Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 125 ccm

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

"Engine Oil : Use API SH, SAE 10w-40 grade or better engine oil. Otherwise, damage will not be covered by warranty."

 

Vaznije je ono API SH nego gradacija, 5w-40 je verovatno i bolje od SH, ako je SJ, SL, SM... Ne brini 3.000 km...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Hvala tommy.....Brzo cu ja preci tih 3000km i onda motor ulazi u ukupno predjenih 11000 km. Koje ulje preporucujete da se tada ubaci u motor (neki link, slika.....)???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Zdravo svima, iz Skoplja sam, od neravno imam Joymax125 2007 godiste, 10000km preso. Motor nije padao,i je dosta dobro cuvan od prethodni vlasnik. Imam jedan problem, motor je imao njegove fabricke gume Maxsis ili nesto tako i desavalo se kad krenem 60km i ako sklonim ruke od volan odma krece da trese levo desno i ako ne uvatis volan ode u PM. E sad, utvrdili smo da kad sklonim kufer takvo tresenje uopste nema. Pre 5-6 dana sam stavio nove gume Dunlop i balansirao i sve to i opet isti problem na 60 km na sat ali ovaj put sa skinut kofer. Pitanje mi je dali mozda gume treba malo da ,,legnu,, i sl, i dali je moguce ako zadnja guma mozda ima neku fabricku gresku da prenosi tresenje na prednji tocak? Napred je sve ok nema lufte viljuska je cvrsta i prava, amortizacija dobra. Molim za mislenje. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze biti da su felericne nove gume, moze biti da ti je problem na zadnjem tocku pa prenosi napred, moze biti da ti ne valjaju lezajevi pr. tocka, moze biti da ti trebaju tegovi na kormanu zbog kofera.... kreni redom, nema ti druge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Nisu tegovi posto su fabricki, a kofer sam skinuo. E sad treba da pocnem redom jako si napisao. Ali interesantno je da to tresenje javlja samo na brzinu od 60-70kmh, na ostale brzine spava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Bio sam danas kod vrhunskog majstora za sve motore u Skoplju, i reko mi je sledece: ,,Sve velike skutere koji imaju tezinu pretezno u zadnjem delu, na odredjenu brzinu tresu. Kod njega dolazili ljudi koji su kupili skutere nove iz salona, i isto im trese. Kaze da leka nema, jedino da se to tresenje malo ublazi sa vecim tegovima na volanu.,, E sad, dali neko od Vas ovde na forumu koji vozi Joymax 125 ili slican njemu, suocava se sa ovakvim tresenjem, koje moram da napomenem je samo na brzinu izmedju 60-70 km h, i to samo kad sklonis ruke sa volana. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Isto sam kasnije bio i kod drugog poznatog majstora i on mi je reko da se taj problem cesto javlja kod Sym-ovix skutera i da nije nista strasno. Aj sad budi pametan.... Inace stvarno kod skutera ne mogu da zabelezim nikakav vidljiv problem, ili neka lufta i slicno. Ima samo 10000km, nije padan,nije udaran, ne znam dali uopste da ispitujem dalje, il samo da stavim malo tezi tegovi. A i ovaj forum je malo star pa nema neko od drugih clanova da se javi i da kaze neko misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja sam imao problem na Apriliji, isto je tresla na odredjenim brzinama, kad se skine kofer onda malo manje. Kada sam stavio nove gume, smanjilo se tresenje ali nakon sto sam kupio veci kofer bas se povecalo. Otisao kod coveka, napravio mi tegice na osnovu gramaze koju mi je kolega Satelis preporucio i od kad sam ih stavio vise se to ne desava uopste! Ali bukvalno kao drugi skuter... Tako da ako stavljas kofer pogotovo 46+ litara obavezno idu veci tegici, barem je tako kod mene bila situacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Moji su komad 530g. Inace imas sve u OVOJ temi objasnjeno oko tegica, pogledaj post broj 27, tu imas gramaze koje se fabricki daju uz kofer kada kupis originalni npr za piaggio, peugeot ili neki drugi skuter... Znaci sto veci kofer, to veci i tegici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Hteo bi da menjam kais na sym gts 125cm. Na kaisu pise  SYM B 23100-HNA-001 Bando ali nisam mere izmerio jel zna neko mere kaisa i koja je cena kaisa i jos jedno pitanje da li bi sta dobio da uradim motor na 150cm. I kolko bi to kostalo poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ljudi pa dokle vise merenje uz pomoc stapa i kanapa, 21 vek je pobogu. 

Bane, nazoves neku moto radnju, ima ih podosta.......

 

- dobar dan

dobar dan

 

- treba mi kais za Sym GTS125ccm to i to godiste

sacekajte..... kosta toliko, ima-nema

 

Sa 125 na 150ccm ne bi nista dobio tj dobio bi izbivene pare iz dzep. Ako hoces vec nesto da dobijes na jacini..... predji na 250ccm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 9.3.2012. at 20:13, Culle je napisao:

Nema neke razlike,i sa starim je dobro isao,nije proklizavao,nego je stari kad se previje iznutra bio ispucao malo pa je postojala mogucnost da pukne,stavio sam novi da ne mislim,jer mislim da ako sve bude kako treba do avgusta krenem u Rumuniju :D .

 

Danas sam na auto putu prrimetio da ima razlike,hteo sam da vidim kako sad ide s novim kaisem i napunio je 110(max brzina) za vrlo kratko vreme dok sa starim je isao do 105 i mnogo sporije je ''punio'' .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja