Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje motora vs Komunalna policija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

mislim da bi bilo korisno u takvom trenutku slucaj uslikati ili snimiti, uzeti im brojeve znacki i pravac kod nacelnika....

 

:takoje: Kako se situacija razvija, pocecu stvarno da idem opremljen i spreman da takve "trenutke" zabelezim!!! Ovo je i u nasem interesu, msm motorista. Treba preci na taktiku odvracanja :Hitman: , jer ako se zahukta i prema nama necemo nista moci da uradimo pojedinacnim akcijama, vec samo nekim masovnim, a njih nije lako organizovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Upravo sam to i uradio 1 minut pre mog posta na njihov zvanicni tel 3035400, sacekao da mi se javi operater, rekao da zivim u zoniranom podrucju i pitao gde mogu da parkiram motor: mogu li na parking mestu, pa mogu li na trotoaru, imaju li obelezena mesta za motorcikle u blizini Kalenic-pijace itd. Odgovor sam dobio da NE SMEM da parkiram na obelezena parking mesta. I ko je sad tu lud, mi ili oni? :neznam:

 

P.S. Evo sad sam opet zvao komunalnu, i osim poslednja dva ista broja koji su dati Goblinu, meni je dat i tel nekog njihovog centra: 3309599. Ona kaze da zovem sekretarijat oko postavljanja parking mesta za motore. Operaterka, ista ona ljubazna od pre sat vremena, mi pomenu da ona koliko zna kom. panduri su dobili nalog samo da teraju motore sa trotoara, a ne da kaznjavaju... Luda kuca!

 

 

U istom kraju sam ja pitala nekoliko radnika koji naplacuju parking na obelezenim parking mestima na ulicama gde moze da se parkira motor, i uvek je odgovor bio da sme na obelezeno parking mesto, i da se za motor to ne naplacuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Uradio sam mali test, ostavio sam motor parkiran u zelenoj zoni 6 sati (dozvoljeno je 3) bez da sam platio ista i nisam dobio nikakvu prijavu niti kaznu. Video sam (kroz nisan :D :D ) momka iz parking servisa, prosao je pored motora nije ga ni tablica interesovala (iako sam je namerno ostavio, da vidim sta ce da se desi). Mozda je slucajnost, al u svakom slucaju ja ne dobih kaznu. Mozda ima neka caka zato sto sam namerno stao u zelenoj zoni gde je bilo dosta slobodnih parking mesta (da ne bi zauzimao prazno mesto tamo gde se jedva pronalazi - u centru), pa im nisam bio interesantan... ko zna :) mozda bi mi u crvenoj zoni i oko iskopali i kaznu napisali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

e pa ovako, na moju zalost jutros su mi slikali skuter i sada cekam prijavu! Ona prica od pre neki dan i razgovor sa komunalcima nije bas ispala kako su oni rekli.

 

Skuter mi je parkiran preko puta SKC, vezan za znak i ostavljeno dovoljno mesta za pesake ( oko 4,5m ), ali ocito da sam uzurpirao javnu povrsinu, jer nema nigde mesta za dvotockase.

 

Ja živim na cvetnom trgu, i u više naleta sam pitao sve ekipice ovde oko toga gde da parkiram.

 

Svi su rekli isto - ne na trotoaru, baš pored same glavne ulice, ali je okej tamo gde ga ja parkiram (pešačka zona, pored kafića na početku njegoševe)

i da oni samo čiste tu po centru sa trotoara.

 

 

Što se tiče akcije, slažem se, jedne nedelje treba loviti sva mesta po gradu i zauzimati malo po malo, pa u ponedeljak ujutru kad krene haos...

Evo ja ću da dovezem oba motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

mislim, mozda se i varam... jedan od ovdasnjih, motociklista i clanova bjb iz NS, da je od nedavno u komunalnoj policiji, grof milim da mu je nik, pa bi mozda mogao da nam pojasni, savetuje nas,.. ako hoce naravno (i ako nije promenio veru motorasku), mada sumnjam al ko ce ga znati

 

do tada jedan snimak sa youtube 02

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Pokacili kazne svima koji su bili parkirani ispred zgrade..............nebitno kola, motori, skuteri............nikom nije smetalo, ali im verovatno treba kinta...............

 

Pri tome su svoje sluzbeno vozilo nepropisno parkirali............kada im se ukazalo na to, brdjanin, boske i neka debela krava su poceli sa vredjanjem..............zaliti se? Izmedju 10-12 u Mekenzijevoj, kako da ne..............

 

 

 

 

 

Nemamo gde da parkiramo, sada pricam o motorima, a na *benom zapadu je dozvoljeno da se motor parkira na trotoaru, takodje imaju namenjena parking mesta u strogom centru grada.................

 

Da smo pametni, 20 motora ispred mekenzijeve propisno da se parkiraju na dva sata i da zauzmu po jedno mesto za kola.................ali nema veze,....................dajte neki smajli koji se trti...............1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima tu i raznih uglova za gledati . Zivim na periferiji gde imamo parking od 80ak mesta na kome se parkira 10ak ljudi , ostali chobani moraju sto blize ulazu po travnjacima (sad vec blatnjacima). Kad bi dosla komunalna sigurno bi kukali na drzavu . Staju direkt na BUS sttanicu da kupe nesto u trafici jer , boze moj , nece valjda parkira 100ak metara dalje pa ide peske . Gledao jedno vreme pauk non-stop visio kod vise poslovne , oko onih kafica haos od parkiranih "studenata" , dolaze i parkiraju ispred njih , iza njih , pored njih , zabole ih paja sto je pauk . Kad ih odnese , naravno kukaju kako ih drzava hebe . Imao bi takvih jos 20ak primera za navesti ali necu jer cu samo da se iznerviram . Zivimo u banana drzavi gde se zakon tumaci kako se kome svidja a koliko vidim tako ce i da ostane sto ce reci da je ova rasprava pishanje uz vetar mada ako ce nekom da bude lakse ako napusi komunalce 0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

da

ja sam u bloku 45 tamo red do Save. Tu su svi automobili parkirani na ulici u onim slepim ulicama što ulaze među zgrade. Ima možda 20% parking mesta.

 

U kom si ti bloku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Umesto da prokopaju garaže i obezbede parking mesta, oni naplaćuju kazne, jer im je tako lakše...Ne ulažu ništa, a kazna je 6_o mesečno dnevno parkiranje. Hajde automobil, zakrčenje i ostale gluposti, ali kom smeta skuter vezan za banderu? To je ona priča, da nam svima bude lepo i da uživamo u pogledu sa nekim stranim ambasadorom kome se još nismo uvukli u bulju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

da

ja sam u bloku 45 tamo red do Save. Tu su svi automobili parkirani na ulici u onim slepim ulicama što ulaze među zgrade. Ima možda 20% parking mesta.

 

U kom si ti bloku?

 

preko puta, 61

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Da ne zadirem duboko u politiku.... živimo i radimo u državi gde nema plana, strategije, ideje šta i kako raditi pa odatle i takve ideje za kažnjavanje motora koji su parkirani na trotoaru gde nikom ne smetaju. Da se razumemo PODRŽAVAM kažnjavanje bahatog parkiranja u slučajevima kada pešaci objektivno nemaju gde da prođu i na uređenim travnjacima , jer složićete se nadam se, lepše je imati travnjake u gradu nego blatišta koja stvaraju auti parkiranjem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

I kod nas u Nisu od pre neki dan poceli da pisu motociklima kazne po gradu za zauzimanje javnih povrsina , a to su kao sve povrsine koje nisu obelezene za parkiranje ???

Znaci rade po savesti i pisu gde misle da treba . Sa komunalcima idu i neke inspektorke iz gradske uprave koje ih nadgledaju da napisu sto vise kazni .

Bem li ga gde cemo da se parkiramo , jer ono sto mi komunalci objasnise bukvalno ako ne pustis sms u nekoj od zona i stanes bilo gde (ima kazni i za trotoar, ulicu, zelenu povrsinu , blizinu zelene povrsine , zona sa usporenim odvijanjem saobracaja , razne zone prioriteta, itd ... tako da za nesto uvek mogu da ti pisu kaznu pozivajuci se na zakon o bezbednosti saobracaja iz 2009 godine koji su od nedavno prvo u BG/u aposle i po ostalim gradovima polako kurvinski poceli da primenjuju i da pljackaju narod novim senzacionalnim nacinima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa drugari za to se izadje na ulicu pa se ukaze na problem... Mi smo navikli da nas jebe ko kako stigne, pa nas onda i jebe ko kako stigne... Cak i ne mora na ulicu, nego moto udruzenja upute ministarstvu dopis sa postojecim problemom itd. Ali ovde izgleda svakog boli paja i nece da se mesa u svoj posao...

Da li mislite da prosecan pripadnik komunalne policije zna da u BG ne postoji parking za motocikle, i da motocikli ne smeju da udju u javnu garazu? Da li zna da mi je registracija za motor skuplja nego za njegov auto? Naravno da ne zna, ali zato im treba zvanicno putem moto asocijacija sugerisati na to. Ako ne reaguje niko, onda protesti ko sto je bivalo proteklih godina...

Cemu uopste sluze moto udruzenja, asocijacije, agencije itd?

Inace, parkiram na trotoaru ispred firme u centru grada (naravno, tako da nikome ne smeta), i za sada nije bilo problema (vec 3 godine), ali pretpostavljam da ce biti u nekom momentu... Pogotovo sto se nadje neko pametan po nekad da parkira motor na sred trotoara tako da ljudi moraju da se provlace pored njega...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U vezi snimanja policije:

http://i1.wp.com/med...avnom-mestu.jpg

 

 

ovaj lepi papiric (odgovor policijskom sindikatu) cu lepo na stampu pa u dzep :)

 

Upravo sam imao nezgodu, dok sam čekao propuštajući vozilo iz suprotnog pravca da obiđem autobus koji je stajao, vozač je krenuo u rikverc izveknuo me. Policija je došla relativno brzo i po završetku uviđaja i slikanja, ja sam slikao telefonom i načinio snimak policijskog vozila i Đuntinice pored njih sa dvadesetak metara, slaba vidljivost jer je bio mrak. Odmah su reagovali zatraživši da im dam telefon i snimak, pozvao sam se na navedeni tekst al sam mislio da ga je izdao Poverenik Šabić. Decidirano su kazali da nemam pravo da ih snimam i da mogu da mi oduzmu telefon uprkos mom navodu da oni vrše javni posao kao i svaki drugi i da je sve što je javno dozvoljeno da se snima. Policajac je rekao da ga iritira snimanje i da ne vidi svrhu slikanja na šta sam mu odgovoro da je to čisto za uspomenu. Naravno, nisu mi uzeli aparat nit tražili da obrišem snimak,lepo smo se ispričali ali su ostali pri svom stavu navodeći da imaju takva uputstva. Sad ću i ja da odštampam dopis pa uvek uz sebe, a nastojaću danas da razgovaram sa upravom saobraćajne policije u Beogradu i da tim momcima nekako doturim papir. Inače su bili ekstra profi i isključivo se bavili činjenicama, iskreno, nekako su pozitivno delovali na mene i suzdržo sam se da šoferu lastinog autobusa ne slomim ruku, pa nek je popravlja ko što je i on meni reko za oštećen automobil.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja