Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Precesljas temu sprint princ 250 i nadjes sve sto ti treba razlika samo u jacini motora inace rezerva kontra od kazaljke na satu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Momci , kupio bi neki skuter 49cc do 250 eu. Bitno je da su cisti papiri i da moze da se prevede. 

Treba mi neka spravica za suprugu da skokne do prodavnice i slicno. Pustite PP ako imate nesto ili znate nekog. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Лопатам необавезно Нет у потрази за филтером ваздуха са све ер-боксом за мој мотокултиватор и код браће Пољака налетим на ову Интернет продавницу - http://maxmoto.pl/ .

 

Када би нешто овакво (и тако опремљено) постојало и код нас...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Sprint sport 4t

ozdrav svima,zanima me da li neko zna kako se povezuje cdi za sprint sport 4t  imam 4 izlaza a zice su sledece,  zelena masa, crna + sa kontakt brave, crno zuta - bobina i plavo zuta - magnet, tj bar smo mi tako skontali al su zicce inace te boje. hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima na forumu.

Kupio sam nekog kineza 4t 50 ccm.Ovakav kao na slici samo sto je 50 ccm.

https://img03.olx.co.za/images_olxza/1001535482_1_1000x700_jonway-125-cc-4t-johannesburg.jpg

 

Motor dugo nije vozen, ja sam ga malo utegao i to radi zadovoljavajuce. Medjutim pukne mi kais posle nekih 500km. Bio je poprilicno truo koliko sam video, stavim drugi kais indeticnih dimenzija i nov varijator sa novim rolnicama ali i taj novi pukne posle 500/600 km. Kupio sam novi kais  i izbusio malo dekli da vidim sta ce se desiti . Ne vidim nikakve anomalije, varijator je nov, polutke pozadi su dobre, ulja u diferencijalu ima, kada motor radi kais se savrseno ponasa nema nikakvih podrhtavanja na bilo kojem gasu.

 

Interesuje me da li neko zna orginalnu dimenziju kaisa za ovog mog kineza, malo me buni sto na netu nigde nema ova moja dimenzija za skutere. Ja sam nasao indeticnu dimenziju u firmi koja prodaje sve vrste kaiseva. Moj kais je 17x (650 unutrasnja mera) (690 srednja mera) (720 spoljna mera).

Cudno mi je da ne vidim da neko prodaje ovu meru kaisa za skutere ( pada mi na pamet da nije neko pre mene menjao pa stavio manji). Ako neko ima ovakav skuter ili zna fabricku dimenzija kaisa bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: MotoMania hanglong 125cc 2008

Imam skuter MotoMania Hanglong 125cc 2008, presao je oko 3000km malo iznad toga. Dobio sam ga na poklon, pa me zanima za koliko bih mogao da ga prodam posto planiram da kupim ATV? Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jedno pitanje, naleteo sam na oglas za Yamasaki Off road, imao sam taj motor 50ccm pa sam radio kit na 110, ali decko sto ga prodaje kaze da je fabricki 125ccm, jel postoji to?

Evo slika kako izgleda, ne vidim lepo agregat, ali ram i sve ostalo je isto kao sto je bilo na mom

16195856_1350612954999444_75997326450096

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако искључимо логику (која каже да би за неки јефтини софт ендуро од 1/8 литра запремине, Кинези пре употребили неки ЦГ клон са вертикалним цилиндром, него неког већег хоризонталца), онда је могуће да је тај мотор дошао из фабрике са хоризонталцем од 125 кубика, али је мени то мало вероватан сценарио. Ово на фотки ми пре личи на "своп" мотора - на "Јамасаки" је неко турио мотор од неког дечијег "квада" или "пит бајка".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Deluje mi da nesto nije tu kako treba, nego reko daj da pitam za svaki slucaj, znam kad sam kupovao moj da nije bilo 125 da izgleda identicno, al reko mozda izmislili umedjuvremenu :)

Hvala na odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Molim sve vlasnike qingqi-a da mi pomognu, treba mi za jednog drugara za 125 gy2b 2008 godiste glavni snop zupcanika sa viljuskama. Ako neko zna gde se moze kupiti novo ili polovno, bio bih vrlo zahvalan.

Eventualno ako neko zna od kog motora bi odgovarali ti delovi posto je svaki kinez kopija necega.  Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: MotoMania hanglong 125cc 2008

Caoo ljudi. Imam jedno pitanje, bicu kratak. Da li mogu na more da putujem sa skuterom motomania 125cc, mislim znam ja da mogu, nego da li ima neko ko je vec isao sa 125cc, ako bi mogao da mi isprica iskustva bio bih mu veoma zahvalan? Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Caoo ljudi. Imam jedno pitanje, bicu kratak. Da li mogu na more da putujem sa skuterom motomania 125cc, mislim znam ja da mogu, nego da li ima neko ko je vec isao sa 125cc, ako bi mogao da mi isprica iskustva bio bih mu veoma zahvalan? Hvala unapred!

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/2550-na-more-skuterom-50-kubika/   Procitaj ovo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јесте ли приметили нови изглед форума? Наравно, тешко је не приметити.

Док се нисам наново улоговао, називи подфорум били су на енглеском, а уместо "Кинеска Империја", било је написано "Chineese Empire", са све два слова "е". Шта хоћу да кажем? Неко овде има историју лошег енглеског, која је започела још са "крштењем" форума "BJB" ("Beton Jungle Bikers", а даље се развила у "BJ Bikers", што је несрећна скраћеница, коју су неки странци сасвим логично растумачили као "Blow Job Bikers".

Управо форума, дај не форсирај тај.... "енглески",. Ако ти је стало до оригиналности, подфорум назови "中國帝國".

А и сличицу испред подфорума свакако треба да заменимо. Иде ми на.... кхм... да се кинески мотоцикли идентификују као, назови. "крузери". Турите сличицу неког малокалибарски моторића типа "Кивеј Спида" или "Спринт Пулсера", који су барем мени боље представљају то што су кинески мотоцикли. Ко је за то да испослујемо такву промену?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Пази сад.

Изнео сам ово у другој теми на форуму и Пабло каже да може сличица да се мења.

A što se tiče fotkice, ajde molim te daj mi predlog sličice koju predlažeš. Treba da je 120x90 piksela ili 4:3, pa ću je ja smanjiti. 

Дакле, дајте да одаберемо неку фоткицу или илустрацију која ће бити недвосмислена асоцијација на кинеске мотоцикле.

Сећам се да сам негде... некада видео некакав цртеж на коме је био мотоцикл и иза њега онај кинески змај. Мени се и неко такво решење допада.

И узмите у обзир да ти предлози треба да добро изгледају у резолуцији 120х90 пиксела.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja