Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

E tako da sredite svoje kruzere, sa onoliko hroma i cevuljaga više ličite na pokretnu prodavnicu cevi nego na motore ;D

 

k050.gif

ma ja kad poludim, ima sve u stealth crno da ide!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Dobro nam dosao Dragonfly ;)

 

@forrest

nije u kucistu, skroz je "otvoren" , i nalazi se sa desne strane ispod sive plastike.Najvise zbog njega nisam ni skinuo te plastike, jer ostaje "go", te ne znam koliko bi smetalo ( kisa,vetar .....) Inace, probao sam, i bez plastika, motor izgleda potpuno drugacije, fenomenalno! Bas kako pravi kruzer, ovako je neka mesavina u pokusaju

 

Zanimljivo da su tako resili. U svakom slucaju veoma je jednostavno utvrditi kog je tipa. Skine se i ako se gusi i nece da vuce bez saug-a, znaci da nije visokoprotocni.

 

Onaj Bobber mi nije nesto zanimljiv, ali Bad Boy roka. Skinuo sam te slike i pre nastanka ove teme, ali sam skroz zaboravio za njih. U pitanju je firma u britaniji koja prodaje Jinlun, ako se ne varam i po zelji uz doplatu rade kastomizaciju u ovim verzijama, ili po zelji.

Relativno jednostavno moze da se izvede ovaj Bad Boy, pa ako je neko raspolozen moze da posluzi kao inspiracije.

Evo Nikola, mozes ti da se poigras, samo ne znam kako ces onda zenu da spakujes. ;D

 

Arakis, fina jakna i jos bolji kumovi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

@Blackbite

ja saught nisam do sad koristio uopste  :o

pali za sad ko mina i bez doticnog, sta vise, kad ga povucem, nema shaje da upali  :o

mozda nesto tu ne valja oko podesavanja, 'bem li ga

mislis da skinem i plastike i filter, pa da probam? ce probam,  pa javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Blackbite

ja saught nisam do sad koristio uopste  :o

pali za sad ko mina i bez doticnog, sta vise, kad ga povucem, nema shaje da upali  :o

mozda nesto tu ne valja oko podesavanja, 'bem li ga

mislis da skinem i plastike i filter, pa da probam? ce probam,  pa javljam

 

Lose sam se izrazio.

Mislio sam na saught u smislu manuelnog dodavanja corbe/oduzimanja vazduha. A ne u funkciji zagrevanja masine.

 

Kad skines filter skroz, to mu dodje kao da imas visokoprotocni tj. nemas nikakvu prepreku u usisavanju.

Zagrejes masinu, skines filter i obrnes krug. Ako nece da vuce kako valja  i gusi se to znaci da si mu na ovaj nacin dodao vise vazduha nego corbe i imas siromasnu smesu. (saught-om onda na neki nacin vratis odnos u normalu, znaci cisto za probu kao jos jedan dokaz i da se lakse vratis kuci, ako u pocetku krene normalno da ide pa te zajebe kad se bolje ugreje)

Ako je takva situacija, znaci da moze da proguta i vise corbe.

Vise corbe+vise vazduha = znas i sam ;)

Sto bi znacilo da uz vece dizne moze da ide bolje.

 

Nazalost, u stelovanje karburatora sam upucen samo na jednocilindrasima, onako na uvo i osecaj.

Kada je dva komada (da ne pricam za vise) tu nemam blage, tako da ne bih bio od velike pomoci u tom delu grunfovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav!

Jucerasnja voznja na Rajac je bila sjajna, a mogu vam reci da je za ovakve kombinacije, 150ccm sasvim dovoljno, mada naravno, ne bi bilo na odmet, da ima i malo vise snage, ali to u ovakvim voznjama nije presudno, jer ni u jednom momentu nisam zaostao, iako sam bio sa najmanjom kubikazom, osim u podnozju Rajca, kada je priroda naredila da moram da sidjem, ne bih li u suprotnom, jedan bitan, ali kraci posao, obavio kao Hun, na konju! Inace, motor je prijatan za voznju, sasvim udoban, cak toliko, da ni malo nisam, osetio znake zamora. Prilicno je stabilan cak i pri ostrijim obaranjima, nije lenj, lepo povlaci i uzbrdo, mada u nizem stepenu, na magistrali, po zavojima... Tako se ponasa, skoro do svog maksimuma, koji je na oko 105 km/h. Tada vec pocinju da se osecaju vibracije i nemogucnost daljeg ubrzavanja... Do tog trenutka, obrtni moment je sasvim dovoljan za lako ubrzavanje i preticanje. Mada se doduse, vec i pri blazim, ali dugim uzbrdicama, oseca nedostatak snage, pa trazi nizi stepen prenosa. Ali u svakom slucaju, preporucio bih ga svakome, kao ulaznicu u svet kruzera, jer sam ranije, kao klinac, vozio razne motore, ali nikad ovaj tip, pa sam se, pre godinu i po dana, ponovo osecao kao pocetnik! Takodje sam, nekoliko puta pao kao kruska, sto zbog pogresnih procena, sto zbog nepoznavanja ove ciklistike! Ali kako god, na razne nacine sam ga lagano upoznavao, presao do sada 4500 km, i to bez vecih problema (ustvari, samo su sitnice bile u pitanju, ali bukvalno! sijalica, zatim sraf koji drzi rucicu sauha, jos jedan sraf, koji je pukao, jer sam ga prilikom zatezanja, ubedjivao kao sivonja, i jos jedna sijalica... A pri padovima, nista vitalno nije stradalo, osim papucice menjaca, i prednjeg rol bara, koji je pukao, ali je lako zavaren, sto ne racunam u troskove odrzavanja, nego u svoju glupost, i jednom prilikom, u nepaznju jednog taksiste.). Tako da mogu reci, iz prve ruke, da ako neko zeli, prilicno prijatnu, ali, jako jeftinu voznju (za dvesta kilometara potrosio 4.1l!), moze slobodno, i bez straha da se odluci za ovaj model, jer ce ga sigurno voziti, minimum 4500km, a za dalje ne znam! Svakako ne nameravam, da ga u skorije vreme menjam, jer potpuno zadovoljava moje kriterijume uzivanja, i to za male pare (mada moram priznati da mi se opasno svidja, Kawasaki vulkan 500c!)... Ovo sto nam napisao pre Kawasakija, tvrdim pred dvadesetak ljudi, sa kojima sam proveo jedan jako lep dan, i voleo bih da neko od njih, ko vidi post, prokomentarise ovo sto sam napisao, jer su gledali sa strane, a ja sam, koliko se god trudio da ne budem, u neku ruku, verovatno subjektivan.

Jos jedan pozdrav za sjajnu bandu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

@SAAB93

AJde ja da budem prvi :D

kao sto ste iz predhodnog posta shvatili, ovoga puta smo kolega SAAB93, i moja malenkost dostojno branili boje kineske zajednice na ovom kratkom, i nadasve interesantnom putovanju! Bilo je xtra, i kao i uvek, nasi konjici odradili posao perfektno, rame uz rame  sa, ovoga puta, zaista zverinjama!

Od sada, pa za ubuduce, ko u mom prisustvu izjavi bilo sta lose o kineskim alama, imace posla sa mnom! Ako je clan ovog foruma, proci ce sa popularnim kaznjavanjem ( ima tema). Eeee, al ako nije..... proci ce gore nego napaljeni vozac Peugeot-a 206  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

@Blackbite

ja saught nisam do sad koristio uopste  :o

pali za sad ko mina i bez doticnog, sta vise, kad ga povucem, nema shaje da upali  :o

mozda nesto tu ne valja oko podesavanja, 'bem li ga

mislis da skinem i plastike i filter, pa da probam? ce probam,  pa javljam

 

Isto se desava i kod mene samo ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Blackbite imam pitanje za tebe  ;D

Znas li kolika je snaga nasih altenatora ?

Tj koliko wati mogu da izdrze...

 

190W/5000rpm, kao sto sam ti napisao u sms-u, proverih sad u honda emanuelu.

Da li je isto i kod nas jbmlg, mozda je i jaci zato sto ima mnogo vise gadget-a.

A mozda i nije. Neka maksimalna potrosnja struje koja moze da se izvede u jednom momentu sa fabrickim potrosacima je oko 120W kako sam otprilike sracunao na brzaka, pa bi se reklo da ima prostora za igrarije.

 

Jesi planirao da grumfujes neku struju?

Ili cisto konverzacije radi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Evo i ja da se predstavim u knigu ponosnih vlasnik kineza.

Ja sam veoma zadovoljan mojim kinezom a vozim Sprint Challenge 250v marke Jinlun

E sad imam pitanjce mogu li skinuti standardni prigusivac tj lonac i staviti dva ova i louisa e i site

http://www.louis.de/_40a93e96c2337792b346399476575c5e00/shop/shop_article_big.php?IMG=10027006_840_FR1_06&TITLE=10027006

to dal mogu znam da mogu al oce li se shebat masina ili nesto drugo na motoru a da pritom ne diram one katalizatore na granama?

a dr pitanjce je cemu sluzi nekakva cevcica metalna koja izlazi iz grane nakon katalizatora tj pre prigushivacha i ide u nekakvo kucishte velicine zipo upaljaca iz kog izlazi deblje gumeno crevo i ide negde kod rezervoara i spojeno je samo sa nekakvim filterom?

                              Zahvaljujem u napred ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Evo i ja da se predstavim u knigu ponosnih vlasnik kineza.

Ja sam veoma zadovoljan mojim kinezom a vozim Sprint Challenge 250v marke Jinlun

E sad imam pitanjce mogu li skinuti standardni prigusivac tj lonac i staviti dva ova i louisa e i site

http://www.louis.de/_40a93e96c2337792b346399476575c5e00/shop/shop_article_big.php?IMG=10027006_840_FR1_06&TITLE=10027006

to dal mogu znam da mogu al oce li se shebat masina ili nesto drugo na motoru a da pritom ne diram one katalizatore na granama?

a dr pitanjce je cemu sluzi nekakva cevcica metalna koja izlazi iz grane nakon katalizatora tj pre prigushivacha i ide u nekakvo kucishte velicine zipo upaljaca iz kog izlazi deblje gumeno crevo i ide negde kod rezervoara i spojeno je samo sa nekakvim filterom?

                              Zahvaljujem u napred ???

 

 

To je posao za Forrest Gumpa, em što vozi isti takav bajk em što voli da grumfuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Prvo dobrodosao!

 

Nas kolega Zoo-Lee je ugradio iste auspuhe koliko se meni cini?

I nije se zalio... :)

A ta cevcica koja ide u tu kutiju,jbg nebi trebalo da je skidas,jer ta mala ''zipo'' kutija je mala turbina koja pomaze motoru da uvuce vazduh kroz filter...

Mada ja imam te turbine koje nisu povezane a motoru pomaze klasican iberlauf. A inace sam razmisljao da ih povezem po PSu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

A  sto se tice stuje razmisljao sam da ugradim dodatna svetla,neke maglenke za auto.

Samo one su malo jake,tj 110w obe, sto nije malo!

Pa sada gledam da prebacim stop/poziciju na led-diode a klasicna duga da ugasim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Prvo dobrodosao!

 

Nas kolega Zoo-Lee je ugradio iste auspuhe koliko se meni cini?

I nije se zalio... :)

A ta cevcica koja ide u tu kutiju,jbg nebi trebalo da je skidas,jer ta mala ''zipo'' kutija je mala turbina koja pomaze motoru da uvuce vazduh kroz filter...

Mada ja imam te turbine koje nisu povezane a motoru pomaze klasican iberlauf. A inace sam razmisljao da ih povezem po PSu.

Prilicno sam siguran da gresis. Cevcice sluze da ubace dodatni vazduh u granu, kako bi pomoglo sagorevanje u grani onog sto nije totalno izgorelo u motoru kako bi se zadovoljile euro norme. Kao nuspojava, moze da dovede do pothladjivanja ventila i napravi pizdarije na nekim motorima, pa se preporucuje da se to odstrani cim motor krene u upotrebu.

 

Iz tog razloga na Kinroad-u cevcice nisu ni prikopcane, a iberlauf nista ne pomaze osim sto u nekim slucajevima prlja filter vazduha. On sluzi da bi vratio visak izduvnih gasova iz masine, ponovo u masinu da se sto manje gasova baca u atmosferu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Pozdrav ponosnim vlasnicima kineskih masina.

Jedno pitanje, kada ste vec u tehnickim vodama...

 

Na voznji u nedelju, posle predjenih stotinak kilometara, motor pocinje da trokira i da se gusi na obrtajima preko 5000. Proveravamo filter vazduha - ok je. Sumnja se na crevo od karburatora do cilindra, jer je ispucalo, ali su to verovatno spoljna ostecenja. Na kraju iskusni bajkeri provale da pod sauhom motor radi normalno, odnosno da se ne gusi, tako da sam iz smedereva dosao u bg uzbrdo sauh, nizbrdo ler.

Danas krenem na posao, pa planiram u servis posle toga, kad masina radi perfektno, ali sa jako velikim gasom (na leru 4000 obrtaja). Smanjim ler gas na oko 1000 obrtaja (par krugova na srafu) i radi kao satic.

Pitanje je da li je moguce da mi se od voznje (velika brzina, 80-100 km/h) i od vibracija ler gas odvio sam od sebe i napravio ceo dzumbus, ili postoji neko drugo objasnjenje.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

 

@ dzax

A ta cevcica koja ide u tu kutiju,jbg nebi trebalo da je skidas,jer ta mala ''zipo'' kutija je mala turbina koja pomaze motoru da uvuce vazduh kroz filter...

Mada ja imam te turbine koje nisu povezane a motoru pomaze klasican iberlauf. A inace sam razmisljao da ih povezem po PSu.

 

Ma  kakva cevcica,turbina.zippo...SECI SVE ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ nebojsha

 

Ler gas ne bi trebalo da ima bilo kakve veze sa tim.

 

Po tvom opisu, rekao bih da je vreme da nastelujes karburator, mozda se malo igras sa siberom(stavis platnu za stepen dole) i to bi bilo to verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav ponosnim vlasnicima kineskih masina.

Jedno pitanje, kada ste vec u tehnickim vodama...

 

Na voznji u nedelju, posle predjenih stotinak kilometara, motor pocinje da trokira i da se gusi na obrtajima preko 5000. Proveravamo filter vazduha - ok je. Sumnja se na crevo od karburatora do cilindra, jer je ispucalo, ali su to verovatno spoljna ostecenja. Na kraju iskusni bajkeri provale da pod sauhom motor radi normalno, odnosno da se ne gusi, tako da sam iz smedereva dosao u bg uzbrdo sauh, nizbrdo ler.

Danas krenem na posao, pa planiram u servis posle toga, kad masina radi perfektno, ali sa jako velikim gasom (na leru 4000 obrtaja). Smanjim ler gas na oko 1000 obrtaja (par krugova na srafu) i radi kao satic.

Pitanje je da li je moguce da mi se od voznje (velika brzina, 80-100 km/h) i od vibracija ler gas odvio sam od sebe i napravio ceo dzumbus, ili postoji neko drugo objasnjenje.

 

Pozdrav, Nebojsa

 

Meni se to desavalo, mozda nije kod tebe to slucaj, ali mi se shebo  sraf od lergasa, i mastori su se cimali otkrivajuci sta je, na kraju su zameni sraf i oprugu koja ga drzi i sve bilo ok. Proveri to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@lazarbgd

Forest moze da ti detaljnije objasni, ukratko cu ti reci da je zadnja izduvna grana lazna, a da prava ide negde ispod, okolo, ne znam tacno, zato i spomenuh Foresta. Problem je taj sto je 2-1 sistem, pa nisam siguran da li bi bez ozbiljnijih prapravki mogao da resis sa auspusima, nekako mi na oko ne deluje zgodno osim neke preterano budz varijante.

 

Ono sto bi mogao da napravis je da stavis auspuh od keeway cruiser-a. Masina je ista kao na challengeru i trebalo bi da dobro pasuje, osim sto je obavezna prepravka, u bilo kom slucaju, nosac auspuha, ali to ne verujem da predstavlja ozbiljniji problem.

Cruiser_side.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

 

Prilicno sam siguran da gresis. Cevcice sluze da ubace dodatni vazduh u granu, kako bi pomoglo sagorevanje u grani onog sto nije totalno izgorelo u motoru kako bi se zadovoljile euro norme. Kao nuspojava, moze da dovede do pothladjivanja ventila i napravi pizdarije na nekim motorima, pa se preporucuje da se to odstrani cim motor krene u upotrebu.

 

Iz tog razloga na Kinroad-u cevcice nisu ni prikopcane, a iberlauf nista ne pomaze osim sto u nekim slucajevima prlja filter vazduha. On sluzi da bi vratio visak izduvnih gasova iz masine, ponovo u masinu da se sto manje gasova baca u atmosferu.

 

Ja mislim da ne gresim ;D

Slusaj ovako: Iberlauf sluzi da zagrejan vazduh koji se nalazi ispod klipa i kompresiju koja se tu stvara koristi kao pomoc pri radu motora...

E kada dodje do produvavanja motora tj skupljanja, trosenja karika izduvni gasovi umesto da izadju kroz auspuh oni prodju pored klipa(karika) i izlaze kroz iberlauf sto dovodi do prljanj filtera...

 

A na izlazu one ''budze''(turbine) na auspuhu se stvara vakum koji je sve jaci srazmerno broju obrtaja motora. Proverio tako da nema nikakve veze sa vracanjem nesagorelog vazduha u motor....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Dzax

 

Cevcice sluze da ubace dodatni vazduh u granu, kako bi pomoglo sagorevanje u grani onog sto nije totalno izgorelo u motoru kako bi se zadovoljile euro norme.

Ubacivanje svezeg vazduha u izduvnu granu da bi dogoreli, ili ne znam vec kako hemijski uticali da bi ono sto izlazi iz auspuha bilo cistije za okolinu.

 

Crevo iberlauf-a, izvukao napolje ili vracao nazad u motor nema veze, ali ako je raspala masina bolje je da ide napolje.

Lepo si ti napisao za ovo, nego se ja nisam trudio da dovoljno docaram funkcionisanje, pa sad ispade da bi da ga zacepim. ;D

A klipovi i karike, zivi bili i ne potrosili nam se. :)

 

E sad generalno postoji vise misljenja, neko da ne treba ostaviti crevo, jer gusi masinu i prlja filter, neko da ne treba skidati kad su u pitanju jednocilindrasi jer prave vakum i uvlace prasinu u karter, neko kaze da nema veze da li je jedno, ili visecilindras i da treba skinuti/staviti, a najcesce kad promenis majstora kaze ti da nije tako kao sto ti je prethodni rekao.

 

Ne htedoh da unosim zabunu, ali eto.

Mozda je sad nekom jasnije. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja