Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

terace ga na servis sutra....

moj drug ima keeway matrih i nesto je cackao i menjao filter kao da mu ide brze ahahaha  i sad mi jaakoo slabo vuce..naime,kad mu dam gas do kraja,nagle ili bilo kako,on tek posle 2 sec pocne da vude...vratimo mi nekako filter kad ono isto...i posle 3 sata princ,isti problem...neka zarazna bolest :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

terace ga na servis sutra....

moj drug ima keeway matrih i nesto je cackao i menjao filter kao da mu ide brze ahahaha   i sad mi jaakoo slabo vuce..naime,kad mu dam gas do kraja,nagle ili bilo kako,on tek posle 2 sec pocne da vude...vratimo mi nekako filter kad ono isto...i posle 3 sata princ,isti problem...neka zarazna bolest :D

 

Ne cackajte filtere za vazduh ako ne znate sta radite. Menjanjem i modifikovanjem filtera se menja i odnos smese karburatora. Ima smisla jedino ako je neki tjuning u pitanju. Verovatno ste postigli to da je smesa previse slaba/jaka ne znam sad koje tacno. Kod dvotaktnih motora siromasna  moze da napravi problem u vidu ubrzanog habanja, ili cak unistavanjem agregata jer se oni podmazuju kroz ulje u gorivu. Bogata smesa ne bi trebalo da skodi znacajno.

A sto se tice princa, vidi da ocistis filter za vazduh mozda se isprljao.  Ako je iberlauf u filteru ume tu da bude i ulja i mulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ma govorimo mu mi,nemoj bre sam da cackas,al ne...mora on....

a sto se tice princa...mi filter nismo mogli naci da hebe zec zeca....kao da ga nema...ili ima samo neki glupi sundjer...jbmlg..pojma nemam...ma u svakom slucajuide on u servis pa nek se oni bakcu sa njim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Jutros sam Princem krenuo za Temerin kod PeterPana, takodje sam se u temerinu nasao i sa farkasom. Sto se tice samog puta sve je proslo ok, kilometraza nije neka velika negde oko 270 km. Elem ovo pisem zbog potrosnje goriva. Sprint Prince pri brzini od oko 80 km/h otvorenog puta je u proseku trosio oko 3,1 l odnosno sa 6 litara benzina sam presao 193 km. U povratku sam vozio brzinom od oko 60 km i tada je potrosnja pala od 2,2 do 2.5 l. Takodje desio se i prvi kvar na Princu a to je merac goriva sve vreme je pokazivao da sam na debeloj rezervi. Do sada sam sa princom presao 1800 km.

Mala informacija o potrosnji goriva.

Veliki pozz za PeterPana i Farkasa.

 

Veliki pozdrav i za tebe druze! Drago mi je da si lepo stigao kuci i nadam se da cemo se videti uskoro.  ;)  Pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

uspeli smo...mislim a popravimo motor a filter nismo naski :D

salim se....skontalo smo gde je filter,ali problem nije bio u njemu.naime pitali smo jednog coveka koji je doktorirao na kinezima i covek je rekao da je to do svecice....zamenimo mi svecicu,a motor ide ko lud!

tako da je problem resen i eto nas na trdjavi veceras :D

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

ma govorimo mu mi,nemoj bre sam da cackas,al ne...mora on....

a sto se tice princa...mi filter nismo mogli naci da hebe zec zeca....kao da ga nema...ili ima samo neki glupi sundjer...jbmlg..pojma nemam...ma u svakom slucajuide on u servis pa nek se oni bakcu sa njim...

 

 

Druze filter vazduha je samo neki glupi cetvrtasti sundjer. Nalazi se ispod sedista sa leve strane, do njega mozes doci tako sto prvo skines poklopac na kojem je bravica za sediste, i sa leve strane imas kutiju sa 4 stafa koje odvrnes i iza toga je jedan veoma glup sundjer, ako si ga nasao pre moje poruke mislim da si se dobro nasmejao. Videcu sutra ili prekosutra da postavim slike gde se nalazi sundjer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Pozdrav svim bajkerima koji kao i ja voze kineze.

Elem nisam dugo bio na sajtu pa nisam ni primetio da postoji ovakva tema.

Inace vozim Keeway speed-a 150 oko godina dana i presao sam 3900 km.

Da pocnem od samog pocetka. Prodajnom mrezom sam zadovoljan kao i

voljom prodavaca da vam odgovore na sva moguca pitanja. LJudi su se za

mene iscimali oko kredita moje je bilo samo da donesem papire i da za par

dana dodjem da potpisem fakturu. Isporuka za 7 dana kako su i rekli.

Servisna mreza zadovoljavajuca sa po meni pristupacnim cenama.

Recimo drugi servis na kome sam bio me je izasao 3000 sa zamenom ulja,

filtera, svecica, jos nekim malim cackanjima i naravno sijalicom koja mi je riknula

posle 1500 km. U Bg-u ima cak 2 servisa! Prva registracija izasla me je okruglo 6000!

Druga ce izaci i manje!

Ono sto mogu o samom motoru da vam kazem jeste da sam zadovoljan kvalitetom

samog agregata. Ima dosta snage! Bez problema moze da vuce mene i mog drugara

(obojica sa po 95 kila) uzbrdo balkanskom! Malo je u tim situacijama teze voziti opusteno

ali sasvim podnosljivo.

Nazalost jos nisam otisao na duzi put ali planiram ovo leta pod obavezno.

Sto se samo brzine tice ide do 97 kmh na autoputu, a uspeo sam i do 100 da naguram

kada sam se sagnuo do rezervoara. Dodao sam mu GIVI kofer od 39l i sasvim mu dobro

pase i lako se i stabilno montira na zadnju mrezicu!

Od zamerki bih naveo ocajne gume koje su razlog mog susreta sa asfaltom pre 3 nedelje!

Inace pao sam na slaviji mada bi i svako drugi tu pao jer sam naleteo na ogromnu mrlju od

nafte pri brzini od 40 kmh. Motoru nije bilo nista osim male ogrebotine na levoj rucki i

copava se nagrebala malo odozdo! Dakle motor nije ni ogreban malte ne.

Ja sam prosao samo sa malom poderotinom kolena! Zastitila me je IXS jakna i kaciga!

Sve u svemu ukupan utisak o motoru je veoma pozitivan!

Mislim da je prava stvar za pocetnika kao sto sam i ja bio (polagao sam na njemu za A)!

I bice mi zao da se od njega oprostim na jesen ali moram da krenem dalje!

 

Nadam se da nisam smorio!

 

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Cestitam! Puno bezbednih KM-a zelim. :)

 

Grdoje ajde postavi slike motora posto se meni nesto baguje net pa ne mogu da otvorim link.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Verovatno najlepsi, a cini mi se i najpristojnije uradjen kinez. Svaka cast na izboru, i lepo da se navozas.

 

Cestitam! Puno bezbednih KM-a zelim. :)

 

Grdoje ajde postavi slike motora posto se meni nesto baguje net pa ne mogu da otvorim link.

 

Slike su u malo vecoj rezoluciji i zato gasi emule i menjaj provajdera da se ne bi svima bagovao net ako stavi slike ovde ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Lep motor nema sta,da predjes mnoooogo dobrih i bezbednih kilometara sa njim,i naravno da pises utiske ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

E,pa druze onda se vidimo kod nas na skupu 13-15 jun-a dolazi i nash prijatelj  forest gump - Peca. A poziv vazi za sve! pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja