Jump to content

Moto Zajednica

Podatak o nastardalim motoristima i detalji novog zakona o saobracaju

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...Kaciga ce morati da ima homologaciju (nema vise gradjevinskih slemova i slicnog)...

E TO SAM CEKAO !!!

Svidja mi se ovaj potez...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Pa dobro Dex, ne verujem da i ti nekad ne prekoracis...Treba da deru sa kaznama ali novcanim...Svakako da ne treba terati preko ogranicenja po naseljenom mestu al da ti zbog 10 km/h ode dozvola za skoro celu sezonu...Mnogo je
Upravo silno grešiš, sinak. Neko ima da plati deset kazni kolike god one bile, a nekome je(meni npr.) i jedna previše para. A ''A'' kategoriju ne može NIKO da izvadi iz džepa i plati kaznu, kapiš? Plus, kada bi ovde uveli sistem kazni koje ne poznaju kategoriju, sredila bi se situacija u saobraćaju za par meseci...! Imaš sve kategorije u voz.dozvoli, napraviš sranje na motoru, ode CELA dozvola na par meseci, ne smeš NIŠTA da voziš. (Australija npr...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zar nisu definisali pojam tackica? Trebalo bi za takve i slicne vece prekrsaje (preko 10 km/h u naseljenom mestu) da se lepo odredi broj tackica koje ti se dodaju u dosije, a da lepo posle odredjenog broja tackica izgubis dozvolu na neko vreme i plus eventualno da moras ponovo da polazes. Samo treba pogledati kako je ceo svet resio taj problem.

 

I ja se slazem da je suvise rigorozno da se za 10 km/h prekoracenje gubi dozvola. To ce nasi saobracajci tako dobro da iskoriste za povecavanje kucnog budzeta :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

 

 

Na motociklu ce moci da se prevozi samo lice starije od 12 godina.

 

 

 

Mislim da je ovo preterano  :( :( :(

A ja kupio integralnu kacigu za Gizmo-a....150 Eura !!!

 

;D ;D ;D

 

 

E do k....!!!!! Danas i ja kupih ceri takvu kacigu, a sad procitah ''prepametni'' predlog nasih ''uvazenih zakonodavaca''. Mislim da su preterali. OK je da maloletnik ne sme da vozi, ali da ne smes da prebacis  sopstveno dete u full opremi do Ade napr....Pri tome 95% cetvorotockasa u Beogradu ne bi smelo ni po odpadu da se vozi, a svi uredno prolaze tehnicki pregled. Samo te krseve kad bi zakonski izbacili sa ulica, imali bi ''nirvanu'' u saobracaju.

I jos nesto...kako ce pandur da utvrdi ima li neko 12 ili 13godina?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
I jos nesto...kako ce pandur da utvrdi ima li neko 12 ili 13godina?
Paaa, lepo, pretvoriće u dinare, pa sabere i oduzme, pa vidi koliko je preteklo, pa podeljeno sa brojem meseci dodje tačno TOLIKO! Komplikacija je samo ako je prestupna godina, uvode se decimale... :-* :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
Zar nisu definisali pojam tackica? Trebalo bi za takve i slicne vece prekrsaje (preko 10 km/h u naseljenom mestu) da se lepo odredi broj tackica koje ti se dodaju u dosije, a da lepo posle odredjenog broja tackica izgubis dozvolu na neko vreme i plus eventualno da moras ponovo da polazes. Samo treba pogledati kako je ceo svet resio taj problem.

 

To bi bilo recimo u redu, zajebes se jednom pa posle pazis jbg.

 

 

I ja se slazem da je suvise rigorozno da se za 10 km/h prekoracenje gubi dozvola. To ce nasi saobracajci tako dobro da iskoriste za povecavanje kucnog budzeta

 

To sam hteo da napisem ali si me preduhitrio. Vec vidjeno...

 

 

Nemoj pogrešno da me shvatiš Dex, ja u naselju ne jurim ni sa kolima ni sa motorom, jos ako je škola u blizini često vozim i ispod ograničenja. Ali npr. kod nas u Ivanjici (na ulazu u Ivanjicu) ima pravac od cca 2km na kom je ograničenje 50 km/h, a može da se vozi 250 iz zezanja (ja nisam i niti ću, ali znam neke koji jesu). Put je izdignut i prilicno pregledan, i ima par uljučenja sa strane. Komotno moze da se vozi 80 bez ikakve opasnosti. Ako vozis 50 ima da osediš dok prodješ pravac. Zapravo niko tu ni ne vozi po ograničenju, osim na mestu gde panduri vrlo često "snimaju", tu malo ulagane. Ako to stvarno tako bude, onda bolje uzjahati bicikl i bog da te vidi, a biće i dosta onih koji drugačije neće ni moći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

(filmic od 1:49 ali tek negde posle minut i nesto dodje super shot :)

 

obratite paznju na tipa koji cita dok vozi motor  ???

Koliku kaznu (ili koliko kazni) bi trebalo naplatiti njemu?  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da ce proci jos dosta vremena do novog Zakona. I da jos ni covek koji je bio na TVu nema pojma kako ce izgledati konacna verzija. Zakon je veoma glomazan. Vec 2 godine se s' vremena na vreme pojavi onaj nesrecni Vujanic sa S. fakulteta i objasnjava kako vozacima koji "zaista preteraju" (preko 50 ili 60 iznad ogranicenja u gradu) treba oduzimati automobile i prodavati na aukciji. Zamislite samo koliko je to neprimenjivo u Srbijici! Ma uzas... Do tada, cuvamo se sami, kako god znamo i umemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

evo, ja prvi ni na auto-putu, ni po gradu ne krshim ogranichenja... omakne se nekad da prodjem kroz grad recimo ujutru na nekom pravcu 60km/h ali vrlo vrlo retko... oni koji me poznaju znaju kako vozim  :)

ipak mislim da je ovo za 10km/h preterano... stvarno mislim 10km/h pa to chak nije ni divljanje... ajde da je 20-30km/h treba da ide dozvola na 5 godina ali 10km/h pa dajte jel treba da vozim i gledam u kilometar sat...

 

a i prvo nek prevaspitaju njihove pandure koji voze motore kao da su na divljem zapadu... pre neki dan PUN grad murije a pandur na motoru nikome ne staje na peshachkom prolazi kroz ljude vozi kao lud i ja naravno pored sve te milicije pun gas za njim pa da vidim ko ce da me kazni... prolazio sam kroz glavnu ulicu preko 60km/h za njim... e kad njemu oduzmu dozvolu za onakvu divljachku vozhnju e tek onda mene mogu da kazne za mrtvih 10km/h!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Uh, Cubra, ubije taj pravac u pojam... :) Slazem se sa Pablom za tackice...I ipak ostajem pri onome, da je previse rigorozna kazna oduzimanje vozacke za 10 km/h...Dusu bi nam uzeli gospoda organi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara
link=topic=9648.msg127508#msg127508 date=1186693139]

evo, ja prvi ni na auto-putu, ni po gradu ne krshim ogranichenja... omakne se nekad da prodjem kroz grad recimo ujutru na nekom pravcu 60km/h ali vrlo vrlo retko... oni koji me poznaju znaju kako vozim  :)

ipak mislim da je ovo za 10km/h preterano... stvarno mislim 10km/h pa to chak nije ni divljanje... ajde da je 20-30km/h treba da ide dozvola na 5 godina ali 10km/h pa dajte jel treba da vozim i gledam u kilometar sat...

 

a i prvo nek prevaspitaju njihove pandure koji voze motore kao da su na divljem zapadu... pre neki dan PUN grad murije a pandur na motoru nikome ne staje na peshachkom prolazi kroz ljude vozi kao lud i ja naravno pored sve te milicije pun gas za njim pa da vidim ko ce da me kazni... prolazio sam kroz glavnu ulicu preko 60km/h za njim... e kad njemu oduzmu dozvolu za onakvu divljachku vozhnju e tek onda mene mogu da kazne za mrtvih 10km/h!!!!

 

Kao da su 2 coveka pisala ovaj post ... prvi i drugi deo se bas razlikuju ;D

 

Polako i smireno pocinje , ne krsim ogranicenja normalno vozim .... drugi deo ... PUN GAS , preko 60 ....  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Shala naravno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
link=topic=9648.msg127508#msg127508 date=1186693139]

a i prvo nek prevaspitaju njihove pandure koji voze motore kao da su na divljem zapadu... pre neki dan PUN grad murije a pandur na motoru nikome ne staje na peshachkom prolazi kroz ljude vozi kao lud i ja naravno pored sve te milicije pun gas za njim pa da vidim ko ce da me kazni... prolazio sam kroz glavnu ulicu preko 60km/h za njim... e kad njemu oduzmu dozvolu za onakvu divljachku vozhnju e tek onda mene mogu da kazne za mrtvih 10km/h!!!!

 

mali off...

On ima pravo da te kazni iako ste obojica u prekrsaju. Ja licno video pandure koji su isli recimo 90 na putu gde je 60 ogranicenje, a za njima je krenuo neki audi na isti fazon kao i ti (ako oni mogu, mogu i ja), a ja naravno za njima da vidim sta ce da se desi :) Naravno, posle 300m takve voznje, policeman je samo ukljucio ono 'stop' na zadnjem braniku i samo je skrenuo audija pored... Posto sam bio iza, samo sam usporio i prosao dalje, ali je audi ostao da se raspravi sa njima.

 

Tako da treba da se pazi uvek cak i kad policajac ispred vas krsi zakon. E sad, ne pitajte me ko njih treba da kaznjava... Taj deo u zakonu je najmanje puta citan i tumacen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa dobro Dex, ne verujem da i ti nekad ne prekoracis...Treba da deru sa kaznama ali novcanim...Svakako da ne treba terati preko ogranicenja po naseljenom mestu al da ti zbog 10 km/h ode dozvola za skoro celu sezonu...Mnogo je
Upravo silno grešiš, sinak. Neko ima da plati deset kazni kolike god one bile, a nekome je(meni npr.) i jedna previše para. A ''A'' kategoriju ne može NIKO da izvadi iz džepa i plati kaznu, kapiš? Plus, kada bi ovde uveli sistem kazni koje ne poznaju kategoriju, sredila bi se situacija u saobraćaju za par meseci...! Imaš sve kategorije u voz.dozvoli, napraviš sranje na motoru, ode CELA dozvola na par meseci, ne smeš NIŠTA da voziš. (Australija npr...)

 

 

 

Potpuno podrzavam gore napisano!

U naseljenom mestu od 10km/h i vise je veliko prekoracenje brzine. I treba da se oduzimaju dozvole zavisno od prekoracene brzine, od 3 meseca i vise. I to uopste nije preterano.

Lepo naucis da postujes neka pravila i kroz neko verme ti uopste nece biti cudno to sto eto vozis apsolutno propisanom brzinom a ne divljas kao do sada.

 

Moze neko da prica sta hoce ali voznja ulicama gde ima parkiranih automobila i kroz naseljeno mesto znaci da apsolutno treba da budes na oprezu i da maksimalno smanjis brzinu jer nikada neznas kada iza nekog parkiranog automobila moze neko dete ili zivotinja da izlete na ulicu. Ipak su to deca i ona nemaju bas razvijenu svest o tome koliko su ulice opasne. Pobeci ce im lopta ili tako nesto i impulsivno ce potrcati za njom i treba neko da ga udari autom ili motorom zato jer, boze moj, zuri i nece da se "vuce" ulicama.

 

A ima i gomila mentola koje boli uvo za to sto su platili kaznu i koje takve stvari teraju da se inate jos vise i da namerno prkose zakonu i propisima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

U redu su kazne mada ja mislim da uvek vozim bar malo iznad dozvoljene. Treba posebnu paznju obratiti na pocetnike koji se nevidjeno naprze kada sednu na motor. Isao sam pre neku noc kolima pored Hotela Jugoslavija i dva klinca na skuteru izlete iz bocne ulice na crveno. Ja usporim i pitam ih da li su svesni da su prosli na crveno. A oni krenu da se deru na mene i da me napusavaju. Mrzelo me da se bakcem i samo sam dao gas i otisao.

 

Znaci bahatost na kvadrat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r
mali off...

On ima pravo da te kazni iako ste obojica u prekrsaju. Ja licno video pandure koji su isli recimo 90 na putu gde je 60 ogranicenje, a za njima je krenuo neki audi na isti fazon kao i ti (ako oni mogu, mogu i ja), a ja naravno za njima da vidim sta ce da se desi :) Naravno, posle 300m takve voznje, policeman je samo ukljucio ono 'stop' na zadnjem braniku i samo je skrenuo audija pored... Posto sam bio iza, samo sam usporio i prosao dalje, ali je audi ostao da se raspravi sa njima.

 

Tako da treba da se pazi uvek cak i kad policajac ispred vas krsi zakon. E sad, ne pitajte me ko njih treba da kaznjava... Taj deo u zakonu je najmanje puta citan i tumacen.

 

samo mi nije jasno za shta to mozhe da ga kazni?? verovatno mu je merio sharu na gumama i brojio zihenadle u prvoj pomoci!

meni josh samo to nisu radili!

 

i plus shto redovno ukljuchuju rotaciju na svakom drugom semaforu da bi proshli na crveno jer ih mrzi da chekaju i iskljuche je posle 20m... ovo vidjam svakodnevno... ljudi, ja stvarno ne trazhim razlog za bahato ponashanje i nesavesnu vozhnju i ne pishem ovo zbog toga... mislim da nije u redu da se oni ovako ponashaju ipak su oni ti koji sprovode zakon i koji trebaju svima nama da budu uzor...

o tome kako iskachu ispred nas da im ne bismo bezhali i zaustavljaju nas rukama i dozivaju kao da smo kuchici i shto ne znaju ni dobar dan da kazhu, no to nije tema...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

itekako moze da ga kazni za kojesta, pocev od redovne kontrole opreme iako svi znaju da ga ustvari kaznjava zbog postupka probijanja za policijskim motorom. Konacno, postoje situacije u kojima se izbegava prilikom intervencije ukljucivanje signalizacije i to ne bi niko smeo da koristi, niti policija niti ostali ucesnici u saobracaju. Nekim sticajem okolnosti sam povrmeno u prilici da pogledam deo arhive za aktuelne periode o kaznjavanju policajaca za povrede discipline i greske u radu uopste. Svi bi bili zapanjeni koliko ustvari oni internih kazni dobijaju, ovog ili onog tipa. Uglavnom je sve na neki nacin kompenzovano, cak i ta navodna ukljucivanja rotacije samo sto ih mrzi da cekaju na crvenom. Konkretno navodim primere za Beograd, ostali centri mi nisu bas poznati pa se eventualno ogradjujem ako je negde drasticno drugacija situacija. U Beogradu cak decenijama u zgradi gradskog SUP-a funkcionise interni policijski sud. Mislim, da ne gresimo bas dusu koristenjem analogija iz nekih proteklih vremena potpunog bezakonja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Upravo sam gledao na 2. programu RTS a gostovanje jednog gospodina iz MUPa , sa gomilom ''cvaraka'' na ramenima. Izneo je statistiku za Jul 2007 (12 mrtvih i 150 povredjenih motorista). Na pitanje voditeljke ''...ko je kriv za tako veliki broj nesreca'' , svalio je 100% krivice na vozace motora  ??? >:(  Mi smo divljaci, koji su dobili masine od mama i tata, citiram ''neizivljeni''. Sam motor je opisao kao vozilo na dva tocka, bez stabilnosti, koje otprilike moze da vozi samo kreten. Za kraj je uputio apel roditeljima da razmisle sta ce da kupe svojoj deci.  ::)

 

Jaooo...majkooooo......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Upravo sam gledao na 2. programu RTS a gostovanje jednog gospodina iz MUPa , sa gomilom ''cvaraka'' na ramenima. Izneo je statistiku za Jul 2007 (12 mrtvih i 150 povredjenih motorista). Na pitanje voditeljke ''...ko je kriv za tako veliki broj nesreca'' , svalio je 100% krivice na vozace motora  ??? >:(  Mi smo divljaci, koji su dobili masine od mama i tata, citiram ''neizivljeni''. Sam motor je opisao kao vozilo na dva tocka, bez stabilnosti, koje otprilike moze da vozi samo kreten. Za kraj je uputio apel roditeljima da razmisle sta ce da kupe svojoj deci.   ::)

 

Jaooo...majkooooo......

 

Pu kamen mu u usta... Neverovatno!  :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Šta je tu čudno... koliko je on kompetentan za dvotočkaše, toliko i onaj doktor... Dvaput ništa je ništa, crva nije ni bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

ako povezu godine sa kubikazom ili sa necim drugim,verujem da ce vise ljudi na motorima nositi kacige.mladi ce imati pare za R-ove,ali da bi prikrili godine,verovatno ce im biti interesantnije da nose kacige.

zanima me:neko vozi preko 200-250,i vise,upucaju ga s radarom,na koji nacin ce oni da ga zaustave?

misljenja sam da bi se ovo sprovelo valjano,trebalo bi puno vise policajaca-bikera da bude ukljuceno u sprovodjenje buduceg zakona,posto je veliki broj motocikala uvezen u proteklih godinu ipo dana.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Mene kad upucaju radarom ili bilo kako drugo pokušaju da zaustave pun gas na njih pa da vidiš kako se sklanjaju.

Ako uvedu ovo za oduzimanje dozvole tek onda niko pametan neće da im stane,ma u stvari ja idem odmah da im predam dozvolu i ovako mi ne treba.

Ovde ne stajem,u mom selu me zna 99% policije,a preko mi niko još nije tražio dozvolu.

Jebeš papir dok je gvožđe u rukama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Pobratime mi smo se pokačili sa kerovima zato što nam nisu dali da pišamo pored puta dok su mi proveravali motor,šta bi bilo da smo tim budalama natrčali a da smo bili u nekom prekršaju,a zaustavili su nas zbog rutinske kontrole.

Izvinjavam se ali mi samokontrola popušta kada je policija u pitanju,mnogo su me maltretirali ovih zadnjih 20-tak godina,ne mogu da im oprostim tek tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja