Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Да ли си сајлу квачила проверио ? да ли је наштелована како треба ? Можда је и полугица одвајања почела да пуца ? Мени је тако кренуло да слабо одваја и прави проблем док није пукло . Иначе уље које сам користио Мотул 5100 15-50 од првог дана ( купљен нов мотор ) никада проблем , замена на 2500-2700 км прешао око 50.000 км и продао га у изврсном стању ( агрегат као првог дана , вуче , уље без потрошње ) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Prvo je bilo IPONE 10W40 par puta pa sipao neko specijalno za V motore pa onda elf ali proble  imam od samom starta od kad sam kupio motor iz masstehnica. Al nekad kad pukne cini mi se da ce sve da sjebe unutra jbmlg. Sad cu da stavim motul 10w40 pa cu da vidim. Inace hvala svima na odgovorima i savetima. Inace nikakve razlike nisam prinetio izmedju ovih ulja. Tako da Elf ne bi preporucio msm da je Motul ipak najbolji al kad sipam videcu dal ce menjac da bude bolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V

Da li neko od vlasnika čelendžera može da skine jedan originalni šraf sa lančanika, slika ga i premeri dimenzije i korak, te postavi ovde?

Na mom motoru neko od ranijih jahača polomio šraf pa su prebušili felnu i nabudžili lančanik. Loša stvar je što su pokišali amaterski običnom bušilicom da izbuše polomljeni šraf, burgija pobegla u stranu i uhvatila pola šrafa i pola felnu pored.

Nosim felnu na koordinatni sto, izbušiće mi čovek u desetu, ali mi trebaju originalni šrafovi to jest mere istih kako bih napravio nove.

Argon varenje, bušenje na meru i točak ko nov.

 

p.s.  ako neko ima problem sa bendiksom, frajlaufom ili zupčanikom, stator namotaji (paljenje) neka se javi na p.p. ima novih na stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pitanja oko rezervoara.

 

Ispod rezervoara je prekidač za dovod goriva. U uputstvu piše da ima tri opcija, on off i reserve. Međutim ja gledam i vidim označeno samo on i reserve. On je vrh, a reserve je dole na 180 stepeni. Ne piše nigde off. Da nije sredina od 90 stepeni off?

 

Ako sipam gorivo a prekidač je na on da li se puni reserva?

 

Jel problem ako ga ostavim ugašenog a prekidač je na on?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Славина за гориво има три положаја. На 12ч је "ON", на 3ч је "OFF" и на 6ч је резерва. Мене су саветовали да се сваки мотор "на слободан пад" затвара кад се неће дуже возити. Нпр преко ноћи, или испред фирме током радног времена, дуже паузе итд, јер у супротном може доћи до преплављивања карбуратора и тешког паљења.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ljudi meni sve vreme stoji na 6 i preko cele zime i nikad njisam imao problema evo treca godina. E sad koji je polozaj za sta nzm jer sam sve u pocetku bio isprobao i meni kao da rezerva nema u koji god polozaj da je (ON ili rezerva) meni potrosi gorivo do kraja. Nemam pokazivac za gorivvo pa sam misleo da ce na ON da stane pa da okrenem na rezervu ali kad okrenem ni kapi goriva sto znaci da mi u oba polozaja trosi gorivo do kraja. Tako je kod mene jbmlg sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ne kapiram to oko rezerve. Da li treba nešto posebno da uradim da bi je koristio ili samo okrenem prekidač na 6h? Pitam pošto je uputstvo malo nejasno. Ako punim koja je razlika ako punim na On ili na Reserve? 

 

Ako je prekidač na rezervi a ima 10l benzina da li koristi rezervu ili obično gorivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ako je na rezervi prekidac trebo bi da trosi svo gorivo pa tek onda da stane. Ako je na On trebao bi da trosi  koliko imas u rezervoaru do rezerve. A onda okreces na rezervu i trosi onda rezervu. Po meni je to logicno.  A meni kako god da je okrenut trosi sve sto ima do kraja. Mozda je kod mene problem.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Stavis na 6 i cepas,Rezervu nikada nisam koristio

 

qwerty12345

Tako sam ga ja kupio,upecao me na pojavu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: APN 6S, Challenger 250V

Slavina je uglavnom njesra.

Preporuka obavezno elektroventil, onaj koji ide i na plin. Kod mene slavina pušta na "off". Sva sreća repariran je karb i nova je iglica, ona drži.

Elektoventil je postavljen ali još samo da ga električar poveže.

Ovako sa ventilom daš kontakt gorivo ide, isključiš - ventil zatvori dovod. Prošle godine sam ispustio 7 litra tečnosti iz motora(mix ulje/benzin).

Bolje sprečiti nego lečiti. Preporuka je da se strogo vodi računa o vožnji  na "D". Kada počne da štuca i zeza prebaciš na rezervu i prava prva pumpa.  Kako naše magare nema pokazivač nivoa goriva, svaki za.eb kvalifikuje vozača za "gurača godine". Savet iz iskustva.

 

Elem, da li bi neko od kolega bio rad da odšrafi jedan originalni šraf sa lančanika (stpljivo i lagano, uz kuckanje po njemu ako nije odšrafljivan skoro-malo su zeznuti) i pomogao mi u rešavanju muke? Plaćam pivo na prvom viđenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Gde ima da se kupi taj elektroventil?

 

Imaš li sliku tog šrafa na lančaniku da vidim? Nisam mehaničar ali ako je samo skidanje jednog šrafa uslikaću ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Jel moguće upaliti Challengera na gurku u slućaju crkavanja struje? Ubacim u drugu i guram dok ne upali? Sve radi, pitam samo za ne daj Bože.

 

Trenutno rešavam prvu dečju bolest. Od zadnjeg blatobrana prednji deo pri dnu dodiruje točak i treba da isečem taj deo. Probao sam da ga pomerim ali onda ne može zbog položaja šrafova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja