Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

E pa drugari da se malo pohvalimo ;D

 

Na Зорге-ovu inicijativu napisasmo koju rec u vezi Qingqi prototipa, kao i jednu slicicu u Photoshop-u.

 

Administratoru foruma se dopala prica, kao i to sto smo spomenuli bandu, pa bi zeleo da se malo i predstavimo i zakacimo koju slicicu, sajt i sl.

 

Pa sad ako ste za saradnju mogli bi da izaberete po koju slicicu i da mi posaljete na mail, pa da nas adekvatno predstavim i kazem po koju, kao i da Forestu dodju pivo. Naravno pomenuo bih citavu BJB zajednicu i napisao i o tome ponesto.

 

Uostalom, evo sta je Зорге prokomentarisao. (nadam se da ne zameras na citatu)

....Шта мислиш, да напишеш нешто о екипи и окачиш коју фотку? Нек се зна да и овде има "Шаолин рајдерса"  коју готово листом гањају крузере (и спимпатизера исто). Пошто је модер лик који живи у Кини, можда од њега добијемо информације из прве руке о којечему што је не два точка кинеске производње, па и о онј лудој идеји о увози контејнера са моторима која је поменута недавно на форуму код нас.

 

Да заинтересујемо мало екипу "Кинеза" да се скупа неке фотке, снимци, испише неки текст и покаже каква је екипа овде?...

 

EDIT: Zaboravih link ;D

http://www.mychinamoto.com/forums/showthread.php?p=3699#post3699

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

WOW,

Malo je reci svaka cast momci,posebno Blackbite-u na odlicnom postu! ( na koje smo se mi ovde , btw, vec navikli, pa i ne odreagujemo kako bi trebalo)

Odlicna ideja , mislim to za saradnju, samo nisam razumeo ko, i zasto mi dodje pivo? ( ali se ne bunim naravno  ;D ;D )

Te slicice bi trebale po meni,da budu sa nekih zajednickih voznji ( sto mislim da dosta nas ima), samo mi je zao sto se nismo skupili na jednom mestu, pa da imamo i jednu zajednicku,onako sve sa motorima,ali ima vremena ( ili mozda jos uvek nije kasno?  ;) )

Nazalost BJB jos nema engleski deo price, pa ces u predstavljanju zajednice bas morati da se potrudis, ali znamo da stvarno ima mnogo toga lepog da se napise.

Ako ista mogu da pomognem,stojim na raspolaganju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Isto takođe, čak štaviše, ako i ja mogu da pomognem, negde da "zanosim na krivini", jav'te ;)

 

Sročio si ga Blackbite, svaka ti pjevala po Kini i okolini ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Dobar potez Belackbite :)

Isto takođe, čak štaviše, ako i ja mogu da pomognem, negde da "zanosim na krivini", jav'te ;)

 

Isto kao i Arakis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kaže se: Isto takođe ;D

 

Sad sam malo vršljao po njinom forumu, svašta ima lepo.

 

Pročitah neki članak, naslov je nešto u smisui : "...da li je došao kraj jeftinoj kineskoj robi...) i lepo kaže čika da je osnovna razlika u proizvodnji i prodaji u kineskim fabrikama to što oni NEMAJU grupu advokata i market-mastera koji prate proizvodnju i prodaju i koji koštaju brdo para sve evropske proizvođače! Sledeća stvar je da ima vrlo malo automatizacije, robota i tako tih stvari, radna snaga je jeftina i odlično obučena i sposobna da u roku od nekoliko sati (a ne dana ili meseci!) promeni proizvodnu liniju, ispravi sve nedostatke "u hodu" što se kaže. Koliko vremena i para bi trebalo evropskoj fabrici da kupi novu proizvodnu liniju, nove mašine, sve to isprogramira i optimizuje...a sve se na kraju prikaže u ceni krajnjeg proizvoda.

 

I Artur Klark lepo napisao da će Kinezi lagano zavladati svetom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Dobro vece dobri ljudi!Pratim forum vec neko vreme a od skoro sam i vlasnik dvotockasa proizvedenog u PRC-u,People Republic of China.Da li je PRC ili ne vreme ce pokazati.U pitanju je Keeway Superlight 150,koji za sada radi bez greske,inace jr stigao do Budimpeste pa i nazad bez problema doduse sa prethodnim vlasnikom.Vidim da ovde imam dosta komsija posto sam ja iz M.M.Luga a cesto sam i u N.Banovcima.Boze zdravlja i pada cene nafte pa da se na prolece malo provozamo i sve ostalo sto uz to ide.Samo da dodam da mi ni grunfovanje nije strano a i da se slazem da ovo globalno zagrevanje uopste nije dobro za pivo.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ Blackbite

 

Extra si to uradio,nego sto se tice slicice mislim da imas Wolflorda,tebe i mene sa voznji.

 

Pozz svima.

Dzax-a si zaboravio, i to se ima. ;)

 

Ostali sibnite koju slicku sa voznji na  blackbite@gmail.com, moze i neka sa grunfovanja da se docara atmosfera, kao i slika vas sa vasim motoricem, ili sta god smatrate da bi bilo zanimljivo.

 

Forest-e, imas mnogo lepih slicica sa BJB voznji, a kako su teme o voznjama tradicionalno velike, da ne bih citao sve redom izaberi par najzanimljivijih slicica pa posalji.

 

@aspar

Banovci su u komsiluku, moglao bi da  nekad i da nam se pridruzis na nekoj voznjici.

Inace jako lep motor, a dosadasnja iskustva govore i da je veoma pouzdan.

 

Arakis-e, da se nisi vozao danas svajcarskom 9-kom ka vozdovcu kojim slucajem negde izmedju 14:30 - 15:00 ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ostali sibnite koju slicku sa voznji na  blackbite@gmail.com, moze i neka sa grunfovanja da se docara atmosfera, kao i slika vas sa vasim motoricem, ili sta god smatrate da bi bilo zanimljivo.

 

Forest-e, imas mnogo lepih slicica sa BJB voznji, a kako su teme o voznjama tradicionalno velike, da ne bih citao sve redom izaberi par najzanimljivijih slicica pa posalji.

imam druze kol'ko hoces,samo reci koliko da ti posaljem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Evo momci vratih se sa voznje koja je neplanski trajala duze nego sto sam mislio...

Zamisao mi je bila da,posto vec kasnim, krenem motorom do grada i vratim se oko 15-16,ali kako se situacija odvijala neocekivanim tokom ja zavrsi na nekoj torti u Borci...

Da nije toplo,nije,ali zato je hladno :)

Ali ja sam se pripremio,uzeo full kacigu od komsine zene.

Skoro dobio kao poklon kaubojke ,rucno pravljene pre jedno 10tak godina. Desna je malo uza pa me zulja ali zakon su za zimu jer u njima mi uopste nije hladno. Jesu ruzne ali kada se obuju izgledaju dosta dobro!

Rukavice su mi problem posto mi se prsti mrznu u ovima sto imam...

Pantalone su mi isto potrebne jer ni duge gace ne pomazu ispod farmeraka.

Sve ostalo je ok! ;D

 

Znate ono kada si iza kamiona kada udjes u onaj cep iza njega,pa nema vetra.

Dosta dobra fora samo je opasno,bili smo sami na autoputu pa je drzao konstantnu brzinu i ja sam mogao da mu pridjem na jedno metar,jer samo tada si zasticen,cim si malo dalje kontraefekat je.

 

Vidim jos jedan kinez iz Banovaca :)

 

Blacki lep poduhvat poslacu ti par slicica...

 

Pozz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

@ Blackbite

 

Extra si to uradio,nego sto se tice slicice mislim da imas Wolflorda,tebe i mene sa voznji.

 

Pozz svima.

Dzax-a si zaboravio, i to se ima. ;)

 

Ostali sibnite koju slicku sa voznji na  blackbite@gmail.com, moze i neka sa grunfovanja da se docara atmosfera, kao i slika vas sa vasim motoricem, ili sta god smatrate da bi bilo zanimljivo.

 

Forest-e, imas mnogo lepih slicica sa BJB voznji, a kako su teme o voznjama tradicionalno velike, da ne bih citao sve redom izaberi par najzanimljivijih slicica pa posalji.

 

@aspar

Banovci su u komsiluku, moglao bi da  nekad i da nam se pridruzis na nekoj voznjici.

Inace jako lep motor, a dosadasnja iskustva govore i da je veoma pouzdan.

 

Arakis-e, da se nisi vozao danas svajcarskom 9-kom ka vozdovcu kojim slucajem negde izmedju 14:30 - 15:00 ?

 

Ja ci ti sibnem slicke preko Skype-a. Lakse je ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

5731657.jpg

 

Šta mu fali? Opet ja o temi da će Kinezi uskoro progutati sve.... ;)

 

Video sam ovaj motor i kod nas, varijanta od 125ccm kosta valjda 2300 a ona od 250cc ce da bude par stotina eura skuplja. Nemojte me drzati za rec u vezi cene ali tako je nesto bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

interesuje me da li neko zna koliko se krecu kineski cetvorotockasi od 250ccm,i ako ga neko ima da mi se javi kako bih ga pitao nesto vise o to motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250
link=topic=15771.msg364412#msg364412 date=1227180581]

interesuje me da li neko zna koliko se krecu kineski cetvorotockasi od 250ccm,i ako ga neko ima da mi se javi kako bih ga pitao nesto vise o to motoru

Pogledaj u auto oglasima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S
link=topic=15771.msg364412#msg364412 date=1227180581]

interesuje me da li neko zna koliko se krecu kineski cetvorotockasi od 250ccm,i ako ga neko ima da mi se javi kako bih ga pitao nesto vise o to motoru

 

Imas keeway cetvorotockase, od 2000e pa navise, tako nesto...

www.keeway.co.yu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville
link=topic=15771.msg364412#msg364412 date=1227180581]

interesuje me da li neko zna koliko se krecu kineski cetvorotockasi od 250ccm,i ako ga neko ima da mi se javi kako bih ga pitao nesto vise o to motoru

keeway ih ima u ponudi mada ako sam dobro obavesten problem je sa regisracijom istih- nas stari dobri zakon o saobracaju iz 16 veka ne poznaje termin cetvorotockas ATW QUADD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

kako sa ja obavesten, regisrtuju se kao traktori

 

Da. Ali u papirima mora da stoji da je radna (poljoprivredna) masina, a ne quadd ili ATW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja