Jump to content

Moto Zajednica

GSX600-750F ili ZZR 600?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Nisam vozio gsxf-a pa tako necu komentarisati a sa Vfr-om sam u 2,5 mjeseca presao nesto preko 6000km pa valjda mogu nesto napisati. Moram priznati da sam se zaljubio u ovaj motor jos prvi dan :neznam:. Prvo sto sam primjetio da je poprilicno tezak, valjda zato jer sam presao sa poprilicno lake Cb500. U ovih 6 hiljada zaista nisam primjetio neki bitan nedostatak osim sto nije bas za gradsku voznju i manevriranje u mjestu. Za turing voznju sjajan motor, ima jako lijep polozaj sjedenja pa tako i ne zamara uopste, meni se cini da ovaj motor ne poznaje godine ili sam ja mao srece pa sam naletio na ocuvan primjerak. Najduza tura sa suvozacicom mi je 1000km u 3 dana i mogu reci da nije bilo prituzbi sa njene strane. Snage ima i vise nego sto je potrebno, a o V4 momentu je suvisno trositi rijeci. Sjecam se kad sam ga prvi put zavrnuo mislio sam da su mi se ruke produzile 20-tak cm. Potrosnja 5,5 sa suvozacicom i stvarima, a solo voznja od 90-130 ne prelazi 5l. Iskreno nisam neki bolesnik za Hondom i postujem i ostale japance koliko i hondu ali cini mi se da sam pitanje motora rijesio u narednih 4-5god.

Neko gore pomenu da smetaju plastike koljenima... Ja sam visok 183cm i imam 65kg i mogu reci da mi one platike taman dodju da naslonim koljena :neznam:. I da... Istina da grije ko luud ako se nadjes u guzvi ali sta se moze :neznam:

post-14678-0-68417400-1316987545_thumb.jpg

post-14678-0-57805200-1316987563_thumb.jpg

post-14678-0-05984900-1316987576_thumb.jpg

post-14678-0-47539100-1316987585_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

aj da osvezhimo temu..

na kom od ovih motora mozhe da se napravi 10.000km iz komada, da je i meni i suvozachu lepo i da ne moram da brinem dal che shta da se raspadne?

 

druže, svaki od ovih motora može da napravi 10.000km iz komada AKO je bio pravilno i redovno održavan te normalno vožen i neče se raspasti. Drugo pitanje je da li če se vozač i suvozač raspasti....

Da bi bilo tebi i suvozačici lepo na motoru još najmanje zavisi od konjskih snaga. Puno važniji je položaj za kormanom, amortizacija, razdaljina između sedišta i nogostupa (fuzrastera), itd......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

... Ja sam visok 183cm i imam 65kg

Izvini al jedes li ti sta.

isto pitanje..

i eto odgovora :D

brate dodji kod nas, ako ishta chastimo klopu :nanana:

prelep ti je motor, reche mi biker boy da greje i da je super za zimska putovanja, kontam da otapa sneg da lakshe vozish :D

morach u obilazak motora, da vidim polozhaj sedenja udobnost da merim itd... da neko krug na gsxf? :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Eh od kad imam u planu jednu voznjicu do Beograda i Novog Sada al nikako da uhvatim vremena a cini mi se da ove godine necu ni uspjeti. Elem eto me do godine sigurno. Ovo za klopu sam ozbiljno shvatio :aha: drzim te za rijec :jee:. Ma kad probas vfr mislim da suzu neces ni morati probavati :)

Salu na stranu i meni se gsxf uvije svidjao i uvijek sam zelio da imam taj motor a sad mi je zao sto nisam imao prilike ni da ga probam :jok:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Eh od kad imam u planu jednu voznjicu do Beograda i Novog Sada al nikako da uhvatim vremena a cini mi se da ove godine necu ni uspjeti. Elem eto me do godine sigurno. Ovo za klopu sam ozbiljno shvatio :aha: drzim te za rijec :jee:. Ma kad probas vfr mislim da suzu neces ni morati probavati :)

Salu na stranu i meni se gsxf uvije svidjao i uvijek sam zelio da imam taj motor a sad mi je zao sto nisam imao prilike ni da ga probam :jok:.

dodji prika, vodim te na najbolju pljeku koju mosh okusiti (da te malo podgojimo). posle mozhemo voziti, samo da je trbuh pun :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Eh eto dogovor pao, cekaj me iduce godine :zdravo:. Vidim i vi ste nedavno bili u Sarajevu al to ne znaci da ne mozete opet doci :moto3:. Kladim se da niste probali burek ispod saca sa Bascarsije :hej::aha:

 

Edit: Al offujemo jbt :lol:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

i da dodam, sto se tice potrosnje, ko sto rece Hotazmaj nemas brige, nece VFR potrositi vise od bilo kojeg iz konkurencije (ZZR,CBR,GSXF) iako je 750ccm , u tome i jeste stvar kad imas masinu sa dobrim obrtnim momentom, znaci nemoras uopste da ga zavrnes puno da bi blesavo ubrzavao :moto3::aha:

meni je moj sad na putovanju na more u Crnu Goru trosio u proseku 6 litara, mozda malo vise na nekim deonicama, znaci ja 88kg + cura 60kg + 40ak kg prtljaga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

treba se navichi na taj prosek, meni gs prosek 4,2L u gradu 5 max a sad 6 na otvorenom a u gradu 8-9? :D ima radi na 2 cilindra :D

koliko pije gsxf? otvoreno a koliko grad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Zavisi kako vozis moze od 5,5 do 15,5, ali recimo meni je trosio po gradu normalnom voznjom oko 7 na otvorenom normalnom voznjom mi je 5,5 sto je ok po meni. Naravno redovan servis i da suu karburatori ok....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Definitivno bolji izbor od kawe,ali ipak mislim da si trebao da uzmes 750,600 je prilicno poslaba...

 

Obožavam kad ljudi kažu ovako nešto POSLE kupovine. Pusti čoveka da uživa u novom motoru. A ne znam kako preko 70 konja može biti malo. Za šta malo? Jedino ako on i devojka imaju po preko 100 kila. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Definitivno bolji izbor od kawe,ali ipak mislim da si trebao da uzmes 750,600 je prilicno poslaba...

Obožavam kad ljudi kažu ovako nešto POSLE kupovine.

Kad si ti njega vidio da je dao ikakvu korisnu informaciju. Ako je nekad i izjavio neku pametnu, to je uglavnom bilo kad je već kasno.

 

750 je bio favorit od početka, ali ih nije bilo za tu cifru, a ni izbor 600tki nije bio baš neki u tom budžetu.

 

U svakom slučaju sada ima motor koji je namjenjen za putovanja, a ne ko GS za grad, pa može da ode na mnogo dužu turu bez da se pati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pa prvi utisci nisu merodavni, ali recimo motor je kao 2 GS500, masivan i shirok, provlachenje se svelo na minimum, polozhaj je drugachiji/uspravniji, sedishte udobnije, shire zapravo pa je raspored genitalija lepshi :D , suvozachevo mekano ali klizavo. Vizir recimo usmerava sav vazduh u grudi, mnogo je jachi udar nego na GSu, ali ovde imash opciju da se sakrijesh ;)

devojka nije zadovoljna jer mora da se trti-josh nije kofer montiran ali i to che uskoro :lol:

shto se tiche same mashine, pochinjem da se navikavam na zujanje i huchanje mashine, ali ne i na ubrzanje :D tako da slabo praktikujem zaletanje... malo mi je sve novo, pa recimo 1 i 2 brzinu shaltam ko po jajima jer shkljocne/lupi kad upadne...

potroshnja che biti minimalna jer ne prelazim 5k rpm-vozim izmedju 3k i 5k rpm, uhvatiche se pauchina na preko 5k rpm :D, ali je nisam pocheo meriti, sledeche tankanje...

a da, farovi su posebna pricha, devojka zhivi na veoma ne osvetljenom putu, pa kad upalim duga kao da si sunce upalio :staa: naopako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Devojka da se drzi nazad ,a ne napred osim ako nije preko 180,nece klizati i trtiti se.Dugacak je motor za drzanje oko tebe :aha: :aha:

Menjaj ulje ako lupka menjac.

Kolki si ti ako ti vizir prebacuje na grudi?Ja vozim otvorenu flip kacigu do 120.

Ja mog po lokalu nemam gde preko 5k al izadji negde pa probaj.Interesantna su medju ubrzanja naprimer 6 od 3k pa nadalje sve kontinuirano nema ostrih prelaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Devojka da se drzi nazad ,a ne napred osim ako nije preko 180,nece klizati i trtiti se.Dugacak je motor za drzanje oko tebe :aha: :aha:

Menjaj ulje ako lupka menjac.

Kolki si ti ako ti vizir prebacuje na grudi?Ja vozim otvorenu flip kacigu do 120.

Ja mog po lokalu nemam gde preko 5k al izadji negde pa probaj.Interesantna su medju ubrzanja naprimer 6 od 3k pa nadalje sve kontinuirano nema ostrih prelaza.

pa to i ja kazhem ali valjda je frka da je ne povuche kad dajem gas.. :neznam:

pazi ubacim u prvu "tup" i krenem do 4k druga "tup", 3-4-5 nishta ne lupka... koje ulje sipash?

pazi ja sam 1,70 i koji cm ali sam ispravljen pa me zato gadja tu negdje grudi-vrat, GS sa nikakvom zashtitom me je celog "provetravao" ali ovde zbog plastika i vizira tachno osetish gde duva :D

P.S. kad se ugreje mashina jel i tebi greje jajca? bilo mi neprijatno ali sada po ovom hladnom nema nishta bolje :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja