Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro od 250cc

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Razmisljam o novom motoru za sledecu sezonu, i skapirao sam da je idealna kombinacija za ono sto meni treba neki enduro od 250cc.

 

90% vremena cu voziti po gradu, sa suvozacicom. Onih 10% su neki kraci izleti do Avale, Novog Sada, mozda Kopaonik i slicno. Ali to je retko, i ne isplati mi se da uzimam putni enduro da bih 5-6 puta godisnje otisao na neki put. Sa druge strane, hocu enduro/cross jer volim da vozim preko ivicnjaka, po zemlji, travi, cemu god. Radije cu da preteram motor kroz parking ili preko trotoara nego sto cu da cekam na semaforu. Hocu motor koji mi nece biti zao da spustim niz stepenice.

 

Ono sto bi meni "vrsilo pos'o" je na primer Honda NX 250 (mali Dominator). Problem sa njim je sto ga je prakticno nemoguce naci na ovim prostorima. :( Druga opcija (ali samo u teoriji) je KLX 250. Problem je sto ga kod nas nema polovnih, a nov je preskup (kosta oko 5000 EUR). Cak razmisljam i da uzmem Quingy 250 SM, ali ce mi to jako tesko pasti jer ne volim super moto fazon (kad vidim mali tocak napred, najezim se). Verovatno moze da mu se natakari veca felna napred, ko zna :)

 

 

Pitanje glasi:

- Da li postoje neki drugi modeli motora koji bi mi odgovarali - a koje je moguce naci polovne kod nas? Generalno se slabo razumem u motore, modele, karakteristike i slicno.. Motor treba da bude dostupan na nasem trzistu polovnjaka (a ne kao NX 250 da ga nigde nema).. :) Ako neko ima ideju, bio bih zahvalan da je podeli samnom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Ima jedan KLX250 u oglasima ovde na sajtu. Prodaje dečko iz Zemuna.

A i moj DR je na prodaju, jedino što nema anlaser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Ima jedan KLX250 u oglasima ovde na sajtu. Prodaje dečko iz Zemuna.

A i moj DR je na prodaju, jedino što nema anlaser.

Nema ni KLX, sta ces to su muski motori a ne KTM :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Uzmi Quingi 200 Gy cross, sa 21 napred. NIje skup polovan a imas i celu temu u forumu Kineska imperija, pa mozes da se upoznas i sa agregatom i sa svim delovima za njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Ima jedan KLX250 u oglasima ovde na sajtu. Prodaje dečko iz Zemuna.

A i moj DR je na prodaju, jedino što nema anlaser.

Nema ni KLX, sta ces to su muski motori a ne KTM :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

 

Video sam te kako pališ DR-a :nanana:

A KTM-a bi možda i upalio, ali kad malko ojačaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@ marko

- hvala za info o DR 350. deluje sasvim ok. vidim da su ljudi obilazili svet sa tim motorom, deluje mi vrlo pouzdano i utegnuto. ocekujem malo vecu potrosnju nego 250cc zbog kubikaze, sto je mana. sve ostalo je ok.

 

KDX ne bih jer je dvotaktni

 

 

@ Ilajdža

- jel svaki DR nema anlaser ili samo tvoj komad konkretno? nije mi bas gust da kurblam po gradu ako ne moram, ali kapiram da to mozda moze da se ugradi. ako ga ne prodas do sledece sezone... ;)

 

 

 

@ Crven Ban -

bojim se da je 200cc premalo da stalno vozi dvoje. :( Gradksa voznja sa konstantnim opterecenjem od 160kg, ipak je premala snaga. Da sam solo na motoru - ne bih razmisljao ni trena, to bi bio savrsen izbor.

 

Cak ozbiljno razmisljam kako bih od Sprint Apolla (250cc) supermoto mogao da napravim enduro. Treba mi veci tocak, ali to ce uticati na visinu motora, mozda ce trebati da se spusti prednje vesanje, ako to uopste moze da se radi. O tom po tom, ali to mi je vrlo realna opcija. Ako dodje dotle, sledece godine otvaram temu: "prepravka iz SM u enduro". ;-)

 

 

-------------

 

Meni je neverovatno da druge firme ne prave model kao sto je Honda NX 250 dominator. Kao da nema trzista za taj soft-enduro sa malom kubikazom. !@#$!@#$!@#

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Ima jedan KLX250 u oglasima ovde na sajtu. Prodaje dečko iz Zemuna.

A i moj DR je na prodaju, jedino što nema anlaser.

Nema ni KLX, sta ces to su muski motori a ne KTM :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

nema ni ktm alnaser na 250cc tek posle 300cc , a istacemu kad pali odma sa malo snage . jedina mu mana sto je predvidjen za jednu osobu pa mozes da juris zenske sa njim :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk: a ne samo da vozikas devojuku ili zenu na njemu . :moto3::nanana::zdravo::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

@ marko

- hvala za info o DR 350. deluje sasvim ok. vidim da su ljudi obilazili svet sa tim motorom, deluje mi vrlo pouzdano i utegnuto. ocekujem malo vecu potrosnju nego 250cc zbog kubikaze, sto je mana. sve ostalo je ok.

 

KDX ne bih jer je dvotaktni

 

 

@ Ilajdža

- jel svaki DR nema anlaser ili samo tvoj komad konkretno? nije mi bas gust da kurblam po gradu ako ne moram, ali kapiram da to mozda moze da se ugradi. ako ga ne prodas do sledece sezone... ;)

 

 

Modeli do 1994 nisu imali, tek noviji, od 94 - 99.

Ugradnja je zajebana rabota... mnogo delova mora da se izmenja, počev od bregaste, dekle i još gomile pizdarija unutar motora.

Ne isplati se, jeftinije je naći kompletan motor.

 

Kurblanje nije teško, ali zna da smara ako ti se motor ugasi u gradskoj gužvi. Neki bi rekli, jača karakter :jee:

 

Tržište enduro motora male kubikaže je skoro nepostojeće. Tek od skoro su Yamaha i Kawasaki izbacili WR250R i KLX250.

Yamahin je dosta bolji motor, po svim kriterijumima, ali i košta više.

Razmisli dobro i o DRZ400S, ako ti je u budžetu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@ Ilajdza

- dakle, da odmah zaboravim prepravke za alnaser, jasno..

- pogledao sam specifikacije DRZ400 i pise da trosi 5.3 litara. to mi se nikako ne isplati jer planiram da prelazim mnogo kilometara u gradskoj voznji gde ce potrosnja biti i veca. :( ciljam na nesto sto trosi oko 3.5-4 litra. osim toga, motor deluje sjajno.

 

 

---

 

Rekoh u prvoj poruci da se slabo razumem u motore i karakteristike (vozim motor tek mesec dana).

 

Gledam svasta po netu i cini mi se da postoje dve klase enduro motora: 1) oni koji imaju prednji blatobran pomeren skroz gore i odaljen od tocka su valja "hard-enduro" (KLX, WR, DR350), i 2) oni kojima je prednji blatobran jako blizu tocka su "soft enduro" (NX 250, KLE). Mozda sam lupio za podelu na "soft" i "hard" - ali fakat je da ima razlike.

 

U klasi soft-enduro, drumski (ili kako se vec to zove) - postoje li modeli male kubikaze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

@ Ilajdza

- dakle, da odmah zaboravim prepravke za alnaser, jasno..

- pogledao sam specifikacije DRZ400 i pise da trosi 5.3 litara. to mi se nikako ne isplati jer planiram da prelazim mnogo kilometara u gradskoj voznji gde ce potrosnja biti i veca. :( ciljam na nesto sto trosi oko 3.5-4 litra. osim toga, motor deluje sjajno.

 

 

---

 

Rekoh u prvoj poruci da se slabo razumem u motore i karakteristike (vozim motor tek mesec dana).

 

Gledam svasta po netu i cini mi se da postoje dve klase enduro motora: 1) oni koji imaju prednji blatobran pomeren skroz gore i odaljen od tocka su valja "hard-enduro" (KLX, WR, DR350), i 2) oni kojima je prednji blatobran jako blizu tocka su "soft enduro" (NX 250, KLE). Mozda sam lupio za podelu na "soft" i "hard" - ali fakat je da ima razlike.

 

U klasi soft-enduro, drumski (ili kako se vec to zove) - postoje li modeli male kubikaze?

 

Sve sto ima far na sebi ti je drumski motor . Njima su menjaci predvidjeni za ulicu i enduro . Ako nemaju far cross motori su i nemoze se registrovati osim ako nije neko nesto ranije smuljao . Cross imaju drugaciji prenos u menjacu . Sama razlika u visina blatobrana je vezana za to gde je postavljen na prednje amortizere blize tocku ili trouglove gore skroz . Ako planiras izlazak u blato ovi prvi nisu za tebe. Po meni to sto ti gledas su sve soft enduro tako da i nema neke razlike , vazno ti je jedino da pre kupovine sednes na doticni i da vidis kakav ti je oslonac nogu na tlo . Posto obicno enduro motori su malo vislji i nisu zahvalni nizim osobama za gradsku voznju . Glavno sta bi ja gledao je dali moguce naci delove za taj model za koji se odlucis i sam osecaj na njemu (oslonac nogu i njegova tezina u kg ), normalno i potrosnja goriva ima svoje mesto u novcaniku . Po meni licno postosam trazio hard enduro morao sam uzeti ktm exc serija jer jedino oni su imali motor koji ima veliku snagu a malu tezinu , a i sam motor ima male razlike od cross serije sx . Menjac i zadnja opruga .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Prosečna potrošnja za fabrički DRZ ti je ispod 5l, tj između 4,5 - 5l.

Pitaj korisnika aca-pn koji vozi DRZ-a kolika je njemu potrošnja, ali imaj obzira da on često vozi offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Nema enduro 250ica toliko zato sto su to uglavnom nabrijani takmicarki motori, koji su ponovo doziveli popularnost pre koju godinu od kada su se pojavila extreme enduro takmicenja. Tu je takmicarima strasno vazno da imaju sto laksi motor.

Zbog toga i potrosnja tih motora je veca jer rade na vecem broju obrtaja, a postizu istu snagu i obrtni momenat kao starije 500ice ili skoro slicnu kao starije 600ice. Samim tim je i servisni interval kraci.

 

Za ulicu pak tih nekoliko desetina kila razlike se ne racuna kao vazna, jer se i ne racuna da svakih sat vremena padnes na ulici :).

 

Tako ako ti je zbog potrosnje nemoj tu nesto posebno da se brines, nabrijana 250ica (koja se tek otvara na 10000rpm) ce ti trositi isto kao i "regularna" 500ica (koja ide max do 12000rpm).

 

Racunaj takodje da ti na primer WR nece igrati nikakvu ulogu ako oces se vozikas sa devojkom, tj moze al cete se namuciti.

 

Jos nesto propustio si mozda glavnu ponudu i moguci neki kompromis a to su naravno Honde:

XL 250R stara, jeftina i tesko za naci, ali bre institucija

XR 250 isto tesko za naci , ali dosta jaca od XLke

a ipak su honde ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@imaginos

Ja vozim nx 250cc Hondu poznatiju kao mali dominator,kupio sam ga pre oko dva ipo meseca prešao sam oko 3000km

...šta reći motor se vozi kao bicikla pro-link ogibljenje 6 brzina,pali na alanser,veoma je upravljiv i povozan u krivinama leži kao supermoto, mekan je prilično rupe ne oseća čak se neće buniti ako ga budeš terao i po ozbiljnijem off-u uz pravi izbor guma mada nije za to,troši oko 3-3,5lit ima vodeno hladjenje i radi kao sat jer je moj primerak dobar stvarno.Jedina mana po meni dimenzije felni 16-19 teško se nalaze gume i to što nadješ je skupo jer samo brigestone i dunlop prave gume za ovaj bajk.Ja sam stavio zadnju recimo pireli za asvalt jer mi je bilo mnogo da dam za kombinovanu off+asvalt dunlop 12.000din a polovne je skoro nemoguće naći..

 

Pitaj sve što te zanima ja sam prezadovoljan motorom sipaj i vozi varijanta kvalitet samog motora je fenomenalan,za svoju kubikažu ide i vuče kao nenormalan bukvalno te cima na svako dodavanje gasa skoro kao veliki dominator..eto nadam se da sam pomogao.evo i par fotki

post-4315-0-23715400-1313006761_thumb.jpg

post-4315-0-71453900-1313006813_thumb.jpg

post-4315-0-21529200-1313006853_thumb.jpg

post-4315-0-04611300-1313006897_thumb.jpg

post-4315-0-17176000-1313006938_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Aj i ja da pripomognem... Imam vec duze vreme '92 KDX250D i od skora '98 KLX250G...

Sve u svemu prvi je 2T, 40ks i jako prgav... drugi je 4T, 30ks i pitomiji...

I jedan i drugi povlace iz niskih obrtaja, cisto da srusim cuvenu zabludu o "vrcenju cvaja"...

KDX je R model, tj namenjen takmicenju...

KLX je SR i za ulicu je...

 

Oba su konstrukcijski slicni, tj isti u svojim R i SR verzijama, samo ono migavci, brzinomer itd R-u fale...

 

Po meni za teren je KDX, tj 2T ne prevazidjen, a za ulicu 4T opusteniji...

A da, ova su oba "hard enduro" motori...

A ako hoces Soft varijantu, NX-a i sl, to je lepse mozda za grad, ali nemoj da preterujes sa tim ivicnjacima i stepenistem :zvizduk::takoje:

 

Ako ima jos nesto da te zanima pitaj :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@KTM+A

- Mislim da sam te skapirao. Postoje cross i oni su za ono bas drndanje po terenu (atrakcije), i oni koji su za civilnu upotrebu ali opet imaju dobre amortizere i mogu da savladaju livade i zemljani put. :) Dakle, u pravu si - meni treba soft varijanta. Dostupnost delova mi je takodje pala na pamet, zato gledam modele firmi koje su dosta zastupljene tipa Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki - jer racunam da dosta ljudi ovde vozi te motore, pa ima delova...

 

 

@Ilajdza

- Gledam nesto sto trosi 3.5 litre. Na kilometrazu koju cu prelaziti, razlika izmedju 4.5 i 3.5 litra na godisnjem nivou izadje vise od 200 evra, a jacim motorom ne dobijam ono sto mi treba u mom slucaju. Na primer citao sam da je XT 600 u svemu jako dobar motor i zahvalan za odrzavanje i koriscenje, ali tih 600cc cu upotrebiti u 5% slucajeva, a u onih 95% cu voziti motor koji nije optimalan za namenu za koju cu ga koristiti. Ako nekad pozelim da idem na "daleke pute" motorom, to ce biti druga makina. :)

 

 

@markodjurovic

- Skapirao sam za potrosnju nabrijanih takmicarskih 250ica. Dakle, da zaboravim to - za moje potrebe to nije ono sto mi treba.

 

Hvala za info o XL/XR 250, nisam znao za te modele. Sad vidim na netu karakteristike i deluje mi da se uklapa u ono sto trazim.

 

 

@uketic

- imas pp. ;-)

 

 

@zemunboy

- Pa da, nije mi ideja da teram moj motor po hard terenu, vec samo da mogu komotno da idem po beogradskom asfaltu punom rupcaga, i da mogu da preteram motor preko gradskih povrsina koje nisu za to namenjene. :) Kako te sluzi KLX u gradu? Jel mu komotno da vozi dvoje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: svuda po malo...
  • Motocikl: dominantni muzjak 498ccm PD09

vozio sam malog dominatora, malo jace od godinu dana, oko 12000 km. motor je za svaku preporuku. na ulici lepo lezi u krivinama, lagan je i vozio se kao bajs. dosta sam vozio i off, malkice je mekan, ali nikad nisam imao problem. sa dobrim kramponom-prolazi gde hoces. dvoje na njemu nije problem po gradu, ali na otvorenom-ako ti ne smeta putna brzina od 80-90km/h onda je super. mislim da bi dr 350 bio pun pogodak, ali do sledece sezone imas vremena da razmislis i glavom i novcanikom.

ako te jos nesto zanima u vezi njega-pitaj slobodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Predprošle godine sam i ja bio u istoj dilemi i postavio isto pitanje na ovom forumu. Kad sam došao u priliku da isprobam desetak modela za par dana, ustanovio sam da je meni ipak neophodno nešto "gabaritnije", pa sam kupio TA. A tebi (ukoliko smatraš da ti je 250 kubika dovoljno), predlažem Hondu XL 250 ili NX 250. Dobri i pouzdani motori. XL više orijentisan za off a NX za asfalt, ali su oba modela upotrebljiva kao laki univerzalni motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@zika:

- Juce sam malo provozao TA od drugara, sjajan motor. Bili smo nas trojica sa 3 motora na jednoj kracoj turi. TA, BMW 650 i moj kinez od 125. :) Cekali me na uzbridici, vukli se zbog mene, ali eto..

 

Stvar je u tome sto kad se pogleda raspodela kilometraze i vremena provedenog na motoru: ispada da cu ja mnogo vise sati i kilometara provoditi u gradu, a jedan mali (ali jako lep :)) deo kilometraze i sati cu biti na drumu. Da je samo grad u pitanju, ne bih ni raszmisljao da menjam mog kineza 125. :D

 

Drugo, planiram da vozim motor dok god ne padne sneg, pa cak malo i tad. ;) Zbog toga enduro, a ne supermoto ili klasican motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Vecina nas najvise vremena provede u gradu, a tek ponekad ode na neki dalji put(vikendi uglavnom), ali po mom misljenju bas ti vikendi i duze voznje sluze da se zaista lepo uziva u motoru tako da vidi da li si spreman da to zrtvujes,jer put na lakom,malom i neudobnom motoru cesto zna da se pretvori u jako neprijatno iskustvo, pogotovo u dvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Sad za vikend sam presao oko 600km, nas dvoje na motoru. Nije toliko neprijatno iskustvo, sasvim je podnosljivo - jedino me nerviraju uzbrdice gde moram da usporim na 50kmh i svi me obilaze pa moram dodatno da pazim. I sto mi dupe otpade od neudobnog sedista (ali to se da srediti, cuo sam da postoji covek koji radi sedista po zelji)..

 

 

p.s.

Koliko trosi KLE u gradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Na NX 250 sam prejahao 8 godina i oko 30000 km...

 

Većinom gradska vožnja, ali je bilo i nekih tura od par stotina km. Takođe i nekoliko nimalo neozbiljnih makadamskih ruta.

 

Pružio mi je mnogo zadovoljstva uz stvarno minimalna ulaganja koja nikad nisu bila neplanirana.

 

Servis-gume / sedi-vozi !!!

 

Izuzetan za početnike i one koji vole šumski vetar.

 

Motor ostaje u porodici (trenutno ga vozi ćale) a iskreno jedva čekam da ga ponovo poteram iako sam odavno prešao na veće kubikaže...

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja