Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

skini druze skalameriju sa rezervoara-onu gde je sat/merac, imam utisak da ce izgledati mnogo bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Kupio sam skoro Sprint Cross i evo posle predjenih nesto manje od 500km da kazem neke utiske.

 

Plus:

 

Malo trosi,lepo izgleda,lepo se cuje.

 

Mane:

 

Slab je...

Brzo se greje...

Lupa neka plastika i srafovi na sve strane....

Vec pocinje da pokazuje znakove korozije na pojedinim mestim a star je samo godinu dana!

 

Ostalo:

 

Za otvoren put nije..mnogo je spor i dosadno je da vozis motor 60kmh na put gde se tera i preko 100kmh.

Za grad...pa nije ni za grad. Stalno moras da stajes i vozis prva-druga a to ga greje brzo i steti motoru naravno.

Za los teren...pa nije ni za to.slab je pa moras da prebacis u prvu brzinu a onda se zagreje brzo.

 

Za sta jeste? ne znam. Za neki mali grad,za neke manje distance mozda.

 

 

 

Pitanje:

 

Kako da zamenim sijalicu u faru? radi mi samo dugo svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ствар је направљена да буде у категорији "бицикл са помоћним мотром", па и не треба да иде брже. Да иде брже, звао би се "мотоцикл".

 

Ако догура до 60 и ти га вазда толико гањаш, не да ће да ти се греје, него ће и да ти врисне у догледно време. То претпостављам, пошто пишеш да си прошао 500 километара, а знаш да иде "само до 60". Ти хоризонтални мотори су веома осетљиви на лошу разраду и са 500 пређених километара, не би требало да га гањаш преко 40 на сат. Наравно, и без турирања у празно, само да би чуо како урла моторче.

 

Оно што чујеш неку пластику, то лако можеш да решиш гуменим подлошкама, оним гуменим тракама којима се лепе врата да дихтују и сличним помоћним средствима.

 

Корозија се лако решава - очистиш место, па прешприцаш. Јефтинијег решења нема.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Nismo se razumeli,motor je kod mene presao 500km a pre toga ima 2500km predjenih.

60kmh kazem da ide bez nekog veceg opterecenja inace moze da dotera i 75kmh uz muku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Свеједно, не вози преко 50 ако не желиш да се зезаш са поправкама сваке сезоне.

 

Чачни ауспух и провери какаву мешавину прави карб. Види и шта добијаш подизањем иглице на карбуратору, тј, да ли се мање греје.

 

Мотор би се препородио да може лако да се постави хладњак за уље, али... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Tražio sam na netu neke potrošne delove za čajniza i zaključim da kad je Jinlun u pitanju, u Engleskoj i Danskoj delova ima na svakoj trafici :) Za Englesku sam znao i od ranije, ali za Dansku nisam... Elem, idite na Youtube i ukucajte "The Chinese Motorcycle Club of Denmark" ili ako vas mrzi kliknite na ovaj link http://www.youtube.com/results?search_query=The+Chinese+Motorcycle+Club+of+Denmark&aq=f...

Ti ljudi očigledno nisu opterećeni brendovima, motor u Danskoj izgleda da ne mora da ima barem 80 Ks da bi dvoje selo na njega, a izgleda da smatraju i da nije bacanje para ako malo picnu stock kineza :) Doduše, tamo je standard...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па сад.... има и та фора што су у Данској порези на возила невероватно велики, па ни ти "Кинези" нису били баш јефтини...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Postoji dva modela , obadva 17,5 . Mozda ako stavis sliku loseg pa da ti kazem za cenu , pa ako odgovara !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Nemam bas iskustva sa kinezima , zato rekoh , ako imas sliku lakse bi bilo . Imaju i neku elektriku na njima paa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

jeli bre, da te pitam ja, kakve su ti bre ovo teme?

 

-kupujem kais za kineza a ne znam dimenziju niti sam rekao koji je kinez

-kupujem karburator za kineza ali da nije kineski a vi gledajte u pasulj za koji skuter

 

stvarno povedi racuna.. Jesi mladji ali pre nego sto pitas nesto, smisli prvo pitanje, potrazi po forumu pa tek onda postavi temu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd-Mirijevo
  • Motocikl: longjia alien r50

zna li neko kako se mogu pogledati na netu dimenzije karburatora i koji ide karburator...velicina rolnica i kaisa za longjia alien 50?:)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja