Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Jos jedna stvar koju sam danas uocio na motoru,lanac od prenosa mi cese po tocku tako da treba i to proveriti posle kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav R.I.P. i meni su rekli da posle 150km ali ja sam prosao tek nekih 70.Motor mi je stigao tamo proslog petka i jos nisam dobio papire za njega kao trebalo je da stignu jos u ponedeljak a evo vec je drugi ponedeljak,onni to kao salju postom al kasneeeee.Mada meni nije hica inace bi ih zvao vec.Nego vece je pitanje gde odraditi servis,ja sam mislio da cu ovde u Pazovi al sam saznao od drugih da oni nemaju pojma tako da cu najverovatnije ici u Novi Sad.Kad ti stigne proveri svaki sraf i dotegni ako treba,i obrati paznju na akumulator,mozda najbolje da ga skines i napunis nekih sat ili dva.Ja sam juce bio na Bike zurci i nisam mogao da upalim kad sam isao kuci jer se ispraznio akumulator,srecom bio drugar pa na gurku.Treba da ti menjaju ulje i provere sve.

 

Kada sam pitao koliko kosta prvi servis rekli su mi oko 4000 dinara. Kao i da treba da mi zamene filtere, ulje, svecice i neznam sta jos sve pa me cisto zanima da li me rade ili ne.

 

Koliko sam upucen najjeftiniji je masstehnic-ov servis, meni za skuter naplatili 1000din i zamenili sve sto moze da se zameni, dok je u  drugim "servisima" 1500, cak su neki placali i dve. Naime 1000 din je cena servisa, ali ovi ostali pokusavaju da se ugrade malo vise u tu cenu, s' tim da u ovim skupljim servisima zamene samo ulje jer nemaju ostali potrosni materijal.

 

Naravno za prince bi trebalo da bude nesto skuplji nego za skuter, ali 4000 ne moze da bude nikako, tako da je najbolje ako mozes da se iscimas do novog sada (cak i da je ista cena, bice verovatno kvalitetnije uradjeno).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

I jel zna neko koliko bi mogli da predju bez generalne kinezi npr. Zongshen 200 GY ili Qingqi (ili kako vec) 200 GY uz normalno odrzavnje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

I jel zna neko koliko bi mogli da predju bez generalne kinezi npr. Zongshen 200 GY ili Qingqi (ili kako vec) 200 GY uz normalno odrzavnje?

 

To ti niko ne moze sa sigurnoscu reci. Rizik od kvara smanjujes kupovinom motora proizvodjaca koji su se dosta dobro pokazali. Sto se kineza tice to je Keeway a od tajvanaca je Kymco. A ako bas oces taj model onda najbolje da nadjes nekog servisera da pitas ili neko sa foruma ako je imao iskustva sa konkretnim modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Pozdrav R.I.P. i meni su rekli da posle 150km ali ja sam prosao tek nekih 70.Motor mi je stigao tamo proslog petka i jos nisam dobio papire za njega kao trebalo je da stignu jos u ponedeljak a evo vec je drugi ponedeljak,onni to kao salju postom al kasneeeee.Mada meni nije hica inace bi ih zvao vec.Nego vece je pitanje gde odraditi servis,ja sam mislio da cu ovde u Pazovi al sam saznao od drugih da oni nemaju pojma tako da cu najverovatnije ici u Novi Sad.Kad ti stigne proveri svaki sraf i dotegni ako treba,i obrati paznju na akumulator,mozda najbolje da ga skines i napunis nekih sat ili dva.Ja sam juce bio na Bike zurci i nisam mogao da upalim kad sam isao kuci jer se ispraznio akumulator,srecom bio drugar pa na gurku.Treba da ti menjaju ulje i provere sve.

 

Kada sam pitao koliko kosta prvi servis rekli su mi oko 4000 dinara. Kao i da treba da mi zamene filtere, ulje, svecice i neznam sta jos sve pa me cisto zanima da li me rade ili ne.

 

Koliko sam upucen najjeftiniji je masstehnic-ov servis, meni za skuter naplatili 1000din i zamenili sve sto moze da se zameni, dok je u  drugim "servisima" 1500, cak su neki placali i dve. Naime 1000 din je cena servisa, ali ovi ostali pokusavaju da se ugrade malo vise u tu cenu, s' tim da u ovim skupljim servisima zamene samo ulje jer nemaju ostali potrosni materijal.

 

Naravno za prince bi trebalo da bude nesto skuplji nego za skuter, ali 4000 ne moze da bude nikako, tako da je najbolje ako mozes da se iscimas do novog sada (cak i da je ista cena, bice verovatno kvalitetnije uradjeno).

 

Mene ce servis na 7500 km izaci oko 4500 din. Tako da mi je nesto skupo da taj prvi servis bude 4000, mada ko zna, mozda i treba da bude ta cena posto se menja sve & svasta. Meni treba da menjaju ulje, filter vazduha, filter goriva i jos po nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kad smo vec kod Massetehnica, slucajno sam zaposlen u toj firmi. Koga sta interesuje u vezi Sprint motora, rado cu mu odgovoriti, BEZ REKLAMIRANJA FIRME, vec realno. Znam sa kakvim se problemima susrecem svakodnevno, pa Vam mogu dati neki savet kako da resite problem sa Sprint motorom ili Vam mogu dati direktne brojeve nasih mehanicara pa da to izregulisete sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Kad smo vec kod Massetehnica, slucajno sam zaposlen u toj firmi. Koga sta interesuje u vezi Sprint motora, rado cu mu odgovoriti, BEZ REKLAMIRANJA FIRME, vec realno. Znam sa kakvim se problemima susrecem svakodnevno, pa Vam mogu dati neki savet kako da resite problem sa Sprint motorom ili Vam mogu dati direktne brojeve nasih mehanicara pa da to izregulisete sa njima.

 

E a objasni ti meni koliko njima treba vremena da mi posalju papire za motor?Trebalo je proslog ponedeljka da stignu,tako su mi bar rekli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad

sprint.....uzeo sam nov motor i u povratku kuci (udaljen sam manje od 1 km od prodavnice) mi je izleteo jedan deo vila i zabio se u blatobran. a tek ovlasceni servis....ja ne znam da li je iko od njih cuo za "nulti servis"

 

 

da li neko od vas duze vreme poseduje keeway speed 150 sa nekom ozbiljnijom kilometrazom? zanima me da li je bilo nekih vecih kvarova i kako se pokazao u recimo prvih 10000 km? ovaj motorcic bi sasvim zadovoljavao moje potrebe i pre bih uzeo njega (nov motor,pa jos i 2 god garancije  ;D ) nego neko polovno japansko djubre staro 20 godina na kom bih morao raditi generalnu posle nedelju dana voznje i koji bi me izasao kao minimum 2-3 kineza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zbog ova dva posta iznad mene, a ima ih mnoooooogo slicnih sa takvim problemima, sam i rekao da mi se javite, najbolje na private. Jer mozda mogu da vam pomognem oko  vasih problema. Nisam ja presretan sto radim u Massetehnicu (hvala Bogu necu jos dugo), vec jednostavno zelim da Vam pomognem oko problema kojih cete imati brdo ako ste kupili Sprint.  Slayer, posalji mi broj sasije i brog motora na pp, pa cu videti sta mogu da uradim, da to malo ubrzam, jer sluzba koja je zaduzena za papire, je kancelarija do moje. Poruka svim ostalima, ako hocete da kupite SPRINT, molim vas, prvo me kontaktirajte, da Vam kazem nesto o tom "motoru" koji zelite da kupite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

zelim da Vam pomognem oko problema kojih cete imati brdo ako ste kupili Sprint.

Ja mislio da je Sprint jedna od boljih kineskih firmi ovde kad ono... :-\

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Verujem ti, ipak radis u Massetehnicu i znas o cemu pricas. Ali imao sam pozitivno misljenje o Sprintu, lepo izgledaju i mislio sam da imaju OK kvalitet.

 

Jel svaki Sprintov model(ne racunajuci skutere) ima nekih problema ili je vise po sistemu "na kakav naletis"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jedino sto je ok, to je model Raptor. Ali on je malo slabiji, 125 cc, takav isti se prodaje u Nemackoj, Spaniji i Danskoj, ali od 300 cc. Taj od 300 cc je sasvim solidan.  I ovaj od 125 cc je ok, ali je za moj ukus malo slabiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad

osim tog kvara na vilama od prvog dana mi nije radio merac za gorivo i bilo je problema sa karburatorom,a ubrzo se isteglio zupcasti kais za koji su mi rekli da moze da se naruci pa ce stici za neka 2 meseca. posto je drugar isto kupio sprinta par dana kasnije njemu je posle nekih 50 predjenih km crkao km/h sat i isto je imao problema sa karburatorom pa je motor mogao da ga vozi maksimalnom brzinom od nekih 40 km/h. "ovlasceni servis" u koji su nas uputili je ustvari neka kuca u futogu. e tu "majstori" od alata imaju cevasti 11,srafciger i spic klesta. drugaru su namestili km/h sat i nesto cackali oko karburatora ali ga nisu namestili,a meni su "popravili" merac za gorivo i na pola puta do ns-a sam skontao da ne radi. opet se vracaj u servis i nekako ga skarabudze,a na pitanje zasto mi se isteglio i skripi zupcasti kais dobio sam odgovor da je to normalno i da se nista ne brinem. dok smo bili u tom servisu video sam kako se sklapaju motori iz sanduka.....pojam nultog servisa je njima verovatno nepoznat. posle nekog vremena sam hteo da promenim svecicu,ali to nije bilo moguce. na nekim normalnim skuterima se do svecice dolazi tako sto zavuces ruku iza zadnjeg tocka i odvrnes je,ali na ovom sprintu je to moralo biti malo drugacije. moraju se skinuti sve moguce plastike sa njega,a bilo bi pozeljno i skinuti zadnji tocak i skinuti masinu sa rama da bi skinuo svecicu. naravno,prilikom skidanja plastika,polome se one plasticne zabice za srafove i ne moze se posle sklopiti. posle toga i jos nekih sitnih kvarova otarasio sam ga se. e sad da se vratim na drugarov skuter koji je bio vise od mesec dana u servisu jer mu je crkao cdi. ni posle mesec dana nije dobio nov cdi pa mu je "majstor" skinuo polovan deo sa nekog drugog skutera i to mu nabudzio. motor se i dalje gasi i tesko pali cim se malo ugreje.

 

ovo nisu neki veliki kvarovi,ali su sitnice koje su mene mnogo iznervirale  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Interesantne (meni poznate) situacije ;-). Jel to bio u pitanju model FVISION - ovogodisnji?  Prosle godine je bio velik problem sa CDI-evima na modelu sport. Neki su resavali taj problem tako sto su izmestali CDI na neko drugo mesto gde moze neprestano da se hladi, jer kad je hladan, sljaka perfektno ;-).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Uopste ne kapiram, ako tim motorima sa performansama motokultivatora u startu rikne "mozak", nemaju srca da povuku preko 40 km/h, da ne govorimo o ostalim sitnicama koje se otkacinju i otpadaju, serviserima koji ih rade (bolje reci improvizuju)  na silu, masinama koje tandrcu i tako to..... pa kako ti ljudi uopste uspevaju i dalje da prodaju nesto i zajebu nekoga, kako im niko nije dosao glave i zatvorio bandite >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Ljudi hvala na lepim informacijama bas ste me lepo utesili. Ja sam danas uzeo iz radnje Sprint Princ i prosao sam nekih 30/ak km bez nekih problema. videcu za dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Aaa batice,pa kinroad je za salon lepote,svaka chast! Ima dosta pisanija o koncepcijski veoma slicnim kineskim makinama(pogledati samo shtopaljku i sve je jasno) za pochetak preporuchujem,poshto ne znam turski a ni danski, sajt sa engleskog govornog podruchja http://jinlun-owners.co.uk  kao prilog shaljem sliku sa istog sajte na osnovu koje mozete videti da su veoma zainteresovani po pitanju budz-a,lepim rechima-kastomizacije.Pored toga ima dosta manuala i korisnih saveta.

 

post-3522-12878996596638_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ja nisam imao do sada nekih vecih problema, osim sto je bilo potrebno malo stelovanja, (smesha i prckanje sa rolnicama )da bi funkcionisao kako bi treba da funkcionise. Izmedju ostalog stavio sam H4 sijalicu umesto one fabricke koja je djubre (al' to je ionako standardno). Dosta cesto stajao na kisi, i do sad nijedan sraf nije poceo da rdja ili da je otpao. Nulti servis pretpostavljam da je uradjen kako valja.U principu isto stanje kao kada sam ga kupio, samo sto sad ide onako kao sto bi i trebao da ide, istina presao sam tek 2500km sa njim, a za dalje cemo da vidimo. Za sada lepo svira za te pare ;D

Max brzina je negde izmedju 60 i 70. Veliki plus od mene dobija na prednjoj kocnici, koja je dovoljno zestoka i super se dozira. Zadnji paknovi mi doduse ne deluju toliko kvalitetni, ali je zadnju ionako ne forsiram previse, tako da mi sluzi svrsi.

Umalo da zaboravim, u pitanju je model Falcon, a pitanje za grdoja je ima li nekih malfunkcija koje mogu da ocekujem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Aaa batice,pa kinroad je za salon lepote,svaka chast! Ima dosta pisanija o koncepcijski veoma slicnim kineskim makinama(pogledati samo shtopaljku i sve je jasno) za pochetak preporuchujem,poshto ne znam turski a ni danski, sajt sa engleskog govornog podruchja http://jinlun-owners.co.uk   kao prilog shaljem sliku sa istog sajte na osnovu koje mozete videti da su veoma zainteresovani po pitanju budz-a,lepim rechima-kastomizacije.Pored toga ima dosta manuala i korisnih saveta.

 

Ako se ne varam ovo je Jinlun tako uradjen za spansko trziste, tako da nema bas puno kastomizacije osim mozda bisaga. Bar sto se tice ovog sa slike.

Mali hint od mene je da ko se interesuje nek se registruje na forum ima svasta. Mislim da su motori o kojima se najvise diskutuje kod nas poznati kao sprint prince, i kinroad xt250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja