Jump to content

Moto Zajednica

GSX600-750F ili ZZR 600?

Recommended Posts

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To što osetiš da duva nije kompletan udar vetra nego manji kovitlac navićeš se.

Moj negreje bar nesmeta u vožnji oseti se na 30+ kad staneš na semaforu al to se oseti svaki manje više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

pa to i ja kazhem ali valjda je frka da je ne povuche kad dajem gas.. :neznam:

pazi ubacim u prvu "tup" i krenem do 4k druga "tup", 3-4-5 nishta ne lupka... koje ulje sipash?

pazi ja sam 1,70 i koji cm ali sam ispravljen pa me zato gadja tu negdje grudi-vrat, GS sa nikakvom zashtitom me je celog "provetravao" ali ovde zbog plastika i vizira tachno osetish gde duva :D

 

Na Yamahi Fejzeru je normalno da se menjač čuje pri ubacivanju u prvu (a i drugu) brzinu. U prvu, ako ne daš među gas, hoće baš glasno da lupi. Štrecnu se ljudi na pešačkom kad čekaju. :) Za taj motor je to normalno. Ne znam kakav je tvoj. Ulje svakako treba sipati dobro i novo, ako ne znaš kad ga je prethodni vlasnik prmenio. Isto kao i kočionu tečnost. Da znaš kada je zamenjeno, pa se dalje po tome ravnaš.

 

P.S. kad se ugreje mashina jel i tebi greje jajca? bilo mi neprijatno ali sada po ovom hladnom nema nishta bolje :lol:

 

U ove stvari se ja ne bih mešaooo... :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Lepo se izvozaj i da te lepo sluzi gde god krenete. :takoje:

Napisi molim te prosecnu potrosnju kad izmeris.

 

6.2L u gradu. mozhe to i bolje, probachemo opet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

budi drug pa nam napisi hoces li samo stelovanjem karburatora uspeti da skines potrosnju , i koliko...

pa tehnichki potroshnja je do karburatora... e sad, gume dal su napumpane dobro, te ventili nashtelovani... sve to utiche pomalo na potroshnju. karburatori su razdesheni 100%, tako da chu eliminisati to prvom prilikom, dotad vozim ovako :neznam:

javljam se chim neshto uradim, bez brige. naravno i dalje merim potroshnju chisto da budem siguran dal sam lepo izmerio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

nakon dosta konsultacija, od vazdushnog filtera (utiche na do 30% potroshnje), svechice, sinhronizacija itd itd..

doshli smo na ideju da su iglice karburatora na 3oj poziciji umesto na drugoj (fabrichkoj)

needle.gif

provera je jutros bila i zamislite, bile su na 3oj poziciji! to ljudi stave kako bi motor ishao 1-3% bolje ali zato srkao i do 1,5L goriva vishe!

e sad chu da izmerim potroshnju, koja je bila 7L po ovom hladnom vremenu banghead.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ovih dana smo bili vredni pa smo montirali i bochne nosache, cena nosacha 47E sa dostavom na vrata + flajka vinjaka za Fazu.

post-13098-0-24708400-1321968808_thumb.jpg post-13098-0-02431500-1321968812_thumb.jpg post-13098-0-19202600-1321968816_thumb.jpg

post-13098-0-17989000-1321968819_thumb.jpg post-13098-0-88943900-1321968821_thumb.jpg post-13098-0-13538400-1321968825_thumb.jpg

post-13098-0-56601900-1321968827_thumb.jpg post-13098-0-87532900-1321968830_thumb.jpg post-13098-0-31689400-1321968834_thumb.jpg

post-13098-0-09549700-1321968837_thumb.jpg post-13098-0-16767700-1321968883_thumb.jpg post-13098-0-21458400-1321968886_thumb.jpg

materijal:

-chelichni flah 25x5-6mm za noseche elemente koji se kache na rukohvat i na jednu od rupa na fabrichkom nosachu

-alu podloshke/umetci koje popunjavaju rupu u fabrichkom nosachu

-chelichni flah 15x2-3mm za distancu od motora-kachenje na shinu od fabrichkog nosacha

-chelichna kaljena shipka koja prolazi iza tablice sa dovarenim chelichnim flahom 15x2-3mm za shrafljenje

 

ostaje da se oshmirgla i ofarba. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja sa zakasnjenjem vidim da si se ponovio. lep si primerak uzeo, neka ti je sa srecom, da se navozas duplo bolje nego sa GS-om. :)

hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

vidim odneo vrag salu, opasno se spremas za tu turu :takoje:

p.s. inace mozda se i ja pridruzim sekti, mozda padne stari GSXF600, al videcemo jos :)

 

Izvini imam jedno pitanje,bez ikakve zle namere,zasto si menjao vfr za gs,to mi ne ide u glavu nikako,i zasto sad opet ga menjas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Zato sto exploatacija VFRa kosta vise od GS500. Uglavnom, bolje je voziti registrovano i ispravnog GSa nego nesto polomljeno od 750.

 

Opet da nagasim da nemam nameru da se svadjam,ili nesto slicno....cisto neobavezno diskutujemo...

 

Ali kako znas da je njegov vfr bio polomljen,ili kao sto neki od vas rekoste,da ja vozim raspalog yzf-a...a moj motor je u retko dobrom stanju,koji je celu sezinu preziveo tesku torturu,stalno zavrtan u crveno,paljenje guma,propinjanje...bez da se zakasljea kamoli nesto ozbiljnije,i dalje radi kao sat, dve zamene ulja u sezoni i da se normalno vozi,sto kod mene nije slucaj,nadziveo bi mnoge motore....

 

I jos nesto oko odrzavanja,slazem se da je skuplje odrzavanje jaceg motora,i sto vise klipova to skuplje,ali meni licno nije zanimljivo voziti slabe motore,volim kad dam gas da ideeeee :),tako da mi nije zao davati za odrzavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

vidim odneo vrag salu, opasno se spremas za tu turu :takoje:

p.s. inace mozda se i ja pridruzim sekti, mozda padne stari GSXF600, al videcemo jos :)

 

Izvini imam jedno pitanje,bez ikakve zle namere,zasto si menjao vfr za gs,to mi ne ide u glavu nikako,i zasto sad opet ga menjas...

Evo da vam odgovorim svima,

VFR nije bio polomljen, bio je u super stanju, ali me jako razocarao kad sam krenuo na prvu duzu turu s njim, znaci kad je napolju oko 30 stepeni voznja na VFR je neizdrziva, (bar za mene) greje u pizdu materinu, kajgana u gacama i dupe sprzeno, a pogotovo sam se smorio kad sam isao na more s njim i vozio ga skoro 800km u cugu, i zato sam resio da batalim VFR.

Inace VFR je tehnicki skoro savrsen motor, samo nekoliko mana bi mu dao, i uvek cu se loziti na VFR, brutalan je, nemoze se porediti nisacim, ali jbg, nije za duza putovanja sto se mene tice.

VFR je moja ljubav :)

ALI jos PRE nego sto sam uzeo VFR, ja sam merkao i gledao GSXF 600-750 masine, i ozbiljno sam hteo uzeti jedan GSXF, ALI onda mi je slucajno uletela sansa za VFR za dobre pare i ja ga uzmem, i jbg na kraju sam se razocarao u njega, tako da eto opet trazim GSXF.

E sad, znaci ja sam menjao moj GS za VFR i doplatio 500eur, i posle je GS promenio vlasnika, to jest uzeo ga moj poznanik koji se inace isto pali na VFR masine, i cim sam skonto da hocu da se vratim na na GS odma smo se dogovorili, dao sam VFR za svoj stari GS i 500eur, znaci bio sam na istom, to jest na pocetku opet. i moje razmisljanje je bilo, GS je dobra masinica, pa dok ne naleti neka zgodna prilika vozicu ga.

jbg motori su ko zene, probas ih mnogo dok ne nadjes odgovarajuci ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da ne bude zabune, nisam konkretno mislio na neciji motor vec generalno da je bolje imati nesto pristupacnije dzepu i navozati se nego doci u priliku da se nema za set gume, plocica i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdrav.Ja stvarno neznam sto vise govore da vfr greje ko lud jajca?Ja vozim rc24 86 godiste,i negreje mi jajca.Isao sam u madjarsku na moto susret 24 avgusta 2012,na plus 40.Rukavi na kaputu su mi pobelili od znoja,a jajca nisu prokuvala.Ne kazem da negreje kad stanes na semaforu,al toliko isto greju i drugi motori sa oklopima.Ovako se samo stvara losa slika o vfr-u.A sto se tice kubikaze 600-750,posto je registracija ista,bolje je uzeti 750,a i ima veci obrtni momenat na manjim obrtajima.Nije svejedno dali motor daje 84 konja na 8000 hiljada,ili dalje to isto vec 6000 hiljada.A sad ko nezna sta je obrtni momenat,tom dzaba pricas.1zdravo.gifA sto se tice guma plocica,itd,to i na 500-kama treba menjati.To sto mi imamo 2 cilindra vise,i mozda jedan disk vise napred,to je maximum 20 posto vise para za odrzavanje.Registracija me je za 2012 godinu kostala 15500 dinara,a godinu pre za suzuki gs 400 sam platio 12500 dinara.To je smesna razlika.Nemojte mi zameriti na komentaru,al jednostavno ljudi nisu realni.Oni bi hteli 750 kubika,100 konja,da trosi 3 litre,itd.Pa nemoze brate i jare i pare.0takoje.gifInace suzuki ti je prelep,i zelim ti puno,puno kilometara1moto3.gif

Promenio član wiking
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pozdrav.Ja stvarno neznam sto vise govore da vfr greje ko lud jajca?Ja vozim rc24 86 godiste,i negreje mi jajca.Isao sam u madjarsku na moto susret 24 avgusta 2012,na plus 40.Rukavi na kaputu su mi pobelili od znoja,a jajca nisu prokuvala.Ne kazem da negreje kad stanes na semaforu,al toliko isto greju i drugi motori sa oklopima.Ovako se samo stvara losa slika o vfr-u.A sto se tice kubikaze 600-750,posto je registracija ista,bolje je uzeti 750,a i ima veci obrtni momenat na manjim obrtajima.Nije svejedno dali motor daje 84 konja na 8000 hiljada,ili dalje to isto vec 6000 hiljada.A sad ko nezna sta je obrtni momenat,tom dzaba pricas.1zdravo.gifA sto se tice guma plocica,itd,to i na 500-kama treba menjati.To sto mi imamo 2 cilindra vise,i mozda jedan disk vise napred,to je maximum 20 posto vise para za odrzavanje.Registracija me je za 2012 godinu kostala 15500 dinara,a godinu pre za suzuki gs 400 sam platio 12500 dinara.To je smesna razlika.Nemojte mi zameriti na komentaru,al jednostavno ljudi nisu realni.Oni bi hteli 750 kubika,100 konja,da trosi 3 litre,itd.Pa nemoze brate i jare i pare.0takoje.gifInace suzuki ti je prelep,i zelim ti puno,puno kilometara1moto3.gif

Kakvo objasnjenje... Babe, zabe, konjske snage, obrtni momenti, cilindri, gume, obrtaji... E, neka je sve objasnjeno!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

odosmo u off...Ziv se covek na sve navikne pa i na pecena jaja...imam vfr-ku i stvarno przi jaja leti al sto kolega biker boy rece vfr-ka je tehnicki skoro savrsen motor..i dalje sam zaljubljen...:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja