Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

 Не умем да убацим фотку јбг.. Са десне стране, код ножне кочнице, округли хром поклопац са 3 имбус шрафа

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
3 hours ago, qwerty12345 said:

Može li neko da potvrdi da li filter ulja HF145 odgovara za Challengera?

Oznaka motora-mašine je 2V49FMM. Filter je HF 145, Hiflofiltro. Sve je ok.

Što se tiče ulja to je čitava filozofija pa šta se kom sviđa.

Ja konkretno teram 20-50w. Mineralno. Motor je prešao 35.000.

Drugar sa istom mašinom na Zongšenu 2004.god.(lepši, bolja oprema, samo zadnji mono amotizer mana) prešo 85.000. Zna svaku manu i caku u sitna crevca. On tera isključivo Modriču long life 20/60w. Motor još nije zucnuo, samo potrošni materijal.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
2 hours ago, qwerty12345 said:

Ok, hvala. Gde se nalazi filter vazduha i koji model odgovara?

Filter vazduha :

skini desni ukrasni poklopac, ispod rezervoara prema volanu imaš gumeno crevo od 90 stepeni- to je uvodnik na koji montiraš filter. Kad sam uzeo motor bila je samo mrežica koliko da komarci i pauci ne ulaze unutra. Montirao sam KN kopiju od 47mm ali sam ugurao parče cevi u tu gumu a na drugi kraj KN. Isti je promer pa mora adapter. Iseko sam metelnu cev od starog usisivača, mislim da će i plastika od ovih novijih završiti posao.

 

KN_Challenger.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
10 hours ago, BUKIKS said:

Evo druže  !!  

Šraf je dužine 50mm M10 !! 

Deo koji ide u silen blok je 22mm !! 

IMG_20190716_074806.jpg

Hvala puno. Kinezi su čudo burazeru . Šta se tog trenutka ima to se montira, ko jugo u sankcijama.

Kod mene je loza za šraf M6. Moraću da pravim brezone,

Kupljeni selen blokovi 2 vrste, Moraću i njih da obradim pa idu u rupu.selen_gume.thumb.jpg.351f6975d51132dc07b525f6b69f40b3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Pasuje,jer takav nosi Yamaha XV250  !!  Ja imam ovaj metalni mrežasti  !!  Nisam ga menjao, samo se opere lepo i vratiš ga  !!!  

26d7ead09502214cd496cebc6b62102c.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
2 hours ago, BUKIKS said:

Kako bre M6 brate mili,dobro da ti se nije to pokidalo  !!!  

Gde si kupio silen blokove  ??? 

Sve ima taze kod bata Laze. Poslao sam ti broj na p.p. javi se da dogovorimo ako ti nešto treba.

Selen blokovi su po 100 dindži . Uzeću ti ako ćeš ubacivati na točak.

KN je 500 ako neko hoće mogu mu poslati. 

 

2 hours ago, BUKIKS said:

Kako bre M6 brate mili,dobro da ti se nije to pokidalo  !!!  

Gde si kupio silen blokove  ??? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
13 minutes ago, lazarije said:

Sve ima taze kod bata Laze. Poslao sam ti broj na p.p. javi se da dogovorimo ako ti nešto treba.

Selen blokovi su po 100 dindži . Uzeću ti ako ćeš ubacivati na točak.

KN je 500 ako neko hoće mogu mu poslati. 

 

 

Ako možeš uporedi ili pusti sliku tvog točka pošto je moj izgleda služio za zezanje davnašnjim vlasnicima.

U rupama je M6 navoj, jedna je bila zakovana mislili smo polomljenim šrafom, ali se ispostavilo da je bila burgija. Zato sam morao sa koordinatne bušilice da preselim točak kod majstora na erozimat. Pravio je tanku -4mm elektrodu da bi je probio a da ne uništi navoj.

To "sitno" zadovoljstvo je 20 evropskih, a verovatno me kao i tebe čeka argonac da me carini.

Pitanje je da li sam požurio i ispao glup u društvu te bespotrebno radio sve ovo misleći da je originalna izvedba. 

Zato mi treba slika tvog točka da vidim da li je uopšte original sa ovim rupama-zalomljena burgija budi sumnju.

Ako nije džaba sam se ovoliko cimao, a ovo će biti nauk drugima koje čeka muka sa selen blokovima i lančanikom.

 

IMG_20190715_114342.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Challengerov agregat je kopija Viraga 250cc. Da li je samo to kopija ili je i elektronika kopija? Pitam zbog cdi, povezivanja kablova i slično. Zanima me pošto imam service manual za viraga, pa ako je isto onda odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Dva problema sa Challengerom. 

 

Prvi - krenuo da menjam filter ulja i malo odvrnem dva imbusa. Treći neće nikako i na kraju se šraf raširio. Sutra ću da brusilicom secnem da napravim mesto za šrafciger. Zbog ovoga planiram da menjam sve šrafove. Neki se žale na labave šrafove, kod mene su predobro zategnuti.

 

Drugi - merač kilometraže radi loše. Pređem par km a piše bar 15 km. Jel neko imao takav problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
On 7/17/2019 at 10:16 PM, qwerty12345 said:

Challengerov agregat je kopija Viraga 250cc. Da li je samo to kopija ili je i elektronika kopija? Pitam zbog cdi, povezivanja kablova i slično. Zanima me pošto imam service manual za viraga, pa ako je isto onda odlično.

Čelendžer je klon Viraga, kao Keeway, kao i Romet, Junak, Spartan itd. Razlika je samo u ramu i zadnjem točku(disk/doboš).

Oznaka mašina je 2V49FMM i instalacija, tj elektrika i elektronika je identična. Jedina razlika je u kvalitetu. Budi spreman da u neko dogledno vreme menjaš CDI i moj savet je uzmi polovan original. Nov kinez je od 20-35 US, a polovan japanac od 60-70. Japanac više nikad nećeš menjati.

Prijateljski savet. Ako nisi iskusan barem malo u mehanici pozovi nekog drugara koji jeste i radite zajedno. Kupuj fore i pamti cake.

Tvoj motor kao i svi-apsolutno svi Čelendžeri u Srbiji uvezen je 2008-e godine. 11. godina stoji u mestu. Normalno da je sve zapeklo.

Trebalo bi svaki šraf na njemu da razradiš. Sva ulja da promeniš. Ulje u vilama obavezno (imaš na forumu, nađi post Black bajta-kineska imperija sve je super objašnjeno, samo skidaš šrafove i menjaš ulje ništa se ne rasturaš). Tvoj motor mora da prođe generalni servis. Nije džabe 1000 evra.

Gume odmah baci u đubre ili ti traumatologija ne gine. Savet iz iskustva-1 pad i više za.ebanih momenata na sreću pošli samo sa bolovima u stopalima i skočnim zglobovima. Duro je ku.ton živi.-čista platika. Posle 11.god je više drvo nego guma. Imaš Mitas na akciji za 100 evra i manje da ga obuješ extra. Gumamax-Delmax. Pretraži net.

Kočnice rasturaj, čisti klipove, i menjaj gumice. Ulje staro 11 god im je je..lo kevu do sad, i više nije ulje već nedefinisana toksično-kancerogena tekućina, a gumice su pojedene. Ide DOT 4.

Ni u ludilu ne seci brusilicom šraf-oštetićeš deklu 1000%. Nabi-zaglavi unutra za broj veći imbus, pa onda pokušaj da odšrafiš.

Svaki šraf pre nego odšrafljuješ izidaraj to jest kuckaj po njemu preko nečeg, ne direktno. Da bi oporavio taj šraf nečim ravnim i malo većeg prečnika. tuci po njemu da mu ubiješ glavu. Odmereno, ne zapinji.  Ako i to ne uspe nabi unutra kratak imbus i zavari. Temperatura varenja će da ga odgreje i izvadićeš ga bez problema. Ponavljam ti , 11 godina je stajalo, sve je zapeklo. Prvo udri po po svakom šrafu koji hoćeš da skineš pa onda odšrafljuj.  

Napni se i 3-4 dana posveti istraživanju po netu, našim i stranim forumima i bićeš daleko potkovaniji nego sad.

Svaki sekund uloženog truda će ti se višestruko vratiti. Motor je magare, samo se mora poštovati.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

@lazarijeHvala ti ovu pomoć. :) Častim pivo.

 

Magare je fenomenalno, danas ga vozikao. Odlično ide, iako sam ga mazio zbog razrade.:moto2:

 

Iako ima dečje bolesti, zadovoljan sam kupovinom. Polovan 10 godina je 1000€ a Virago 250cc star 25 godina 1500€. Nov agregat je nov agregat.

 

Polako ću da menjam sve šrafove. Mnogo mi znači ako je elektronika ista kao Virago, pošto kad to dođe na red stavljam japanske delove. I planiram da stavim korman od Viraga i da ga farbam u metalik tamno plavu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
3 minutes ago, qwerty12345 said:

@lazarijeHvala ti ovu pomoć. :) Častim pivo.

 

Magare je fenomenalno, danas ga vozikao. Odlično ide, iako sam ga mazio zbog razrade.:moto2:

 

Iako ima dečje bolesti, zadovoljan sam kupovinom. Polovan 10 godina je 1000€ a Virago 250cc star 25 godina 1500€. Nov agregat je nov agregat.

 

Polako ću da menjam sve šrafove. Mnogo mi znači ako je elektronika ista kao Virago, pošto kad to dođe na red stavljam japanske delove. I planiram da stavim korman od Viraga i da ga farbam u metalik tamno plavu.  :)

Samo ispošruj što sam te savetovao za ulja-vile i kočnice. Sva ulja tog tipa kakvog god kvaliteta posle 2. god. gube svojstva, absorbuju vlagu i gube potrebne karakreristike, a kamo li posle 11.

Veliki špric, crevo za infuziju i rešio si vile. Samo vratiš koliko si izvukao, Gustina je 10w. Na našoj temi imaš podatke o okličini.

Kočnice obavezno kao što je rečeno i sad naruči cilindar sa aliexpresa jer će da te proda kad se najmanje nadaš. Stići će za 45-50 dana i posle si miran. 

Uživaj u vožnji i štekaj kintu za pivo  :) :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Форумаши, молим за помоћ. Сипао сам ново 10w40 уље пре 500км и заменио филтер, то му је прва замена након оног фабричког. Сипао сам око 1.4л, и ниво је био мало испод горње цртице. Сад се ниво подигао преко горње границе, и кад се одвије чеп за сипање уља, баш се осећа бензин.

Закључио сам да меша уље и гориво, иако му заврћем довод горива сваки пут кад остаје дуже паркиран. Да ли имате идеју зашто се то дешава, и шта би било решење? Негде чух да агрегат, клипови и цилиндри треба да се "разгазе и разраде" да би добро дихтовали. Колико траје тај период разраде?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Sređen problem sa imbus šrafom. Imao sam sreće, komšija je samo stavio oštar šrafciger između glave šrafa i mesta gde uleže i klepio šrafciger čekičem. A koliko muke je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
On 7/19/2019 at 4:51 PM, Strašni_NBG said:

Форумаши, молим за помоћ. Сипао сам ново 10w40 уље пре 500км и заменио филтер, то му је прва замена након оног фабричког. Сипао сам око 1.4л, и ниво је био мало испод горње цртице. Сад се ниво подигао преко горње границе, и кад се одвије чеп за сипање уља, баш се осећа бензин.

Закључио сам да меша уље и гориво, иако му заврћем довод горива сваки пут кад остаје дуже паркиран. Да ли имате идеју зашто се то дешава, и шта би било решење? Негде чух да агрегат, клипови и цилиндри треба да се "разгазе и разраде" да би добро дихтовали. Колико траје тај период разраде?

Plovak na karburatoru pušta. Probaj da ušteluješ plovak ako i dalje ne zatvara otišla ti je klinasta gumica na iglici plovka. Pušta benzin.

Stavi elektoventil dok ti ne stigne set za reparaciju sa Aliexpresa.

 

Moj set sam platio 14 us+ 3 dostava, ovo ti je super povoljno.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V

Otišo do drugara da mi pištoljem odšrafi imbus sa donje strane.

3 drugara i po 2 piva kasnije neplanirano operisana viljuška. Ovako izgleda rastavljena na proste činioce.

Obavezno gledajte šta je ispod imbus šrafa. 

Kod mene se neko već ranije igrao, šrafove smo skinuli ručno bez zapinjanja. Izgubljena original alu šajbna sa jednog štapa i stavljena gumica.

Obavezno zameniti šajbne, jeftine su da bi se zezali sa odgrevanjem tj kuvanjem da omekšaju. 

 

 

 

 

IMG_20190720_122134.jpg

IMG_20190720_122140.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja