Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Drugi nažalost neće doći još neko vreme, kupio sam auto, tako da ne može i jare i pare. Otišao je za 850e. Toliko sam otprilike i hteo jer sam ga oglasio za 900e. Trenutno sam u procesu restauracije APN 6S, koji ce biti tu da me zadovolji ponekad. :)

 

Mada nikada se ne zna, uvek moze nesto da iskoci... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D
 - Prodajem svoju jaknu.

 - Jakna je u veoma zavidnom stanju.

 - Velicina je 54. Stanje se vidi na slikama.

 - Kontakt Telefon 060/4-29-05-92 ili na PM.

 - Cena: 130e

 

13177140_10209696213188318_8231044510724

 

13124862_10209696212708306_3819557438027

 

 

 


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Добро је испало , мало ми предње виљушке одскачу ( бар мени прави превелики контраст )  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Vrhunski, bas ovako imam želju da odradim svog. Extra ti izgleda motor, samo neke bisage, koža ili eko koža i ful za put ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sprint challenger 250cc

e hvala :)

 

ako bude trebalo kakvo iskustvo oko sredjivanja - tu sam..

 

malo cu otici u off ali ako nekom treba nova dobra kozna jakna a da je krupniji neka baci pogled :)

https://www.kupujemprodajem.com/Kozna-jakna-za-motor-ASHWOOD-34026960-oglas.htm?filter_id=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Gospodo, možda možete da pomognete (nadam se) budućem kolegi, da potvrdi svoju odluku o challenger-u :)

 

Naime, bojim se da sa mojim vrlo ograničenim poznavanjem mehanike, nepoznavanjem moto-sveta, i neadekvatnim prostorom, neću moći kao vi da rešavam većinu problema sam (a verovatno čak ni uz vašu pomoć, osim baš bazičnih stvari). Ono za šta bih vam bio zahvalan jeste informacija da li u BGu postoji majstor/servis u koji biste mi preporučili da teram challengera?

 

Videh da je bilo komentara da su delovi relativno lako dostupni i izmenjivi sa drugim mašinama (pa me ni požar nije preterano pokolebao), ali me brine moje petljanje po mašini, ako nemam pouzdanu alternativu koja će da ispravi ono što ja možda iskrivim :)

 

Pročešljah malo forum - i ovu temu, i podforum za iskustva sa majstorima, ali osim jednog imena (zapravo dva - Boban i Bojan, pa sam i tu u nedoumici) nisam imao preterano sreće... nadam se da će ovako biti bolje ;)

 

Edit: pogledah i po netu, naravno, ali mi informacije koje nalazim deluju davno ažurirano - lične preporuke bi mi mnogo više bile drage :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ма шта имаш да радиш на њему ? уље умеш сам да промениш ( надам се ) свећице ако затреба ? само ако је нека хаварија онда тражи мајстора ( прочешљај форум ) остало терај и сипај гориво ако се сетиш  :jee:

Шала на страну , заиста ти код тог агрегата минимално знање потребно јер није кварљив (  код мене Keeway ) потпуно исти агрегат самоп вози , на сваки трећи сервис провериш вентиле и вози  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Hvala za utehu - po komentarima sam stekao utisak da nije nezahvalna mašina, ali ziheraš u duši uvek razmišlja o (skoro) najgoroj varijanti :P

Ali, pretpostavljam da postoji samo jedan način da od duduka za mehaniku postanem (samo) slab poznavalac, a to je iskustvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Кажем ти лепо ако му на време даш свеже уље и наравно ако ниси спреман за иживљавања , очистиш му филтер ваздуха , замениш филтер уља , код агрегата немаш шта да бринеш . Остало је ствар квалитета на које си и рачунао ( неки шраф , пластика , лимче , бла ,бла ) дакле ствар је у томе да се мало опустиш и уживаш у вожњи . Ево код мене је око 39.000 км и прошао са њим скоро целу бившу Југу , и даље ради као сатић али га пазим и мазим  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Pozdrav svima.Nov sam na forumu ali hteo bih da iznesem moje iskustvo o njemu.U pocetku sam bio skeptik ali citajuci iskustva vezana za ovaj motor bas na ovom forumu mogu vam reci da se nisam prevario.2xBeograd-Udine i jednom Beograd-San Remo.Voznju u lokalu i ne racunam.Uvek dve osobe(oko 150 kg+prtljag.Potrosnja 4l/100km.Brzina od 100-110km/h.Stvarno ga ne stedim jer ne kosta mnogo ali izgleda da moze mnogo.Od kvarova sam imao odsrafljivanje srafova i spalio svecice.Krenuo sa kineskima i drzao skoro pun gas jer sam isao u drustvu kolege sa daleko jacim motorom.Nista drugo nije dirano.Vuce magare nema sta.Kupio sam ga kao nuzno zlo a ispostavilo se da pruza isto zadovoljstvo kao daleko jaci motori koje sam imao.Planiram opet jaci motor samo zbog grupne voznje na auto putu.Tu je chelenger spor.Sve ostalo plus....P.S.gore navedena brzina je brzina kojom vozim i koju lako postize.Max brzina je 120km/h ali od 110 do 120 to je vec navlacenj i treba mu vremena.Svi navedeni parametri vaze za voznju sa dve osobe.Jos jednom pozdrav svim clanovima i svim bajkerima ma gde bili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Imam ja nisu jos riknuli skroz, ali ama malo lufta u tocku, koji je spas? Pomaži, pozdrav :-)

napravi se samo caura za lezaj ciji je unutrasnji precnik jednak precniku levog distancera tocka tako da stane na njega mogu poslati slike. odradi se tako da osigurac moze i da se makne i zubcanik prakticno nema ni milimetar lufta

mene kostalo 800 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Постави слике да и остали виде , није згорег  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Serbia
  • Motocikl: Jinlun Spartan JL 250 v

Pozdrav svima, nedavno kupio challengera i sto se mene tice, ja sam prezadovoljan.

Imam u planu prepraviti par stvari tako da eto, uskoro postavljam neke slike  :)

 

trenutno makina izgleda ovako

 

IMG_2525.jpg

 

U planu imam da skoro sve sto je silver ofarbam u mat crno, da izmenim auspuh, mozda stavim ravnu sipku guvernala umesto ove fabricke, sredjivanje prednjeg i zadnjeg blatobrana, stavljanje tablice sa leve strane motora itd :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Serbia
  • Motocikl: Jinlun Spartan JL 250 v

Prve izmene su se desile na prednjem blatobranu. Bocne plastike su skinute kako bi se prefarbale. Ovako nekako deluje mocnije :)

Takodje skinut naslon za suvozaca :)

 

IMG_2627.jpg

 

IMG_2628.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Serbia
  • Motocikl: Jinlun Spartan JL 250 v

Hvala :) lično nisam vozio preko 90 jer uglavnom vozim po gradu. Planiram za koji dan jedan malo dalji put pa ću ga testirati i javiti max speed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja