Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

A i akumulator može da zeza, on vergla ali mu fali onaj moment da kresne  !!  Napuni ga pa probaj, a možeš i sa tim punjačem što si pomenuo  !!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav ljudi!

potrebna mi je mala pomoc oko mog challanger-a

trebao bih zameniti lanac i lancanike,naime lanac sam nasao did 130link 530 korak,koji sam pazario,

ali nemogu da nadjem lancanike prednji 16t zadnji 45t korak 530l

e sada pasu li lancanici od nekog drugog tipa motora a da nemora da se prepravljaju (seku,vare,buse i td.i td..) sto su mi neki majstori preporucivali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Pasuje od Yamahe xv250  ja sam namestio!!  Ali za zadnji  mora da ti naprave na strug jedan prsten koji se zavari na 3 mesta i nemaš problema !!  Originalni nema nigde !!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Može  !!  Što ti napisao don markone samo mora korak 530  a odnos broja prednjih i zadnjih zuba možeš da menjaš, tako možeš da dobiješ na brzini ili na snazi, zavisi koji odnos napraviš  !! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ma ne zanimama me bas toliko da li ce ici  brze i biti jaci vec da  ne jurim za odredjeni ako moze i drugi.

E sad ovo za brzinu i snagu posto ste napomenuli,koliki to razmer mora biti odnosno odnos i da li vredi to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Iskreno to bi trebalo da se proračuna tačno !!  U suštini ako prednji smanjiš za jedan zub a zadnji povećaš dobijaš na krajnjoj brzini,ali ne nešto mnogo  !!  Ja sam ugradio od Yamahe xv250 DID  oba lančanika,ali za zadnji mora da se odradi biksna,to se vrlo lako odradi  !!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Imaš po internetu forume gde sve lepo objasnili  !!  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Pozdrav forumaši, zagrejan sam za kupovinu novog Challengera JL250 od firme Massetehnic iz NSa.

Zanima me vaše mišljenje o tome.

Da li je bolje uzeti nekog polovnjaka kog je već utegao prethodni vlasnik, ili da se vodim našom starom "novo je novo" i da uzmem novog za 990€?

Čovek iz Massetehnic-a mi reče da su još uvek u fabričkim kutijama, i da može da mi organizuje prevoz do BGa za par hiljada dinara.

Da li je bolje da mu tražim da mi ga on sklopi tamo, s obzirom da su prednji točak i korman razmontirani zbog lakšeg pakovanja?

Ne bih da dodjem u situaciju da ga sklopim i skapiram da je sav zapekao iznutra ili šta već jer ih prodaje bez garancije, stvarno se ne razumem jer će mi to biti prvi motor.

Da li može nešto da šteti to što je bio u kutiji, neraspakovan, u skladištu preko 10 godina (tačnije od 2008. koliko sam razumeo)?

Koji servis preporučujete za kineze u BGu za nulti servis, da ga pregledaju i otklone nedostatke ukoliko ih bude?

Mehaničar da bude pošten ako je moguće, pošto kao početnika može da me voza i navoza.. :jee:
Hvala i praštajte ako pitam nešto već pitano, stvarno sam izlistao forum kol'ko sam mogao, ali vreme je ograničavajući faktor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Takvu dilemu sam imao i ja kada sam kupovao i na kraju uzeo odlicanog polovnjaka full opremljenog za iste pare :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Kako bre 2014  ???  Pa niko nije uvozio osim MASETEHNIK  !!!  Moj je 2008  !!!  

A ovi što im stoje na legeru ko zna kako su bili skladišteni i da li su konzervirani, to je mačka u džaku  !!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Hahhahaha,pa lepo,kupljen je tada,stajao u kontejneru :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja