Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
On ‎24‎.‎5‎.‎2018‎. at 21:38, Archduke je napisao:

Izgleda da se rasprodaje lager - nov (odnosno deset godina star, ali valjda zapečaćen) Challenger za 990e https://www.polovniautomobili.com/motori/12271812/sprint-challenger 

Telefon odgovara broju koji sam dobio kao kontakt Massetehnic-a. Čisto ako koga interesuje :) 

 

Pa ovo ti je isplativije i siguran si u ispravnost.... ako još ima na lageru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: АПН 7
On 6/5/2018 at 3:57 PM, dragan d said:

 

Pa ovo ti je isplativije i siguran si u ispravnost.... ako još ima na lageru. 

Al smatram da u razlici cene nabavim sta opreme osnovne a ovaj je malo presao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: АПН 7
On 6/8/2018 at 8:25 AM, srrdjan said:

Ново је ново :takoje:

Heeheh jedan clan je skoro uzeo novog a rezervoar pusta, tako da u ovom slucaju i nije bas ,,novo je novo,, :D

I jos jedno pitanje koje nije vezano za ovu temu, pa me usmerita gde treba.

Naime nemam karburator za apn 7, poslao sam ga coveku na remont koji je iznenada preminuo a karburator ostao u radionici pa nema smisla da cimam porodicu. Pa ako mozete da me usmerite na adekvatnu temu. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Oko mi ispalo od 49 strana+ ostale teme kineske imperije i jos po google... Ovoliko ni u skoli nisam citao... 

Nego.. Upravo zvao NS (990e nov, 2008)...znate oglas... 

Imaju u kutiji jos koji pa eto ja svoj zapljunuo, ove nedelje idem po njega 
:  ) 
Planiram da mu odradim sve sto je vec napisano... Farbanje plastika, zamena ulja, zamena koc. ulja, fiksiranje kofera, zamena na H4, zatezanje srafova,... Skoro sve sto su ljudi do sada pisali.. Cak i auspuh ide u crno a malo ce ga i otvorim... Jel ima neko jos neki savet i slicno? 

Iz Temerina sam, jel znate nekog majstora da mi je u komsiluku? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Vidi samo za delove da li ih jos ima jer je muka naci delove!Nalazio sam brojeve od Sprint servisa ali nisam zvao da pitam da li jos imaju delove.Obavezno zameni gume jer sa kineskim mozes lose da prodjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
On 18.7.2017. at 21:29, shogy018 je napisao:

Pozdrav drugari,

 

Odlucio sam da udomim svog challangera. Znate da je malo sredjivan i prepravljan, po mom ukusu, e sada mozda to za nekoga bude interesantno a za nekoga ne.

 

Motor je 2011. godiste, u veoma dobrom stanju. Ko se razume malo oko motora i ko je majstoricav ima par sitnica da sredi sam. Generalno od ulaganja ima samo cilindar za zadnju kocnicu. Mada u servisu u mom komsiluku mi je receno da je moguce da samo treba lepo da se ocisti, pritegne i promeni ulje.

 

Predjeno 17700km, mat crn rezervoar i prepravljeni blatobrani.

 

za sve informacije javite se na telefon: 061/63-35-607, Aca

image1.JPG

image2.JPG

image3.JPG

image4.JPG

image5.JPG

image6.JPG

image7.JPG

Jel prodat ovaj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Nzm, video sam ga ovde na forumu dok sam listao al ima vec 17000 na satu... A novo je novo.. Jes da moram da resim sve te picetne stvari pa ce me izaci jos malo vise al jbg... 0 na satu  : )

Za delove uglavnom pasu sa viraga 250,ostalib kineza ili aliexpres

Malo se ceka ali kad je vec nov valjda necu imati neko ulaganke prvih 5-6000 sem ulja i sitnica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ау брате ала мрачиш :zbunjen: а ниси ни упалио мотор , лепо га разради и испоштуј замене уља и филтера , тада нема зиме . Мој Shadow никада није имао проблем са испадањем шрафова и осталим ситницама , лепо провериш и нема бриге . 

Гледај на мотор позитивно и другачије се постави , овако унапред си осуђен на пакао где ће и најмања глупост да буде велика као кућа . Које делове већ јуриш :stabre: агрегат ако будеш испоштовао уљем и филтером нема да бригаш , код мене прешао око 50.000 и шта му фали ? продао га и још гура без проблема :vlajko:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Ma pozitivan sam u tom pogledu, da nisam jurio bih polovnog japanca ili nesto drugo... Samo et te neke stvari bih odma resio zbog izgleda(plastike, auspuh, blatobrani..) redovan servis se podrazumeva : ) al et, volim u napred da mozgam pa se raspitujem odmah oko svega...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Ja sam dugo vozio Challengera, prosao bivsu Jugu uzduz i popreko. Nista brate menjao nisam zbog potrebe, uglavnom zbog ćefa. Kratio blatobrane, budzio svetla i ostalo. Nigde me nije ostavio na putu. Samo redovan propisan servis i vozi...  Mozda da prvo malo upoznas motor, predji neku kilometrazu pa onda gledaj sta da menjas. Mozda ima neku fabricku falinku. A mozda i nema. Ja sam kupio polovan, sve fabricko na njemu bilo, utegnut, takvog sam ga i prodao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma bolje ti njemu resi sve sitnice dok imas volje i para ;) I moj je isao lepo pa mi je izgoreo el.pokretac motora,regler bio laznjak pa otisao i akumulator,lanac poceo cakce pa sam i njega zamenio.Ostale su mi gume pa da mogu biti do negde siguran da ce ici kako treba.Mada ja i volim da ga cackam a to kod kineza je izglede neizbezno jer vecina ne menja nista dok se ne pokvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Videcemo za koji dan :D:)

Sad vec ozbiljna kriza hvata... Jedino et sto je vreme sr. pa se tesim... 

Trebalo bi sl vikend na skup u Apatin da odem sa njime,taman malo duza voznja od kuca-posao... Jedno 100km tamo i nazad 100...za prvu proveru dosta :D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Nekom magijom se dogodilo da sam pazatio TDM850... Sasvim slucajno u petak saznam da nije prodat vec samo skinut sa oglasa.... Tako da eto :) Prelazim u drugi deo foruma : D

Ali u svakom slucaju hvala :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Ljudi imam problem,kad god je vlažno vreme motor neće da mi radi,trokira i ne prima gas !!!  A kad pokisne neće ni da pali  !!!  

Predpostavljam da je struja ali šta oko struje  ???  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Нека идеја да кренеш са изложеним деловима , капе на свећицама , каблови у каквом су стању ? и тако до конектора где можда улази вода и прави проблем . Исконектујеш један по један и прегледаш у каквом су стању ? рђа , вода у капима итд. Када уловиш где је пробијање онда санација , нема лаког решења само стрпљење и систематски тражење .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa proveri da kabli od svecice nije probio,A kasnije konektore sa wd sprejom naprskas.Malo ces ga raskupusati ali nije neki posao da ti treba ceo dan.Kako nece da upali?Jel hoce da vergla ili ne?Ako hoce da vergla kad je izzbacen iz brzine moze da bude prekidac od copavca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Ma sve sam to uradio,svi kontakti naprskani sa WD i svećice bacaju struju !!!  On upali ali neće da primi gas i da složi rad, samo trokira i pućka !!!  Kada odstoji i (predpostavljam) sva vlaga ispari on radi normalno  !!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Sta si sve uradio?Jesi li proverio da li su kablovi od svecica probili i kako?Na forumu sam citao da to fajalicom mozs proveriti.Upalis motor i prskas po jednom kablu pa ako ne menja rad na drugom.Prekidac od copavca takodje kada pocne da te zeza motor prespoji pa vidi kako se ponasa.Mada meni to sve lici da je kabal od svecice ili kapa.To sto baca struju ne znaci da je negde ne gubi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Na ćopavoj nemam prekidač tako da nije do njega,a kablove držim u ruci kad proveravam svećice,valjda bi me drmnula struja da su probili !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Stvarno dobar metod za proveravanje kablova :lud: Mozda je neka mikropukotina pa kada se navlazi on provodi.Probaj fajtalicom ocas posla,Takodje proveri da li se neka zica iz cinca nije izvukla.Znaci kada pogledas zice koje ulaze u cinc da li se neka nije izvukla (da li neka buksna nije usla do kraja)Ne znam u kakvom su ti stanju zice sa namotaja odnosno pick-upa?Kod mene su ispucale od toplote pa mozda tu udje vlaga pa prenosi na masu.Jer sve su to simtomi da zeza struja.Ja sam se nedelju dana zezao oko toga i uspeo sam da ga popravim.Ne znam kod ovog modela da li ide prekidac za copavca ?Ako ide proveri kako su povezane zice jer ja sam to premostio sa jednm zicom pa mi se desavalo da se izvuce i da se ugasi u sred voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Hahahahhaa ma nisam tako ispitivao kablove nego kad sam proveravao svećice držao sam kablove u ruci pa zato kažem da bih osetio da su probili  !!! 

Gde stoji pick-up kod njega ???  Nemam prekidač na ćopavoj,bio je neispravan i nisam mogao da nađem novi pa sam ga skinuo  !!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

meni je motor trzo i gusio se ali samo jedan klip pa sam skratio kabl  10mm ,deo sto ide u kapu na svecicu i motor kao nov...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja