Jump to content

Moto Zajednica

Temperatura u toku vožnje na cbr 900rr

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Pozdrav, zanima me kolika je temperatura drugima na hondi cbr900rr, tj. koliko se kreće u toku vožnje. Meni je u normalnoj vožnji između 85 i 90 C, a nekad ume da ode i do 100 C kad se vozim nekim brdovitim predelima gde su ogromne krivinčuge. Nemam drugare koji voze model kao ja pa nemam koga da pitam0zbunjen.gif, a na youtube-u sam gledao neke snimke na kojima vidim da se temperature kreće oko 75 C. Molio bih za neki komentar, čisto da vidim dal je sve normalno kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Nije opasno sto dostize 100 C, ali u voznji na otvorenom putu ne bi trebalo nikako da dostigne tu cifru. Proveri da li ti hladnjak nije zapusen, stavis uvece baterijisku lampu iza njega i vidis dali prolazi svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ja na svom Transalpu povremeno izduvam vazduhom pod pritiskom oba hladnjaka ( Transalp ima dva za vodu ) sa zadnje strane. Tu se nađe svašta kao po negotinskim pekarama.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Našao sam problem, moj hladnjak je krpio prethodni vlasnik, ali izgleda da to ne traje dugo. Počeo je da pusta tečnost u gornjem desnom uglu na saću. Juče se vozio i vidim da diže temperaturu do 104 i pali ventilator. Kad sam došao na pumpu da ga natankujem, pri temperaturi od 100+ C ugasim motor da bih ga natočio, i samo čujem neku vodu pod pritiskom, pogledam dole, ispod motora barica0stabre.gif. Ja sam stalno gledao onu bocu za preliv i vidim da ima vode stalno, tj. po pravilu bi trebalo da ako nema dovoljno tečnosti u hladnjaku da povuče tu vodu iz boce i dopuni hladnjak, i vodio sam se logikom da to radi. Otišao sam posle pumpe kod čoveka da ga pitam za savet, on kaže ako ti je bušan hladnjak onda nema vakuma sa kojim bi mogla da se prelije tečnost iz boce za preliv u hladnjak. I ja skontam o čemu se radi, nema dovoljno vode u hladnjaku (a proveravao sam pre 15 dana i sve je bilo OK), odem kod drugara i sipamo 700ml mešavine antifriza i vode i još je imalo malo mesta0staa2.gif. Pri povratku kući na nekoj vožnji od 10km, temperatura mi je bila između 82 i 84 C, znači sasvim normalna temperatura. Zato sam sad postavio oglas da tražim novi hladnjak, da ga zamenim i da ne mislim, sve ostalo na motoru radi perfektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja