Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 125 ccm

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ovaj limčić označen crvenim kvadratom(za kočnice koje nemaju osigurač kroz njih(bolcnu)),kočnice koče i bez njega,on sluzi da gura plocice na dole,mozda služi kao amortizacija necega,dodatni osigurač,ali kao sto rekoh kočnice koče i bez njega ali bi ga ipak namontirao nisu ga u fabrici dzabe tu postavili.Plocice imaju na krajevima svoje zenske zljebove,a na kocionim klestima su muski delovi tih zljebova,tako da dok je izmedju njih disk ne mogu pločice da ispadnu,a ovaj limčić ih gura od gore na dole silom koju moze tako mali limčić da proizvede tako da to nije nesto VRLO bitno al' je bitno.U pitanju je Sym Gts 125 s tim sto milslim da je taj limčić univerzalan,na slici je komplet od yamahe gde je taj limčić prikazan a i kod mene je isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Nije ga bilo,prednja i zadnja kočiona klesta su ista,kad sam menjao zadnje plocice stoji limčić,a kad sam menajo prednje nema ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Kada sam skinuo srafove koji drze kandze na vili imali su na sebi ono plavo sto im ne dozvoljava da se lako odviju tako da mi ne izgleda da je skidano,mozda ni nije bio fabriči stavljen taj limčić ,ja jesam malo lud :) ,al' ne i toliko da izbacim neki deo pri radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Uh, ja se izvinjavam. Uopste nisam primetio da ima to uokvireno na slici

 

Taj limcic sluzi kao podupirac - opruga za plocice. On ih drzi da ne bi zveckale kad su slobodne. Ne mogu da se setim zbog cega, ali ni ja ga neko vreme nisam imao na leonardu.Plocice su mi zveckale po glavi. Ja sam uzeo neku celicnu oprugicu od auta i prepravio da moze da drzi lepo na motoru. Mislim da se to ne moze kupiti posebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Kada sam skinuo srafove koji drze kandze na vili imali su na sebi ono plavo sto im ne dozvoljava da se lako odviju tako da mi ne izgleda da je skidano,mozda ni nije bio fabriči stavljen taj limčić ,ja jesam malo lud :) ,al' ne i toliko da izbacim neki deo pri radu.

to se zove thread lock ili lepak za navoj, dodatno osigurava od odvijanja šrafova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Razmisljam, pozadi plocice i kljesta stoje okrenute na gore pa bi skakutale i lupkale. Napred vise na dole i mozda svojom tezinom ne lupkaju i neki ekonomista u fabrici je izracunao usteda toliko puta toliko i...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Hvala veliko na odgovorima :) ,vazno je da nije neki funkcionalno bitan deo,sad znam za sta sluzi i kako se zove pa mogu da ga trazim :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Taj "nedostajuci" deo je osigurač koji napinje štifnu da ne ispadne, ujedno i pritiska pločice. U svakom slučaju osigurač i po meni bitan deo. Vidi da nađeš neki polovan, klješta mora da su kompatibilna sa još nekim modelom/brand-om. Ako slučajno imaš kataloški broj (a da nije SYM) pogledaj kojim sve modelima odgovaraju pločice koje koristiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Razmisljam, pozadi plocice i kljesta stoje okrenute na gore pa bi skakutale i lupkale. Napred vise na dole i mozda svojom tezinom ne lupkaju i neki ekonomista u fabrici je izracunao usteda toliko puta toliko i...

 

:D :D ,logično,trazio sam po dvoristu limčić,nije mi dobro,iako sam 1000% siguran da nije bilo viska delova ni alata posle intervencije zamene prednjih plocica,a thread lock(plavo) na srafovima je bio nov kada sam skinuo prednje kandze sa levog stapa vile.

 

@black adder

 

Sta je štifna?Mislim da neki modeli Kymca koriste isti oblik pločica post-21515-0-50863600-1332197905_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

ja tako arhaično zovem osovinu koja drži pločice.

 

moguće je da "limčić" odgovara od kymco-a sa dva klipa na klještima, inače su sym i kymco vrlo slični po konstrukcijama. plastike i opreme tu ne računam, verujem da su im agregati kompatibilni u velikoj većini delova, čak sam i pločice za svog kymco-a našao u sym varijanti :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Zamenjeno kočiono ulje (dot 4) ručica je sada mnogo prijatnija pri stiskanju (meka,tvrda,najtvrdja) i zamenjeni lezajevi QHtgo_fotografija1008.jpg u prednjem tocku,levi se malo čuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Culle izgleda je i na mom otisao lezaj na prednjem tocku, mnogo vibracija na rucicama upravljaca pri visim brzinama... Sutra cu ga podignem i vrtim, dal' je to to... Koje su dimenzije lezaja ? I cena naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

 6201, proveri da nema radijalno zazor. kad ga staviš na centralno postolje, prednji točak nikako ne bi smeo da ima zazor levo-desno. Mozda je i točak zreo za balansiranje. Da li ti se vobliranje javljalo od kako si došao u posed skutera ili je sa vremenom nastalo? Ako ga nisi imao ranije verovatno da je ležaj u pitanju, ako je od prvog dana možda guma "baca". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Guma trese kada se pusti upravljac, nije strasno ali utice na vek lezaja sigurno. Ovo sto osecam je tipicno za kotrljanje, kao kad drzis u (obema) rukama jeftin fen, moze da bude od tvrde, ostarele gume, kao da se i menja sa kvalitetom podloge... Nije jos strasno, presao sam tek 500 km sa 250-ticom, videcu ovih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja