Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Jedino bixenon, obična H4 halogenka vuče previše struje a problem je i što zagreva plastični far koji se topi od prevelike temperature.

 

hvala na informaciji, a jel mozes da mi das pun naziv sijalice??? posto sam ja duduk totalni za elektriku...

hvala jos jednom Arakis ( ineca, Frank herebert je pisac moje mladosti, ukoliko sam pogodio ime vezano za nick):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Poazdrav za Duhha i drago mi je da je zadovoljan motorom.

 

:zdravo: Ih zadovoljan,maznuo sam ga matorom pa ga sad peglam ko da je sred sezone :moto3: Morace malo izgleda karb da se nasteluje,simptomi su isti kao iz ove teme tj iz tvog ranijeg posta (gusi se i trokira) ali sve ostalo samo fercera, najjaci su xenoni, prosto sam odusevljen he, jos jedan pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

jel moze ova???

Xenon sijalica H4-3 Bi-Xenon telescopic

- Snaga sijalice 35w

- Dostupna boja 4300k,5000k,6000k,8000k

- Telescopic Bi-xenon

xenon_sijalica_H4_3_Bi_xenon_telescopic.jpg

 

Baš ta, tu xenon sijalicu ugradi u far a balast postavi negde oko prednjih trouglova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Nemoj dirati karburator dok nepotrosis to gorivo koje si sipao/sa benzinom koji je bio u njemu nisi imao problema/patek kad sipas gorivo na nekoj "normalnoj"pumpi vidi da li treba nesto da se radi ili ne.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

jel moze ova???

Xenon sijalica H4-3 Bi-Xenon telescopic

- Snaga sijalice 35w

- Dostupna boja 4300k,5000k,6000k,8000k

- Telescopic Bi-xenon

post-21100-0-63027400-1321785813_thumb.jpg

 

Baš ta, tu xenon sijalicu ugradi u far a balast postavi negde oko prednjih trouglova.

 

hvala Arakis :moto3:!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

narucio sam tu sijalicu, uz nju dobijam, i trafo i duze kablove, ali rece mi da je to komplet sa tanjim nekim delom, da bi moglo da se uglavi...posto nema dovoljno mesta...sve u svemu...cena je 60 evra i godinu i po dana garancije, proizvodjac je neki na B...

e sad Arakis, da li ce mehanicaru, kod kog mi je motor biti potrebno neko specijalno znanje iz elektrike da bi mi to nabudzio, ili tu ide dzek u dzek, sto bi se reklo...i koja je realna cena majstora da miuzme za ruke za postavljenje xenonke...

molim za odgovore svih koji prate ovu temu???

znam da sam dosadan i da sam smorio, al ocu na prolece da to bude Challenger - dika i prilika za svakog ko vozi kineze....

hvala unapred na odgovorima...

p.s. da mi nije bilo vas tesko bi dosta stvari znao u vezi motora, zato svi koji dodju na prvi kalendarski skup 2012 a sa BJ su, imaju od mene klopu i pice :takoje: !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobijaš tanki balast (visokonaponski pretvarač), bixenon sijalicu i kablove sa malim kontrolerom, sve se povezuje konektorima. Nije veliki problem sve to povezati, treba biti pedantan i znati (ipak) nešto o elektrici i elektronici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

treba ponesto znati, ali ako si ikada barem malo nesto petljao oko motora, auta ili uopsteno bio kucni majstor moci ces i sam to da povezes, ujedno ces poneesto i nauciti a i ako bilo sta crkne nekad znaces sta je i gde je i mocices sam to da i zamenis. Ukoliko se odlucis za uradi sam varijantu, javi ovde da ti pustim link od teme u kojoj sam detaljno opisao ugradnju xenona na superlight, sve to detaljno objasnio tako da ti ostaje da samo citas i povezujes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

treba ponesto znati, ali ako si ikada barem malo nesto petljao oko motora, auta ili uopsteno bio kucni majstor moci ces i sam to da povezes, ujedno ces poneesto i nauciti a i ako bilo sta crkne nekad znaces sta je i gde je i mocices sam to da i zamenis. Ukoliko se odlucis za uradi sam varijantu, javi ovde da ti pustim link od teme u kojoj sam detaljno opisao ugradnju xenona na superlight, sve to detaljno objasnio tako da ti ostaje da samo citas i povezujes

 

aj pusti mi link ako ti nije tesko...necu ja ugradjivati nego mehanicar kod koga mi je motor, nego ne zna on bas puno oko elektrike, al ne bi trebalo da je tesko, posto mu je ovaj lik koji prodaje xenone objasnio kako da ga stavi...ali to je opet samo telefonom, a drugo su sasvim konkretne slike, pogotovo kada su slicni motori u pitanju...:moto3:

hvala i pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/72384-grunfovanje-oko-superlighta/

 

Na ovom linku imas par stavi koje sam ja odradio na mom motoru, jedna od njih je i xenon-to je poslednji moj post, slike nisam slikao pa nemam da zakacim ali ako se procita lepo mislim da neces imati problema sa povezivanjem, ako i ukoliko nesto zaskripi viči upomoc

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

http://forum.bjbiker...ko-superlighta/

 

Na ovom linku imas par stavi koje sam ja odradio na mom motoru, jedna od njih je i xenon-to je poslednji moj post, slike nisam slikao pa nemam da zakacim ali ako se procita lepo mislim da neces imati problema sa povezivanjem, ako i ukoliko nesto zaskripi viči upomoc

 

hvala druze...ipak ovde ima dosta stvari koje treba znatoi o struji, ali ce mi tvoj post itekako korisiti, jer ukoliko majstoru nesto ne bude jasno, samo mu pokazem tvoj post (odstampan naravno) i sve ce ukapirati za sekund, jer si bas detaljno obradio to...svaka ti cast...nadam se da me majtor za ugradjivanje ove bi xenonke nece puno rebnuti, al sta je tu je...

sutra treba da mi stigne ta sijalica sa kompletom :jee:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Sipao mi lik u servisu 1.4 l kaze toliko ide :neznam: nem pojma. Resio mi karb i kaze da jedan cilindar nije radio, zbog toga sto je usisni ventil ostao u gornjem polozaju. Tako da je visak goriva zavrsio u karteru 1hmm.gif Uglavnom ga je kao opravio i zove me matori juce kaze i dalje ima isti problem sa motorom tj i dalje zeza zeza problematicni cilindar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

moras da ga vozis kod nekog majstora koji je vec radio kineze...eto u Bg je poznat taj Boban Motomehanika...ako ti treba poslacu ti njegov mob...?

Sipao mi lik u servisu 1.4 l kaze toliko ide :neznam: nem pojma. Resio mi karb i kaze da jedan cilindar nije radio, zbog toga sto je usisni ventil ostao u gornjem polozaju. Tako da je visak goriva zavrsio u karteru 1hmm.gif Uglavnom ga je kao opravio i zove me matori juce kaze i dalje ima isti problem sa motorom tj i dalje zeza zeza problematicni cilindar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Ovaj motor koliko znam je i radio on a bivsi vlasnik mi je rekao da ide cak 1.2 litra, pa ti budi pametan. Cuo sam se sa caletom vozio ga je prekjuce kaze radi ko sat. P.S. Imam broj od Bobana, hvala na odg, pozzzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

svi pricaju svoje price...meni je drago da motor radi kako treba, jer po toj logici i moj bi trebao da radi kako treba, jer je nov, i nadam se da ce me posluziti bar 3-4 sezone ( sa 3-4 duza putovanja do 1000km )... posle toga sam DEFINITIVNO resio, za 3-4 godine da uzmem novog Hyosunga od 650cc, a do tada ce oni imati jos bolje modele i jos povoljnije cene jer Juzna Koreja napreduje u svakom tehnoloskom i tehnickom pogledu...tako da znam da cu tada za 6500-7000 jevreje moci da uzmem extra motor, koji ce me sluziti do moje 50-te...npr sada da sam mogao da uzmem kredit toliki, kupio bih definitivno ovaj model, ali za 3-4 godine ko zna kakvim se modelima mozemo nadati, a mozda do tada i kinezi budu poceli da prave nesto ozbiljnije od choper/cruiser modela (preko 500cc)...ovo je taj lepotan,

post-21100-0-39295700-1323360294_thumb.jpg

ucesce : 1500jevreja + 70 evra rata na 6 godina !!!

a uz njega ide cudo od opreme...odn...u njihovoj radnji kao poklon uz ovaj model ide gratis oprema u vrednosti od 500 evra(sam biras opremu i mora da bude iz njihove proizvodnje, znaci ne mora da bude Hyosug marka, vec mozes da dobijes, gratis extra kacigu, odelo i sl...) za ovaj model 5 godina garancije i besplatnih prvih 5 servisa !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

svi pricaju svoje price...meni je drago da motor radi kako treba, jer po toj logici i moj bi trebao da radi kako treba, jer je nov, i nadam se da ce me posluziti bar 3-4 sezone ( sa 3-4 duza putovanja do 1000km )... posle toga sam DEFINITIVNO resio, za 3-4 godine da uzmem novog Hyosunga od 650cc, a do tada ce oni imati jos bolje modele i jos povoljnije cene jer Juzna Koreja napreduje u svakom tehnoloskom i tehnickom pogledu...tako da znam da cu tada za 6500-7000 jevreje moci da uzmem extra motor, koji ce me sluziti do moje 50-te...npr sada da sam mogao da uzmem kredit toliki, kupio bih definitivno ovaj model, ali za 3-4 godine ko zna kakvim se modelima mozemo nadati, a mozda do tada i kinezi budu poceli da prave nesto ozbiljnije od choper/cruiser modela (preko 500cc)...ovo je taj lepotan,

post-21100-0-39295700-1323360294_thumb.jpg

ucesce : 1500jevreja + 70 evra rata na 6 godina !!!

a uz njega ide cudo od opreme...odn...u njihovoj radnji kao poklon uz ovaj model ide gratis oprema u vrednosti od 500 evra(sam biras opremu i mora da bude iz njihove proizvodnje, znaci ne mora da bude Hyosug marka, vec mozes da dobijes, gratis extra kacigu, odelo i sl...) za ovaj model 5 godina garancije i besplatnih prvih 5 servisa !!!

 

Oduvek je bilo "koliko para toliko muzike". Ali ne brini, za te pare koje si dao za challengera po mom iskrenom misljenju dobijas odlican motor. Do pre neku godinu nismo mogli ni da sanjamo o takvim motorima bez par hiljada eura. Ja sam za sezonu sa njim presao nesto malo vise od 7.000 km. Bez ikakvih problema!!! Ako ne racunam zamenu cdi-ja u samom startu kako sam ga kupio (a kupio sam ga polovnog sa vec predjenih 6.000km). Elem, ukusi su razliciti i neko ce da kaze da je ruzan a neko da je lep. Meni kod ovog modela najvise odgovora sto je vrlo gabaritan motor, ja mislim cak i najveci od svih kineza, i sto lepo podnosi teret. Imam oko 100 kg + moja supruga pozadi!

Nemoj da se kajes sto si ga uzeo, ja se nisam pokajao ni jednog momenta!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

drugari u fazi sam promene motocikla i interesuje me challenger juce sam se cuo sa covekom koji proadje challengera ima oko 2000km na satu.Pored pitajna vezanih o stanju motora pitao sam ga u vezi potrosnje a on mi je reko da se potrosnja krece i preko 5L.sto me je iznenadilo jer sam citao ovde na forumu da trosi oko 3.5L a da hoce da popije nesto vise kada se duze vreme vozi 110km.Pa me stvarno interesuje koja je potrosnja vaseg challengera :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja