Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Sta podrazumevate pod dobro nastelovan?Ja moj vozim svaki dan 10+10 km i ne spada ispod 5!Na voznju na duze ga nisam merio ali ovo sto sam napisao sam proverio vise puta.Sinhronizovan karburator,Membrane dobre,izbacene sajbne ispod iglica jedino da predhodni vlasnik nije stavljao vece dizne?Ja sam postavljao pitanje koje dizne idu za kineza od 250 cc ali niko ne odgovara ;) Jedino sta nisam menjao je zadnji lancanik.Umesto 41 zadnji predhodnik je stavio 35 i on ide super ali sa 3,5 na 5 + hho to je malo previse.Tako da ne verujem dok neko ne sipa na primer 5litara i predje 100 km pa onda istoci svo gorivo e onda moze da kaze koliko mu tacno trosi jer ne verujem da oni koji voze kineze sipaju do vrha pa testiraju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ja sipam do cepa :)

 BTV,pocelo nesto da mi cakce cini mi se u auspuhu,posle voznje kada ga parkiram u garazu i ugasim cuje se cak,cak,cak,cak,udarim po auspuhu prestane na sekund i nastavi,prestane ne znam posle koliko vremena,nisam merio al otprilike jedno 10-15minuta,jel imao neko takav slucaj?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
Pre 19 sati, Mondial je napisao:

Sta podrazumevate pod dobro nastelovan?Ja moj vozim svaki dan 10+10 km i ne spada ispod 5!Na voznju na duze ga nisam merio ali ovo sto sam napisao sam proverio vise puta.Sinhronizovan karburator,Membrane dobre,izbacene sajbne ispod iglica jedino da predhodni vlasnik nije stavljao vece dizne?Ja sam postavljao pitanje koje dizne idu za kineza od 250 cc ali niko ne odgovara ;) Jedino sta nisam menjao je zadnji lancanik.Umesto 41 zadnji predhodnik je stavio 35 i on ide super ali sa 3,5 na 5 + hho to je malo previse.Tako da ne verujem dok neko ne sipa na primer 5litara i predje 100 km pa onda istoci svo gorivo e onda moze da kaze koliko mu tacno trosi jer ne verujem da oni koji voze kineze sipaju do vrha pa testiraju :)

Ja sam svoj testirao 3-4x uvek punim do vrha i kad prebacim na rezervu tad sipam ponovo. Potrošnja kako god da ga vozim, a uvek ga vozim gas do daske izmedju 3,9-4,0. Karburator je jedan i nema sa cim da se sinhronizuje, štelovanje je toliko jednostavno da ja koji do tad nikad nisam otvarao karburator kad sam menjao sajlu sauha otvorio, ceo rastavio, očistio, sklopio i kresnuo nakon 10s verglanja dok je nadrukao benzin u isti. Svakodnevno prelazim izmedju 20-50km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma ja sam moj otvarao mnogo puta do duse moj je dvogrlni na Mondialu-Princ-Kinroad (sve isto) I neko je podbacivao sajbnice 0.5mm ja sam to izbacio i malo sporije ide ali ispod 5L ne spustam ga nikako nikako :neznam:. Jedino taj zadnji lancanik koji mu daje na brzini moze da povecava potrosnju mada on do 100-tke se malo namuci ali je bas startan.Mada dzaba kada nisam probao neciji drugi od 250cc da bih znao kako drugi ubrzavaju :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma sta ce ti vizir uzni kozni prsluk!Vizir prilici velikim motorima na kinezima je ruzno barem meni.Za ove kineze delovi su katastrofa da nadjes.Ne znam gde se u inostranstvu moze naruciti da salju sa SR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ma ne moze bas toliko ruzno da izgleda koliko moze da stiti,Ne mislim da stavljam onaj postarski naravno vec neki da koliko toliko stiti grudi,ima i hladnih dana a veter sece jbg 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Vizir je najbolje da ti neko napravi po meri, Challenger je velik motor i ne bi loše izgledao da ima vizir bar po meni, a znači posebno ako voziš autoputem. Ja sam više puta hteo da pravim pa odustajao zbog finansija. Inače dosta sigurno štiti:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ne znam, traži malo po netu, mislim da ima neki lik u Pančevu. Ja tad kad sam razmišljao gledao sam po nekim sajtovima, ali to je bilo pre 3 godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Vizir nije teško napraviti,i nije ni skupo !!!  Ima na you tube postupak !!!  Uzmeš mere i napraviš šablon od kartona,napravi se model od drveta,kupiš pleksiglas i na 150° u rernu !!!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Necu da se zezam sa necim sto nisam radio,znaci ako imate neki broj fona nekog proverenog ostavite i da to uradi profesionalac a ne da budjim nesto i opet ne ispadne kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Menjao danas creva za gorivo,ona dva,istocio sve gorivo,pitanje,koliko treba verglanja da bi upalio motor,posto sam ispraznio akumulator pa mora da ga stavim da se puni

 

http://prntscr.com/ktjccf

 

Gde koji kabl ovde ide,od slavine ulazi u pumpu jel gde ima stralica za ulaz ili izlaz,sve izmesao,ako neko zna da pomogne unapred hvala

 

  Doso kolega i namestio,da vreatim masku pa idemo jedan krug :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Gde mogu da kupim cilindar za zadnju koznicu za challengera?Msm da se tako zove ako ne neko me neko ispravi,rasturio obrisao,radi klip al kada namestio opet nece da salje ulje pozadi i ne moze da se nadruka,ostalo proverio,creva cista,sve funkcionise.Mozda je gumica otisla jer ima 2,jedna je nareckana ali ko da je fabricki tako jer je isti razmak izmedju rezova mada mislim da ne sme da bude tako.

   Ako ima neko ili zna nek se javi,Hvala unapred.

 Nenad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
Pre 1 sat, Pevac je napisao:

Gde mogu da kupim cilindar za zadnju koznicu za challengera?Msm da se tako zove ako ne neko me neko ispravi,rasturio obrisao,radi klip al kada namestio opet nece da salje ulje pozadi i ne moze da se nadruka,ostalo proverio,creva cista,sve funkcionise.Mozda je gumica otisla jer ima 2,jedna je nareckana ali ko da je fabricki tako jer je isti razmak izmedju rezova mada mislim da ne sme da bude tako.

   Ako ima neko ili zna nek se javi,Hvala unapred.

 Nenad

To je kod njih mana!Zadnja cilindar crkava ali moze da se prepravi od nekog japanca ali ne mogu da se setim koja marka bese :neznam: Jeste da je dosta skuplje ali je vecito.Na zalost nisam rasturao "klesta" na kinezu pa ne znam kako funkcionise ali verovatno da su problem gumice tako da probaj da nadjes njih? I crevo za gorivo ne sme da pipa agregat! jer od temperature moze da ispuca a nadalje valjda znas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ma najprostija stvar,isto kaop kod kola,klip na klipu prva i zadnja gumica izmedju feder opruga,sve to ocistio vd sprejom obrisao vunenom krpom,al kada sastavim i stavim ulje u rezervoarcic dodje do njega i ne salje ga na izlaz,ko sto rekoh mozda je gumica,drugu svrhu i problem ne vidim.

   Nego da ja to zamenim i stavim od neki drugi motor koji ima iste rupe,pr:japanca ko sto rece al od kog hahaha,valjda ce se javiti jos neko da me uputi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa na zalost ovde se slabo javljaju tako da ti zalim puno srece :lol2: nego ti lepo izmeri zadnja klesta,razmak rupa i td pa na kp  pa tamo zamoli ako neko hoce da ti premeri rupe.Tako sam ja kupio polovne amortizere od nekog Kawasakija ali covek mi je izasao u susret pa mi je izmerio i bio je korektan.Ovde mozes samo da se nacekas da ti neko odgovori ali i ne krivim ih jer je neko vec pisao o tome ali to niko nije stavio u top da ljudi sa istim problemima mogu to da procitaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Nisam lenj,procitao sam od pocetka do kraja kada sam se registrovao al brate ne mogu 50 stana zapamtiti a nije mi u glavi zabelezen taj podatak,hvala od srca na odgovorima.Mislio da stavim neki provereniji koji se ne kvari cesto ili ceo kjocioni sistem.Kolega od koga sam uzeo motor kaze da je bilo namesteno pred tehnicki i radio je da bi posle nekog vremena opet poceo da zeza.Znaci ko sto vecina ovde govori to im je neka boljka odnosno ne kvalitetnmo odradjeno pa bi da zamenim ceo sistem od nekog japanca koji se mozda vata na moj motor i to pitam ako neko zna ili da me uputi kod nekog

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja