Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam skoro skida da kineza, pretpostavljam da su slicne. Zagrejao fenom i svukao. Druga metoda je da se iseku

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Challenger na kontakt bravi za paljenje motora ima 3 pozicije - off, on i treća koja mi je nepoznata. Za šta služi treća pozicija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ima li neko preporuku koji menjač goriva da kupim? Ne želim da budem u situaciji da sam daleko od kuće i da mi nestane goriva. Što se tiče rezerve, mnogi su rekli ovde da im ne radi, pa ne želim da rizikujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 15 sati, qwerty12345 je napisao:

Challenger na kontakt bravi za paljenje motora ima 3 pozicije - off, on i treća koja mi je nepoznata. Za šta služi treća pozicija?

 

Za zaključavanje kormana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 22.7.2019. at 19:37, qwerty12345 je napisao:

Challenger na kontakt bravi za paljenje motora ima 3 pozicije - off, on i treća koja mi je nepoznata. Za šta služi treća pozicija?

Sluzi za privremeni parking. Pali se prednje i zadnje poziciono svetlo u tom rezimu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Mislim da ima plovak i da je kabal stavljen u onu gumu ispod kormana gde su skupljeni kablovi. Čitao sam u ovoj temi da ima plovak i da može da se montira sat od ostalih kineskih čopera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F
Mislim da ima plovak i da je kabal stavljen u onu gumu ispod kormana gde su skupljeni kablovi. Čitao sam u ovoj temi da ima plovak i da može da se montira sat od ostalih kineskih čopera.
Hehe moja greška. Prodajem rezervoar čak imam i sliku. 6b1197bab339332aa71f26524dfa38da.jpg

Послато са moto e5 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F
Hehe moja greška. Prodajem rezervoar čak imam i sliku. 6b1197bab339332aa71f26524dfa38da.jpg&key=99c16d88b6384193356a29eaab68ae5fd1b597ce1472a5d430d13269469de5cd

Послато са moto e5 помоћу Тапатока

Da me izvines nešto sam rasejan ovih dana.

Послато са moto e5 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F
Jel imaš sat za merenje goriva u dobrom stanju koji može na Challengera?
Nemam druže. Videću večeras da nema ortak od Princa pa ti javljam.

Послато са moto e5 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Људи, ја не знам да л' сам само ја набо лош примерак, ал вазда нека мука с њим. Сад имам проблем са позицијом, осветљењем на километар сату и светлом за таблицу - не раде. Помислих, то бар није проблем, заменим сијалицу на позицији, али не лези враже, и даље не ради. Да сумирам, када дам контакт и упалим мотор и кратко светло, не раде ми позиција, светло за таблицу и осветљење км/ч сата, али стоп светло ради уредно када се активира предња,тј задња кочница.

Међутим, када кључ окренем у позицију паркинг светла, раде сва проблематична осветљења: километар сат, позиција, светло таблице и фар наравно.

Ако је неко искусио било шта слично, савет би ми доста значио.

Велики поздрав свима!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F
Људи, ја не знам да л' сам само ја набо лош примерак, ал вазда нека мука с њим. Сад имам проблем са позицијом, осветљењем на километар сату и светлом за таблицу - не раде. Помислих, то бар није проблем, заменим сијалицу на позицији, али не лези враже, и даље не ради. Да сумирам, када дам контакт и упалим мотор и кратко светло, не раде ми позиција, светло за таблицу и осветљење км/ч сата, али стоп светло ради уредно када се активира предња,тј задња кочница.
Међутим, када кључ окренем у позицију паркинг светла, раде сва проблематична осветљења: километар сат, позиција, светло таблице и фар наравно.
Ако је неко искусио било шта слично, савет би ми доста значио.
Велики поздрав свима!
Moguce da te zeza brava.

Послато са moto e5 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pošto više nema Massetehnica, problem je sa rezervnim delovima. Recimo ako menjam lanac, to nije problem. Ali šta ako mi trebaju lančanici? Neko je u ovoj temi rekao da mogu od Viraga samo da zadnji lančanik mora nešto da se buđi.

 

Dva pitanja.

Prvo - zanima me da li je moguće staviti ceo zadnji točak od Viraga pa da sam miran oko lančanika?

Drugo - koji lanac i sa koliko zupčanika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sto se tice tih delova ima kod cika Alija manje vise sve. Svi ti motocikli imaju iste ili slicne delove samo treba videti sta ti treba, premeriti i baciti se u potragu. 

Npr 

€ 22,78 | For Suzuki Hyosung Kawasaki EN GS Prince Models Motorcycle rear sprocket 39 41 43 Teeth 428 chain modification speed-raising
https://s.click.aliexpress.com/e/cgAhjtnS

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
On 7/30/2019 at 2:40 PM, qwerty12345 said:

Pošto više nema Massetehnica, problem je sa rezervnim delovima. Recimo ako menjam lanac, to nije problem. Ali šta ako mi trebaju lančanici? Neko je u ovoj temi rekao da mogu od Viraga samo da zadnji lančanik mora nešto da se buđi.

 

Dva pitanja.

Prvo - zanima me da li je moguće staviti ceo zadnji točak od Viraga pa da sam miran oko lančanika?

Drugo - koji lanac i sa koliko zupčanika?

Čelendžer je zaheb.n po tom pitanju jer ima disk kočnicu a virago doboš. Prepravke koiko hoćeš, nije samo zameni točak.

Uz malu doradu može lančanik od viraga, samo se mora popuniti unutrašnji deo jer je veća rupa(praznina) nego li kod nas. Napravi se unutrašnji prsten kod strugara i navari. BukiKŠ ima iskustva sa tom prepravkom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
On 7/29/2019 at 9:44 PM, Strašni_NBG said:

Људи, ја не знам да л' сам само ја набо лош примерак, ал вазда нека мука с њим. Сад имам проблем са позицијом, осветљењем на километар сату и светлом за таблицу - не раде. Помислих, то бар није проблем, заменим сијалицу на позицији, али не лези враже, и даље не ради. Да сумирам, када дам контакт и упалим мотор и кратко светло, не раде ми позиција, светло за таблицу и осветљење км/ч сата, али стоп светло ради уредно када се активира предња,тј задња кочница.

Међутим, када кључ окренем у позицију паркинг светла, раде сва проблематична осветљења: километар сат, позиција, светло таблице и фар наравно.

Ако је неко искусио било шта слично, савет би ми доста значио.

Велики поздрав свима!

Prob lampu, otvori-razdvoji konektor pa polako. Najverovatnije su  samo pobrkana mesta pinova.

Ja kod mene stavio od skuitera, samo 2 pozicije, šljaka bez problema.

Dok su vam još sveži motori, gledajte da zaštitite zadnji deo kontakl brave. Tik je uz auspuh i vremenom vrelina uradi svoje, loše je inženjersko rešenje. Namotajte azbestnu krpu ili dislocirajte bravu, ili odbite u polje sa šajbnama, samo udaljite od auspuha.

To najviše pravi problem.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Ovo je original lančanik od Yamahe xv250  !!  Razlika je u ovom unutrašnjem delu ali kao što vidiš lako se rešava,majstor na strugu odradi ovaj uložak koji se samo privari na 3-4  mesta unakrst i vozi  !!  Korak i ova 4 brezona koji ležu u silen blokove su istovetni !!  

Samo kada naručuješ lančanike napomeneš sa koliko zuba hoćeš i broj članaka na lancu (izbroj na starom lancu)  !!  Odnos zuba ti daje snagu ili brzinu,kako ti izabereš !! 

IMG_20190717_100708_001_COVER.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja