Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
18 hours ago, qwerty12345 said:

Gde ima da se kupi taj elektroventil?

 

Imaš li sliku tog šrafa na lančaniku da vidim? Nisam mehaničar ali ako je samo skidanje jednog šrafa uslikaću ga.

Elektroventil imaš kod ovih što prodaju auto-gas opremu.

 

Šraf je jedan od 4 na zadnjem lančaniku.

Potrebni podaci: dužina za glavom, dužina samo navoja, koji je M6, M7, M8, to proveriš maticom za ključ 10, 11, ili 13.

Veliki oprez prilikom odšrafljivanja, uhvati se patina to jest zapekne u aluminijumu i treba jako polako. Kuckanje po šrafu čekićem pomaže, postaviti obavezno nešto između-šparing ili manji čekić i kuckati po njemu.

Ako budeš u mogućnosti da uradiš možemo se čuti. Poslaću ti broj na p.p.

elektromagnetni-ventili-3715303-5700433.jpg

Petrol_elektroventil1.jpg

šrafovi lančanika.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Gledao sam ali treba da se skida ceo točak sa kočnicama pošto šraf prolazi kroz jednu stranu i zašrafljen je sa druge. A matica je zaklonjena tako da mora da se sve skida. Nisam dobar sa mehanikom, tek sam kupio challengera, pa se bojim da nešto ne za*ebem. Ako ti znači odgovara ključ 14.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Šraf je M8 imbus  !!  

Dužina je 20mm  a onaj deo bez navoja (vrat) je 5mm dužine i 10mm debljine  !!! Glava je specifična kao što vidiš,15mm je prečnik i 2mm debljine  !! 

Nadam se da sam ti pomogao  !!  

PicsArt_07-15-08.24.41.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
16 hours ago, qwerty12345 said:

Gledao sam ali treba da se skida ceo točak sa kočnicama pošto šraf prolazi kroz jednu stranu i zašrafljen je sa druge. A matica je zaklonjena tako da mora da se sve skida. Nisam dobar sa mehanikom, tek sam kupio challengera, pa se bojim da nešto ne za*ebem. Ako ti znači odgovara ključ 14.

Izgleda da je i kod tebe bila budžologija. Ti zadnji točkovi su ima mana. Selen blokovi se pojedu, teško je naći dobre.

Originalni šraf koji prolazi kroz lančanik pa kroz selen blok šrafi se u felnu-ojačani deo. Kad se desi problem svi razbušuju srednji deo između selen blokova i šraf kroz lančanik, a matica iznutra. Prerhodno se demontira disk da bi se prišlo.

Mana kod ovog rešenja koje je inače ok, je loša priprema i osdustvo sagledavanja realne situacije. Mesto gde se buši rupa je naslabiji deo površine tako da je obavezno ojačanje sa unutrašnje strane. Flak ili šparing debljine 5mm oblikuje se da se uklopi u rupu.

Na slici se vide navoji u rupi-fabrička varijanta sve ostalo je snalaženje.

 

IMG_20190715_114342.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V
3 hours ago, BUKIKS said:

IMG_20190715_081931.jpg

Veliko hvala na trudu kolega. Ovo su šrafovi sa zadnjeg diska, kratki su za ovo što meni treba. 

Za lančanik originalni nisu ispod 30mm, 22 je samo visina selen bloka+ dubina prihvata+debljina lančanika + razmak.

Video sam na formu da si tražio zadnji točak za njega. Jesi li uspeo nešto da nađeš ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V

Zbog razvaljivanja kanala gde dolazi zeger osigurač evo slika odstojne biksne zadnjeg točka sa podloškama(šajbnama).

Dovoljno je jednu izgubiti i eto problema. Stvori se zazor i prilikom vožnje lančanik sitno igra i udara zeger koji deformiše kanal.

Mora se montirati sve komplet. 

IMG_20190715_114812.jpg

IMG_20190715_114850.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V

Sprocket Circlip 49mm for Jinlun Spartan 250 (JL250V)Sprocket Circlip 49mm for Jinlun Spartan 250 (JL250V)

                                                      Proveriti  pošto postoje dve dimenzije

                                                      Sprocket Circlip 53mm for Jinlun Spartan 250 (JL250V)

                               

                                         

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Hahahahaaaa brate sve sam prebacio,ovo su šrafovi od diska  !!!  Sutra ću da ti slikam ove i da ti pošaljem, pošto mi je motor rasturen (zadnji točak)  u firmi jer nemam gde kod kuće  !!  Kod mene su otišli silen blokovi i dobio je luft i pojebao mi seger i kanal za seger  !!  Pošto nisam našao točak mora na varenje da ide pa na obradu i da ga namontiram  !!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Inače ovo sa bušenjem i proterivanjem šrafova skroz mi se ne dopada uopšte jer time gubiš funkciju silen bloka i ništa ne amortizuje udare koje trpi lančanik kada daš gas !!  Ako ne može da se snađeš drugačije ima da se kupi  dvokomponentna guma i naliješ sam napraviš  !!  

http://www.bgmodelshop.com/index.php/Poliuretan/Poliuretanska-guma-PMC®-790-1.36/flypage-ask.tpl.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
2 hours ago, lazarije said:

Sprocket Circlip 49mm for Jinlun Spartan 250 (JL250V)Sprocket Circlip 49mm for Jinlun Spartan 250 (JL250V)

                                                      Proveriti  pošto postoje dve dimenzije

                                                      Sprocket Circlip 53mm for Jinlun Spartan 250 (JL250V)

                               

                                         

Hvala ti za ovaj sajt. Izgleda da ima sve za Challengera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ima li neko service manual za Challengera? Sve sam pretražio, čak i kineski Baidu, ali ništa. Ali service manual ne korisničko uputstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V

Imam service manual od istog motora samo je zadnji točak sa pametnijim rešenjem tj paknovima. Sve ostalo je isto. Na komp-u mi je. Šaljem kad se dokopam kuće. Rešiće se sve. Sa prvim motorom koji sam kupio imao sam debele muke. Za sve što mi trebalo pomogli su mu ljudi sa ovog sajta, tako da sve što imam od takvih stvari delim ovde samo je vreme problem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala ti, ali ovo nije service manual nego owners manual. Service manual je veliko tehničko uputstvo za sklapanje motora i fabričke preporuke za otklanjanje kvarova. 

 

Ovo je link na service manual za Viraga 250 i ima 290 strana.

Virago Service Manual

 

Hvala na dobroj volji. :) 

 

Izgleda da nema service manual za Challengera.  :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Знам да врв машим тренутну тему, али видим овде у овом упутству за LF250-B да препоручују уље 15w40, а нама у упутству за JL250-V саветују 10w40.

Ако су им слични агрегати, које је онда уље боље??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Ja sam pregledao vazdan foruma i sajtova,pošto je mašina ista (ne uzimam kvalitet izrade) u konstruktivnom delu kao Yamaha XV250  ja sam sipao IPONE 10-40 TWIN  koje je za V motore sa vazdušnim hlađenjem i nemam problema  !!!  

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Шта подразумеваш под "нулти" сервис? Њима је "нулти" сервис само монтажа прењег точка и склапање, унутра је фабричко уље старо 11год. које је вискозности као Кока-Кола. Што пре га ваља испустити и заменити новим, као и филтер за уље.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pre par dana sam kupio novog Challengera za 990 evra bez garancije. Pitao sam za nulti servis i rekao mi je da je urađen. Provera svega, novo ulje i tako.

 

Mada ću ulje uskoro da zamenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Не бих никог да блатим, али видећеш и сам то "ново уље" кад га будеш мењао. Искрен савет, немој дуго да чекаш, 2л уља 4Т Спорт 1.300дин + филтер HF145 450-500дин, није скупо у поређењу са штетом коју можеш да имаш. То је тај филтер, немаш бриге.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja