Jump to content

Moto Zajednica

SYM GTS 125 ccm

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Prvo pozdrav forumasima, imam mesec i po Sym iz naslova pa me nesto interesuje. Nije mi prvi scooter a probao sam i dosta od prijatelja pa mogu da napravim razliku izmedju istih. Naime on je dosta veliki i tezak, 165 kg a ima relativno slab motor od 125 kubika i 12.5 ks, pretpostavljam da je isti motor ili slican u Grand Dinku i slicnima... Simu sam kupio polovnog ali odlicno ocuvanog i rekao bih da varijator nije otvaran i rolnice nisu menjane. Intetesuje me kako radi varijator kod vas. Po obrtajima, kod mene kao da su lakse rolnice i krece se pri visokih 4.000 obrtaja, kao klinci kod 50 ccm posle skinute blokade kada stavljaju lakse rolnice pa scooter skace. Dalje do 6.500 ubrzava normalno kada mu je najveci obrtni moment i pocinje da ga rasterecuje i zalece se prema crvenom i 9.500 obrtaja i stotinak kilometara na sat... Kod usporavanja raskupluje ga isto po meni visokih 4.000 pa u sporoj voznji pri provlacenju i slicno mi nije tecna voznja, ler, 1.600 o pa kada prihvati trzne pa kad raskupluje secne i tako. Vec sam se nauciio ali cini mi se da bi trebao tecnije da radi i da su mu rolnice pri kraju ili su fabricki lakse zbog velike mase motora i male kubikaze...

 

Interesuje me ako neko ima slican odnos mase i kubikaze i kako to radi kod vas. Da li da ga otvaram, eventualnom stavim za nijansu teze rolnice, ja sam stariji skuteras i meni ne trebaju neka ubrzanja, nisam vise za to ali ipak da ga ne poremetim mozda sa tezim bi stucnuo na nekoj uzbrdici... Sta mislite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Rolnice

 

 

Da li ja mogu da stavim ove rolnice ili su ipak preteske,fabricka tezina je 10g i ako bi neko mogao da preporuci nekog aftermarket proizvodjaca da ima da se nadje u Bg-u ili da se naruci za rolnice(ako ove ne valjaju) i za kais za gore pomenuti model(sym gts 125 2006)?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja bi zaobisao rms, tj, mozes uzeti rms za probu, da vidis kako ce ti se motor ponasati sa kojom tezinom, a za kasniju voznju ili OEM, ili neke kvalitetnije aftermarket, malosi, polini i sl....citao sam po drugim forumima da su se mnogi zalili na rms, ja ih nisam probao, imam njihove kocione plocice na runneru i solidno koce, ali planiram da ih zamenim neki boljim....

 

EDIT:sto se tice tezine, tu se vec ne razumem...

Promenio član noxy91

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Slazem se da bi trebao da zaobidjes RMS.. U moto-bike u kacu imas malossi koje su odlicne.. Samo ti trebaju dimenzije i tezine..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Malossi ne proizvodi dimenzije 18x14(ako moze neka druga priblizna dimenzija,a da ne smeta),bio sam vcrs u radnji u cara nikolja II na vracaru,uzecu originalne sym,samo je pitanje koju gramazu uzeti jer zelim da rasteretim masinu malo,11g,12g...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Malossi ne proizvodi dimenzije 18x14(ako moze neka druga priblizna dimenzija,a da ne smeta),bio sam vcrs u radnji u cara nikolja II na vracaru,uzecu originalne sym,samo je pitanje koju gramazu uzeti jer zelim da rasteretim masinu malo,11g,12g...?

Najbolje je ako ima originalne Sym. Uzmi 12g. To ce ti verovatno biti taman.

 

1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@Alex

 

Aha,ona malo ispod gsp skole.

 

@Sipi

 

Hvala Sipi,sutra zovem radnju da proverim da li imaju gramazu,pa tempiram da uzmem do vikenda pa da menjam :)1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja dok sam imao kineza od 49ccm (Sprint Falcon 4t celih 1,7 kw a tezak 115kg sa koferom) sam dosta eksperimentisao sa rolnicama i tezinom rolnica, a negde sam procitao da ne treba praviti kompromis u tezeni rolnica i da postoji samo jedna prava kombinacija u odnosu ubrzanja i krajne brzine, po mom skromnom misljenju tezim rolnicama nece ici brze ali ce rasteretiti masinu da ne ide u visoke obrtaje. Gledao sam neke snimke kako ubrzava Sym i stvarno drzi visoke obrtaje ali to je zato da bi imao snage u svakom momentu, jer zamisli situaciju dve osobe na skutu pun kofer i velika uzdbrdica a 125ccm i mislim da je iz tog razloga fabricki tako podesen odnosno izvucena je maximalna snaga iz 125ccm. E sad ako bi ga podesio da ubrzava na manjim obrtajima i tu ima dosta prednosti, manje opterecenje masine, kaisa, rolnica, manja potrosnja benzina, itd.... al moze se desiti da nekad zafali snage......mada za normalnu voznju bez divljanja mislim da bi mogle teze rolnice..............

U svakom slucaju probas vise kombinacija pa koja ti se najvise svidi.................:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Alex je l' imas jos neku radnju da preporucis,potroslie su mi se i zadnje plocice,bio sam u predstavnistu 3650 dinara su 0ljut2.gif,pa ako znas gde jos da jurim,zvao sam moto ghost nemaju zadnje imaju prednje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Uzeo sam originalne,Šipi me je uputio na nekoliko radnji ali nazalost nijedna nije imala te plocice,nosio sam ih,fizicki smo uporedjivali i nista,pa sam morao da se isprsim 34€ :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Plocice namontirane,kad sam poceo da ih montiram,mislio sam,vozim kod majstora ovo ni Ajnstajn ne moze da sklopi posle malo mozganja,guljenja jagodica i koriscenje poluge srafcigerom upale su u zljebove :) ,samo jos da nadjem rolnice 18x14 11g,12g ,malossi nema,polini i oem ne mogu da nadjem,a u predstavnistvu sym-a kazu da nemaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Posto Culle pise o njegovom (mom) Simi, da napisem i ja koju o mom novom 250...

 

Evo kako se na Symi jednostavno menja H7 sijalica oborenog svetla...

 

Potrebno je skinuti par ogledala i par plastika...

 

7703065.jpg

 

Naravno pritom je odvijeno par srafova (kakav par)...

 

7703062.jpg

 

Posto onda skuter izgleda ovako, lako je pristupiti sijalici...

 

7703059.jpg

 

Operacija uspela, pacijent ok, osim sta je ovo ??

 

7703066.jpg

 

Na kraju hvala bogu...

 

7703565.jpg

 

I sipano je Agip CITY 4T SEMI SYNTHETIC 10W-40, API SJ; ACEA A3; JASO MA, 600.00 dinara litar...

 

7703210.jpg

 

Ulje u njemu je bilo bas crno i retko, kao da nije menjano dugo vremena, ipak da ne gresim dusu i prethodni vlasnik je clan ovo foruma, motor ispod i oko cepa za nalivanje ulja je bio prilicno mastan i nazalost i filter vazduha je upropascen u prilicnoj meri ali cu ga otvoriti drugi dan. Kazu da je novi filter za 250 oko 2.000.00 dinara, ima li ko kakvu informaciju, nije ni skupo a nije ni jeftino. Parce papira... Mislim da je ipak skupo, moze li se uraditi nesto po tom pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ja bas pre pola sta zavrsis podesavanje oborenog svetla vrlo slicna operacija preblizu je bacalo i bas mi jedan onakav srafic fali 1zvizduk.gif ,da filter vazduha je 1900 u sym predstavnistvu,zamenio sam pre neku nedelju,zamenu nisam trazio,da je skupo skupo je,kao da vozimo mercedes A klasu :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Možad vam ovo bude bilo od pomoći....Negde sam (na nekom od foruma) čitao da je lik kupio jeftiniji filter klime za auto, isekao ga po meri i to je odradilo posao ( i ostalo mu je za drugu zamenu)

Koliko vidim ovaj vaš stvarno više liči na filter klime (a zato mu je i takva cena) nego na mali skuteraški od 800 din. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Nije to to,filter klime ima onu gumu okolo pa kad ga presece na jednoj strani nece zaptivati lepo,razmisljao sam o perivom malosijevom filteru,onaj kao kupa bez spica,vrha,al' ipak i to mi nije to,jer ako se predje preko neke vece bare,zadnji tocak baca vodu i moze da usisa u motor a to ne zelimo :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja sam radio sa klima filterom jer mi je org filter vazduha za x9 3500din, ja bas nisam toliko lud to da platim...danas bio kod lokalnog prodavca, listali katalog i nasli RMS filter zamenski za moj motor, cena 820din, tako da cu njega pazariti kad budem radio servis na motoru, a do tad cu se voziti sa ovim rucno pravljenim...pogledajte rms i za vas model,sigurno postoji po dosta nizoj ceni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Moge nesto da se nabudzi. Ne usisava on kod tocka nego gore kod sedista. I Culle promeni tu sliku sa X9, ti vozis bolji brend... :)

 

 

X9-ku Evo bi voleo da vozim,zaljubljen sam u taj motor,a Sima se na danasnjoj voznji pokazao vrlo dobro,vrlo sam zadovoljan.

 

Ovaj bi mogao mozda da paše

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja