Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Da l' je moguce da ovoliko sarenu potrosnju ima challenger?! Neverovatno mi je da 250 ccm uopste i moze da trosi 7 i cak preko 7 litara.

 

Ako krstaris sa pola gasa, oko 60 km/h, trosi do 4 litra, a ako ga vozis koliko moze, oko 105 - 110 km/h, onda trosi 7. To je tako kod svih motora, a i automobila (samo su brzine malo drugacije ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Meni nikad chellenger nije presao 5.5, cak ni na autoputu Beograd Nis gde sam drzo konstantno 110 a terao do 120 u preticanju. Ako trosi preko 5 onda su rastelovani karbovi. Meni je trosio malo vise jer je prethodni vlasnik (buzdovan) saseko bonsekom auspuh nasumice. Inace kad Boban to nasteluje potrosnja je oko 3.5-4l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Da li neko sa sigurnoscu zna sta predstavlja neki cudan pljosnati deo (izlazi iz sredine unutrasnjeg dela auspuha) sa gumenim crevom koje se bukvalno penje do ispod samog sedista i nigde nije prikaceno. Na kraju tog gumenog creva ima neki plasticni deo koji mene izgledom podseca na filter za gorivo i ponekad hoce da slini na izlazu.

Jedni mi kazu da je upravo to brzinska blokada, sto je po mom misljenju malo nelogicno. Drugi mi pak navode podatak da je to neka vrsta katalizatora u skladu sa euro 3 standardom kako bi odgovorilo zakonima naseg trzista. Ovo zadnje mi i deluje logicno ali ja ni dalje ne znam pouzdano STA JE TO? Treci mi savetuju da amputiram brusilicom citavu stvar, zavarim rupu i resena misterija. I uradio bih to najradije ali bih prvo da odgonetnem cemu sluzi. Ne bih voleo da zajebem nesto pa ponovo da busim rupu i varim nazad...taj...doticni predmet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Из средине унутрашњег дела ауспуха? Није негде на издувној грани, не видиш ништа друго?

 

По опису могу да претпоставим да је смог-пумпа, тј, једносмерни ламеларни вентил који се уз подпритисак у издувној грани отвара и усисава свеж ваздух који помаћже догоревању гасова ту и на крају, као издув буде чистији. Можеш да ампутираш, али погледај да та цевчица која излази напоље није заривена дубоко у ауспух (на мом Ћинезу је баш на издувној грани) и смањује му пречник. Онда боље да успут и прокопаш...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

U principu znaci nista nije bitno. Zanima me samo sta dobijam time. Da li zaista povecava koliko-toliko brzinu motora, da li agregat radi bolje i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Дедер окачи ти сличицу поменутог детаља, пошто ми се чини да нико до сада није то помињао нити качио слике.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Trenutno nemam bolju sliku ali mislim da se vidi i ovde. To se nalazi odmah ispod oka za ulje pa malo ulevo. Vidi se i gumeno crevo koje se penje na gore.

post-16399-0-58366800-1325861642_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јес', то ти је тај вентил. Када га расклопиш, можеш да видиш један лимени језичак и ништа више, а на крају црева пластични цилиндар.

 

На мотору мог котача су ту цевчицу, на којој је постављен вентил, гурнули баш дубоко, тако да је не баш велики пречник издувне гране додатно смањен.

 

Cevcica_smog_pumpe.jpg

 

Да се не бих зезао и мислио како ће мотор да ради СА катализатором (задебљање на самој издувној грани), а БЕЗ ове пумпе (негде сам покупио да вентил смањује температуру издувних гасова и тако чува катализатор од прегревања; пошто сам купио, по то и продајем - никада се нисам замлаћивао са конструкцијом катализатора и његовим радним температурама), пазарио сам "клот" издувну грану, без та два детаља. Провери дали је тај вентил, тј. та цевчица на грани, постављена слична као на мом моторину, па реши шта ћеш и како да радиш.

 

Питај ме тек на пролеће има ли разлике у понашању мотора, али овако априори, било потребно додатног подешавања карба или не, рекао бих ти да ће боље радити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Ok. Znaci ipak je katalizator. Posto mi je je prioritet rad motora a ne ekologija, rasmislicu sta cu da uradim. Hvala ti u svakom slucaju na ovom pojasnjenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

Tehnicki podaci Challangera

CHALLENGER

 

motor: četvorotaktni, V motor

zapremina: 250 cc

hlađenje: vazdušno

max. snaga: 12 kW/8000 o/min

starter: elektro

dimenzije (mm): 2375x950x1125

težina: 155 kg

rezervoar za gorivo: 16 l

maksimalna dozvoljena težina: 150 kg

 

 

Ako Challenger ima 150kg, pojescu ga za veceru.

Pre bih rekao 200kg suv, cak mi se cini da sam negde i nasao taj podatak. Moj motor koji je dosta manji i sa primetno manje gvozdjurije navodno ima oko 160kg(ne secam se doduse da li je suv ili ne), ali ga svakodnevno isterujem preko cigli, sljunka peska rupa i slicno jer mi je dvoriste u izgradnji i to ga guram u nazad ili okrecem po takvom terenu ( a tek sta sam iskopao zbog ukopavanja zadnjeg tocka ;D).

Forestovog Challlengera sam, ne bas jedva, primetno teze pomerio po ne bas idealnoj, ali mnogo ravnijoj podlozi od ove sa kojom se zezam svaki dan.

 

Nego da nadjemo neku stocnu vagu pa da se to ispita. ;)

 

Tomerc, mi smo takoreci u komsiluku, pa lako mozes i sam da uporedis. :)

 

ima 172 kg, pise ... negde... znam super stocnu vagu... fazon juce je rokala krave! :D:P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

e nesto sam izvalio da na challengeru nema pokazivac goriva... to ima negde sakriveno, ili ja neumem da citam ono sto pise na motoru, ili prosto nema pa se ide na racunicu i osecaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

e nesto sam izvalio da na challengeru nema pokazivac goriva... to ima negde sakriveno, ili ja neumem da citam ono sto pise na motoru, ili prosto nema pa se ide na racunicu i osecaj?

 

Kako nema merac??? Svaka grancica pored puta ti je merac. Cusnes grancicu u rezervoar i kad je izvuces pogledas dokle je mokra. Ostalo je iskustvo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Iskustva kineskih mudraca iz 16 veka, govore da motori koji nemaju pokazivač nivoa goriva, najčešće imaju slavinicu sa preklopom za tzv. "rezervu"... Pa kad motor stane negde nasred neke vukojebine, ti okreneš na "rezervu" i pređeš još bar 50-100 km ili koliko treba do prve benzinske pumpe. Te u tom smislu, baš te briga za praćenje nivoa :) Pretpostavljam da je na Čelendžeru takva slavinica...

 

E sad, pored digitalnog merača u obliku grančice, postoji isto tako sofisticirani akustični merač - zaljuljaš motor levo-desno i slušaš da li mućka gorivo. Suptilno uvo treniranog bajkera prema tonu i intenzitetu mućkanja lako proceni 'oćel kući gurati motor :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Elemir - Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor Spider DD300

Challenger ima plovak meraca goriva u rezervoaru, ali nema instrument, pokazivac. Sto se tice slavine za gorivo, ona ima polozaj rezerve i sa njom moze preci i do 150 km. Nisam bas petljao da vidim koji bi instrument mogao da se poveze, ali plovak sigurno ima.1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 80 Keeway speed 150

Pozdrav Kinezi Braco!! Zanima me prodaje li neko Challingera ili jos bolje menja za speeda 150.

To je jedini motor koji mi odgovata po gabaritu a da nije skup i da nije kros.

Pa ako nesto nacujete primamljvo s obzirom da zivimo u srbiju ne skupo,vi mi javnite,pa cu i ja sa vama da se vozam.

I dacu vam svima po krug :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Гроцка
  • Motocikl: JinLun Challenger JL250V

Здраво свима!

Зна ли неко чему служе ове гумене плочице између ребара за хлађење на цилиндру. На једном цилиндру су са једне стране, а на другом са друге, чини ми се да су гумени.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja