Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Problem kod tog motora je sto ulje ne moze da se nadruka i da cilindar povuče ulje. 1.stavka odviti klesta i spustiti ih ispod nivoa cilindra, na kapicu za ispustanje staviti crevo gumeno a na drugi kraj veliki spric kojim ces praviti vakum da bi napunio sistem, drukas stosnes i drzis  a spric je pod vakumom dodajes ulje u posudicu non stop da se ne isprazni. Ima posla 1-2h muke sam video dok sam namestio, a takva ti je procedura i sa novim cilindrom, srecno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 18 minuta, Kobra988 je napisao:

Problem kod tog motora je sto ulje ne moze da se nadruka i da cilindar povuče ulje. 1.stavka odviti klesta i spustiti ih ispod nivoa cilindra, na kapicu za ispustanje staviti crevo gumeno a na drugi kraj veliki spric kojim ces praviti vakum da bi napunio sistem, drukas stosnes i drzis  a spric je pod vakumom dodajes ulje u posudicu non stop da se ne isprazni. Ima posla 1-2h muke sam video dok sam namestio, a takva ti je procedura i sa novim cilindrom, srecno! 

E to trazim,pravi odgovor sta treba da uradim.Hvala javim sta sam uradio

Jel spricem izvlacim polako ulje zato sto je pod vakumom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 4 minuta, BUKIKS je napisao:

Ja sam za moj motor kupio i nov zadnji cilindar i pločice nove na KUPUJEM PRODAJEM !!! 

Moze link ako ovo ne uspe sto treba da uradim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
On 16.9.2018. at 15:56, Pevac je napisao:

E to trazim,pravi odgovor sta treba da uradim.Hvala javim sta sam uradio

Jel spricem izvlacim polako ulje zato sto je pod vakumom?

Lagano izvlačiš sve dok ima mehurića u tom crevcetu koje je prikaceno na šraf za vazduh i pratiš nivo tečnosti u rezervoarčiću i dolivaš, zgodnije je ako imaš pomoćnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Da li se dobija nesto skidanjem katalizatora na challengeru,jel radio neko to ako je moze info,ako vec postoji rec o ovome ja se izvinjavam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ja sam moj secnuo brusilicom, zavario auspuh da ne bi pravio glupi zvuk i nista se nije promenilo sem sto se to neko sistanje koje se culo izgubilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Postao ponovo vlasnik ali sada Novog Chellengera. Dzaba sam prelazio i vozio Sprint Apolla i cak japanca Yamahu XJ 600 N opet sam se vratio mom ljubimcu Challengeru. Samo sto sam ovaj put kupio novog stigao mi 14 ovog meseca to jeste prosli petak iz Novog Sada. Za 990 eura sam dobio nov motor koji ima bolesti ali vredi sigurno te pare ljudi pricaju gluposti mora biti bolji nov motor od 20 godina stare Yamahe a meni i lezi bolje Chellenger a i znam ga koliko toliko vecinu stvari znam sam uraditi... Pozdrav i nadam se druzenju kao i pre 4 godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
pre 40 minuta, DekiBiker je napisao:

Postao ponovo vlasnik ali sada Novog Chellengera. Dzaba sam prelazio i vozio Sprint Apolla i cak japanca Yamahu XJ 600 N opet sam se vratio mom ljubimcu Challengeru. Samo sto sam ovaj put kupio novog stigao mi 14 ovog meseca to jeste prosli petak iz Novog Sada. Za 990 eura sam dobio nov motor koji ima bolesti ali vredi sigurno te pare ljudi pricaju gluposti mora biti bolji nov motor bolji od 20 godina stare Yamahe a meni i lezi bolje Chellenger a i znam ga koliko toliko vecinu stvari znam sam uraditi... Pozdrav i nadam se druzenju kao i ore 4 godine

Nek ti je sa srećom, u zdralju da te služi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ljudi imam problem sa zadnjom kocnicom vidite na slikama iscupalo se na sajli zadnje kocnice ovaj buzir pa ako moze neko da mi slika na njegovom chelengeru i da posalje dali ide osigurac i kako to treba da izgleda. Inace tako mi je dosao nov nacisto je visio buzir i nije imao zadnje kocnice uopste... 

IMG_20180920_200913.jpg

IMG_20180920_201009.jpg

IMG_20180920_200941.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Molim vas pomozite mi slikajte mi to da vidim kako treba da stoji i je ide osigursc ili se samo ugura buzir u ovaj nosac sto je i sad samo dublje? Treba da ga registrujem a hicu to da resim pre toga... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja