Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Pa deleko, daleko od toga da su kineski motori losi. Mislim da tako komentarisu ljudi koji ih nisu posedovali, pa nisu imali prilike da se uvere u suprotno.  Moj Keeway superlight 150cc, vise od 4 godine u mom vlasnistvu, bez ikakvih problema hvala bogu. Gde god da sam krenuo nije me ostavio. 

20181014_145740.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Evo ja sam posedovao kineski čoper godinu dana i uopšte nisam zadovoljan instalacijom i završnom obradom motor skoro da nije vožen pre nego što sam ga kupio i ja sam sa njim prešao 1500km tako da je moj savet svima da zaobilaze kineze u širokom luku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 23 minuta, stryker_026 je napisao:

Evo ja sam posedovao kineski čoper godinu dana i uopšte nisam zadovoljan instalacijom i završnom obradom motor skoro da nije vožen pre nego što sam ga kupio i ja sam sa njim prešao 1500km tako da je moj savet svima da zaobilaze kineze u širokom luku

Evo ja sam svojim kinezom baš zadovoljan i sa instalacijama i završnom obradom... :D 

C360_2021-02-23-18-40-20-117.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, stryker_026 je napisao:

Osim što se CF ne pravi kompletno u Kini deo mislim da izrađuju i Ukrajinci

Aj sad...pravi se u Africi. Malo si pobrkao, naprotiv CF pravi dosta delova za KTM i još po koji brend ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kinezi uopste nisu losi, e sad sto nema delova u Srbiji i sto se dileri ponasaju neozbiljnije od kineza, druga je prica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 28 minuta, Danijell. je napisao:

Sta mislite o kinezu sym 2007g 50cc? Zanima me iskreno misljenje.

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 

Do pre 2 meseca sam imao SYM 250 GTS, samo reči hvale imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mozda gresim ,ali hoyosung i sym su tajvan?To jeste nepriznati deo Chine,ali?

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Meni je mašina kao mašina motor i agregat ok tu nemam zamerku imao zamerku na plastične delove i instalaciju i na skystaru oko rđe rezervoara recimo interesantna stvar je što ovi majstori kod mene u okolini nisu mogli da mi nađu odgovarajuće sijalice za ona dva bočna fara zbog njih sam morao regler da menjam na kraju sam vozio i prodao motor a te sijalice su ostale van funkcije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Sta ja mislim o kinezima.. najbolje govori cinjenica da sam godinama vozio max sprint 50ccm po Srbiji, a bez obzira sto sam od pre 1.5god uzeo pjadja 500ccm, i dalje s vremena na vreme sednem na maxa i provozam 50-100km po bg ili okolini, cisto da me mine zelja, a i da mi se ne oseti zapostavljeno :jee1:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Da li skuter kinez moze da trokira tako sam cuo,ako mu je losa svecica.Trokira(kad dam pun gas prdi necce da krene a svecica mi je uzasna)

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
2 minutes ago, Danijell. said:

Da li skuter kinez moze da trokira tako sam cuo,ako mu je losa svecica.Trokira(kad dam pun gas prdi necce da krene a svecica mi je uzasna)

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 

Druže ti meni nisi jasan kad primetiš neki deo na motoru koji nije kako treba a očigledan je prvo to sređuješ ne pitaš za posledice prvo proveriš i rešiš te očigledne stvari pa onda tražiš dalje ako se problem ne reši ti pitaš za drugo a najpre ti svećica u lošem stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
Druže ti meni nisi jasan kad primetiš neki deo na motoru koji nije kako treba a očigledan je prvo to sređuješ ne pitaš za posledice prvo proveriš i rešiš te očigledne stvari pa onda tražiš dalje ako se problem ne reši ti pitaš za drugo a najpre ti svećica u lošem stanju
Ok

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Yamaha YZF R125

Vlasnik Sprint Pulser 125cc

 

Pozdrav motorasi , imam problem na svom pulseru vec evo 3x mi pucaju zbice na zadjem tocku /guma 13/80/17 65h/ 

Originalne zbice za njega ne mogu nigde da nadjem tako da 2x sam menjao zice stavljao sam od Automatika 16'koje odgovaraju.

Mislim da ova guma 130/80/17 65h nije originalna velicina kakva treba da bude,mislim da je malo deblja u odnosu na originalne,da li zbog toga pucaju zice mozda, sta znam vece opterecenje ili nesto stvarno ne znam? Kada sam kupio motor takvu gumu je vec imao. Kada sam prvi put zamenio zbice pukla je prva otp. posle 2meseca i ostale su krenule da pucaju,a kada sam zamenio zbice nove  posle toga evo ima 1mesec kako je prosao i krenule su da pucaju...? "Zbice ne menjam ja, nego kod coveka jednog koji se bavi tim poslom menja za motore,za bicile....itd."

STA RADITI ZBOG CEKA DOLAZI PUCANJE ZBICA!!??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pozdrav svima,

Da li je neko vozio trio mustang XRS R14 125cm ?

Kakva su iskustva, da li ima neke mane na koje treba obratiti paznju u startu itd?

Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Ispričavam se kolegama Stefanu i Tarmiju što dižem temu a nemam odgovor na njihova postavljena pitanja....

 

Zanima me kakva su iskustva sa ovim "kinezima"?

 

WWW.MASH-MOTORS.FR

Mash motorcycles: 125 Seventy 125 Black Seven or 125 X-Ride, there is bound to be a neo-retro style 125cc Mash motorcycle made for you.

 

Dizajneri su francuzi, motorići su mi baš ludilo izgledom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ljudi zna li neko koje ulje ide u vile kineskog skutera i kako da odredim koliko treba da ide?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Društvance, pozdravim svima. Imam jedno pitanjce. Da li je greška tj. može li se nešto loše desiti ako se u Pedu R8 stavi 5w40 Motul ulje umesto 15W40 koje je i preporuka proizvođača. Skuter se još uvek ne vozi tako da može da se sve zameni. Ja se zaista izvinjavam ako je bilo priče na ovu temu ali nisam uspeo da nađem. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Društvance, pozdravim svima. Imam jedno pitanjce. Da li je greška tj. može li se nešto loše desiti ako se u Pedu R8 stavi 5w40 Motul ulje umesto 15W40 koje je i preporuka proizvođača. Skuter se još uvek ne vozi tako da može da se sve zameni. Ja se zaista izvinjavam ako je bilo priče na ovu temu ali nisam uspeo da nađem. Hvala unapred
Није пожељно да се у кинеза тера фул синтетик, није пожељно ни реџе од 10 - 40.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja