Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

  Ako moze mala pomoc. Nisam vlasnik kineza ali cu uskoro postati. Razmisljam se izmedju kupovine Sprint Prince 125 i Keeway Superlight 150. Kakva je razlika izmedju ta dva chopera?  I ako moze neko poredjenje i licno iskustvo? Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Ja sam mislio da kupim tog Sprinta od 125 ali mnogi su me savetovali da ce mi tih 125 biti malo,pa sam ih poslusao i uzeo 250.

Kakva je razlika izmedju 125 i 250 ne znam,ali sigurno je ima  :)

Ja bi uzeo Keeway jer je jaci a i citao sam negde da se oni bave motorima od 1970...

 

Evo ti neke perfomanse pa ih poredi...

 

Model:                              Keeway Superlight 150

Displacement:                      149.00 ccm (9.09 cubic inches)

Engine type:                          Single cylinder

Stroke:                                  4

Power:                                  12.73 HP (9.3 kW)) @ 8500 RPM

Torque:                                12.00 Nm (1.2 kgf-m or 8.9 ft.lbs) @ 6500 RPM

Compression:                        9.2:1

Bore x stroke:                        62.0 x 0.0 mm (2.4 x inches)

Fuel control:                          OHC

Ignition:                                CDI

Starter:                                  Electric & kick

Cooling system:                    Air

Clutch:                                  Wet Shoe, Multiplate

Dry weight:                            135.0 kg (297.6 pounds)

Weight incl. oil, gas, etc:      150.0 kg (330.7 pounds)

Overall height:                      1,025 mm (40.4 inches)

Overall length:                      2,200 mm (86.6 inches)

Overall width:                        800 mm (31.5 inches)

Ground clearance:                120 mm (4.7 inches)

Wheelbase:                          1,440 mm (56.7 inches)

Front brakes:                        Single disc

Rear brakes:                          Expanding brake (drum brake)

Top speed:                            94.0 km/h (58.4 mph)

Power/weight ratio:              0.0943 HP/kg

Fuel capacity:                      15.00 litres (3.96 gallons)

Battery:                                12v6ah

 

Model                            Sprint  Princ 125

Kompresija                            9.1-1

Hlađenje                              Vazdušno hlađenje

Tip motora                            Dvocilindrični četvorotaktni

Maksimalna snaga                8.5 kw

Maksimalni obrtni moment    8.2 Nm

Maksimalna brzina                95 km/h

Kapacitet rezervoara          14 L

Startovanje motora              Električno

Prednje vešanje                  Opruge-Hidraulični amortizeri

Zadnje vešanje                    Opruge-Hidraulični amortizeri

Prednje kočnica                    Ručna-Disk

Zadnja kočnica                    Nožna-Disk

Prednje gume                      90/90-18

Zadnje gume                      130/90-15

Dimenzije                            2215x856x1085 mm

Težina motora                    150kg

Dozvoljena nosivost            150kg

Menjač                                Automatik ili manuelni

 

Pozz i javi sta si resio ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nadjoh i neke drugacije specifikacije, gde je izmedju ostalog za keeway

Maksimalna snaga  8 KW 8500/1 min

Obrtni moment     9.9 Nm 7500/1 min

Tezina sprinta 135kg, i bez zadnjeg diska, mislim da automatik ne postoji itd...

Specifikacije su cesto i netacne, tako im ne bih slepo verovao.

Takodje sa jedne strane, keeway je nesto vece kubikaze, a sa druge sprint je dvocilindricni, tako da mislim da nema tu neke razlike u performansama, jer sto su manji cilindri, to je efikasnije sagorevanje, i trebalo bi da sprint nadoknadi razliku u kubikazi, i takodje bude nesto u dobniji po pitanju vibracija...

Ma jednostavno vidi koji ti se vise dopada, koji je udobniji i vise odgovara finansijski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ovo je novi model ne samo kod nas nego generalno prvenstveno razvijen za britansko trziste, a zatim i za ostale delove evrope. U prodaji je od ove godine tako da iskustva i info ne postoje za konkretan model, i sve sto bi pronasao na netu se svodi na neke prve utiske.

Sto se tice same masine ona je kopija yamahe virago i trebalo bi da je ista kao sto keeway ugradjuje u svoje kruzere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Hteo bih da promenim ulje na mojoj makini pa me interesuje koje da kupim i koliko?

U ovu mašinu stavi samo Motul 20W50 - mineralno ulje koje košta 400 kinti, kapacitet je 1 ili 1.2  L i menjaj na 3000 ili 4000 max i uživaj. Svaka druga ulja su ti bacanje para a FullSynthetic nikako nije preporučljivo.

Što se tiče Sprinta 125 gledaj da ga izbegneš jer ima frku sa pregrevanjem i loše se pokazao kod nas-najbolji izbor ti je Kinroad 250 jer još uvek košta 1600€ u radnji, mada je JinLun u principu nešto bolji sa manjim uglom prednje viljuške i sitnijim kvalitetnijim detaljima. Ako hoćeš "čekićaru" - 1 cilindar, Keeway je mali motor a pogledaj JinLun 150 - vrlo je sličan i malo veći -  nije loš uopšte. Inače Kinroad 250 je u Kini koštao 800 USD a to sam svojim očima video na carinskoj deklaraciji od ortaka koji ga je kupio ovde i morao da priloži i taj papir dokumentaciji za registraciju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Hteo bih da promenim ulje na mojoj makini pa me interesuje koje da kupim i koliko?

U ovu mašinu stavi samo Motul 20W50 - mineralno ulje koje košta 400 kinti, kapacitet je 1 ili 1.2  L i menjaj na 3000 ili 4000 max i uživaj. Svaka druga ulja su ti bacanje para a FullSynthetic nikako nije preporučljivo.

 

 

Nece biti bas da je bacanje para. Za taj agregat je najbolje ulje Motul 5100 10W40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

 

Što se tiče Sprinta 125 gledaj da ga izbegneš jer ima frku sa pregrevanjem i loše se pokazao kod nas

 

Jednocilindricna, ili dvocilindricna verzija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Hteo bih da promenim ulje na mojoj makini pa me interesuje koje da kupim i koliko?

U ovu mašinu stavi samo Motul 20W50 - mineralno ulje koje košta 400 kinti, kapacitet je 1 ili 1.2  L i menjaj na 3000 ili 4000 max i uživaj. Svaka druga ulja su ti bacanje para a FullSynthetic nikako nije preporučljivo.

 

 

Nece biti bas da je bacanje para. Za taj agregat je najbolje ulje Motul 5100 10W40

 

 

 

 

Hvala na odgovorima, posto servis radim za 1200km sipacu ovo ulje od 400din, ako nadjem a ako ne, gledao sam i 10w40 ono je 800din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Kumanovo-Makedonija

Zdr decki ja vozim Lifan 150 t ,nisam imao vecih problema sa njime osim nekih sitnica,kao sajla i neki srafici koji nisu bili dobro stegnuti.Moj utisak je da kod ,,kineza,,osim masine drugo nista nije kvalitetno izragjeno,jeftina plastika,sajle srafici.Ali kad zemes u obzir cenu ipak se isplati i sa malo ulozeno truda (kad smenis i utegnes dobro neke delove)moze da vozis solidan motor ili skuter.ovo je moj skuter

 

post-3406-12878996025589_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav svima.

 

Nedavno sam kupio novog Sprint Prince 125ccm.Presao sam nekih 60km za sad tako da nemam neka iskustva sa njim jos,jel imate neke informacije o mogucim manama i kvarovima?

 

Moj je dvocilindricni model i negde sam procitao da su kocnice na njemu disk/disk kod mene je dobos/disk.

 

Pozz

 

post-2352-12878996314041_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

E o njemu ces nadamo se TI pisati u ovoj temi sta se desava i kako se ponasa. Nisam primetio da ga spominje neko na forumu iz "prve ruke".

Mozda neki univerzalni komentari bili nekada za kineze tipa bolje kupi nesto polovno (neko staro raspalo djubre pa da znas na sta bacas pare  ::)), nego novog kineza jer je neko nekom rekao da je od nekoga cuo da se kinezi raspadnu posle 3000km. :D. Naravno takve postove su pisali oni koji nisu videli kineza a kamoli vozili.

E sad za princa se secam nekog komentara od pre jedno godinu i nesto jace, da je sa njim predjeno 10-15000km bez ikakvih problema, do tadasnjeg datuma, doduse tad postojao samo jednocilindras.

Nego dolazis li sutra do "E" da vidimo mi tu masinu ;). E da sto se tice disk/disk kombinacije, ne veruj svemu sto procitas, narocito za kineze ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Verovatno cu doci al neznamdal ce to biti na motoru jer:

 

1. nemam dozvolu

2. nije registrovan

3. jos nisam dobio papire za njega (treba da stignu postom)ma dobice oni svoje >:(

 

Videcu jos sa Wolflordom,e da i naravno da cu preneti utiske.Za sad imam problem sa akumulatorom otiso ja ko pravi na pumpu da sipam gorivo i na kraju sam morao da guram motor do kuce.Posle sam dopunio akumulator pola sata i upalio iz prve.

E sad ili je krs akumulator ili nema dovoljno punjenje,to cu proveriti kod Kanazira ili na servisu.E i jel znas mozda kakvi su majstori kod "Maj auto"?Jer oni su ovlasceni serviseri,neznam dal se razumeju dovo;jno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

E moj kinez me dobro sluzi presao sam preko hiljadarke,zadovoljan sam...

Sam  ces videti i srediti sitne nedostatke neki sraf,neko zujanje,malo sajle podmazes,ona poluga za menjanje brzina zna da skripi pa malo WD i sve je ok... Sve neke sitnice koje mozes sam da sredis.

E da i meni se akumulator bio ispraznio posle nedelju dana ali ja ga nisam ni vozio,posle sam ga napunio i nisam imao problema.

I kod mene je disk napred,dobos pozadi.Gledao sam i modele sa oba diska ali samo na netu.

Ma bices zadovoljan bez briga samo polako,nemoj da ga silujes prvih hiljadu km.

Vidimo se "komsija"

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

razmisljam da kupim qingqi QM200GY. Ima li neko iskstva sa istim? ???

 

Potrazi malo po forumu, o tom motoru ima nekoliko tema. Inace agregat na njemu je radjen po suzukiju dr 200, a na keeway-u i ostalima je radjen po hondi xl 125-200. Ovaj agregat sto je radjen po hondi je bolji,jedan od razloga je sto ima zubcanike u razvodu ,a koliko je meni poznato dr 200 ima lanac.

 

 

 

Da li mozes tacno po kineskim modelima da kazes koji imaju Suzukijevu a koji Hondinu masinu, Kinroad, Zhongshen, Quingi, Sprint i drugi? Sta je u Kinroadu enduro 200? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Po recima uvoznika Keeway ima Hondin motor i menjac.

 

 

Ima kompletan agregat radjen po Hondi XL. Nenadjebiv agregat,razvod preko zubcanika, garantujem da moze da predje 100000 km bez ikakvih problema. Ja sam sa mojim presao 22000 km i dalje radi kao singerica,pali na dodir,kompresija nimalo nije oslabila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Da li mozes tacno po kineskim modelima da kazes koji imaju Suzukijevu a koji Hondinu masinu, Kinroad, Zhongshen, Quingi, Sprint i drugi? Sta je u Kinroadu enduro 200? Hvala.

 

Keeway i Zhongshen enduro ( ista firma,a razlicito ime u zavisnosti od trzista,mada kod nas ima i jedan i drugi)  - Honda XL

Kinroad enduro - Honda XL

Qingqi supermoto - Suzuki DR

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

E moj kinez me dobro sluzi presao sam preko hiljadarke,zadovoljan sam...

Sam  ces videti i srediti sitne nedostatke neki sraf,neko zujanje,malo sajle podmazes,ona poluga za menjanje brzina zna da skripi pa malo WD i sve je ok... Sve neke sitnice koje mozes sam da sredis.

E da i meni se akumulator bio ispraznio posle nedelju dana ali ja ga nisam ni vozio,posle sam ga napunio i nisam imao problema.

I kod mene je disk napred,dobos pozadi.Gledao sam i modele sa oba diska ali samo na netu.

Ma bices zadovoljan bez briga samo polako,nemoj da ga silujes prvih hiljadu km.

Vidimo se "komsija"

pozz

 

Za sad je sve utegnuto al videcu kad stvarno pocnem da vozim,brzo cu ja preci tu hiljadarku ja sam inace za opustenu voznju pola gasa mi je dosta samo voleo bi da vidim koliko mu je max brzina.Pozz komso :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Pozdrav svima.

 

Nedavno sam kupio novog Sprint Prince 125ccm.Presao sam nekih 60km za sad tako da nemam neka iskustva sa njim jos,jel imate neke informacije o mogucim manama i kvarovima?

 

Moj je dvocilindricni model i negde sam procitao da su kocnice na njemu disk/disk kod mene je dobos/disk.

 

Pozz

 

 

 

 

 

 

Meni u utorak ili sredu stize Princ 125. Reci mi kada su ti rekli da uradis prvi servis i sta sve treba da se zameni i koja je cena. Meni su rekli da se prvi servis radi na 150 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav R.I.P. i meni su rekli da posle 150km ali ja sam prosao tek nekih 70.Motor mi je stigao tamo proslog petka i jos nisam dobio papire za njega kao trebalo je da stignu jos u ponedeljak a evo vec je drugi ponedeljak,onni to kao salju postom al kasneeeee.Mada meni nije hica inace bi ih zvao vec.Nego vece je pitanje gde odraditi servis,ja sam mislio da cu ovde u Pazovi al sam saznao od drugih da oni nemaju pojma tako da cu najverovatnije ici u Novi Sad.Kad ti stigne proveri svaki sraf i dotegni ako treba,i obrati paznju na akumulator,mozda najbolje da ga skines i napunis nekih sat ili dva.Ja sam juce bio na Bike zurci i nisam mogao da upalim kad sam isao kuci jer se ispraznio akumulator,srecom bio drugar pa na gurku.Treba da ti menjaju ulje i provere sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Pozdrav R.I.P. i meni su rekli da posle 150km ali ja sam prosao tek nekih 70.Motor mi je stigao tamo proslog petka i jos nisam dobio papire za njega kao trebalo je da stignu jos u ponedeljak a evo vec je drugi ponedeljak,onni to kao salju postom al kasneeeee.Mada meni nije hica inace bi ih zvao vec.Nego vece je pitanje gde odraditi servis,ja sam mislio da cu ovde u Pazovi al sam saznao od drugih da oni nemaju pojma tako da cu najverovatnije ici u Novi Sad.Kad ti stigne proveri svaki sraf i dotegni ako treba,i obrati paznju na akumulator,mozda najbolje da ga skines i napunis nekih sat ili dva.Ja sam juce bio na Bike zurci i nisam mogao da upalim kad sam isao kuci jer se ispraznio akumulator,srecom bio drugar pa na gurku.Treba da ti menjaju ulje i provere sve.

 

Kada sam pitao koliko kosta prvi servis rekli su mi oko 4000 dinara. Kao i da treba da mi zamene filtere, ulje, svecice i neznam sta jos sve pa me cisto zanima da li me rade ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd aman

E drugari,ajde jos jedna recenzija na temu ulja..ja imam keeway speed 150,isti kao sto zeka ima na slici u avataru.

Pa me zanima sta smo zakljucili..koje je dakle najbolje ulje,jel motul 5100 10w40 i koliko to kosta i naravno koliko da ga sipam?

Kupio sam ga sa predjenih 3845 km,nije mu nista ni pipnuto..nije menjano ulje,nije ni pomdazivan ni ciscen lanac...tako da cu to sve sad da sredim,inace,kao sto sam vec video na ovoj temi,i meni pocinje da riknjava oboreno svetlo..ali gubi kontakt,nije mi pregorela sijalica...zanima me je neko resio taj problem i kako?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja