Jump to content

Moto Zajednica

Nikon D90 vs. Canon 550d

Recommended Posts

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Posto sam sahranio moj D80 trebaloi bi sad da kupim nesto drugo. Ova dva se ponajbolje uklapaju u budzet, a izgleda i da su konkurenti. Znam da Canon ima bolji video zapis, ali sta je sa ostalim stvarim posto mi je to manje bitno

 

P.S. U obzir bi mogao da dodje i Canon 40d

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

D90 je moćan, potežak, robustan aparat u odnosu na mali, plastični 550D. 550D ima očaravajući displej, rad sa opcijama jednom rukom i jebački zvuk okidanja u odnosu na starkelju D90. D90 ima displej odozgo, i Nikonov sistem palac - kažiprst točkića za promene parametara za razliku od istih dugmića kao na prvom digitalnom Canon fotoaparatu koje ima D550. D550 je za žensku ruku, za razliku od D90 koji stvarno izgleda moćno. 550D ima više fokusnih tačaka, to će ti biti izuzetno korisno kada budeš želeo da imaš fotoaparat sa više fokusnih tačaka i da se hvališ da imaš mnogo fokusnih tačaka. D90 je DSLR i to svi vide čim ga pogledaju, za 550D moraš to da napomeneš. 550D ima lepšu traku za nošenje. D90 se pali kažiprstom a 550D palcem, D90 ima džojstiče, a na 550D sve slike izgledaju lepše kada se gledaju na njegovom displeju.

 

Ja imam 550D, komšija ima D90, kao iskusni fotograf, nadam se da su ti informacije koje sam ti dao od pomoći. Ionako boj ne bije svijetlo oružje...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Vec sam poceo 55o da izbacujem iz kombinacije. Ne svidja mi se nikako sto je mali i lagan. Dzaba DSLR ako nemas zasta da ga uhvatis. Sad vise razmisljam o opciji D90 vs. 40D. Mada 3 godine sam nosio D80 i takvu jednostavnnost upotrebe mislim da kod Canona ne mogu da nadjem. Taj 40 jedino ima dosta frejmova po sec. ali ni to mi nije toliko bitno. Imam i neka 2 objektiva koja su mi ostala od Nikona, pa eto jos jednog razloga. :stabre::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Posedujem oba primerka i evo nekih mojih zapažanja...

 

Ako su ti ostala dva objektiva onda nemaš šta veliko da mozgaš. 90-ka je tvoj izbor. U odnosu na 80-ku veći displej (3 inča prema 2,5) kontrastniji prikaz fotke u displeju. 90-ka više brlja sa AWB ali ništa strašno (odnosi se na rad sa blicom SB 800). Bolje radi sa većom ISO osetljivošću i ima mogućnost rada ispod ISO 200 (L 0,3 L 0,7 i L 1,0) Još jedna sitnica: odgovaraju baterije sa 80-ke na 90-ku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo i ja da kazem koju rec . Imam d550 vec godinu dana i prezadovoljan sam . Stane lepo u koferce nije tezak i zgodan za nosenje .

 

Sto se tice uporedjivanja 550 i 90 malo je glupo uporedjivati uopste . D90 je stari aparat kog je zgazilo vreme . Tad mu nije bilo premca a sada ga gaze i mnogo losiji aparati . Kao i sto ce za meku godinu onaj najbolji vec da bude osredji .

 

E sad sto se tice jednog i drugog aparata ima razlike i to ste rekli . Ne vidim da ste u gornjim postovima pomogli ili nesto konkretno rekli . Moj prijatelj hoce da kupi aparat i pre neki dan smo probali 550 i 90 kako rade u istim uslovima . I da vam kazem odra ga 550 ko od sale i to sa kit objektivom . Znaci onim najgorim . Jedino sto je 90 tezak i profesionalni aparat drugo nista .

 

Posle toga smo probali 550 i nikon d5100 i da ti kazem bilo je povuci potegni i opet ga je 550 odrao ko od sale .

 

Mislim da ti neko moze pomoci da postavi link na kome mozes da uporedis ova dva aparata . Ima slika a dole ubacis koje aparate hoces da uporedis i gledas kakav kvalitet slike odradjuju . Moze cak 4 aparata u isto vreme da se uporede . Ako se ne snadjes stavicu ja samo da nadjem gde bese link pa uporedi . Za te pare je 550 najbolji jedino ako ne patis od velicine pa kad ga izvadis iz kofera da se svi okrenu i kazu lele kakav aparat .

 

A sto se tice slika sto smo mi slikali mogu i to da okacim pa da se uveris da je starkelja odsluzio svoje . tj pregazilo ga vreme .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

E da evo ti link pa gledaj .

 

Mislim da Nikon d90 i ne postoji na tom spisku jer je dosta star aparat ali imas nove pa uporedi sa 550-icom . Mislim da gresis i propustas veoma dobar aparat za taj novac .

 

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5100/page19.asp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Canon EOS 550D ima veci IQ od Nikon D90, jednostavno je 18MP APS-C CMOS senzor na EOS 550D bolji, manje shuma i vise detalja na fotkama. Druga prica je sa Nikon D5100 i D7000 koji imaju novi Nikonov 16MP senzor, koji se na "high ISO" testovima jako dobro pokazao. Ovde imas detaljne domace testove, verujem da ce ti biti od pomoci:

 

http://pcfoto.biz/Table/Testovi/

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Lepo je to tako tamo na testovima a kada ti dodje u ruke onda sasvim druga prica .

 

Prijatelj je toliko uporan da kupi dobar aparat i redom smo isli i cak uporedili canon 550 i nikon 5100 sa kit objektivima i zakljucak je da je canon 550 bolji i to malo vise od ocekivanog . Bio je tako ubedjen da kupi 5100 ali kad je video razliku jos ne odustaje od 550 . Tako da i on trazi aparat pa ko ima neki dobar predlog ( osim canonca 5d mark ii ili slicno ) neka javi pa da spojimo i dve teme u jednu ako ne smenta .

 

Pozdrav !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Kad sam uzimao svoj dslr,D5000,gledao sam i 550D,ali mamu mu,skoro 20 000din bio skuplji,doduse sa 18-135mm objektivom.Tada nisam mogao toliko da se isprsim,da sam imao,ne bih razmisljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Evo i ja da kazem koju rec . Imam d550 vec godinu dana i prezadovoljan sam . Stane lepo u koferce nije tezak i zgodan za nosenje .

 

Sto se tice uporedjivanja 550 i 90 malo je glupo uporedjivati uopste . D90 je stari aparat kog je zgazilo vreme . Tad mu nije bilo premca a sada ga gaze i mnogo losiji aparati . Kao i sto ce za meku godinu onaj najbolji vec da bude osredji .

 

E sad sto se tice jednog i drugog aparata ima razlike i to ste rekli . Ne vidim da ste u gornjim postovima pomogli ili nesto konkretno rekli . Moj prijatelj hoce da kupi aparat i pre neki dan smo probali 550 i 90 kako rade u istim uslovima . I da vam kazem odra ga 550 ko od sale i to sa kit objektivom . Znaci onim najgorim . Jedino sto je 90 tezak i profesionalni aparat drugo nista .

 

Posle toga smo probali 550 i nikon d5100 i da ti kazem bilo je povuci potegni i opet ga je 550 odrao ko od sale .

 

Mislim da ti neko moze pomoci da postavi link na kome mozes da uporedis ova dva aparata . Ima slika a dole ubacis koje aparate hoces da uporedis i gledas kakav kvalitet slike odradjuju . Moze cak 4 aparata u isto vreme da se uporede . Ako se ne snadjes stavicu ja samo da nadjem gde bese link pa uporedi . Za te pare je 550 najbolji jedino ako ne patis od velicine pa kad ga izvadis iz kofera da se svi okrenu i kazu lele kakav aparat .

 

A sto se tice slika sto smo mi slikali mogu i to da okacim pa da se uveris da je starkelja odsluzio svoje . tj pregazilo ga vreme .

 

Без увреде, али 550Д је обична пластика док Д90 је доооооста квалитетније одрађен. Та два апарата једноставно не можеш упоређивати. Не спадају у исту класу. Д90 је професионални апарат док 550Д нема баш такве амбиције. Зависи шта човеку треба, иначе разлика у квалитету апарата је занемарљива. Битан је мајстор. Ево теста између 550Д и Д90: http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_550D-vs-Nikon_D90

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Мој глас иде за Д90 јер је доста озбиљнији апарат, али ако не планираш ништа озбиљно да радиш онда топло препоручујем 400Д. Апарат је мало старији али може полован (са 5,6 хиљада окидања) да се нађе за нешто мало преко 200е и то са кит објективом. Узмеш касније сигму 17-70 и Бог да те види. Разлику између 550Д са кит објективом и 400Д са сигмом ћеш видети само у еврима који су ти остали у џепу :)

 

Ја јурим Никон Д300 (који је мало старији, али зато 3 пута бољи од Д90 и 550Д... заједно). Знам дечка који је имао Д80, па Д90, и на крају узео полован Д300 са 140.000 окидања и сада ради као нов. Једноставно Д90 и Д300 не могу да се пореде, па ако те не мрзи погледај и њега...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

D 90 nikad ali nikad ne moze da napravi dobru sliku i bolju nego 550 .

 

Nesto ne verujem da mu treba profesionalni aparat iako je i on od malo jace plastike tako da to mena veze . Jedino ako ne boluje od toga da ima profesionalni a ne onaj koji pravi bolje slike . Sto se tice profesionalnih vec moze po povoljnoj ceni da se nadje polovan 5d ili slicno ali to su kud i kamo bolji aprati od d 90 .

 

550 je po meni za sada najbolji da kazem poluprofesionalni ili kako ga vec nazvali aparat ( tj.pravi najbolje slike za sada u tom rangu cene ).

 

Sto se tice majstora u pravu si . Imam prijatelja koji ima Canon sx 100 is i pravi slike bolje nego ja . Ali ima vremena naucicu se i ja da slikam .

 

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Elyseo 100

Ja koristim Olympus e-520, inace moj prvi dslr, moje mezimce :) i razmisljala sam da predjem na nesto malo bolje...razmisljam se takodje izmedju d90 i 550d (i 40d), gledala po netu razlicita misljenja itd... a onda mi je drug, okoreli Canondzija posavetovao da umesto 550d gledam 40d koji je bolji i u toj klasi mozda najbolji Canon (za te pare itd...)... tako da sam ja trenutno u jakoj nedoumici izmedju d90 i 40d... posto volim sportsku fotografiju (mada, priznajem, ne idem bas nesto cesto po takvim dogadjajima, ali se nadam da ce se to uskoro promeniti), onda mi je vaznije da ima sto brze i sto vise okidanja u sekudi, onda je mozda bolje 40d, u tome je bolji od Nikona, ali opet nemam pojma :) a takodje mi je bitno i da nema previse shuma kad nema dovoljno svetla (moj Oly ce sa time sve zivce da mi pokida :))... i ovde su kao i svuda podeljena misljenja, pa opet ne znam sta da radim i kome da se okrenem... Nikon vs Canon...eci peci pec :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ja koristim Olympus e-520, inace moj prvi dslr, moje mezimce :) i razmisljala sam da predjem na nesto malo bolje...razmisljam se takodje izmedju d90 i 550d (i 40d), gledala po netu razlicita misljenja itd... a onda mi je drug, okoreli Canondzija posavetovao da umesto 550d gledam 40d koji je bolji i u toj klasi mozda najbolji Canon (za te pare itd...)... tako da sam ja trenutno u jakoj nedoumici izmedju d90 i 40d... posto volim sportsku fotografiju (mada, priznajem, ne idem bas nesto cesto po takvim dogadjajima, ali se nadam da ce se to uskoro promeniti), onda mi je vaznije da ima sto brze i sto vise okidanja u sekudi, onda je mozda bolje 40d, u tome je bolji od Nikona, ali opet nemam pojma :) a takodje mi je bitno i da nema previse shuma kad nema dovoljno svetla (moj Oly ce sa time sve zivce da mi pokida :))... i ovde su kao i svuda podeljena misljenja, pa opet ne znam sta da radim i kome da se okrenem... Nikon vs Canon...eci peci pec :)

 

Ja bih na tvom mestu vise paznje obratio na optiku koja ce vise uticati na same fotografije nego telo, pogledaj cene objektiva koje bi koristila za sportsku fotografiju kod Nikona i Canona pa na osnovu toga gradi sistem, samo telo ce biti manji deo ulaganja na kraju :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Elyseo 100

@zzz: I to sto kazes... ;) mada opet moram da obratim paznju i na to kako mi koji lezi u ruci... ma, toliko sam neodlucna da to nije normalno... jednog dana cu valjda zakljuciti sta hocu.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

mogu odmah da ti kazem da je ergonomija na strani Nikona, 550d je toliko mali, da je meni (sa vecim sakama) bilo prilicno neudobno i povremeno turisticko skljocanje :) 40d sa ili bez gripa bi vec bili ozbiljnija opcija. Nikon ne mogu da komentarisem, posto sam prilicno davno presao na Canon, vec pricam na osnovu tudjih iskustava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

... posto volim sportsku fotografiju (mada, priznajem, ne idem bas nesto cesto po takvim dogadjajima, ali se nadam da ce se to uskoro promeniti), onda mi je vaznije da ima sto brze i sto vise okidanja u sekudi, onda je mozda bolje 40d, u tome je bolji od Nikona, ali opet nemam pojma :) a takodje mi je bitno i da nema previse shuma kad nema dovoljno svetla (moj Oly ce sa time sve zivce da mi pokida :))...

 

Amatersko mišljenje: sem tela, mislim da ti je podjednako, ako ne i više bitan teleobjektiv, po mogućnosti sa fiksnim, što većim otvorom blende. Time dobijaš više svetla (šum) + kraću moguću ekspoziciju (motion blur)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Mislim da je 40d dobar izbor, dovoljno je povoljan da, u odnosu na 550d, ostane novca za malo bolji objektiv u pocetku.

 

Samo, moraces da menjas i nick na forumu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja