Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Ljudi ja sam sa Challengerom peglao sl destinaciju Krusevac, Bar, Hergeg Novi, Zabljak, Krusevac (oko 1500 km)i mogu da vam kazem da je agregat ok da nisam imao nikakvih problema ALI sa pratecom opremom sam imao velikih problema. Ovako stvari stoje. Pre nego sto sam odlucio da krenem morao sam da promenim celu noznu, zadnju kocnicu jer ista je zakazala posle god dana voznje, to je oko 100 eura, fabricki lanac je dosta los tako da se na nekih 500 km skroz olabavio, zamislite pre samog polaska nekih 5 sati primetim da rezervoar curi mesto gde je plovak za gorivo (srecom imao sam blizu mene dobrog majstora pa mi je isti zavario), prednja sijalica me je vise puta izdavala tj pregorela tako da sam maltene vozio u mraku u tunelima, strasno znaci!!! Inace motor sam pred put servisirao (redovan servis), sto se tice same promene brzina kada se prebacije dosta puca kao da vozis traktor a ne motor. Znaci sve ostalo na motoru sem agregata je za bacanje, plastika, akumulator me je vise puta izdavao (inace kupljen je pre 6 meseci), pri duzoj voznji se istrosi (ispari voda), verovatno i sam motor ima problema i sa strujom, bisage su isto lose kvaliteta stalno lupaju. Motor ima veliku viljusku pa ti treba da ga okrenes kao da vozis sleper , u krivinama ga trebas lepiti za samu ivicu jer desava se da te povuce iako je mala brzina (50 km). Zaboravio sam da kazem da iako mi je stigla nova nozna zadnja kocnica ista je pustala ulje pa smo morali teflonom da je oblozimo da ne curi. Eto to su moja iskustva sa tim motorom inace imam ga 3 god i prodajem ga znaci sto dalje od kineza i njihovih motora. Pri kocenju sa teretom cela prednja viljukska trese. Motor nema merac za gorivo pa je provera bila odokativna inace mogu ga pohvaliti jer veoma malo trosi verovali ili ne za tu destinaciju potrosili smo 35 eura za benzin. Inace moja procena je da se motor dosta pregreva i da nije za dalje ture jer sam i osetio miris paljevine verovatno su nagorele one gumice izmedju rebara. Hvala bogu da je sve ok proslo inace imam isecaj da ko polozi na kineskim motorima moze posle sve da vozi. Eto toliko ova sam napisao da drugi vlasnici vide sta i kako i da podelim iskustva sa vama inace ja vise ne sedam sa njim tako daleko. Zaboravio sam da kazem da je motor bio extra natovaren moja supruga i plus zadnja torba i ranac. Znam da je to sve veliki forsing za motor ali to je bio test i tako stvari stoje. Veliki pozdrav za vlasnike ovog motora ali ja idem na Japance ili Nemce. Srecno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

То што си ти имао лоша искуства са челенџером не значи да су сви кинези срање,, знаш има их много..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

 

ndeni user_popup.png

Vecina nas koji vozimo kineske motore je njih odabrala ne zbog kvaliteta vec zbog cene. Da sam imao 5 soma da izbrojim verovatno bih vozio sada nekog Dragstar-a, a ne kineza, i ne bih se zezao sa popravkama istog. Sto bi nas narod rekao:"Koliko para, toliko muzike".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Pa posto si rastavio automat to sa kablom zaboravi, sad moze jednostavno da spojis ta dva debela crvena kabla i videti dal ce zaverglati i upaliti, upozorenje: ako upali odmah ih rastavi i pazi hoce da varnici pa da se ne uplasis :P

Ako nece ni tad zovi nekog ko ima i zna koristiti unimer pa da proveri instalaciju...

 

CDI-kako ga zovu serviseri uzeo sam za 3 500rsd u Novom Sadu (sprint) 2012 godine, a ovde u ZR mi tad nudili za 11 500rsd od ,,ovlascenog uvoznika za keeway" ako se dobro secam iz Cuprije.

Tako da raspitaj se jos malo....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Na automat dolazi crveni kabal koji je +, i crni koji je masa. Iz automata izlazi jedan kablic koji ide ka alnaseru i vezuje se na dzek. Nemam dva crvena kabla. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Izvinjavam se, mislio sam da su oba deblja kabla crvene boje. Univerzalno gledano treba da bude 4 provodnika: jedna(deblja) ide od akumolatora do automata, druga (isto deblja) od automata do anasera, treca (tanja u odnosu na ove dve) je ,,+" koju dobija od prekidaca za startovanje motora, i cetvrta(isto tanja) je masa...

Znaci te 2 deblje bi trebalo na trenutak spojiti. Ako nije tako onda ti ne mogu pomoci jer ne znam kako izgleda i kako je povezan automat...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Pošto i ja sam želim Challenger-a, a trenunto još uvek posedujem Qingqi 125 2D, nece mi škoditi da ga eventualno poudim u zamenu nekome od vas, ukoliko jednostavno mislite da challenger nije za vas ili vam je dosadio.

 

-Moj motor je 2009 godiste, prešao je 8500km i u odličnom stanju je.

-Pošto motor originalno ima heble (sportbars) ja sam to prepravio u korman i to je jedini u Srbiji sa kormanom. Većina ljudi koji su u moto svetu su se složili da mu leži odlično kao naked motoru.

-Redovno je održavan, čak i previse, pošto nisam mnogo prelazio, a stalno sam ga lickao i držao u top stanju.

-Kineske gume sam promenio tako da sada ima Michelin Pilot Power 150/60/17 pozadi, koja je u odličnom stanju, skoro nova, dok je napred Michelin Pilot Road 120/70/17 koja je u solidnom stanju.

-Auspuh je otvoren i skinut je katalizator, zatim je ponovo ofarban crnom farbom za temperature do 850c.

-Imao sam jedno klizanje sa motorom, izleteo mi je pas, od čega je ostao jedan ožiljak na bočnoj plastici, koji ce uskoro biti saniran, ništa nije oštećeno osim estetike.

-Motor se još uvek ne vodi na meni, pošto vlasnik radi u Austriji, ali dolazi 25. avgusta, tako da će od tada biti na mom imenu.

-Nisam ga još postavio u oglase pošto želim da sačekam dok ga ne prevedem, pa zato prvo stavljam ovde na forum za početak.

 

 

IMG_20140607_203216.jpg

 

 

 

IMG_20140607_203312.jpg

 

 

IMG_20140607_203242.jpg

 

 

IMG_20140607_203450.jpg

 

 

IMG_20140607_203427.jpg

 

Ukoliko je neko zainteresovan neka se javi u temi ili na PM. Takodje izvinjavam se za remećenje reda u temi, ukoliko nekome smeta ovaj post slobodno neka obavesti moderatore da ga prebace ili izbrišu.

 

Hvala unapred. Nikola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Challenger kroz par dana u garazi. Fakticki je kupljen, nije jos uvek kod mene zbog odredjenih tehnickih problema, kroz par dana stize kod mene 1moto3.gif

 

 

0_0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Zeleo bih da dodam par stvari za challenger-a koje sam ja ispravio i koje su bile relativno proste za uraditi, a zbog njih je prosli vlasnk imao problema zbog kojih je na kraju i omrzao ovaj motor. Inace uzeo sam ga od clana nDeni koji samo par postova iznad pise svoje probleme.

 

Lupanje menjaca i pregrevanje motora je bilo zbog neadekvatnog ulja u motoru. Motor je imao 10w-40 ulje za skutere, Silkolene V-twin 20w-50 je odgovarajuce mineralno ulje za njega i ponasanje je potpuno drugacije. Manje se greje i manje se cuje - mada u svakom slucaju ovaj menjac je malo glasniji.

 

Sijalice crkavaju zbog vibracija, motor nema na nosacu fara gumenu platnu vec je metal na metal i dolazi do cestog crkavanja sijlica. Resenje je tek par dinara :)

 

Lupanje torbi. Generalno su nekvalitetne i puno "plasticne" pa se cuju malo. Podesavanje bravica i dodavanje gumenog kedera resava skoro u potpunosti taj problem.

 

Tresenje vile prednje. U sistemu je bilo lose ulje i vazduh, srede se ta 2 i stvar resena.

 

Tako,na kraju krajeva ipak nije problem toliko do motora, vec do loseg odrzavanja. Ali ne krivim vlasnika, on je skroz korektan covek, problem su degeni koji su ga odrzavali u servisu. Vlasniku svaka cast na odrzavanju estetike motora, posto je kao nov. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Pozdrav svim clanovima foruma. Moje ime je Ivan. Odlucio sam se za kupovinu celendzera posle procitanih skoro svih tema i postova.

Nasao sam u oglasima jedan primerak koji me je jako privukao jer je prakticno nov ima 1700km prvi je vlasnik i svi servisi su redovno radjeni. Motor sam gledao detaljno, palio i radi bas fino bez ikakvih lupanja... samo zuji. Ne smrdi nista sve je suvo i ravnomerno se greju cilindri. Sve je na motoru bas kao da sam bio u salonu a registrovan je do aprila 2015.

 

Vlasnik trazi 1000 evra i verovatno bi, po njegovim recima, malo spustio cenu. Mene zanima vase misljenje sto se tice cene.

Motor bih zadrzao za sebe sledecih sigurno 3 godine pa se razmisljam da mozda uzmem onu pozajmicu sto reklamiraju uzmes 100000din vratis 110000din. Da li je ovo mozda bolje nego davanje zivih para koje bi mogao kroz neku sitnu trgovinu da uvecam bez muke za 50% u sledecih 12 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pozdrav svim clanovima foruma. Moje ime je Ivan. Odlucio sam se za kupovinu celendzera posle procitanih skoro svih tema i postova.

Nasao sam u oglasima jedan primerak koji me je jako privukao jer je prakticno nov ima 1700km prvi je vlasnik i svi servisi su redovno radjeni. Motor sam gledao detaljno, palio i radi bas fino bez ikakvih lupanja... samo zuji. Ne smrdi nista sve je suvo i ravnomerno se greju cilindri. Sve je na motoru bas kao da sam bio u salonu a registrovan je do aprila 2015.

 

Vlasnik trazi 1000 evra i verovatno bi, po njegovim recima, malo spustio cenu. Mene zanima vase misljenje sto se tice cene.

Motor bih zadrzao za sebe sledecih sigurno 3 godine pa se razmisljam da mozda uzmem onu pozajmicu sto reklamiraju uzmes 100000din vratis 110000din. Da li je ovo mozda bolje nego davanje zivih para koje bi mogao kroz neku sitnu trgovinu da uvecam bez muke za 50% u sledecih 12 meseci.

 

 

Ako dodas jos nesto para mogao bi da kupis pravi motor :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ako dodas jos nesto para mogao bi da kupis pravi motor :takoje:

Stvarno ne propustas priliku0namigivanje.gif

Druze, kinezi su sasvim OK motori, uz mala ulaganja i nakon decjih bolesti (odvijanje šrafova i sl, koje se lako leče, zamenom pojedinih i lepljenjem), pružaju veliko zadovoljstvo. Mali su potrošači, dobro upravljivi, jeftini delovi, a i lepo izgledaju. Moji klinci i ja smo se navozali ove sezone sa Kinroadom i prezadovoljni smo. Nigde nas nije ostavio na putu, a bilo je i dužih tura, ima odličan zvuk, mazgica koja se mnogo ne žali. U ostalom, sa tim modelom, član ovog foruma Forrest Gump se lepo navozao i imao baš dugačke ture. Ne slušaj mnogo provokatora Mikulanca 1zvizduk.gif, već kupuj, ako je u takvom stanju, kako opisuješ. Srećno sa kupovinom0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Gde nadje ovog zgoljavog? Nema ni moto pantalone :stabre:

Nego jel mu je ovaj kinez u voznom stanju posto vidim da samo hoda na slikama?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja