Jump to content

Moto Zajednica

GSX600-750F ili ZZR 600?

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Znam za vise uljara koje su se raspale. Takodje i Kawa, Yamaha,a raspadne se i Honda ako se ne vodi racuna o odrzavanju. Ah,pa slomi se i BMW! E sad,sve su to dobri motori i ako nadjes lepo odrzavan ima da se navozas. Jedio,ako kupis Suzukija-kupio si "sisu"!

shto bash sisu?

mada dobra sisa nije za bacanje :lol:

preksinoch na semaforu pored mene crveni gsxf 600, bogte koliki motor. ne chuchi mu crvena ali je lep ko lutka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ma uzmi uljaru i nemoj da se opterecujes drugim motorima ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sisata štopaljka1moto3.gif1moto3.gif

Eto,zna covek o cemu pricam. Inace,motor je "sisa" samo po stopaljci. U stvari je motorcina!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

hahahaha morao sam :lol:

 

 

 

shala na stranu, gsxf je prevladao tako da njega i jurim. e sad od finansija i primeraka zavisi kad che se parkirati kod mene...

jedno pitanjce, ulje iz mashine koje se sipa na svakih 5k km je i ulje koje sluzhi za hladjenje? jel treba da se "odushi" sistem svaki put kad menjash ulje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

hahahaha morao sam :lol:

 

 

 

shala na stranu, gsxf je prevladao tako da njega i jurim. e sad od finansija i primeraka zavisi kad che se parkirati kod mene...

jedno pitanjce, ulje iz mashine koje se sipa na svakih 5k km je i ulje koje sluzhi za hladjenje? jel treba da se "odushi" sistem svaki put kad menjash ulje?

To ti je klasican vazdusar samo su zarad kompaktnosti agregata ostavili nesto manja rebra za hladjenje na glavi i cilindrima a veci uljni hladnjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

aj da osvezhimo temu..

bio sam da pogledam jednog zzra lep masivan bike sa dosta mesta i sve je nekako nina nana tj taman :)

treba da idem da vidim cbr f2 i cbr f3 ali gledajuchi slike nekako mi deluje da i nije za u dvoje, shta vi mislite?

za gsxf sam dobio informaciju da je to venchanica- jednom kad ga kupish nechesh ga prodati jer se uzhasno teshko prodaje... on je odpao jer ko zna, mozhda pozhelim neshto veche...

i dalje bolujem od one druge brzine, od 20 koliko se prodaje 10 ih ima taj problem i idalje ga cene po 1300E shto je previshe, mashina mora po pola i da se zubchanik promeni koshta 250E bez viljushke biracha brzine. nekako svi exploatishu ovaj bike do zadnjih granica i onda u oglase, malo pizdim...

na kom od ovih motora mozhe da se napravi 10.000km iz komada, da je i meni i suvozachu lepo i da ne moram da brinem dal che shta da se raspadne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

10000km u komadu je bash ozbiljna tura! vecina ne predje toliko za dve sezone... po meni za takve ture treba ipak imati sto mladji i kvalitetniji motor , a i sto veci - komfor , tovarni kapacitet itd... GSX750F je po meni "dosta motora" za relativno malo para - kolega obrati paznju na jednu interesantnu stvar: GSX750f chesto i od preko dodje sa sva 3 kofera i nosachima - a ZZR600 skoro nikad! smatram da i to dosta govori i znachi... P.S. ovih dana sam video da se u oglasima pojavio na prvi pogled vrlo solidan primerak sa sviim koferima u Sr.Mitrovici... nadam se da sam pomogao , a ne odmogao i pokolebao te. chuj shto vishe mishljenja i iskustava(kolege pomozimo) , probaj sve modele pa sto kaze narod: 3xmeri - jednom seci... sretno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7064 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nema tu mnogo filozofije, sve zavisi kakav covek (iliti manijak) je vozao motor i koliko ga je stigao izdrkati, ipak su to brzinci, i u vreme kad su se pojavili to je bilo vrh, i vecina ih je tako i vozila, samo gas gas pa zadnjak i pici...al opet nemora da znaci.

A to sto se tice vencanica, pa to ti danas vazi za skoro svaki motor, 80% ljudi nema para, svi hoce da menjaju i tako neke kombinacije, doplate itd. jbg to je sve zbog stanja u drzavi :neznam:

Sto se tice putovanja u dvoje, radije bi uzeo GSXF 600-750 zbog malo uspravnijeg polozaja nego kod CBR i ZZR, i naravno obavezno uvrsti i VFR 750 u izbor (RC24 ili RC36)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

10000km u komadu je bash ozbiljna tura! vecina ne predje toliko za dve sezone... po meni za takve ture treba ipak imati sto mladji i kvalitetniji motor , a i sto veci - komfor , tovarni kapacitet itd...

 

Fejzer 600 meni radi posao za sve pare. Bez kvarova i problema. Dobar je od 2000 koliko vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Hahaha carli,i ti zgleda hoces da skupljas delove od matorog R-a po putu,kao sto si rekao za mene...i opet me iznenadjujes sa ne znanjem,poredis zzr i gsxf-a...

 

Zzr kao i i skoro sve starije kave voli da prolupa,menjac mu je takodje slaba tacka,a gsxf izdrzljiva mrcina(kao i svaka uljara),a po izgledu,hmmm.... ne zna se koji je ruzniji...

 

Honda f2,f3 600 je mnogo bolji motor,i po kvalitetu,daleko lepsi,ali je i skuplji..,ali za razliku u ceni,svakako opravdava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

fejzer je fzr600? pogledao sam taj bike ali to je R i sedishte mu je u 2 nivoa tj nije iz komada to nije bash za uzhivanje suvozachu. zzr i gsxf imaju naj sedishte, a cbr ima iz komada ali deluje kao daska za suvozacha...i malo je vishlje u odnosu na ova dva, tj nije vishlje vech pod malo oshtrijim uglom.

ko josh mozhe da se guzi na turama?

sistemom eliminacije *udobnost) dolazimo do zakljuchka da su zzr i gsxf za mene, zzr je mator a gsxf je mladji, ali zato koshta i do duplo vishe, uljara *neki kazhu dobro neki loshe) koliko ulja ide u to chudo? 5-6L? video sam gomilu po beogradu, ima neki kolega prema avali, pa neki na trosharini, sve lepi primerci, jedan me obrisao od autokomande ono ide ko blesavo :)

svidja mi se generalno shta se pricha i nekako mi deluje kao da nije imao vremena biti zlostavljan. ali naspram zzra izgleda kao za devojchice :D

to meni ne smeta jer zrachim mushkoshchu ahah imam 1,72m i nisam neki primerak iz teretane :D ali zato pivski stomak je tu da me izravna sa konkurencijom :D

anyways, taj zzr je sport turing mashina ali eto svi ga teraju kao Ra i to nas je dovelo do situacije gde je svaki drugi ili "okrenuo lezhajeve" ili "ima problemchich sa drugom". meni je taj bike prelep, ima zhestoke crte a rep sa onim migavcima kida...

vfr je vrhunski bike, potroshnju bih i prezhiveo ali je ubedljivo najmatoriji u klasi 750 turera, nije da ga sad grdim ali opet, blizu je mojih godina.. bikerboy imash primerak koji je redak za videti u tom stanju, zavidno! ali opet matoro. bez uvrede, znash da sam hteo da se menjam sa tobom ;)

ima neki zhuti gsxf za 1700E u oglasima, pa chu bash da vidim kako to meni lezhi, a pre toga idem videti cbr F2 i F3 da znam shta se tu kuva.

ljudi pishite shta mislite, bez obzira shto ja idem sledeche sezone, imam samo par meseci da sve doteram da bude cakum pakum kako bih mogao otichi... vasha pomoch je sve shto imam, tako da nemojte da se stidite!

hvala na pomochi i hvala na daljoj unapred.

 

edit: fejzer je FZS sad videh i ima polu oklope...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Hahaha carli,i ti zgleda hoces da skupljas delove od matorog R-a po putu,kao sto si rekao za mene...i opet me iznenadjujes sa ne znanjem,poredis zzr i gsxf-a...

 

Zzr kao i i skoro sve starije kave voli da prolupa,menjac mu je takodje slaba tacka,a gsxf izdrzljiva mrcina(kao i svaka uljara),a po izgledu,hmmm.... ne zna se koji je ruzniji...

 

Honda f2,f3 600 je mnogo bolji motor,i po kvalitetu,daleko lepsi,ali je i skuplji..,ali za razliku u ceni,svakako opravdava...

ajde i ti neshto ok da napishesh, ako izuzmemo prve dve rechenice...

hvala i tebi na pomochi. ali daj neku direktnu informaciju o putovanju u dvoje u vidu komfora.. jesi vozio?

ja ovde ne govorim o teranju u crveno i sl, vech o putovanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Hahaha carli,i ti zgleda hoces da skupljas delove od matorog R-a po putu,kao sto si rekao za mene...i opet me iznenadjujes sa ne znanjem,poredis zzr i gsxf-a...

 

Zzr kao i i skoro sve starije kave voli da prolupa,menjac mu je takodje slaba tacka,a gsxf izdrzljiva mrcina(kao i svaka uljara),a po izgledu,hmmm.... ne zna se koji je ruzniji...

 

Honda f2,f3 600 je mnogo bolji motor,i po kvalitetu,daleko lepsi,ali je i skuplji..,ali za razliku u ceni,svakako opravdava...

ajde i ti neshto ok da napishesh, ako izuzmemo prve dve rechenice...

hvala i tebi na pomochi. ali daj neku direktnu informaciju o putovanju u dvoje u vidu komfora.. jesi vozio?

ja ovde ne govorim o teranju u crveno i sl, vech o putovanju.

 

 

Ima drugar f3,do skoro je imao dva motora,jedan prodao,i sad sa calom na f3-kom idi svuda zajedno,cak i na duze ture 200-300 km..,bez problema,a imas i jos bolju varijantu za putovanje,cbr 1000f,jaci,udobniji,i jako kvalitetan motor..

 

 

I jos nesto iskreno,da bi imao spreman motor(za turu kao sto rece 10000km) bojim se da ces morati podosta kesa da izdvojis,jer kad uzmes motor,toliki put je jako ozbiljan izazov za motor,jer ipak su to dve zamene ulja,i najbolje bi bilo staviti nove plocice,gume,lanac/lancanike...,i tad je pitanje da na motoru starom 10-15 god,nesto ne procuri,,odsrafi,otkaci neka zica,rasteluje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa
Ima drugar f3,do skoro je imao dva motora,jedan prodao,i sad sa calom na f3-kom idi svuda zajedno,cak i na duze ture 200-300 km..,bez problema,a imas i jos bolju varijantu za putovanje,cbr 1000f,jaci,udobniji,i jako kvalitetan motor..

 

 

I jos nesto iskreno,da bi imao spreman motor(za turu kao sto rece 10000km) bojim se da ces morati podosta kesa da izdvojis,jer kad uzmes motor,toliki put je jako ozbiljan izazov za motor,jer ipak su to dve zamene ulja,i najbolje bi bilo staviti nove plocice,gume,lanac/lancanike...,i tad je pitanje da na motoru starom 10-15 god,nesto ne procuri,,odsrafi,otkaci neka zica,rasteluje....

 

pazi 200-300km nisu neke ture, letos smo napravili 2000km.

600ccm je max osim u sluchaju gsxf 750 ili 600 koji pre uleti.. 1000ccm je za mene previshe i nadam se da nechu zazheleti...

naravno, znam shta me ochekuje, tako sam se spremio i ove godine, nove gume, novi lanac lanchanici, spremna mashina, rezervno ulje u sluchaju ne daj bozhe, alat itd.. veoma sam upoznat situacijom.

znachi neshto novije, u ovom sluchaju cbr f3 i gsxf 98+

vrteli smo se u krug sada vech stizhemo nekuda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

CBR je generalno bolji motor od GSX F.Ali na dužim putovanjima Suzuki ima prednost većeg obrtnog momenta koji je dostupan na mnogo nižim obrtajima.

Što znači da je Honda zanimljivija i okretnija ali da bi to održala mora da bude u višim obrtajima dok je Suzuki povozan već iz jako niskih obrtaja.To možda ne deluje jako bitno al je na putu važno da imaš mogućnost da voziš u 6 brzini i možeš da kreneš u obilaženje sa niskih obrtaja bez dve niže.Voza se ko automatik ubaciš u 6 i nebrigaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

CBR je generalno bolji motor od GSX F.Ali na dužim putovanjima Suzuki ima prednost većeg obrtnog momenta koji je dostupan na mnogo nižim obrtajima.

Što znači da je Honda zanimljivija i okretnija ali da bi to održala mora da bude u višim obrtajima dok je Suzuki povozan već iz jako niskih obrtaja.To možda ne deluje jako bitno al je na putu važno da imađ mogućnost da voziš u 6 brzini i možeš da kreneš u obilaženje sa niskih obrtaja bez dve niže.Voza se ko automatik ubaciš u 6 i nebrigaj.

 

prika koliko ti kg natrpash u kofere? i koliko je to sigurno da che ostati na motoru, uzmi u obzir nashe "puteve"?

ja pokushavam da osmislim plastichne kofere sa kachenjem kao kod metalnih, da ojacham celo dno i kachim sa 4 nosacha + osigurach. eto koliko sam daleko otishao :D

 

p.s. zamisao je maxia + 2x44L moto detail kofera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ovako natovaren sa nas dvoje probano do 180.Na zadnjem putovanju 1300 km nista se nije pomerilo. Kolko tereta pa stvari za nas dvoje za neko vreme malo klope malo vode malo opreme za motor....

dscn5771.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ne ne, mislio sam na kilazhu koju nagurash u kofere. koliko kg nagurash? nosish li alat kakav? jel to home made nosach za kofere sa strane, vidim da je top case kupovni nosach..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nisam meri kolko je kila.Tovarim sve sto mi treba.Za motor sprej za lanac sprej za gume i osnovni alat od proizvodjaca(pu pu nije mi dosad trbalo nista)

Paja tovari jos vise oni nose i sator ,vrece ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Alat koristi kuci pre polaska ,a kad odes negde uzivaj u voznji.

ma, sve je bilo skockano, nigde greshke za 2000km ali opet zrno sumnje, pa poneli za nedaj bozhe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja