Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јес', ал' није ентузијаста за "Кинезе". Боли га уво да иде да загледа још један кинески ендуро.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Јес', ал' није ентузијаста за "Кинезе". Боли га уво да иде да загледа још један кинески ендуро.

 

Mislim da je imao ili jos ima jednog Princa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo me. Nije bas ni blizu  :). Jeste da je zongshen jedan od najkvalitetnijih kineza ali mi cena nekako i ne deluje preterano povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Apropos "Зонгове" цене од 1700 ојра - мој другар би прокоментарисао: "Ја да имам 'иљаду седмасто евра - оженио би' се!".

 

Одвалили цену само тако, а сам Бог зна да ли ће већ сутра бити неког од кога би могао да се снабдеваш деловима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Је л' има на овом форуму тема о кинеским новитетима?

 

Ево једног симпатичног, кога скоро и да има код нас (има нешто налик на путни ендуро - "Шинђу" 400)

 

th_C-moto-400.jpg

 

Ови који су га провозали пишу да је веома солидан и корак напред за Кинезе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Onako te zanima?

 

Ili ti imas problem, a ako je tako obicno napises i kakve je prirode.  ;)

Ako je to u pitanju, u njegovoj temi pitaj sta te zanima.

 

Је л' има на овом форуму тема о кинеским новитетима?

 

Ево једног симпатичног, кога скоро и да има код нас (има нешто налик на путни ендуро - "Шинђу" 400)

 

th_C-moto-400.jpg

 

Ови који су га провозали пишу да је веома солидан и корак напред за Кинезе.

Nista ja ovo ne razumem, ali meni jedan od zanimljivijih. Onaj drugi njihov model je po meni promasaj, a ovaj deluje bas suprotno, ali ga nema u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Хајде да најкраће пренесем шта пишу.

 

Пишу да мотоцикл привлачи пажњу на први поглед, да има савремену машину компактних димензија, са 4 вентила, 6 брзина, балансним вратилом, али без курбле. Чак су је раскупусали и видели да је све како треба, без луфта. Не стартује на ћопи или када је у брзини. Кључем се даје контакт, забрављује гувернал и кука за качење кациге на боку. Рам је челични и пластифициран, остала браварија од алуминијума. Жале што нема обртомер. За гас има две сајле. Висина седишта је 90, ход ослањања 28, а клиренс 30 сантима.

 

Задња виљушка је прогресивна са системом полуга и на игличастим лежајевима, са гасним амортизером коме се може подесити преднапрезање опруге. Предња изврнута виљушка има могућност подешавања сабијања и истезања. Тестеру се допало као ради ослаљање. На оба точка су двоклипне чељусти, а плочице су им исте.

 

Точкови стандардни за ендуро, сток гуме нагињу ка теренским, ланац 520, седиште и по, постоје ручице за путника на пактергеру. Догура до 120, али на више од 110 на сат почиње да ландара. Мотор са својих 30 коња није баш најенергичнији, кажу да је то везано за карб без пумп , али да се очекује постављање "Делорто" карба који ће проблем решити.  Машина у вожњи не вибрира. Брзине су дуге, шеста је практично "овердрајв", неутрал се лако налази.

 

Оно што им се није свидео јесте што нема киштру, нема мерач нивоа горива у резервоару, кратак предњи блатобран, незаштићен хладњак и сирена на коју предњи точак набацује блато. Догодило се током тестирања да им је ланац сазвакао деформисани заштитник. У целини - пишу да је мотоцикл веома пристојан и да им се допао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ko kaze da su kineski motori losi ?

 

316ug0g.jpg

 

  Ocekujem da im posle ove slike znatno skoci cena !  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

e da predstavim novu masinu u pitanju je sprint fantom presao 1700 km 2008.godiste videcemo kako ce se ponasati tek sam ga kupio prvi utisci su vrlo zadovoljavajuci  :)

post-10308-12879098038539_thumb.jpg

post-10308-12879098039143_thumb.jpg

post-10308-12879098039739_thumb.jpg

post-10308-12879098040239_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Negde sam te sreo, poznat mi fantom.  :-\

 

 

 

 

Meni se danas dogodilo nesto necuveno, i takav slucaj jos niko nije imao ;D Moj brus li je opasan za nerviranje. Naime na mom Fvisionu se pojavio kvar kakav jos ja u svojoj praksi nisam imao pa i serviseri drugari koji rade to nisu. Ali evo iskustvo vise i nerviranja ceo dan plus izgubio ceo dan na njemu. Nedelju dana me gnjavi anlaser, kontam ili su caure ili cetkice, ajde promenim ja to, strugar mi sredi nove caure, stavim nece nema trika zavrti i mrtav, dalje nikako, do par dana sam kucno po njemu i upali ko mina, sada nema trika, uzmem jos jednog fvisiona jedan pored drugoga i prebacujem anlasere sa mojeg nabacim na dr skuter ma krese samo tako, sa tog drugog bacim na moj, nece isto kao i sa mojim anlaserom. Gledam masu 100x, gledam napon na aku 100x, na kablovima od anlasera xxx puta, sve ok. Napajanje ma odlicno, glupost na fvisionu je bendix i mehanizam anlasera u masini, nije vani kao kod drugih agregata da je u dekni pa da se to moze lako srediti, jos ga nisam rastavljao na detalje ali sam dobio informaciju da ima neki mali lanac iza magneta koji je verovatno zaglavio. Posto mi kurbla nije radila jer sivonja skocio na nju ko konj i izlomio zupce, pomislio da nije nesto do motora, pa da neda anlaseru, pa daj drugi polumesec i kurblu i masina upali radi kao sto je i radila. Ovih dana cu morati skinuti magnet i anker plocu tj namotaje da vidim sta se iza skriva i sta mi koci anlaser, u najgorem slucaju rastavljam blokove pa da namestim to paljenje, jer me kurbla izludjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

meren napon na automatu i tu je ok, kacio sam direkt struju na anlaser bez automata i opet koci tesko mu da okrene, znaci da je nesto u zamajcu, sad bas nasao u manuelu koje koristim sta bi moglo biti, ili se sjebao bendix mozda zamajac ili lanac koji ide na uljnu pumpu, nesto me tu koci.

 

untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

Negde sam te sreo, poznat mi fantom.  :-\

 

mozda nisi mene sreo mozda si tog decka prvog vlasnika sreo isao je on i za novi sad i za suboticu svuda je isao  ;D ja ga jos nisam terao jer sam prehladjen  >:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Druze... Kinez je ok za voznju i to je to. Pesak i 125-200cc 4-taktni uopsteno kinez japanac il nemac , ne ide. Ako te slike fasciniraju pogledaj onda neke prave motore za pustinju itd. Inace imam ZXMCO ZX125GY i HONDU XL600LM... tako da znam o cemu pricam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ovo je 350ccm i ima rezervoar od 28 litara, uz direktno ubrizgavanje - taman za pustinju. :lol:

 

U svakom slucaju, zamisljen je kao putni enduro, a ovi sto voze po pustinji su zamenili tockove i suspenziju.

 

Inace, pre ce biti da je Bogda postavio slike kao zanimljivost, nego fasciniranost pustinjskim osobinama, a to koliko ce brzo da prodje je vec druga stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NTV 650 revere

Eh, ovo sam pisao u predstavljanju al nije zgoreg ni da se ponovim - cenim...

 

Poslednjih godina na ulici se pojavilo dosta ''kineza''. Voze ih svakojaki ljudi i staro i mlado a svi imaju zajedničku crtu - videli su za smešne pare nov motor i kupili.

Sad, ja sam kupio polovan od drugara koji mi je dao kranje prijateljsku cenu pa moš'te misliti koliko sam paltio...:)

Ipak nije sve u lovi, ima nešto i u živcima pa bi hteo da podelim iskustva sa ostalima jer moja su zaista Horor! Samo ako vratim dva meseca unazad crklo mi je srednje svetlo(zamenio već četiri sijalice uvek crkne posle sat vremena), crko mi je obrtomer, brzinometar, a bogami i strujometar, crkli su mi žmigavci (prvo prestali da trpću a onda skroz) a morao sam i da otvaram kućišta prekidača na levoj i na desnoj ručici volana jer su prekidači od svetala crkavali pa sam morao da ih čistim i prepravljam a kolko sam provalio moraću da očistim i dugme startera, jer prekida, što znači još jedno otvaranje cele skalamerije što je krajnje idijotski posao. To mu dođe treći put za Dva meseca a u ta dva meseca uspeli su da mi puknu šrafovi koji drže levu pedalu, dakle i samu ručicu menjača te se sve to lepo raspalo i rasulo po vrućemu asvaltu ..... , ručica sauga (plastična) je pukla tako da sada moram šrafcigerom da palim motor a držač sirene je pukao i ona je sada ko zna gde.Nov štitnik lanca se takodje otkinuo kad sam naleteo na malo lošiji put pa sam morao da ga bacim ... i tako to ljudi. Jedino što još uvek ne pravi probleme je sam agregat ali motor je tek prešao 20 000 tako da, držimo mu palčeve.

Elem, to šta se desilo u poslednjih godinu dana od kad je kod mene ne bih mogao da vam kažem iz prostog razloga - ne sećam se! Mogu da vam kažem da kad sam ga uzeo naišao sam na zanimljiv problem, naime sedište ima ugrađene žuljalice ili ti dva šrafa koji drže bravu sedišta a koji nisu dovoljno skraćeni pa se zakivaju u debelo meso al to može da se primeti samo posle stotinak km kad ste već podaleko od kućnog bonseka; lanac je progrizao rupu u kutiji filtera za vazduh veličine 2x10cm pa nije baš vukao kako treba.Stekoh utisak da možda ta kutija nije baš na pravom mestu al - šta ćete. E, da zadnji točak pojede žicu stop svetla.

 

E dA! Delovi su jeftini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

U pravu je Blackbite, postavio sam cisto onako, da vidimo sta kinezi jos mogu. Pored tih navedenih prepravka primetio sam da su pojacali hladjenje tj ima u onom dakar verziji 2 hladnjaka. Mada ako se odradi prekidac da se po potrebi pali i rucno ventilator onda ce verovatno i jedan hladnjak fino raditi posao na offroadu. Tako sam kod mene odradio mada nisam jos imao potrebe za paljenjem ventilatora. Inace ova druga putna varijanta je predobra, bas za moje potrebe. Jedinu manu kod fabrickog raptora bih naveo zadnji amortizer koji nema mogucnosti za stelovanje tvrdoce, bar ja nisam primetio da ima tu mogucnost. Sta da kazem osim da cekam povoljne polovnjake :).

Inace i dalje tvrdim da je najveca mana kod svih kineza struja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Princ 125

Evo da prenesem zanimljivu situaciju,koja se desila mom kolegi,takodje forumasu (javice se kad se bude oporavio od pada).

Resio da kupi skuter i gleda po netu,cita forum itd....Jedne nedelje ode u Rodic u nedeljnu kupovinu i ponese kuci i Sprint Hawk-a.Dosao na posao,srecan sto je pazario "motorče",pokazuje papire itd....

Pošto je motor duže vreme stajao u Rodiću (nadam se da je zbog toga) stigao suv ko barut,i on reši da sipa ulje.

Kako je pokrenuo mašinu,ona piša na sve strane.

Došlo vreme za prvi servis,i on otera u jedan sa spiska,da ne lažem koji,nisam zapamtio ime samo znam da je na N.bg-u.Čuje se telefonom i kaže kako ima 4-taktnu mašinu,kupio pre par dana i da ima problem sa curenjem goriva,itd..i da mu treba prvi servis.U međuvremenu poneo papire i registrovao motor bez problema,sa papirima koje ima,kao četvorotaktni.

Isti dan kako je ostavio motor,zove ga na posao čovek iz servisa i kaže "Prijatelju što me zaj**avaš,ovo ti je dvotaktna mašina,šta si joj ovo sipao".

Ispostavi se da stvarno jeste model Hawka na 2 takta a na svim papirima (sada i u saobraćajnoj) piše da je četvorotaktni,čak se i broj motora na papirima slaže.Nismo mogli da verujemo.

 

Izvinjavam se ako je bilo sličnih situacija na forumu,stara je ovo tema pa nisam čitao baš sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja