bez da se napinje mašina 120  !!  

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Светло таблице треба да буде повезано тако да када упалиш позицију пали се и светло таблице , крени од сијалице провери да није цикнула или корозија у фасунгу итд. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
On 8/1/2019 at 9:13 PM, Strašni_NBG said:

Једина лоша страна је што се упали и она мала паркинг лампица у фару, и светли заједно са кратким светлима. 

Tako i treba da bude. Poziciona svetla moraju biti uključena sa kratkim i dugim svetlima i kad je motor parkiran.  Sve je u redu.

 

Usput, sredio sam sijalice, raširene metalne spojnice i ispala jedna žica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pitanje oko farbanja bočnih plastika. One su sive. U papirima piše da je Challenger crno sive boje. Ako uradim tehnički a da su plastike originalne, da li moram da menjam saobraćajnu ako ofarbam boćne plastike u crno pošto je motor opet crno sive boje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Odlično izgleda! :) Jesi menjao kožu na sedištu?

 

Pitam za farbanje plastike, da ne bude problema posle, piše crno sivo a ofarbane plastike. Slikaju ga na tehničkom pa ako dođem iduće godine sa drugom bojom plastike, šta onda? Jel treba nova saobraćajna ili ne treba? A motor opet crno siv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Jesam,radio sam sedište  !!  Kada sam kupio motor bio je zapušten strašno !!  Promenio zadnju gumu,lanac,lančanike,presvukao sedište,ofarbao ga,ugradio silen blokove na zadnju viljušku (fabrički nema), LED sijalica u faru ...  

E sad ide na prodaju  !!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Šteta što ga prodaješ, doveo si ga u red i sad ga prodaješ. Ali kupičeš bolji. :) 

 

Znaš li da li pasuje sedište od Sprint Princa na njega? Više mi se dopada duplo sedište, odvojeno za vozaća i suvozaća, nego iz jednog komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Ne verujem da pasuje, gabaritno je veći naš motor  !!  Pa odradi ga kako ti želiš  !!  U BG ima lik BOBAN extra radi sedišta  !!  

Boban moto sedišta nađi na fejsbuku  !!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F
Šteta što ga prodaješ, doveo si ga u red i sad ga prodaješ. Ali kupičeš bolji.  
 
Znaš li da li pasuje sedište od Sprint Princa na njega? Više mi se dopada duplo sedište, odvojeno za vozaća i suvozaća, nego iz jednog komada.
Vezano za sedište. Msm da je za Chelendzera duže za bar 10 cm.

Послато са moto e5 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Bobana sam kontaktirao preko fejsa ali rade samo presvlačenja. 

 

Duže sedište jeste, ali imam viziju svog Challengera. Sedišta kao od Princa, dupla, presvučena u belo. Karoserija i bočne plastike ofarbane u metalik plavu.

 

Korman malo duži. Razmišljam da li prav korman kao što jeste ili onaj uvijeni. Kofere ću da obložim eko kožom. Zadnji far ću da zamenim farom u obliku malteškog krsta. I na rezervoaru slika tri zmije uvijene sa lobanjama.  :moto2:

 

Lomio sam se da li da farbam plastike u crno, najjeftinija opcija ili da sredim motor kako želim, plava metalik sa belim sedištima i bisagama. Pošto za bisage koje mi se dopadaju nemam trenutno pare, onda ću da kutije obložim eko kožom.

 

Mada me najviše muči sedište. Više mi se sviđa duplo kao na Viragu i Sprintu.

 

Motor sam kupio novog, performance su mi odlične, ne vidim potrebe za jačim, tako da se spremam da uložim koliko treba vremena, truda i para u Challegera. Šteta što se više ne uvozi. Odličan je.

 

Još prednji blatobran me muči, ne znam šta ću sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Za duplo sedište mora da se dodaje mesto za šrafljenje  !!  Ne znam,meni je crn motor najlepši ! A prednji blatobran sam ja stavio od Princa,vidiš na slikama da mu lepo stoji  !! Ili skrati originalni  !! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja