Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Biker Q, siguran sam da moze sa nekog modela Sprint-a, ako si u mogucnosti odnesi taj tvoj sa Kinroad-a u Sprint i trazi takav, iskopace oni i to po nekoj ceni od 1200din. Ako nemas u blizini, evo ti link ka njihovom katalogu, pa nadji...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Zbunjuje me to sto ima samo dve zice, jedino ako to nije taj automat ali vidim da migavci samo svetle ne trepcu, nadjem to sto sto mislim da je automat i vidim da je otvaran, otvorim ga i ja kad unutra sve iscupano i dve zice prespojene i pretpostavljam da je to to, ali me kazem zbunjuje to sto su dve zice kapiram da trebaju bar tri odnosno da treba i minus da dolazi do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Zbunjuje me to sto ima samo dve zice, jedino ako to nije taj automat ali vidim da migavci samo svetle ne trepcu, nadjem to sto sto mislim da je automat i vidim da je otvaran, otvorim ga i ja kad unutra sve iscupano i dve zice prespojene i pretpostavljam da je to to, ali me kazem zbunjuje to sto su dve zice kapiram da trebaju bar tri odnosno da treba i minus da dolazi do njega.

Mislim da sam nasao resenje, nije isti na oko ali jeste gereta ovakva...

http://www.kompp.co.rs/catalog/rms/rezervni-delovi/signalizacija-1/automat-za-migavce-1.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: Qingqi Vista 150cc

pozdrav!

 

 

posto ove teme nema nigdje morao sam odje ubaciti pitanje..

 

naime, zanima me dje mogu naci nov prekidac za svjetla za kineskog copera qingqi vista 150cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

@kost_u_grlu: ako imas zastupnika Sprinta u CG najbolje je da skines prekidac i odneses kod njih, imaju bar 3 koja idu na Qingqi (isti su), a ako nemas uslikaj, premeri obim kormana i sirinu prekidaca pa ti mogu ja pogledati u Novom Sadu i poslati nekako.. ili me sacekaj do jula da ti donesem usput 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Кој' ће ти обим гувернала? :lol:

 

Пречник је највероватније 5/8 цола или 22 мм, што је стандардна мера за велики број мотоцикала.

 

Ако је исти распоред прекидача, вероватно ће тај блок са прекидачима одговарати, не само од неког крузера, већ и од друге врсте мотоцикала и лако да се угради. Кинези немају обичај да пуно комликују, већ користе што више унифицираних компоненти. Убеђен сам да Новосађани имају нешто што ће пасовати и на "Ћингђијевог" крузерчића.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Imam pitanje a verovatno se odnosi na sve kineske motore pa i sire.Elem, video sam da mi kolega pali princa 125cc bez kvacila bez obzira dali je prvo ili 100-to paljenje, a ja qm250 palim svaki put sa kvacilom ( pritisnem kvacilo kao da hocu da menjam brzine i onda ga palim ), e sad ja mislim da je moj postupak bolji - lakse zavergla ili gresim .?.Sta moze da se desi prilikom paljenja sa a sta bez kvacila?Koje od ova dva je ispravno paljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav, imam jedno pitanje a neznam gde da pitam pa reko aj ovde.Elem interesuje me keeway supershadow, e sad, dali on ima automatski spaner, ili .?Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zdravo svima, nov sam na forumu i od pre neki dan sam postao vlasnim Sprint Phantoma- 50cc. , 2008 god. Sasvim slucajno sam ga uzeo jer mi je potreban za posao, kako bih "ustedeo" auto i vreme.

Kupio sam ga od starijeg ozbiljnog coveka, koji mi kaze da za sve to vreme pored onog prvog servisa NISTA nije radjeno na njemu. Koliko mi se do svidja toliko i ne. Inace motor super radi, lepo vuce...i to je to.

 

Potreban mi je savet...da li je potrebno da mu nesto zamenim, ocistim...smatram da je kao nesto potrebno, posto znam kako je na automobilima :)

I posto citam ovde na forumu, jedni kazu jedno drugi drugo...koje ulje za mesavinu da mu uzmem...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

da li je potrebno da mu nesto zamenim, ocistim...

 

Ako u voznji primetis neko cudno ponasanje, zvuke ili bilo sta drugo sto nije prirodno ili ocekivano ponasanje skutera - pocni da trazis sta treba da se zameni. Ovo deluje u fazonu "da, kao ja to nisam znao" ali stvarno je bitno da obratis paznju na svaku sitnicu jer ces na taj nacin znati da li se nesto ponasa kako treba. Ja sam mislio da je ponasanje mog skutera normalno dok nisam poceo da proveravam (brujanje plastike - pukli drzaci; gasi se kada je hladno vreme - guma usisnog grla karburatora..... Tada sam poceo da menjam sve delove koji su delovali sumnjivo i kao ezultat dobio sam odlican skuter.

 

 

I posto citam ovde na forumu, jedni kazu jedno drugi drugo...koje ulje za mesavinu da mu uzmem...?

 

Sprint u servisnoj knjizici preporucuje Esso, odnosno to je sada Motul za dvotaktne motore.

 

1_tmb_87183294_motul_scooter_expert_2t_1_litre.jpg

 

Ja kada sam kupio novog Sprint-a, nisam nasao Motul pa sam mu sipao Castrol

1_tmb_87183294_967.jpg

Posle tog prvog sipanja, nasao sam Motul i sipao njega. Nisam primetio nikakvu razliku zbog promene vrsta ulja.

 

Mozda ne bi bilo lose da skines uputstvo za taj skuter da bi ste se bolje upoznali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Da li neko zna gde se mogu nabaviti karike i ventili za model Exceed 200?

Ili možda odgovara od nekog drugog motora?

 

Zvao sam servis, ali nemaju delove. Sramota za servis, a i samog proizvođača što nema podršku za korisnike svog modela motora.

 

Unapred hvala!

Vidim da tamo na određenoj temi niko nema odgovor, pa možda ovde bude više sreće. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Odneses klip i blok u radionicu u ulici Vojvode Stepe u Beogradu.

Napravice ti karike po meri a kvalitet je verovatno i bolji od kineskih.

 

Meni su pre 8 godina pravili za neki nemacki kompresor jer mi je rok isporuke originalnih bio nenormalno dugacak. Taj kompresor radi i dan danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Neznam, trazio sam na sve strane odgovore ali ih nisam nasao.Kako ste nabacili K&N filtere na vase motore, sta ste uradili sa kutijom filtera, sa iberlaufom?Ja nemogu da mu smanjim tj., nemogu da mu nastelujem smesu a da mu svece nisu zamascene.Ler dizne su na 1/1,4 kruga a svecice su i dalje su malo masne.Ako bih nabacio ove filtere mozda bi i to verovatno popravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Sipao sam u keeway matrix-a neko motul 510 valjda al je mineralno i sad mi slabije vuce uzbrdo i muci se nije startan, jel moguce da je od tog ulja i jel nece biti neki problem ili da se pokvari nesto ako ga iskoristim do kraja posto sam napuinio posudu. al ubuduce cu kupiti sintetiku ili polu sintetiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Imam jos jedno pitanje odjednom mi motor izgubio na snazi isao je 61-62km/h a sad ide 53-54km/h a isto obrtaja kao da ide 61-62 jel zna neko u cemu je problem da nije mozda karburator zacepljen ili tako nesto pa nema snage?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer / Honda CB750C

lako moguce da je do ulja,posto su skuteri pravljeni za sintetiku ili polusintetiku i pumpa daje postotak ulja namenjenu za tu vrstu ulja,a minerala treba da se stavlja skoro duplo vise da bi imalo istu ulogu,,tako da je moguce da ti se malo vise greje masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja