Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje motora vs Komunalna policija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Dovoljno da covek pogleda kako ovaj auto izgleda spolja i da zakljuci kakav je to covek/zena koji se nalazi u kolima... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Komunalna policija pise kazne motorima samo po prijavi gradjana. Po njihovim recima. Juce su po Kosutnjaku ordinirali i bas sam ih pitao. Odgovor je "pa najbolje bas za motore da pisem kazne". Ali ako neko prijavi,onda moraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

U... pa nisam znao da imamo ovo u NS-u. Moram da odem jedan dan da isprobam :)

To je kej, kod mosta?

Da, pre mosta sa desne strane...

Jedini ovakav znak za koji znam, prvi put kad sam ga video hteo sam da stanem da ga pipnem da vidim jel stvaran :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dovoljno da covek pogleda kako ovaj auto izgleda spolja i da zakljuci kakav je to covek/zena koji se nalazi u kolima... 

 

Kakav je covjek / zena u pitanju i kako se to očita na ovom autu?

 

Mislim meni pada hiljadu profila na pamet koji se uklapaju, pa zato pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Loša ti pretpostavka a i tu poslovicu prvi put čujem... Eto ja prvi nemam odnos prema automobilu. Za mene je to samo prevozno sredstvo koje će da me prebaci od tačke A do tačke B i baš me zabole da ga nešto lickam. Pogotovo što nemam garažu pa više štete pretrpi na parkingu nego u vožnji...

Jedina dva automobila koja sam uzaludno pokušavao da održim u "kao čaša" stanju su bili prvi koji sam kupio i prvi novi koji sam kupio. Posle sam uvideo da je to uzaludan posao, pogotovo što sada vozim službeni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Loša ti pretpostavka a i tu poslovicu prvi put čujem... Eto ja prvi nemam odnos prema automobilu. Za mene je to samo prevozno sredstvo koje će da me prebaci od tačke A do tačke B i baš me zabole da ga nešto lickam. Pogotovo što nemam garažu pa više štete pretrpi na parkingu nego u vožnji...

Jedina dva automobila koja sam uzaludno pokušavao da održim u "kao čaša" stanju su bili prvi koji sam kupio i prvi novi koji sam kupio. Posle sam uvideo da je to uzaludan posao, pogotovo što sada vozim službeni :)

Ako koristis auto da bi se prevezo od tacke a do b i ako je razdaljina izmedju te dve tacke mala onda te razumem. Ali ako automobil koristis svakodnevno i provodis dosta vremena u njemu onda mi je nekako logicnije da je taj automobil sredjen u smislu usisan i da je higijena u tom prostoru na nekom iole zavidnom nivou (isto kao i u kuci gde bi trebala higijena da bude na zavidnom nivou zar ne? ). Barem ja to tako gledam, da mi u tom autu bude prijatno zbog mene licno i da bi se ja lepo osecao kada sednem u njega i krenem negde.

 

Takodje isto tako kakav je automobil iznutra takav bi trebao i da je spolja, ne u smislu da treba posle svake kise da se opere vec da ako ga izlupas/ili te neko izlupa barem u neko dogledno vreme to saniras opet zbog sebe i drugih ucesnika u saobracaju (par puta sam video ljude koji voze sa tako razbijenim automobilima da sam se pitao sta ce se desiti kada mu krilo od auta na 120km/h otpadne na auto putu...).

 

Generalno celokupan vizuelni izgled onog automobila mi govori ili da je sluzbeno vozilo ili da ga vozi neko kome je to 2 automobil pa ga bas nesto i ne interesuje. A sve to potvrdjuje njegov stil parkiranja koji je vrlo "zanimljiv".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Predrasude, nista vise. Na slici, jedina indikacija negativnog karaktera vozaca jeste nacin parkiranja.

Auto na slici nema ostecenja koja povecavaju sansu da mu "otpadne krilo", a nivo higijene unutra se ne vidi.

 

Nema sta da ga lickas ali ako ga udaris to sredis.Ja moj operem dva puta godianje ali ipak izgleda kao nov

 

Auto na slici nije udaren, a "sredjivanje" onakvih ostecenja moze ladno da se nazove lickanjem. Sve je relativno.
 

Anegdota iz mog iskustva (druga krajnost):

Pozvonio mi susjed, kaze mali (moj) je ostetio njegov auto. Ja izadjem da vidim, rekoh gdje je steta? On pokaze prstom, ja ne vidim.

On primakne prst, ja opet ne vidim. Pomjerim glavu malo i jedva upratim malu tackicu u laku na vratima. Rekoh, dobro je, nije toliko strasno.

Kad ce on sa razrogacenim  ocima "Zar tako da se vozam okolo?" Ja ga gledam i ne vjerujem.

Rekoh nema problema, platit cemo, sacekaj samo da vidim sa osiguranjem kako stojim. Dam mu formular, ispuni i vrati mi.

Nikad mi se vise nije javio. Cak sam ga ja par puta pitao dje zapelo. Vjerovatno su mu u servisu to dzabe ispolirali ili rekli da ce ga svaki agent uputiti kod psihijatra.

 

E sad recite, koji "profil" je blizi zdravoj pameti?

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ode tema u off kao i svaka druga... Znas kako kazu svako ima pravo na svoje misljenje, moje je izneseno kao i tvoje neka ostane na tome da ne idemo dalje u off.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja