Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Posto sam vlasnik jednog kineza hteo bi da mi koji imamo masine iz te Kine imamo nas mali kutak gde cemo deliti iskustva...

Ja cu prvi poceti sa svojim utiscima i iskustvima ( pozitivnim i negativnim).

I molio bih sve koji bi da se raspravljaju o tome da je neki polovnjak star 10 godina bolji od novog kineza suzdrze slicnih komentara..

Ja sam zadovoljan sa mojom masinom i nema veze sto je iz kine!!!

Primetio sam da  Qingqi,Kinroad,Keeway,Kymco,Sprint,JinLun imaju motor koji je malte ne isti!! Razlika  je u nekim  detaljima

ali definitivno su dosta slicni. Tako da su sva iskustva sa gore navedenim motorima dobrodosla!!!

 

Elem ja sam sa mojom masinom presao tek 50tak km jer jos nemam overenu A kategoriju sada u sredu polazem:)

Tako da nemam nesto puno iskustva ali siguran sam da ima vas koji imate dosta toga da kazete..

Motor je od pocetka lepo radio, palio iz prve, sva elektrika mu je radila sve kako treba, posle male voznje sam nastelovao kvacilo jer je  bilo je dosta nisko.Tako da je sada negde malo pre polovine hoda rucice. A inace je bilo tik uz rucicu.

Sajla za gas nije bila stegnuta tj imao sam lufta pa sam je dotegao i sada je ok.

Far sam morao da nastelujem jer je svetlo bilo prenisko.

Primeto sam da su kod mene migavci, zadnji, zamenjeni. To sam primetio tako sto je ona rupica koja se nalazi na staklu okrenuta na gore a ja predpostavljam da sluzi da kada je kisa ispusta vodu i da je ne zadrzava u migavcu. 

Kasnije posle nekoliko voznji sam primetio da je na sajli kvacila ono zastitno crevo izgrebano,grebalo se od nosac cajgera, to se desilo zbog vibracija i zato sto nije bila lepo provucena pa sam onda uzeo i skinuo rezervar skinuo je i provukao kuda je i trebalo. Postoje oni metalni jezicci koji sluze da se stegnu oko kablova i sajli za gas i kvacilo. A sve je bilo vezano vezicama pa sam to malo prepakovao i primetio sam da mi fali sraf koji se nalazi ispod akumulatora i drzi onu plasticnu bocu u kojoj se nalazi filter za vazduh, to je prouzrokovalo da lanac struze tu bocu i malte ne je probusi ali ja sam reagovao na vreme i to sredio.

Tako da je motor sada spreman i ceka me...

Naravno ovu temu cu dopunjavati redovno.

                               

Pozdrav svim bajkerima!!!

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Mogu li ja kao bivsi vlasnik nesto da kazem? Imao sam QINGQI QM 125 - 10V

 

Evo linka gdje sam ga prestavio

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=2750.0

 

 

Evo opisan jedan kvar i spisak kvarova poslije 9.000 km

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=5551.0

 

 

a ovdje poredim mog kineza sa japancem

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_content&task=view&id=178&Itemid=38

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

Primetio sam da  Qingqi,Kinroad,Keeway,Kymco,Sprint,JinLun imaju motor koji je malte ne isti!! Razlika  je u nekim  detaljima

ali definitivno su dosta slicni. Tako da su sva iskustva sa gore navedenim motorima iskljucivo choperim dobrodosla!!!

 

 

                             

Pozdrav svim bajkerima!!!

 

Pozdrav druze i tebi, ne bih da se mesam jer nisam vlasnik ni jednog od navedenih marki, ali moram u startu da te ispravim i da ti kazem da KYMCO i nema bas mnogo veze sa ostalim nabrojanim proizvodjacima jer je Tajvanska firma koja je nastala kao deo Honde jos davne 1963...;)

 

Sorry za off i jos jednom pozz! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ja imam Keeway Speed 150 i kupio sam ga prosle godine u junu i do oktobra prosao sa njim 4600km.Od dugih voznji bio sam na skupu u Kosovskoj Mitrovici. Za ta dva dana presao sam 700km da ne pominjem da sam u povratku vozio 300km u cugu po kisi.Do sada sem redovnih servisa nisam imao nikakvih problema,sem sto mi je sijalica za srednje svetlo vec posle 500km pregorela.Zadovoljan sam motorom,ali uvek ima ali.Jedini problem za mene je kad izadjem na Ibarsku i krenem za BGD (posto motor ne moze brze od 95-100) svaki idiot kad vidi da ga sporo obilazim doda gas i ja tu upadam u nevolju ni napred ni nazad. O kamiondzijama ne smem ni da pisem.Svaka cast izuzetcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Gudurica kod Vrsca

I ja imam keeway speed 150 i nikakvih problema sem nekih zatezanja i dotezanja nisam imao, a srednje svetlo im je mana ja znam bar nas tojcu sa istim makinama a da nam je pregorela sijalica pre predjenih 1000 km. Iako ti brzinomer pokazuje 100 km na sat ides brze, nek te prati neko sa kolima i videces, moj ide 115 a pokazuje 100. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ja sam mog Keeway Exceed-a 200 uzeo u sanduku,rasklopljenog.Nisam dao mi ga ovi nasi slepci sklapaju, jer su u mehaniku razumeju kao zaba u matematiku.Rasklopio sam ga celog i poceo polako da ga sklapam iz pocetka.Kod kineskih motora nista nije podmazano, vrat je bio potpuno suv,cak je falila i jedna kuglica,zadnja viljuska i ceo sistem vesanja je isto bio suv.Lepo sam svugde napunio LPD mast i milina.Sajle su takodje bile suve,posle podmazivanja sam ih provukao zajedno sa kablovima onuda kuda trebaju da idu,a ne kako ih oni provuku.Plastike su od vibracija zujale zato sto se oslanjaju direktno na metal,ali to sam resio pravljenjem gumenih nosaca,pa su svi zvukovi zujanja nestali.Ulje u stapovima sam prosuo i sipao Motul fork oil factory line i razlika je bila ocigledna,takodje sam i u kocnice sipao motul.Zadnji amortizer je kod svih kineza obican feder koji nema veze sa amortizerom,ali sam zato stavio Showin gasni amortizer sa cbr-ke 900.Jeste da sam morao da prepravljam,secem,varim ceo sisitem vesanja ali se isplailo.Ceo motor je dobio 10 cm visine u odnosu na fabricki.Prednji blatobran sam stavio od ktm-a i ofarbao ga u porpuno istu boju,tako da se razlika ne primeti.Usput sam ofarbao i zadnje nogostupe.Bilo je tu jos mnogo prepravki,al ne bi da davim vise...uglavnom ja sam sa svojim keeway-om za 2 sezone presao preko 20000 km i s obzirom da sam ga u startu napravio da sve bude kako treba,nisam imao ni nikakvih problema.Sediste sam takodje radio,ne bi li bilo sto udobnije,jer sam sa keeway-om cesto isao negde dalje i na moto skupove. Sto se tice ulja motul 5100 sam stalno sipao i menjao ga na 4000 km.Eto,kada se u kineza ulozi dosta para i jos vise rada moze da se napravi pravi motor,tokom voznje to je isplativo,ali kad dodje vreme za prodaju,nikoga ne zanima to sto si ti radio,mozes samo da dobijes istu cifru kao i za motor koji je potpuno fabricki...

 

p.s. meni je to bilo delimicno isplativo zato sto mi ce cale bavi majstorijom i imam sav moguc alat,ali ne znam koliko bi to bilo isplativo da sam sve to morao da paltim nekom drugom da mi to uradi

 

Evo i par slika...

 

 

4Dlyw_exceed002iv7.jpg

 

PrWy7_exceed003an7.jpg

 

aEqwS_16103725pu7uw3.jpg

 

404.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Imam i ja keeway speed 150, preso 1304 km, osim servisa jedino ulaganje je bilo sijalica levog zmigavca, i rucice za gas i kvacilo sam morao da stegnem, olabavile se (kako da skinem fabricki alat, kad povucem ono stra me da ne odvalim celo krilo... :P )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ja sam vlasnik Keeway-a Superlight 150. Presao sam za sada sa njim oko 200 km i nemam ozbiljnijih zamerki. Predhodni vlasnik (pozdrav Vladi :)) kaze da je bio skroz zadovoljan motorom i nije imao bitnijih problema. Moja trenutna zamerka za Superlight je to da bi rucica prednje kocnice mogla biti malo bolja tj. da se bolje dozira... ali sredicu to vec nekako. Recimo, dizajn i zavrsna obrada kod mog Keeway-a je bolja nego kod nekih kineza koje sam razgledao. Recimo samo auspusi su mnogo lepsi(postavicu slike cim budem imao vremena), varovi i spojevi na ramu i jos kojecemu su lepse prikriveni i pokriveni, ima jos nekih sitnica koje su manje bitne... Sve u svemu za sada sam zadovoljan motorom, lepo ide. Jedino sto za sada treba da uradim je da kupim novi akumulator, to cu vec sutra da uradim jer je ovaj na njemu vec preslab. ;D

 

Pozdravljam temu skroz! ;D ;D 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Jedino sto za sada treba da uradim je da kupim novi akumulator, to cu vec sutra da uradim jer je ovaj na njemu vec preslab. ;D

 

Akumulator sam ti rekao koji da upujes, kosta manje od 10 eura, i pregurace sezonuako ne i dve. Izvadi taj koji je unutra i trazi takav. Ako ne mozes da nadjes, javi se nacicu ti ja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

razmisljam da kupim qingqi QM200GY. Ima li neko iskstva sa istim? ???

 

Potrazi malo po forumu, o tom motoru ima nekoliko tema. Inace agregat na njemu je radjen po suzukiju dr 200, a na keeway-u i ostalima je radjen po hondi xl 125-200. Ovaj agregat sto je radjen po hondi je bolji,jedan od razloga je sto ima zubcanike u razvodu ,a koliko je meni poznato dr 200 ima lanac.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Jedino sto za sada treba da uradim je da kupim novi akumulator, to cu vec sutra da uradim jer je ovaj na njemu vec preslab. ;D

 

Akumulator sam ti rekao koji da upujes, kosta manje od 10 eura, i pregurace sezonuako ne i dve. Izvadi taj koji je unutra i trazi takav. Ako ne mozes da nadjes, javi se nacicu ti ja !

Nisu akumulatori skupi. Onaj u njemu ima nesto manju amperazu nego fabricki tako da cu da kupim neki sa napucanijom amperazom. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Ajde da i ja kazem nesto kao bivsi vlasnik kineza.

 

KeeWay SuperLight 150, kupio ga 2006 u junu, prodao Wolflord-u u januaru. Dakle za godinu i po ili sezonu i po bolje receno, presao sam nesto oko 7000 kilometara. Problema nisam imao, period privikavanja je bio kratak, obzirom da nije velik motor. Potrosnja nikada nije presla 3 litre na 100 km, moglo je i manje, ali nisam obracao paznju na potrosnju, jer nije velika.

 

Fabricke gume su losijeg kvaliteta kao i akumulator, i moglo se malo vise posvetiti paznje elektrici. Menjac je mogao biti i precizniji, ali sluzi svrsi. Na ostalo nemam nekih primedbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Gudurica kod Vrsca

Ima li neka fora,mislim dorada za dobijanje vece snage motora? Ima li neko kakvog iskustva sa tim, naravno govorim o Keeway 150 speed. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Menjac je mogao biti i precizniji, ali sluzi svrsi.

E da... to sam zabiravio da napomenem. Ali opet, nije ni toliko los. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ima li neka fora,mislim dorada za dobijanje vece snage motora? Ima li neko kakvog iskustva sa tim, naravno govorim o Keeway 150 speed. ???

 

Ja sam na mom izvadio katalizator,prestelovao ventile,prestelovao karburator i malo otvorio auspuh i dobijes mozda malo snage, nesto sitno.Taj agregat nije pravljen za napucavanje vec za normalnu voznju,normalnom voznjom moze da predje koliko oces km. Vozi ga takvog kakav jeste i tako si najmirniji.Svako vece povecavanje snage skracuje radni vek motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Gudurica kod Vrsca

Ima li neka fora,mislim dorada za dobijanje vece snage motora? Ima li neko kakvog iskustva sa tim, naravno govorim o Keeway 150 speed. ???

 

Ja sam na mom izvadio katalizator,prestelovao ventile,prestelovao karburator i malo otvorio auspuh i dobijes mozda malo snage, nesto sitno.Taj agregat nije pravljen za napucavanje vec za normalnu voznju,normalnom voznjom moze da predje koliko oces km. Vozi ga takvog kakav jeste i tako si najmirniji.Svako vece povecavanje snage skracuje radni vek motor.

Ne treba mi divljanje i napucavanje samo mi treba brzi start i lakse obilazenje, jer to mi predstavlja problem kada naletim na majmune koje hocu da obidjem jer dave ,a kada vide da ih sporo obilazim oni naravno dodaju gas i tada se nadjem u nezgodnoj situaciji,a inace u solo voznji ne prelazim 90. Voleo bih da mi malo objasnis kako izvrsiti te prepravke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ima li neka fora,mislim dorada za dobijanje vece snage motora? Ima li neko kakvog iskustva sa tim, naravno govorim o Keeway 150 speed. ???

 

Ja sam na mom izvadio katalizator,prestelovao ventile,prestelovao karburator i malo otvorio auspuh i dobijes mozda malo snage, nesto sitno.Taj agregat nije pravljen za napucavanje vec za normalnu voznju,normalnom voznjom moze da predje koliko oces km. Vozi ga takvog kakav jeste i tako si najmirniji.Svako vece povecavanje snage skracuje radni vek motor.

Ne treba mi divljanje i napucavanje samo mi treba brzi start i lakse obilazenje, jer to mi predstavlja problem kada naletim na majmune koje hocu da obidjem jer dave ,a kada vide da ih sporo obilazim oni naravno dodaju gas i tada se nadjem u nezgodnoj situaciji,a inace u solo voznji ne prelazim 90. Voleo bih da mi malo objasnis kako izvrsiti te prepravke.

 

 

Veruj mi,neces dobiti uopste mnogo,znaci jedva da ces primetiti razliku.Ako oces brzi start onda mu skrati malo prenos.A sto se tice "obilazenja majmuna"  tu ni ja koji imam 200 kuba koji su jos malo ustelovani u odnosu na fabricki, ne mogu nista.Ipak su to motorici od 10-15 konja i ti od njih ne mozes da ocekujes da ima veliki obrtni moment.Tako da sta god mu radio, uvek ce on biti slab za te stvari sto tebi trebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Gudurica kod Vrsca

Kada bolje razmislim uvidjam da si u pravu, mislim da necu ni prenos dirati, nek me sluzi kao i do sada dok ne dodje vreme za nesto malo vece. u svakom slucaju hvala  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Jos jedna informacija vazna za vlasnike kineskih motora koji imaju agregat radjen po hondi xl : U sve te agregate staje 1L ulja,a to je za tu kubikazu minimalna kolicina,tako da redovno proveravajte nivo ulja.Za taj agregat bi bilo jako stetno ukoliko nivo padne ispod 4/5 ili 0.8 L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ja sam na mom Keeway speed 150, otvorio auspuh,prestelovao karburator i dobio sam malecko snage da to maltene u opste nemozes da osetis.Sada razmisljam da mu ubacim neki otvoreniji filter da mu dam malo vise vazduha.Ako je neko to uradio voleo bih da me informise da li tu se nesto uopste moze postici.Inace sam napisao da imam probleme kod prestizanja, ali to sam resio sto se sada sve vise vozim u coporu motorista pa da vidim hrabrog koji ce onda da se pravi vazan .Sigurno nikom nije prijatno kad nas vidi preko 5 a i znate kako obrati paznju, nema ono "Nisam video".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ja sam na mom Keeway speed 150, otvorio auspuh,prestelovao karburator i dobio sam malecko snage da to maltene u opste nemozes da osetis.Sada razmisljam da mu ubacim neki otvoreniji filter da mu dam malo vise vazduha.Ako je neko to uradio voleo bih da me informise da li tu se nesto uopste moze postici.Inace sam napisao da imam probleme kod prestizanja, ali to sam resio sto se sada sve vise vozim u coporu motorista pa da vidim hrabrog koji ce onda da se pravi vazan .Sigurno nikom nije prijatno kad nas vidi preko 5 a i znate kako obrati paznju, nema ono "Nisam video".

 

Ne diraj mu filter, neces nista postici.Znam drug mi je imao isto keeway exceed 200 kao moj i pokusavao je sa kn filterom i nista.A i moras da znas da ukoliko stavis filter sa vecim protokom vazduha ne dobijas nista ako ne podignes nivo sibera u karburatoru,jer tako samo dajes vise vazduha a za tu smesu nema dovoljno goriva.Sto se tice tog agregata znam o njemu mnogo i znam koje su mu mogucnosti,tako da ostavi se tih filtera i ostalih sranja.Neces nista postici.Vozi fabrickog i to ti je to.Jedino sto moze da se uradi jesta da se izvadi katalizator,da se samo malo presteluje karburator ,ali da ostane fabricki filter i eventualno malo da se otvori auspuh,ali samo malo, a ne da se dere kao da ge nema.Sve ostalo zaboravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja