Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

pročitaj u forumu , mislim da ga je neko vozio sa takvom kmi da se super ponašao.

ja planiram turu od Bg do Soluna pa šta bude!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Prošle godine smo pravili od 200 do 500km dnevno. Meni nije bilo loše, malo je problem pozadi ko sedi jer je sedište uže pa "zadnji branik" suvozača utrne, ali pauzama se to reši. Za nekoliko sedmica odosmo na 2500km...Čuo sam priče da su išli za Nemačku ali nisam čuo lično tako da ne znam koliko je proverena informacija. Samo nema jurnjave preko 110km/h, znači ako je moguće bez auto puta jer si prespor i samim tim smetaš. Ako već biraš ovaj motor onda znači da uživaš u laganoj vožnji za šta je i napravljen. Sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Pozdrav, vidim dosta ste pričali o Challengeru... Pošto ima 35 strana nisam baš sve pročitao pa ću možda lupiti pitanje ponovo. Da li se i kod vas dešava da je cev od auspuha počela da rdja? Znam da je završna obrada kod kineza rak rana ali sam mislio da to lepo ošmirglam nečim i ofarbam bojom koja trpi temperaturu. Da li mislite da je to pametna i deja i da li iko zna kolika je temperatura na cevi pošto ima da se uzme crna farba koja trpi 350 stepeni?

 

Ne farbaj auspuh, naravno ako to vec nisi uradio? Sitnu smirglu u ruke(2000 granulaciju trazi), rastvori prasak za ves u vodi, kvasi smirglu i prioni na posao. Kad skines svu rdju, operi auspuh i ispoliraj ga bilo kojim sredstvom za poliranje. Moj je bio pun rdje a posle ove procedure nisam mogao da ga prepoznam.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

ja za tri meseca prešao sa njim 18000km crkao samo brzinomer :D

 

Da budem iskren, ja mislim da ti taj brzinomer nije dobro ni radio zato ti je crko. Po njemu, trebalo je svakog dana bez izuzetka da prelazis po 200 kilometara. Challenger nije los motor ali ipak ne leti 200 na sat. Potrebno je vreme pregaziti tu kilometrazu a i 3 meseca biti apsolutno dokon.Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Ja već ofarbao... Probao sam da šmirglam i čistim rđu ali je ušla malo dublje. A možda i nisam bio dovoljno uporan... Prošli vlasnik je odsekao lonac na pola i povadio sve iznutra tako da tehnicki nije imao lonac nego kratku široku cev u koju su ušle dve cevi iz dva cilindra. Uzeo sam nov pravljen crn lonac i zamenio i ne izgleda loše pa mi palo na pamet da i cev ofarbam u crno. Našao sam u "uradi sam" crnu bronzu koja trpi 680 stepeni, pukao za nju oko 160 dinara, očistio brujkom cev i premazao. Za sada nema promena a prešao sam oko 500 kilometara od tada... što ne znači da neće biti ali sam za sada zadovoljan. Slikaću ovih dana pa okačiti da vidite, nije loše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Ja već ofarbao... Probao sam da šmirglam i čistim rđu ali je ušla malo dublje. A možda i nisam bio dovoljno uporan... Prošli vlasnik je odsekao lonac na pola i povadio sve iznutra tako da tehnicki nije imao lonac nego kratku široku cev u koju su ušle dve cevi iz dva cilindra. Uzeo sam nov pravljen crn lonac i zamenio i ne izgleda loše pa mi palo na pamet da i cev ofarbam u crno. Našao sam u "uradi sam" crnu bronzu koja trpi 680 stepeni, pukao za nju oko 160 dinara, očistio brujkom cev i premazao. Za sada nema promena a prešao sam oko 500 kilometara od tada... što ne znači da neće biti ali sam za sada zadovoljan. Slikaću ovih dana pa okačiti da vidite, nije loše.

 

Pa onda ok. Vazno je da si ti zadovoljan. Nemam sliku u glavi kako izgleda kao crn ali pretpostavljam da bi trebalo da bude perverzno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Imam jedno pitanjce...posto razmisljam o kupovini ovog motora pa me zanima da li je on za duze relacije?Kada kazem duze mislim na tipa 2000-3000km sa nekih 500-600km dnevno?Jel to realno da se ocekuje od njega ili je ovo ipak motor za krace "duge" relacije?

 

Nisam siguran da ovaj motor moze dnevno da gazi 500-600km. Ne zaboravite da je to ipak 250ccm i da on ne moze vise od nekih cirka 110 km/h na punom gasu (a sto ne bih savetovao nikome da toliko forsira svog ljubimca). Naravno da moze da pretera 2000km i odjednom sa kracim pauzama sigurno, ali za koje vreme. Za vozaca ovog motora je i 500 km predjenih u taku jako iscrpljujuce, znam iz iskustva.A da potraje nekoliko dana...hm. Ne kazem da nije moguce i naravno ne mislim nikog da odgovaram od te avanture.

Treba probati pa u krajnjoj liniji podeliti to iskustvo sa ostalima na forumu. Mada sam ja ipak za kupovinu motora sa znatno jacom kubikazom za ovakve avanture. Challenger je ipak za neka kraca krstarenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако пељаш до 3/4 гаса, издржљивост било ког мотора вишеструко превазилази издржљивост његовог возача.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Imam jedno pitanjce...posto razmisljam o kupovini ovog motora pa me zanima da li je on za duze relacije?Kada kazem duze mislim na tipa 2000-3000km sa nekih 500-600km dnevno?Jel to realno da se ocekuje od njega ili je ovo ipak motor za krace "duge" relacije?

 

Ja peglao do Čanja u danu i nikakvih problema nisam imao, dobro ne baš nikakvih ali ništa što ne mozeda se reši sa izolirkom i WD-om, potrošnja mi je bila 3,3l, brzina u skladu sa zakonom republike Srbije (možda u nekim trenucima sam isao brže ali to je zbog sunca-nisam video km sat1ooo.gif). Imam neke vizije za slična putovanja samo pripazi na zategnutost lanca kako se ne bi razvalili silent blokovi u zadnjem točku, to sam saznao kod Čačka u povratku (lagao sam, imao sam dva problema), ponesi alat za sve šrafove i proveri ih za svaki slucaj na kraju deonice od 600km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Zdravo ,imam jedno pitanje za tebe.Da li si zamenio prednji blatobran nekim drugim ili si ga prepravio .Mnogo lepse izgleda nego fabricki.

 

Ja sam na svoj stavio od Princa, šraf na šraf nista ne treba da budziš jedini problem se javlja ako si navikao da prolaziš kroz ''potoke'' na putu i da se ne isprskaš (što možes sa ovim dubokim blatobranom) ali sve za lepotu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

evo malo je lošija slika ali može da se vidi auspuh...post-21416-0-54892300-1369769346_thumb.jpg

 

Ispalo je super. Ali nisam te shvatio da ovo nije originalan auspuh od challenger-a. U svakom slucaju, lepo izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

pozdrav iz Ljubljane... u jednom danu iz Splita do ovde, napravili 510 km. motoru je bolje nego nama, nama su zadnji blatobrani malo utrnili pa smo pravili česte pauze a ovaj kineski mučenik ništa ne pita, samo gazi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Momci, zvanicno i svecano sam se oprostio od svog challengera-za koga inace nemam reci. Ali posto smo vec ranije nesto diskutovali na temu duzih relacija sa 250 ccm, bio sam misljenja a i sada sam jos i vise da za duza putovanja ipak treba ozbiljnija kubikaza. Spram tog stava u istom danu kada sam prodao challengera kupio sam Hondu Shadow 600 ccm. I moram reci u potpunosti je opravdala moja ocekivanja od jednog choppera-cruisera. Ruku na srce, nije ni za poredjenje jer se razlika vidi tek na otvorenom putu. Challengera sam prodao momcima iz Novog Sada za koje se nadam da su na ovom forumu i da citaju ove textove. Isti dan su tim motorom pregazili 350 km i javili da su odusevljeni kupovinom kao i samim motorom sto je meni takodje veoma drago da ih nisam razocarao. Naravno, i ako nemam vise challengera, ostacu i dalje sa vama na ovom forumu da se druzimo i da sa vama delim iskustva koja imam u vezi sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Evo vratili se sinoć 8 sekundi pre nevremena u Bg posle 2300km po bivšoj Jugi sa Challengerom. Pošto je bilo pitanja u vezi dužih relacija... Najmanja u jednom danu je bila 160 a najduža 511km. Što se tiče ispravnosti položio je test sa desetkom. Bukvalno samo sipaj i vozi. Što se tiče udobnosti srednja ocena, pri većim brzinama se malo osete vibracije na nogostupima i takodje suvozač pozadi pre vozača poželi na pauzu jer je sedište uže i neudobnije. To smo rešili pauzama na 60 do 80 km. E sad brzina... Po Hrvatskoj i Sloveniji često imaju merače brzine sa ekranom pa sam primetio da moj cajger pokazuje više nego što jeste. Meni pokazuje 70 a ekran 63 km/h, ili meni pokazuje 100 a ekran 91km/h. (Nije loše kao preventiva za kaznu, usput da spomenem nigde nisam video saobraćajne policije...) A sad izdržljivost... nas dvoje je 170kg i još tank torba i dve velike torbetine su bile preko 30 tako da je mučenik vukao oko 200kg i položio test. A potrošnja, na predjenih 2280km otišlo 72 litra benzina što daje lepih 3.15 litara na sto km.

Zaključak, prezadovoljan sam s obzirom na uloženi novac. Isplatio se višestruko. Dobro bi bilo da imam jaču i udobniju mašinu ali do tada zadovoljan sam sa Challengerom. Pozdrav!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pozdrav!

 

Hteo sam da vas pitam za savet, kupio sam challenger u januaru i presao 1500km. Imam par "problema".

1. Kada menjam brzinu, motor kao da trgne malo, tj. kao da kvacilo nije pritisnuto do kraja.

2. Maksimalna brzina mu je oko 90km/h.

3. Potrosnja mu je oko 4, 4,5l (i to na otvorenom putu sam merio, mada to moze da ide ruku pod ruku sa ovih 90km/h pod velikim obrtajima)

 

Generalno sam prezadovljan sa njim, ali voleo bih ukoliko nesto moze da se uradi sa njim da uradim. Motor je pod garancijom, a majstor mi na ovo uvek govori da tako mora bez da ista pogleda. Tako da me zanima sta ja njemu konkretno mogu reci? I da li mogu sa sigurnoscu da kazem da ostali motori rade nesto bolje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Zdravo, meni malo trgne kad krecem u prvoj a posle se ne cuje. Mislim da su mi malo otisle udarne gume koje povezuju lancanik i zadnji tocak, to mi je rekao majstor koji je montirao zadnju gumu. Drugo maksimalna brzina treba da bude oko 125km/h, ali mnogi su vec rekli da im pokazivac brzine ne radi dobro pa nije lose da uporedis kilometara sat sa jos nekim da proveris da li tacno pokazuje pa onda da ides dalje ako je tacan. I trece mislim da je 4,5 litara malo previse. Mozda da promenis majstora... Pozdrav i sretno!:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

I moj challenger je trosio oko 4.5l. Ne treba ti tu majstor ako je to tako, tako je. Sto se tice kilometar sata, svaki kineski motor je podesen da laze za nekih 10 - 15 km/h. Ne znam zasto to rade ali sam testirao vise kineskih motora i svaki je pokazivao laznu vecu brzinu. Ipak, to nije stvar koja treba da zabrinjava. Sto se tice ubacivanja iz lera u brzinu i moj challenger je imao taj trzaj ali samo u prvoj. Dalje saltanje nije bilo problem. Mislim da je to stvar kojoj ne treba pridavati toliki znacaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ja sam mislio kada je vec pod garancijom, mozda bi mogli da pogledaju sto je to tako, pogotovo ako pokazuje jos vecu brzinu nego sto jeste, to bi znacilo da je max moja brzina oko 80? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Imam u ponudi Challenger-a, buni me potrosnja. Vlasnik kaze da pri normalnoj voznji trosi 5-6l mozda i vise na 100km. Motor je presao 3000km, kaze da nikada nije ni probao da sredi potrosnju. Da li se mogu karburatori nastelovati za manju potrosnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Ima još nekih koji su rekli da im troši toliko. Generalno gledano uopšte za motore od 250 kubika malo je previše 6 litara. Meni je zadnji prosek bio 3,2 litra ali ja ga veoma retko vozim na velikim obrtajima, polako penzionerski. Trebalo bi da može da se malo našteluje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Ima još nekih koji su rekli da im troši toliko. Generalno gledano uopšte za motore od 250 kubika malo je previše 6 litara. Meni je zadnji prosek bio 3,2 litra ali ja ga veoma retko vozim na velikim obrtajima, polako penzionerski. Trebalo bi da može da se malo našteluje...

 

Negde sam procitao da na nekim karburatorima se ne moze vrsiti stelovanje. O cemu se tu radi? Potrosnja koju sam napisao je u umerenoj voznji kako rece vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

E to je već za mene viša matematika ali mogu da pitam majstora koji mi održava motor pa ću napisati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja