Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Koji ste vi carevi...! ;):D

 

Ja kao bivsi vlasnik kineza, ne mogu da se pozalim na njega!

 

Predlazem da osnujete sektu kineza, bicete najjaca sekta na forumu! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Pancevo

Koji ste vi carevi...! ;):D

 

Ja kao bivsi vlasnik kineza, ne mogu da se pozalim na njega!

 

Predlazem da osnujete sektu kineza, bicete najjaca sekta na forumu! :D

 

 

A kog kineza si imao?  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Predlazem da osnujete sektu kineza, bicete najjaca sekta na forumu! :D

Pazi, bili bismo jedna od jacih sekti ali ne i najjaca, ima drugih koji su zahebaniji od nas! :D :D ;) ;) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Forreste cestitam da se lepo i dugo vozis!!!!

Pa vidimo se u gradu...

 

dace bog lave, nesto sad kapiram da ce ovo biti jedan duzi proces,nego sto sam jato u pocetku zamislio.Elem,vec sam  nasao neke propuste,sto se optimisticki nadam da ce biti otklonjeno na prvom servisu( iliti nultom,ako sam dobro skapirao,na 150Km),barem cu se ja potruditi da bude.Elem drugari,ako postoji interesovanje naravno,ja sam spreman da vam prenesem moja iskustva od A-SH,naravno ukoliko ste zainteresovani.Ili mozda da pokrenem novu temu,ajd' sad,pa udrite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

ne mogu da se suzdrzim (mozda sam trenutno popizdeo,unapred se izvinjavam),od uocenih nedostaka( za sad) primetio sledece: Brzinomer ne radi,migavci "razroki"(ne mogu da verujem da judi koji sklapaju te motore toliko nemaju ocinji vid),neko ulje kaplje(doduse par kapi,al' ja sam dunster),jbg.. ga mozda iz menjaca,jedan bocni kofer dosao bez fiksnog dela za zakljucavanje bravice( i onako su ruzni,pa boze moj),nema alata(ono minimalno,jedan kljuc,jedan srafciger,i kljuc za svecice) .Od papira bukvalno nista jos(servisna knjizica,neko uputstvo,a ni racun pa ne moze da se registuje jos)etc........imam jos pa ako hocete.....(mozda sam malo hedonista,ali uporedjujem predhodna iskustva)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

razmisljao sam o sprintu chopperu ako znate na sta mislim ...

cena neka 2300 jera , a izgleda lepo... kao san... al ne znam dal je resenje kupiti nesto takvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

 

 

ne mogu da se suzdrzim (mozda sam trenutno popizdeo,unapred se izvinjavam),od uocenih nedostaka( za sad) primetio sledece: Brzinomer ne radi,migavci "razroki"(ne mogu da verujem da judi koji sklapaju te motore toliko nemaju ocinji vid),neko ulje kaplje(doduse par kapi,al' ja sam dunster),jbg.. ga mozda iz menjaca,jedan bocni kofer dosao bez fiksnog dela za zakljucavanje bravice( i onako su ruzni,pa boze moj),nema alata(ono minimalno,jedan kljuc,jedan srafciger,i kljuc za svecice) .Od papira bukvalno nista jos(servisna knjizica,neko uputstvo,a ni racun pa ne moze da se registuje jos)etc........imam jos pa ako hocete.....(mozda sam malo hedonista,ali uporedjujem predhodna iskustva)

Samo daj druze, pishi sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

 

 

ne mogu da se suzdrzim (mozda sam trenutno popizdeo,unapred se izvinjavam),od uocenih nedostaka( za sad) primetio sledece: Brzinomer ne radi,migavci "razroki"(ne mogu da verujem da judi koji sklapaju te motore toliko nemaju ocinji vid),neko ulje kaplje(doduse par kapi,al' ja sam dunster),jbg.. ga mozda iz menjaca,jedan bocni kofer dosao bez fiksnog dela za zakljucavanje bravice( i onako su ruzni,pa boze moj),nema alata(ono minimalno,jedan kljuc,jedan srafciger,i kljuc za svecice) .Od papira bukvalno nista jos(servisna knjizica,neko uputstvo,a ni racun pa ne moze da se registuje jos)etc........imam jos pa ako hocete.....(mozda sam malo hedonista,ali uporedjujem predhodna iskustva)

Samo daj druze, pishi sve

pa sta smo odlucili druze,da otvorim novu temu,iloi ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

 

 

ne mogu da se suzdrzim (mozda sam trenutno popizdeo,unapred se izvinjavam),od uocenih nedostaka( za sad) primetio sledece: Brzinomer ne radi,migavci "razroki"(ne mogu da verujem da judi koji sklapaju te motore toliko nemaju ocinji vid),neko ulje kaplje(doduse par kapi,al' ja sam dunster),jbg.. ga mozda iz menjaca,jedan bocni kofer dosao bez fiksnog dela za zakljucavanje bravice( i onako su ruzni,pa boze moj),nema alata(ono minimalno,jedan kljuc,jedan srafciger,i kljuc za svecice) .Od papira bukvalno nista jos(servisna knjizica,neko uputstvo,a ni racun pa ne moze da se registuje jos)etc........imam jos pa ako hocete.....(mozda sam malo hedonista,ali uporedjujem predhodna iskustva)

Samo daj druze, pishi sve

pa sta smo odlucili druze,da otvorim novu temu,iloi ovde?

Ma ovde brate..pucaj

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Au burazeru, ne mogu da verujem sta te snaslo na samom startu. :-\

 

I da, pisi sve mane koje uocis na tom sprintu, svaki info je koristan!

 

Naravno da smo sektasi, Kung-Foo Riders! :D :D :D

 

@DuleSlash

Druze ne kupuj taj bajk. Video sam ga na sajmu i sve je OK osim toga sto ima hebenih 125 ccm, sto je mislim premalo za bajk takve velicine! I zbog tako male masine ceo motor izgleda nekako prazno, kao da ima neku rupu, vidi se da mu fali veca masina. Bolje da su mu ubacili motor od Challengera(V masina 250 ccm) i bio bi ko' san! I one nalepnice sto ima... blago receno jadne su. Jako lose izgledaju kada pogledas iz neposredne blizine, vide se sve one tackice od stampe, valjda znas na sta mislim. Uzas niskobudzetno! Sve ostalo na bajku je OK, ali te stvari ga skenjavaju totalno! I naravno cena mu je ipak previsoka, bar za bajk te kategorije. Da je sve uradjeno cakum-pakum pa ajde i da das tih 2300 eura ali ovako sa svim tim nedostacima ni slucajno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ne mogu da se suzdrzim (mozda sam trenutno popizdeo,unapred se izvinjavam),od uocenih nedostaka( za sad) primetio sledece: Brzinomer ne radi,migavci "razroki"(ne mogu da verujem da judi koji sklapaju te motore toliko nemaju ocinji vid),neko ulje kaplje(doduse par kapi,al' ja sam dunster),jbg.. ga mozda iz menjaca,jedan bocni kofer dosao bez fiksnog dela za zakljucavanje bravice( i onako su ruzni,pa boze moj),nema alata(ono minimalno,jedan kljuc,jedan srafciger,i kljuc za svecice) .Od papira bukvalno nista jos(servisna knjizica,neko uputstvo,a ni racun pa ne moze da se registuje jos)etc........imam jos pa ako hocete.....(mozda sam malo hedonista,ali uporedjujem predhodna iskustva)

 

Uglavnom se kod kineza problemi desavaju u prvih par stotina kilometara, ako nesto treba da crkne crci ce u tom vremenskom periodu, ili ce se otkaciti, odsrafiti i slicno upravo zbog NEPOSTOJANJA nultog servisa. (izmedju ostalog bicikl, tesko da mozete da kupite bez uradjenog nultog servisa, ili mozete ali ne vazi garancija na njega). Moj savet je da se ne nerviras nego da lepo i detaljno sve prekontrolises i dotegnes i sl.

 

 

A sto se tice sekte....hm....Feng-shui?, Shijatsu?, Taipei?, Mahjong??, Ceki Cen ?!?

Mozda Chuck?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Nulti servis nije posle 150 km nego pre preuzimanja motora (koliko se ja razumem u te stvari). Znaci oni tada trebaju da smontiraju sta je doslo razmontirano da provere sve srafove, da se uvere da motor radi itd. Oni su trebali da vide da li radi brzinomer.

 

Nemoj da se nerviras nego lepo napravi listu reklamacija u excelu i odvezi motor u servis sa tom listom i ne pristaj ni na kakva poluresenja. Cak i ako trebas da sacekas vise ne budi nestrpljiv nego sacekaj da se sve lepo resi.

 

Kad odes da preuzmes motor povedi jos nekog: 2 para ociju bolje vide, 2 glave bolje misle i provedi najmanje 20 minuta gledajući i probajući motor ispred servisa.  Obavezno tada imaj listu i cekiraj stavku po stavku. Majstori su skloni da misle da su zavrsili posao kad rese "glavni" problem i da onda ne rese ostale ili da ih zbudze.

 

Ako vec nemas nikakvu dokumentaciju, trazi da ti objasne provere koje trebas da obavis pre svake voznje. Ovo ti kazem zbog ulja. I nikako ne pristaj na objasnjenje to će malo da curi pa će da prestane. Utvrdi odakle curi i proveravaj stanje ulja.

 

Ja sam skoro kupio motor i kao kod tebe nije sve bilo glatko ali se sve resilo i motor je vracen u fabricko stanje tj. sve sto nije bilo dobro zamenjeno je originalnim rezervnim delovima.

 

Taj prvi servis na 150 km mi je veoma sumnjiv. Zna se čemu on sluzi i mislim da je 150 km prerano. Ako neko zna vise o ovome neka kaze?

 

Poz,

Velja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Veljo druze,hvala na savetima,uvek su dobrodosli!

Sto se "sekte" tice,ajd' ljudi stvarno da organizujemo nesto,al dajte malo ozbiljnije predloge za naziv,da ne bude bas nesto podrugljivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Dragi moj Forrest, to se sve deshava zato sto nisi platio pivo za novu makinu,  pa te tera maler....Inace nadjoh slike one tvoje dozvole u nekom sub-sub-sub folderu, pa ne znam jel smem da okacim u off topic pod naznakom "Verovali ili ne"

 

Sto se tiche kineza, josh nije kasno da se maler "otkloni"...morash da ga vozish kod popa da ga blagoslilja, a onda u kafanu da se zalije i svi problemi ce nestati.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Dragi moj Greco prijatelju,mozemo sutra da se nadjemo da "razbivamo" maler,ako si u raspolozenju.

Sto se tice dozvole,kaci slobodno,uz obaveznu napomenu da to nije kompetno :)!I da,ne bih ja to u off topic,mozda pre u neku "alkoholnu" temu,video sam ima ih, za pouku mladjim nam drugarima - kako ne treba! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Taj prvi servis na 150 km mi je veoma sumnjiv. Zna se čemu on sluzi i mislim da je 150 km prerano. Ako neko zna vise o ovome neka kaze?

Prvo ulje moze cak i ranije da se promeni, pa i vise puta u prvih hiljadu km. ne moze da skodi.

Radi se o tome da se najvise "habanja" u novom motoru desava u prvih pedesetak kilometara, tako da u fabrickom ulju ima i najvise opiljaka i pozeljno je da se ulje cesce menja u periodu razrade da bi se upravo ti opiljci odstranili. Naravno kako se dalje razradjuje tako vise dolazi do uglacavanja komponenti motora nego do "guljenja", pa je kasnije i manja potreba za zamenom ulja. Takodje treba koristiti u startu neko sto skrnavije ulje da bi dolazilo do veceg trenja, jer ultra profi ulja previse dobro podmazuju tako da se elementi motora ne "sastruzu" i ne legnu dovoljno dobro.

P.S. Struganje, guljenje i slicno se odnosi na mikro-velicine da se neko ne isprepada sto sam napisao ovako "seljacki" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja