Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje motora vs Komunalna policija

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Registracionu markicu u novčanik, tablicu "na čičak" pa nek piše broj rama ako ga nađe :zvizduk:

Peki rebel rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Registracionu markicu u novčanik, tablicu "na čičak" pa nek piše broj rama ako ga nađe :zvizduk:

 

Jave da dodje šlep služba..............prošli vikend ponovo pisali kazne u kraju............komšija dobio pismeno "naređenje" od komunalne da ukloni vozilo sa parkinga jer isti nije registrovan (kasnio je 3,4 dana sa registracijom)..............

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Registracionu markicu u novčanik, tablicu "na čičak" pa nek piše broj rama ako ga nađe :zvizduk:

 

Jave da dodje šlep služba..............prošli vikend ponovo pisali kazne u kraju............komšija dobio pismeno "naređenje" od komunalne da ukloni vozilo sa parkinga jer isti nije registrovan (kasnio je 3,4 dana sa registracijom)..............

 

1zdravo.gif

mom ćaletu na Voždovcu stajla mečka 123 ispred kapije, privatna kuća, bez tablica u Bjelovarskoj, sporedna ulica u naselje. Napisali komunalci prijavu. I ode 123ka u zaborav, negde u presu. Nego teška, pa se na kilo dobila neka kinta. A ćale nije ništa skinuo sa nje, jer bio besan i razočaran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jes' da je praistorijska tema, al' naleteh na netu googlajući da li sme da se parkira motor  na trotoaru(raspravljam se sa debelim šefom koji tvrdi da ne sme, nego uz desnu ivicu kolovoza)... Kako mi se čini zakon ne poznaje razliku između automobila i motora što se tiče parkiranja, ali mtf komunjarci ako im dune mogu da pišu kaznu, zahvaljujući protivzakonitoj uredbi... Kakva zemlja, takve i bombe, takvi i komunalci, jeb'o lud zbunjenog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Jes' da je tema stara ali je cini mi se i polu-ziva pa da se nadovezem...

 

Parking za automobile na ADI ciganliji sa Makiske strane je bas i samo to - parking za automobile !!!! :D Ne znam da li je neko imao problema sa time ali ja jesam pre neki dan. Uredno parkiram motor na obelezeno parking mesto. Nije proslo 2 minuta (dok sam skidao opremu i vadio stvari iz kofera) tu se nacrtase komunalac i onaj coveculjak sto kao obezbedjuje parking. Obojica kazu da je tu zabranjeno parkiranje za motore i da ce mi komunalna pisati kaznu ukoliko ostavim motor na propisno obelezenom parking mestu. Komunalac je zavrsio svoje upozorenje i otisao dalje, bez odgovora na moje pitanje koje je bilo cini mi se prosto - "Ako ne moze na obelezenom parking mestu, gde onda mogu da parkiram motor ?" :) Mali coveculjak mi reche da je trotoar mesto za motor i da se tu uvek motori parkiraju uz precutno odobravanje komunalaca. Kazem ja da to nece ici tako lako al covek insistira. Demonstrativno preparkiram motor na trotoar, sidjem sa njega i coveculjak pocne da mase rukama kako ne moze tu da ostane :D ZNAM DA NE MOZE, jer je sirok taman koliko i ceo trotoar za pesake :) Snimim pored puta na sljunku mestasce i uglavim mashinu. Tek posle 2 sata sam se iznervirao.

 

I sta normalni motordzija da radi po pitanju parkiranja motora u i oko grada ukoliko bas taj dan kada je planirao da se parkira - zaboravi helikopterske elise i propelere kod sebe kuci na klaviru pa ne moze da ostavi motor da lebdi u vazduhu.

Pitanje je vise ovako "u sebi" ili za gradsku vlast koja nit ce da ga vidi a i da ga vidi stavila bi samo prst u uvo uz "tuturututu" soundtrack.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Ove godine sam par puta isao na Adu motorom, mada tada nije bila sezona pa nije bilo problema za parkiranje na trotoaru. Uvek parkiram skroz uz ivicu trotoara blize jezeru tako da svima ostavim mesta, i dignem motor na stender. 

Video sam komunalca na biciklu kako pise kazne prosle nedelje. Ima sa sobom tablet uredjaj, mobilnim je zvao saobracajce da provere da li jedan auto ima dozvolu za parkiranje na mestu za invalide - sto je naravno lepo videti. Ali da ne mozemo da parkiramo nigde drugde, to je vec u potpunosti besmisleno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada se govorkalo o nastanku komunalne policije, pomislio sam kako je to odlicna ideja i da ce za njih biti vise posla u ovoj zemlji nego za "obicnu" policiju. Medjutim, vreme me demantovalo i shvatio sam da je komunalna policija najidiotskija institucija u zemlji (a imamo mnogo kandidata).

Smece je i dalje svuda okolo, a smecari se ne kaznjavaju, divljih deponija sve vise, pa i medju nekim stambenim zgradama, kroz Strahinjica bana i dalje ne moze da se prodje od automobila na ulici, kerovodje i dalje vode pse bez povodaca, a o korpama i da ne pricamo (licno mi ne smeta, ali zakon je takav, a jedino kada se zakon bude primenjivao u potpunosti i bez izuzetaka, mozemo ocekivati neka poboljsanja), ali zato se bije narod po autobusima, ne mozes da parkiras motor na parking mesto, a pritom nisi obezbedio parking za te iste motore itd.

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

U onoj drugoj temi je bilo reči baš o tome - gde legalno parkirati motor? Na obeleženim parking mestima za automobile zabranjeno je parkirati motore. Što znači da nam Komunalci mogu pisati kaznu za parkiranje na trotoaru, ali prema Odluci grada Beograda, ne prema ZOBS-u. U svakom slučaju, Komunalna ima zakonsko pravo za sada, ali srećom još uvek ne koriste masovno to pravo :)

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Drugari, eto ja ponovo pokrecem temu.... Dakle, zakljucili smo da je zabranjeno parkiranae na trotoaru osim ako ne postoje posebna parking mesta za motore... A kakva je situacija ako parkiram pored nekog ulaza u stambenoj zgradi(imajuci u obzir da ne krcim stambeni ulaz), da li parking servis moze da napise kaznu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ne znam kako je u Srbiji, mada mislim da bi trebalo biti da je isto, ali ovde Parking servis ti može samo napisati doplatnu kartu ako parkiraš na obilježenom mjestu a ne platiš..a ako si na trotoaru oni nemaju ništa sa tobom, već policija, I oni ti mogu napisati kaznu za nepropiso parkiranje (što bi bilo vrh bezobrazluka :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Drugari, eto ja ponovo pokrecem temu.... Dakle, zakljucili smo da je zabranjeno parkiranae na trotoaru osim ako ne postoje posebna parking mesta za motore... A kakva je situacija ako parkiram pored nekog ulaza u stambenoj zgradi(imajuci u obzir da ne krcim stambeni ulaz), da li parking servis moze da napise kaznu???

 

Parking servis nema ništa sa parkiranjem motora (eventualno ako si parkirao motor usred kružnog toka na Slaviji, pa da dođe pauk da skloni motor). Što se parking servisa tiče, motori ne postoje kao kategorija vozila ni za zonsko parkiranje ni za parkiranje u garaže koje su pod njihovom upravom. Motor možeš da parkiraš gde god hoćeš ali tu postoji začkoljica. Ako si motorom bahato zauzeo trotoar, neki prolaz, ulaz u zgradu, ostavio ga na zelenoj površini i slično, za očekivati je da dobiješ kaznu od komunalne policije, i što se mene tiče to je u redu - bahatluk je bahatluk ko god da ga sprovodi. S druge strane, ima more primera da su komunalci pisali kaznu za motor ili skuter koji su bili parkirani tako da stvarno nikome i ni u kakvom kontekstu ne smetaju pozivajući se na član koji govori o "bespravnom zauzimanju javne površine" kao da si podigao kiosk a ne parkirao motor. E to je već bezorazluk i klasična hajdučija države - kao i kod većine naših zakona, ostavljena je mogućnost da se nešto potpuno proizvoljno tumači, da se "pojašnjava" uredbama i slično... Što se tvog slučaja tiče, parking servis niti će da ti piše kaznu niti će da te uopšte konstatuje. Takođe ni komunalna policija najverovatnije neće da te konstatuje, osim ako se ne nađe neki zavidni komšija da podnese prijavu zato što si motorom zauzeo ulaz u zgradu (iako stvarno nisi)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Čitajući starije postove vidim da po toj nekoj odluci Grada, komunalcima je ipak dato kod vas pravo pisanja kazne..Ali pazite sad, ako to nije propisano u ZOBSU (tj ZAKONOM), tako nešto se ne može promijeniti podzakonskim aktom kao što je odluka, uredba, i takva odluka je neustavna i kao neustavna bi bila proglašena od strane Ustavnog suda...Nažalost, sve države ovde su prepune takvih primjera i idu na kartu da će jadni građanin da samo povije leđa i trpi..kao i do sada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Problem EX Yu drzava je tome sto je svaka Opstinska odluka ili usmena naredba Nacelnika MUP-a ili Nacelnika opstine jaca od drzavnog Zakona. Jedne prilike sam uvozio motor i od svih papira ( ugovor, carinska deklaracija, tehnicki i svi prateci papiri na srpskom ) samo je saobracajna dozvola bila na njemackom i nisu mi dali registrivati motor dok nisam donjeo ( platio ) prevod te saobracajne dozvole na srpski. Kad sam pitao sluzbenicu na salteru za registracije po kojem Zakonu ( nisam nigdje nasao ) moram imati prevedenu saobracajnu kad su svi papiri na srpskom ona mi je ladno rekla da je to naredjenje Nacelnika SJB. Ja trazima to Naredjenje da mi pokaze napismeno, ona rece da imaju usmeno naredjenje Nacelnika. E zemljo Arabijo kod nas je dovoljno da svaka susa obuce uniformu i postaje neprikosnovena vlast. >:(

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

U trenutnom zakonu je to čl.123

 

Ali svuda ti je opšti princip isti

 

 

Citam ove postove iznad, pa me povuce da vidim sta to pise u Cl.123 Zakona o opstem upravnom postupku, kad ono nigdje veze sa gore iznesenim u postu Utjerivaca. ;):D

 

Član 123
Stranka koja je odustala od zahteva dužna je da snosi sve troškove koji su nastali do obustavljanja
postupka, osim ako posebnim propisima nije drukčije određeno.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

 

Drugari, eto ja ponovo pokrecem temu.... Dakle, zakljucili smo da je zabranjeno parkiranae na trotoaru osim ako ne postoje posebna parking mesta za motore... A kakva je situacija ako parkiram pored nekog ulaza u stambenoj zgradi(imajuci u obzir da ne krcim stambeni ulaz), da li parking servis moze da napise kaznu???

Parking servis nema ništa sa parkiranjem motora (eventualno ako si parkirao motor usred kružnog toka na Slaviji, pa da dođe pauk da skloni motor). Što se parking servisa tiče, motori ne postoje kao kategorija vozila ni za zonsko parkiranje ni za parkiranje u garaže koje su pod njihovom upravom. Motor možeš da parkiraš gde god hoćeš ali tu postoji začkoljica. Ako si motorom bahato zauzeo trotoar, neki prolaz, ulaz u zgradu, ostavio ga na zelenoj površini i slično, za očekivati je da dobiješ kaznu od komunalne policije, i što se mene tiče to je u redu - bahatluk je bahatluk ko god da ga sprovodi. S druge strane, ima more primera da su komunalci pisali kaznu za motor ili skuter koji su bili parkirani tako da stvarno nikome i ni u kakvom kontekstu ne smetaju pozivajući se na član koji govori o "bespravnom zauzimanju javne površine" kao da si podigao kiosk a ne parkirao motor. E to je već bezorazluk i klasična hajdučija države - kao i kod većine naših zakona, ostavljena je mogućnost da se nešto potpuno proizvoljno tumači, da se "pojašnjava" uredbama i slično... Što se tvog slučaja tiče, parking servis niti će da ti piše kaznu niti će da te uopšte konstatuje. Takođe ni komunalna policija najverovatnije neće da te konstatuje, osim ako se ne nađe neki zavidni komšija da podnese prijavu zato što si motorom zauzeo ulaz u zgradu (iako stvarno nisi)...
Apsolutno se slažem sa prethodnim postom. Sve je objašnjeno u tančine, a na nama je da probamo da se nekako izborimo sa ovim pisanjem kazne od strane Komunalne policije.

 

Samo se ne bih složio da ima more skutera kojima je pisana kazna, jer za sada je to na nivou slučajnosti. Tj. malo je tih slucajeva. Moj skuter je parkiran na Vračaru 50m od sedišta Komunalne policije i za sada ne diraju ako motor lepo parkiraš neupadljivo, sa strane, da nikome ne smeta :)

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

 

U trenutnom zakonu je to čl.123

 

Ali svuda ti je opšti princip isti

 

Citam ove postove iznad, pa me povuce da vidim sta to pise u Cl.123 Zakona o opstem upravnom postupku, kad ono nigdje veze sa gore iznesenim u postu Utjerivaca. ;):D

Član 123

Stranka koja je odustala od zahteva dužna je da snosi sve troškove koji su nastali do obustavljanja

postupka, osim ako posebnim propisima nije drukčije određeno.

http://www.paragraf.rs/propisi_download/zakon_o_opstem_upravnom_postupku.pdf

Ja se izvinjavam što nisam bio precizniji, mislio sam na trenutni tj. novi Zakon o opštem upravnom postupku(Sl.Glasnik 18/2016) koji je stupio na snagu u martu ove godine ali je još u fazi vakacije, što znači da mu je odložena primena(kako za koji deo). http://www.slglasnik.info/sr/18-01-03-2016/33072-zakon-o-opstem-upravnom-postupku.html

Ne znam kad je Utjerivac uvozio motor ali mislim da je u ovom veku pa se stvarno primenjivao taj zakon koji si ti stavio, što ne znači da i tu ne piše slično pravilo, samo me iskreno mrzi da i to tražim.

Opšte je pravilo da se strane isprave podnose sa overenim prevodom sa određenim izuzetcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja sam uvozio motore u EX YU i u ovim kvazi drzavicama, pa mi nije niko trazio do cca. 2003. god. prevod saobracajne posto sve sto pise u saobracajnoj pise u cariskoj deklaraciji, tehnickom listu-pregledu, polisi osiguranja itd. Kad se ova nagomilana administracija i vlast  dosjetila da moze na bilo koji nacin zavuci narodu ruku u dzep ( motocikle proglasili luksuzom ) onda su poceli ici dotle da eto traze i prevod strane saobracajne dozvole koja je prosla kroz bezbroj ruku do registracije vozila i kad stigne do usrane salteruse drzavne uprave i ona digne nogu da zapisa onoga ko je vec sve i svasta platio drzavi, a od te drzave nema nista. <_<

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Opste rasulo u drzavi.... Majstor parkira frezu na sred bulevara i niko ga ne dira jer je rom je l' te.... (bez uvrede) a mene ce komunalci da dekapitiraju jer sam stao na min da odem do kioska. Raspad....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kakvu korist ima država od toga što moraš da prevedeš dokumenta? Ne plaćaš njima prevod.

 

Pa evo kakvu korist ima: Mene i sve druge salje kod ovlastenog i registrovanog prevodioca koji je u sistemu poreske uprave i isti placa porez toj istoj drzavi na ono sto uzme od mene i ostalih. Eto kakve korisi drzava ima od mene i ostalih. :kafa:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja