Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Dragi moj Greco prijatelju,mozemo sutra da se nadjemo da "razbivamo" maler,ako si u raspolozenju.

Sto se tice dozvole,kaci slobodno,uz obaveznu napomenu da to nije kompetno :)!I da,ne bih ja to u off topic,mozda pre u neku "alkoholnu" temu,video sam ima ih, za pouku mladjim nam drugarima - kako ne treba! :)

 

 

Ja sam na zalost i veceras na Eurosongu....ne, ne pevam, naravno... ;D ;D ;D....cujemo se posle toga pa mozda svratim na jedno brzo "demalerisanje" vozila iz daleke, nesvrstane ali nama prijateljske Kine.

 

Dozvolu postavljam u off-topic...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Pecinci

Skines dekl, procitas na kajisu oznaku (neki brojevi), lepo to prepises na papiric i u bilo kojoj prodavnici delova za skutere nadjes. ( Naravno ako hoces original kineski ima za manje para, al ne znam gde su te prodavnice ako bas takav kais trazis ;D)

 

Problem je sto nemam kais, ako neko ima brojeve telefona prodavnica delova bio bih mu veoma zahvalan  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

e pa drugari, imam nastavak:

danas isao na tehnicki.Neko je ovde na forumu spominjao Kalabica,pa odem prvo do njega,posto mi je tu u kraju.Krenu oni da kontolisu papire,brojeve sasije i motora,i kazu nije u redu.Elem,na bloku postoji dva reda,prvi je oznaka modela,a drugi broj motora odvojen zvezdicama(to je i meni laiku u startu bilo jasno) al,kazu oni mora da pise sve na potrvdi.Te mi tu predloze da idem u SUP na vestacenje,posto je kao veca komplikacija da mi firma posalje nove papire.Zahvalim se,i odem.Pri povratku kuci(mislim da nema vise od 2Km),otpadne mi polugica za menjac! ::) (vidi sliku)

Vratim se nekako kuci(sreca nizbrdo sve),sednem na skuter(stari dobri Kymco),pa trazi po putu otpali deo.Nadjem,vratim ga na motor,pa na drugo mesto za tehnicki( jos blize,tu u kraju),i zavsim sve bez problema!Ostalo je u pon.Ljermontova,i to je onda to(nadam se).Naravno,ne da mi djavo mira ( vidim ja da je to polusklopljeno sve),i odem do servisa u Dimitrija Tucovica.Tu ja redom nabrajam,covek saslusa,vrti glavom,i kaze tu nije nista zategnuto,i da su juce imali vec jednog Challenger-a u istom stanju.Kaze dodji u ponedeljak ujutru,najbolje ga doslepaj nekako ,da ne pogubis jos nesto usput otvorimo radni nalog,i sve lepo sredimo.E to me je malo smirilo,nadam se da covek zna posao ( ako neko ima iskustva sa njima,pisite ,to je Isa Motors,D.Tucovica 17a )

 

post-3264-12878997481344_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

ma sklapanje im je na nuli mozda cak i ispod toga,ja na Princu jos nisam imao nikakvih problema osim akumulatora,moracu now da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

e pa drugari, imam nastavak:

danas isao na tehnicki.Neko je ovde na forumu spominjao Kalabica,pa odem prvo do njega,posto mi je tu u kraju.Krenu oni da kontolisu papire,brojeve sasije i motora,i kazu nije u redu.Elem,na bloku postoji dva reda,prvi je oznaka modela,a drugi broj motora odvojen zvezdicama(to je i meni laiku u startu bilo jasno) al,kazu oni mora da pise sve na potrvdi.Te mi tu predloze da idem u SUP na vestacenje,posto je kao veca komplikacija da mi firma posalje nove papire.Zahvalim se,i odem.Pri povratku kuci(mislim da nema vise od 2Km),otpadne mi polugica za menjac! ::) (vidi sliku)

Vratim se nekako kuci(sreca nizbrdo sve),sednem na skuter(stari dobri Kymco),pa trazi po putu otpali deo.Nadjem,vratim ga na motor,pa na drugo mesto za tehnicki( jos blize,tu u kraju),i zavsim sve bez problema!Ostalo je u pon.Ljermontova,i to je onda to(nadam se).Naravno,ne da mi djavo mira ( vidim ja da je to polusklopljeno sve),i odem do servisa u Dimitrija Tucovica.Tu ja redom nabrajam,covek saslusa,vrti glavom,i kaze tu nije nista zategnuto,i da su juce imali vec jednog Challenger-a u istom stanju.Kaze dodji u ponedeljak ujutru,najbolje ga doslepaj nekako ,da ne pogubis jos nesto usput otvorimo radni nalog,i sve lepo sredimo.E to me je malo smirilo,nadam se da covek zna posao ( ako neko ima iskustva sa njima,pisite ,to je Isa Motors,D.Tucovica 17a )

 

 

Tamo sam kupio Princa, sa predjenih 950 km nista mi nije otpalo rekao bih da su mi nulti servis dobro uradili mada kada sam ih pitao (Isa motors) koliko iznosi prvi servis koji se radi na 150 km rekli su mi da je oko 4000 dinara a cena je tolika jer mi sipaju full sintetic ulje Motul, dve svecice NGK i neke filtere i ko zna sta jos mi menjaju. Posto mi je bilo puno da za dva dana dam jos 50 E otisao sam za Smederevo gde je isto servis Sprinta i servis me je izasao 1000 dinara, pregledali su sve srafove, zamenili ulje i sve je bilo gotovo za nekih 45 min. Ima jos jedan sevis u Djure Djakovica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Tamo sam kupio Princa, sa predjenih 950 km nista mi nije otpalo rekao bih da su mi nulti servis dobro uradili mada kada sam ih pitao (Isa motors) koliko iznosi prvi servis koji se radi na 150 km rekli su mi da je oko 4000 dinara a cena je tolika jer mi sipaju full sintetic ulje Motul, dve svecice NGK i neke filtere i ko zna sta jos mi menjaju. Posto mi je bilo puno da za dva dana dam jos 50 E otisao sam za Smederevo gde je isto servis Sprinta i servis me je izasao 1000 dinara, pregledali su sve srafove, zamenili ulje i sve je bilo gotovo za nekih 45 min. Ima jos jedan sevis u Djure Djakovica.

pa znas sta,po meni ima rezona (Motul full sintetic,i NKG svecice,i filteri),jeste mozda malo skuplje,ali.....Treba cuvati stvar dok je nova makar.Ja sam recimo u Kymco Grand Dink50 skuter uvek sipao full sintetic,iako su mi u KMD-u rekli da moze i polu,a kada sam kupio prvu NGK svecicu,drasticno se razlikovala od fabricke,koja je isto bila NGK,ali je izgledala kao losa kopija.Inace ta prva je riknula malo posle 1000Km( iako je pisalo u servisnoj knizici da se menja na 3000,te su mi u servisu rekli da je to zbog naseg loseg goriva),a posle sam ih menjao da 2000(skoro uvek sipam gorivo na OMV-u),a izgledale su da mogu jos ohoho da izguraju.

Nekad je bolje dati odmah na mostu,nego posle na cupriji  ;D .Ja i nisam bas nesto da stalno prckam po masini,nego da bude pouzdano, ono redovan servis,sipaj i vozi.Jbg,mozda gresim,ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Meni motor (KONACNO) stize sutra... mora da prodje carinu i sve ostalo, onda cu na prvom servisu da mu promenim ulje, svecice i akumulator. Jedino ne sam u dilemi koje ulje da stavim, jer se ne razumem preterano u njih. Za svoj motor zelim najbolje, sta mi vi preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

CEna nije problem, jer bolje je sad da platim malo vise, nego da ostanem negde na sred puta zbog par hiljada dinara koje sam hteo da ustedim. Koju marku ulja mi preporucujes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

e da,umalo da zaboravim,danas registrovao masinu bez ikakvih problema,osim tri sata cekanja,al' sta da se radi,jedan salter samo u Ljermontovoj i za kola,i za motore.Neke su vracali zbog ranozraznih gluposti,ali bas gluposti.Eto da malo i pohvalim devojcice iz Massetehnic-a(da ne bude samo pljuvanje site firme) za dobru primpremu papira,a i lika sa tehnickog ( sve je popunio kako treba).Mozda zvucim smesno,ali lika su vratili jer na onoj prvoj strani formulara sa tehnickog nije pisalo nesto kao "cetrvorotaktni motor,trosi bezolovni benzin".Da zlo bude vece,to je drugi put da ga vracaju,prvi put mu nesto nisu dobro dali ovi iz firme gde je kupio motor( Sprint Fvision,kupljen negde u Zarkovu,ili mozda Zelezniku,j... li ga).Sve u svemu,vraca mi se polagano raspolozenje,vidim da ce to sve biti u redu na kraju.Makina ide opasno dobro,kad ispeglam ove gluposti,bice tu lepe voznje,i nadam se duugih putovanja  ;D ,sto i vama svima zelim,naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Tamo sam kupio Princa, sa predjenih 950 km nista mi nije otpalo rekao bih da su mi nulti servis dobro uradili mada kada sam ih pitao (Isa motors) koliko iznosi prvi servis koji se radi na 150 km rekli su mi da je oko 4000 dinara a cena je tolika jer mi sipaju full sintetic ulje Motul, dve svecice NGK i neke filtere i ko zna sta jos mi menjaju. Posto mi je bilo puno da za dva dana dam jos 50 E otisao sam za Smederevo gde je isto servis Sprinta i servis me je izasao 1000 dinara, pregledali su sve srafove, zamenili ulje i sve je bilo gotovo za nekih 45 min. Ima jos jedan sevis u Djure Djakovica.

pa znas sta,po meni ima rezona (Motul full sintetic,i NKG svecice,i filteri),jeste mozda malo skuplje,ali.....Treba cuvati stvar dok je nova makar.Ja sam recimo u Kymco Grand Dink50 skuter uvek sipao full sintetic,iako su mi u KMD-u rekli da moze i polu,a kada sam kupio prvu NGK svecicu,drasticno se razlikovala od fabricke,koja je isto bila NGK,ali je izgledala kao losa kopija.Inace ta prva je riknula malo posle 1000Km( iako je pisalo u servisnoj knizici da se menja na 3000,te su mi u servisu rekli da je to zbog naseg loseg goriva),a posle sam ih menjao da 2000(skoro uvek sipam gorivo na OMV-u),a izgledale su da mogu jos ohoho da izguraju.

Nekad je bolje dati odmah na mostu,nego posle na cupriji   ;D .Ja i nisam bas nesto da stalno prckam po masini,nego da bude pouzdano, ono redovan servis,sipaj i vozi.Jbg,mozda gresim,ne znam

 

 

U svemu se slazem sa tobom ali necu dozvoliti da me neko radi jer su na Princu vec bile NGK svecice. A prilikom drugog servisa koji treba da se uradi do 1300 km ljudi menjaju i svecice i stavljaju samo NGK ( pricam za Smederevo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

@forrest gump

Bratiću, ISA Motors (zar se sada tako zove) je servis za pranje kola i čovek nema pojma o motorima a samo zna da kenja ko foka o tuđim greškama. Momak koji sklapa one skuterčiće nije loš ali BEŽI OD NJIH U VIDU LASTINOG REPA..samo će da ti uzme kintu a pun je trulih priča ko govno vitamina i za sve ima istu žvaku. Ja sam neki kineski skuter terao kod njega i sipao mi neki šatro full sintetic Selenia koji nema ni S od Selenie (2500 din prvi servis) a sad čujem da je i on saznao za Motul i NGK..cccc, napreduje čovek nema šta. Ne znam kako je na Challengeru, ali kinezi uglavnom imaju filter ulja koji se pere (izgleda kao rešetkasta čašica), a filter za vazduh (sunđerasti) će samo šatro da očisti i malo da naulji. Mene je startovao sa pričom o honovanju cilindra na 4T skuteru (kinez 50 ccm) kao dobija na snazi, startnosti itd, a ja mu rekoh da ne sere gluposti jer dugo vozim motore i drkao sam se i sa budženjem svega i svačega od '76 god, kad će soko "pa ne, mislim, može i to, nema veze-ništa onda" Imaš u gradu još kojeg servisera- “Kart Moto” Mice popovica 14 - 064/127-56-10 (MOTO servis i čuo sam da ih ljudi uglavnom hvale - moj drugar sa Sprint Classic-om je bio tamo na I servis i kaže da su dobri) i “Deki“ Mehmeda Sokolovica 37/1 - 063/237-610  (oba su ovlašćeni Sprint serviseri) SREĆNO!!!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

CEna nije problem, jer bolje je sad da platim malo vise, nego da ostanem negde na sred puta zbog par hiljada dinara koje sam hteo da ustedim. Koju marku ulja mi preporucujes?

 

ako redovno menjas ulje, sigurno neces zbog toga ostati na putu cak iako sipas mineralno

 

ja u TDMa stavio IPONE sintetiku koju su meni iskusniji preporucili kao veoma dobru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

@forrest gump

Bratiću, ISA Motors (zar se sada tako zove) je servis za pranje kola i čovek nema pojma o motorima a samo zna da kenja ko foka o tuđim greškama. Momak koji sklapa one skuterčiće nije loš ali BEŽI OD NJIH U VIDU LASTINOG REPA..samo će da ti uzme kintu a pun je trulih priča ko govno vitamina i za sve ima istu žvaku. Ja sam neki kineski skuter terao kod njega i sipao mi neki šatro full sintetic Selenia koji nema ni S od Selenie (2500 din prvi servis) a sad čujem da je i on saznao za Motul i NGK..cccc, napreduje čovek nema šta. Ne znam kako je na Challengeru, ali kinezi uglavnom imaju filter ulja koji se pere (izgleda kao rešetkasta čašica), a filter za vazduh (sunđerasti) će samo šatro da očisti i malo da naulji. Mene je startovao sa pričom o honovanju cilindra na 4T skuteru (kinez 50 ccm) kao dobija na snazi, startnosti itd, a ja mu rekoh da ne sere gluposti jer dugo vozim motore i drkao sam se i sa budženjem svega i svačega od '76 god, kad će soko "pa ne, mislim, može i to, nema veze-ništa onda" Imaš u gradu još kojeg servisera- “Kart Moto” Mice popovica 14 - 064/127-56-10 (MOTO servis i čuo sam da ih ljudi uglavnom hvale - moj drugar sa Sprint Classic-om je bio tamo na I servis i kaže da su dobri) i “Deki“ Mehmeda Sokolovica 37/1 - 063/237-610  (oba su ovlašćeni Sprint serviseri) SREĆNO!!!!! ;)

hvala puno druze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

E drugari juce sam bio da registrujem motor u auto moto savezu i imam samo pohvale za njih,uradio sve za pola sata i papire i tehnicki,izaslo me nekih 6.400 din sve ukupno.Posle toga odneo papire u SUP i danas sam bio samo da podignem saobracajnu i tablice.

 

E sad bio ja odmah da kupim i nosac za tablice,nesto kao hromiran ;) al kad sam pogledao na motoru ono ne pasuje,pa sam morao da pravim poseban nosac mada nije neki problem samo kad sam to vec jednom resio. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ljudi,ja danas udjem u prvu radnju/servis na N.Bgd da kupim nosac tablice.Covek izvadi,i dade mi,ja pitam koliko para,kaze nista! :o

kako nista,pitam,kaze covek,nista,mi to poklanjamo! Zahvalim se i odem zbunjen,nikad nista nisam kupio kod njih.Lep gest,nemam reci (kapiram ja da im je to dzaba reklama,jer na ramu pise forma i telefon),al se covek zbuni kad nesto i u ovoj zemlji ima za DŽ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Aj ako ti nije tesko daj adresu da odem da im se zahvalim i ja, i meni treba jedan nosac.

 

Oni su ti u Trecem bulevaru,malo pre KMD-a (Kymco),zovu se Milenium motors, tel. 311-03-84

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ja kupio ram za tablicu i platio 300 din,nesto kao hromiran.Samo mi nije odgovarao na nosac koji imam na Princu pa sam morao nesto da budzim,al isplatilo se ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

pa i ja sam morao da budzim brate,pretpostavljam da imamo isti nosac (kao za neke vece tablice),te sam busio na njemu dve rupe.A kazi mi jel ti taj nosac metalni,mislim ako je nesto kao hromiran? to mora da lepo izgleda, samo mislim da ce biti najjaca fora ovo sto je Pablo najavio BJB nosaci! Onda cemo moci da se i prepoznajemo kad se sretnemo negde,ko prava BJB sekta  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

juce odradio prvi servis posle 100-150 Km ( da se ne ljute nasi drugari R.I.P. i Zokki, ipak sam otisao do Dimitrijale,tj., Isa Motors  servis,jbg,"Deki" vise ne radi servis za Sprint,a “Kart Moto” nije dostupan,ustvari sam dobijao cudne poruke,malo jeste,malo nije,ako cita,da zna,mozda ga nesto j...be fon).R.I.P. dobro rece,4400 dindzi,ali....Prvo su me pitali sta sam primetio od nedostataka,te tu im ja dam papirce (neko je ovde spominjao Excel,moze i u Wordu  :D ).Sta reci,generalno sam zadovoljan uradjenim servisom,cak kazu da su mi i nove kofere "ta trane" narucili(stizu za max. 10 dana,provericemo),jer ovi ne mogu definitivno da se zakljucaju.Da budem iskren,nisam nesto ni planirao da ih zadrzim za duze(prva pomoc),al' kad je dzabe,i babi je drago.Videcemo,kao sto rekoh,ali nije lose za prvi utisak (ili sam ja choban budala)

Ajmo malo drugovi,zamrla nam tema  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

pa i ja sam morao da budzim brate,pretpostavljam da imamo isti nosac (kao za neke vece tablice),te sam busio na njemu dve rupe.A kazi mi jel ti taj nosac metalni,mislim ako je nesto kao hromiran? to mora da lepo izgleda, samo mislim da ce biti najjaca fora ovo sto je Pablo najavio BJB nosaci! Onda cemo moci da se i prepoznajemo kad se sretnemo negde,ko prava BJB sekta  ;D

 

Vi cete dobiti specijalne ramove za tablice sa Kineskim natpisom BJBikers....

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja