Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Види га овај Зодини - зна фарове "у прсте" к'о да је рођен на Фарским острвима.... :staa:

 

Де ми да реци има л' штогод од употребљивих фарова пречника 9 сантима?Је л' то мера старих Томосових округлих фарова?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

 

Де ми да реци има л' штогод од употребљивих фарова пречника 9 сантима?Је л' то мера старих Томосових округлих фарова?

hmm cini mi se da jeste al od onih bas starijih tipa t12 sto je nosio

mislim da su apnci kasnije imali nesto vece farove, sad sam u Nisu pa nisam u prilici da proverim imadoh negde neki slomljeni od 12tice pa da premerim

inace 9-10cm su ti one okrugle maglenke sto nose pojedina kola hitne pomoci (jumperi) sa kojima blickaju kad su pod rotacijom. Njihove varijante imas po buvljacima sa plavicastim i providnim staklima. Ja ih imao na kolima i sijali su fenomenalno al ih polomih kad sam upaljene farove prislonio na ociscen sneg pa su od naglog hladjenja popucali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Pozdrav!

Vlasnik sam qingqi qm 125 vec 2god i presao sam do sada skoro 9000km i na dobrom sam putu (Boze zdravlja) da predjem jos dosta na njemu.

Sto se tice odrzavanja motora, volim da cuvam i redovno servisiram, pa ukoliko mogu pomoci ljudima oko nekih popravki/nedostataka na njemu rado cu uciniti... Kao i sa svim kineskim stvarima, i sa motorom sam imao problemcica, ali nista strasno sto se uz malo truda nije moglo otkloniti. Takodje rado prihvatam savete o odrzavanju istog, jer sam kao i vecina neupucen u china kvalitet i "nesto ne radi" :)... 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ljudi danas na drugaru dok smo bili u voznju puce kais 729x17.7x30, obican serijski, skuter prilicno nov (5000km), kinez 50cc 4T.

Majstor nam nudi dve varijante kineski kais za 20€ (nabavna cena 12€ kolko sam video na netu) i Gates Powerlink 729x17.7x30 za 28 € (nabavna cena na netu nema ali smo pustili par e-mail na prodavce i cekamo odgovor).

Ima li neko iskustvo sa ovim kaisem i koje je vase misljenje sta se bolje isplate od ova dva. Moze i predlog za neki treci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav,

 

zanima me sta je to EEC sertifikat? Da li je taj sertifikat obavezan da bi se registrovao kineski motor u Srbiji. Dobio sam ponudu za uvoz novog kineza iz Nemacke po povoljnoj ceni ali ne poseduje ovaj EEC sertifikat. Zato se valjda ne moze registrovati kod njih.

 

Unapred hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Evropska ekonomska zajednica (European Economy Comunity) ili skraceno EEC je uz Sertifikat Konformizma (Certificate of Conformity) dokaz da je vozilo ili bilo koji drugi predmet vezan za motorna vozila radjen po istim ili boljim standardom od ECWVTA ( European Comunity Whole Vehicule Type Approval)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Za takva pitanja najbolje da nazoves neko osiguravajuce drustvo, MUP ili carinsku upravu. Dosta toga se promenilo u zadnje vreme oko zakonske direktive za uvoz vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

.... ili skraceno EEC je uz Sertifikat Konformizma (Certificate of Conformity) ....

 

Negujmo i naucimo svoj jezik kao sto to rade i insistiraju na tome upravo oni koji najvise pricaju o globalizaciji: "Certificate of Conformity", zar ne zvuci lepse i pristojnije "Potvrda, dokaz o usaglasenosti, o uskladjenosti" - imamo jos dosta nasih reci koje se mogu upotrebiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ал' пази, и "сертификат конформизма" је интересантна конструкција иако нема везе са моторима... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Поздрав Кинеској империји :zdravo:

 

Од јуче више нисам припадник исте :zvizduk: , продао сам мој CF V5 , који ме је лепо служио :takoje:.

 

Тренутно сам у прелазном року селим се мало источније што се тиче мотоцикла :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svima,

 

Video sam na nekim oglasima da se pojavio neki novi kineski sportski motocikl od 250cc, jako mi se svidja izgled a i cena mu je veoma povoljna...ozbiljno razmisljam da ga kupim...

Ovih dana bih trebao da odem da pogledam...slike mozete videti na www.motobike.co.rs

 

Sta vi mislite kako izgleda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па симпатично изгледа, ако волиш такав тип мотоцикла, само што мотор и његов карактер не одговарају мотоциклу таквог изгледа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Odoh na sajt koji si napisao i primetio sam da su motocikl krstili Xinling XL 250 RR, medjutim kada ukucam to u google dobijem ovo

96.jpg

meni ne lici bas na neki RR motor :stabre:

 

A svaki pokusaj da mu udjem u trag me je vracao ovim oglasom http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/xinling-xl-250-rr-oglas-59312/

Na Xinling-ovom sajtu sam nasao neki priblizno isti model od 250cc pod nazivom RXM250R, medjutim nije to taj.

 

Ako pogledamo oglas sa Motoberze, videces u opis da je vazdusno hladjenje, sto i bas nije neko resenje za RR od 250cc, ako dodas i cinjenicu da je poreklo motora dosta tesko odrediti, a samim tim i nabavka delova ce ti zbog toga biti otezana, bolje zaobidji taj model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма дајте, оваквих пластика има неколико модела различитих фабрика, а мотор је, чини ми се, клон ЦГ-а са спољним балансним вратилом и 230 кубика. Колико год да је миран, нема снаге нити је неки високотуражни, што баш и није нешто што се слаже са појавом овог мотора. Мени је највише запала у очи цена - 2500 евра. Пуно. Да је 700-800 евра мање, па и да се узме у разматрање...

 

Ово би требало да је дотична фабрика - http://xinling.en.alibaba.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

Ma daj, izgleda kao da ima 1500 kubika, ludilo ovo ono, a top speed 110 km/h...to je ocito napravljeno da lozis neke glupace kako imas super motor..a i to da se nadas da se plasi brze voznje, pa kad je vozis 110 km/h, da je lozis kako je to tek druga brzina i da se nadas da nece reci "ajde brze"..

 

 

Meni je sto puta lepsi http://xinling.en.al...3.html#inSearch odnosno http://xinling.en.al...762/XL_EM23.jpg , sto je sve sa ali baba sajta:)) http://xinling.en.alibaba.com/

 

I jos je elektricni motor, pa moze li bolje! charging time 8h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Imao (možda još ima) kolega Sashac sa foruma, ne bi bilo loše da čujemo od njega iskustva iz prve ruke XY400GY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Током лета излопатао сам стотинак страница теме на једном руском форуму о ендуро моторциклу који има мотор као и овај који може да се купи код нас. Оно што сам видео да пишу је да је мотоцикл лепо замишљен и да лепо ради посао, али да су људи имали доста којекаквох кварова са фрајалуфом, зезали се са подешавањем карба, избијањем уља негде код филтера, пуцањем рама, цурењем хладњака и којечим другим, али са друге стране, то су у питању наивни Руси, од којих многи имају пара за њих, али не и знања да их одржавају. Цилиндар и глава су као на неком "Кан Амовом" кваду, па пасују и његови делови, а мењач је "позајмљен" од мотора са неког "Хондиног" ендура.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Za te pare SPT raptor 350 i ostane ti za servis i registraciju a garantovano ide bolje :takoje:

 

Ко о чему Зодини о SPT-u.....1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja