Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko SRADA

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova

Pozdrav,

 

Imam mali problem sa SRAD- om. Naime motor posle servisa (zamena ulja, filtera, lanac u motoru, ciscenje i stelovanje karburatora) otezano pali, ne radi ravnomerno na leru i gusi se na malim obrtajima, pogotovu kad idem uzbrdo malom brzinom u prvoj. U servisu su mi rekli da ne moze da se nasteluje perfektno zbog toga sto ima dunojet dizne, i da ga one dosta prehranjuju sto pravi problem. Sumnjam na karbove, da nisu dobro nastelovani. Motor odlicno ide kad ga potegnem, bukvalno kida i u voznji nemam nikakav problem, samo me zajebava na leru. Na primer radi kako treba i posle 10-ak sekundi pocinje da trokira i ugasi se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Karbovi su vakumirani, ler gas je na oko 1300, 1400 rpm. Ja sam ga nastelovao tako da kad dam gas, brzo spusta obrtaje na ler. Kad je zagrejan hoce da upali bez gasa ali i da zavergla malo duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Karbovi su vakumirani, ler gas je na oko 1300, 1400 rpm. Ja sam ga nastelovao tako da kad dam gas, brzo spusta obrtaje na ler. Kad je zagrejan hoce da upali bez gasa ali i da zavergla malo duze.

Pazi da ne sjebesh menjach sa tolikim ler gasom, bolje ga smanji na 1100-1200. To da pochne da trokira i da se gasi se obichno deshava kad se motor bash bash zagreje.

 

A to shto je mrljav na niskim obrtajima, bolje se navikni jer sa dynojet se dobije neshto na vishim obrtajima. Ako nemash KN filter sigurno ti i on nedostaje da sredi situaciju jer obichan sundjerasti ne mozhe da propusti dovoljno vazduha jer imash vece dizne. Smanjicesh i potroshnju sa kn kad vec imash dynojet.

 

Imam kn i ceo otvoren izduv (grane i top) i imam rupu na niskim obrtajima, i to bash dobru ali zato na srednjim i visokim obrtajima je drugi motor. Ne mozhe sve a ako hocesh zlatnu sredinu vrati sve na fabrichki. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Imam i kn i otvoren izduv i motor bukvalno kida na svim obrtajima. Samo trokira i gasi se dok radi na leru. Kazem: radi 10-ak sekundi kako treba i onda pocne da stuca i cap, ugasi se. Dovoljan razlog da mi kida zivce :D

Da li moze da zajebava sajla za gas, malo je ostecena i zrela za zamenu?

Inace, vidim da vozis sedmicu... juce smo se vracali sa Zlatibora, drugar sa sedmicom i ja sa 600. Ocistio sam ga na pravcu :maloljut::dupe2: :DDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Imam i kn i otvoren izduv i motor bukvalno kida na svim obrtajima. Samo trokira i gasi se dok radi na leru. Kazem: radi 10-ak sekundi kako treba i onda pocne da stuca i cap, ugasi se. Dovoljan razlog da mi kida zivce :D

Da li moze da zajebava sajla za gas, malo je ostecena i zrela za zamenu?

Inace, vidim da vozis sedmicu... juce smo se vracali sa Zlatibora, drugar sa sedmicom i ja sa 600. Ocistio sam ga na pravcu :maloljut::dupe2: :DDD

Navikni se, i meni se ponekad ugasi i malo je nemiran a sve je novo i sredjeno. Mozhe da bude i do karburatora ali ko to zna dok se ne skinu i ne pogledaju.

Imam ovde dobrog majstora za te stvari, meni je sredio situaciju da bude duplo bolja posle nekih priuchenih i mog chachkanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Kad idesh uzbrdo i odvrcesh gas on se davi i ako puca iz auspuha kad se naguta gorivom onda je prebogata smesha a ako odvrcesh gas i on se samo davi i ne ide onda ti fali vazduha. Ako je sve u redu samo nece da ide onda sam ti vec rekao. Pogledaj svecice najbolje i auspuh, odmah cesh znati jel do toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

jesu ti menjali svecice?ajde nabroj molim te sta su ti sve menjali na servisu i sta to neoriginalno imas na motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Znaci ovako, na servisu je samo zamenjeno ulje i lanac u motoru, a karbovi su vakumirani i ocisceni kao i kn filter. Ono sto imam na motoru su dunojet dizne, kn filter, iridijumske svecice, ksenon i izduv a da nije fabricko. A i motor je uvezen iz engleske prosle godine, mislim da je to model za americko trziste. Samo se davi, ne puca iz auspuha. Pocne da trokira i ugasi se, onda ja moram da ga potegnem u vise obrtaje da izvuce uzbrdo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

oseća li se miris benzina, nakon vožnje? onako laički, zaključio bih da možda zeza nivo goriva., nakon što ga spustiš iz visokih , kao da malo prelije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

pa oseca se po malo, nista posebno, ali kad smo ga otvorili karbovi su bili malo vlazni na usisima? i ja sam razmisljao o tom prelivanju, ali sta cu kad se ne razumem toliko :neznam:

 

mislim, ne smeta to meni toliko, cak sta vise motor odlicno ide, ali kao sto sam rekao dovoljna sitnica da ti jebe zivce >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

a jel ti je radio tako i pre servisa?a sto ti nisu zamenili spaner kad su menjali lanac,to je maltene obaveza kad se menja jedno ili drugo.pitah te za svecice,nema veze sto su iridijumske,nisu vecne jel,kad si ih menjao zadnji put?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nema se ovdje šta puno pametovati i kemijati ... :zvizduk:

 

Ako na kanti imaš jet-ice, otvoreno paksu i deepthroat, onda se carbovi malčice drugačije štelaju .. ;) ... tj. isto se štelaju, ali na drugačije vrijednosti .. :takoje: a u servisu su ti vjerovatno naštelali na standardne vrijednosti ... :zbunjen:

 

 

i za boga miloga, ko ti je uvalio iridium na taj motor ... :lol:

 

a kako vidim, kažeš da ti je usis bio malo vlažan .... za početak skini filter skroz dole, pa se probaj provozati... doživjet ćeš čudo ... :lol: ... a ako bude tako (to je moje predviđanje), onda se javi, pa ću ti reći šta dalje .. :takoje:

 

jer ako ne bide tako, da se ne sramotim bezveze... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

jesi probao bez filtera ili ? :zbunjen:

 

 

ako preljevaju, trebaš prvo izmjeriti nivoe, a zatim spustiti plovke po potrebi .. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Molio bih za neki savet imam Suzuki GSXR 750 '93 vodeno hladjenje i potpuno isti problem s tim sto meni na leru radi perfektno i na zavrcanje gasa ubija sa radom ali kad krenem do 3000 obrtaja zagusi se pa od 3000 probije kao lud nemoguce voziti po gradu stalno ga varkam. Inace uzbrdo kad idem takodje pocne da se gusi cim padnu obrtaji ali ne gasi se. NA vecoj brzini i preko 3000 obrtaja radi perfektno ujeda. Dizne su standard to jest sve je fabricko. Karburatori cisceni, vakumirani Ok su, filter za vazduh OK, svecice Ok. Jos nesto prilikom stelovanja karburatora cak i na 1 krug isto se desava sa smesom kao i na 3 nema promene. Kao da ga ugusi gorivo. Ostaje mi da kupim membranu za vakum pumpu ako je do toga pomenuse neki "majstori" i nove ler dizne pa da probamo.

Ako je neko imao slican problem neka mi kaze kako je resio. Da ler gas na 1100 - 1200 ok pali cak i bez sauha extra iz prve na pola kruga sto bi rekli. Pre ciscenja karburatora se isto ponasao ali manje primetno samo uzbrdo gubio snagu, spaner dotegnut 3 zubca ako je bitno e posle toga poceo da zeza vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

može ti i filter i vakuumi i sve biti savršeno pojedinačno, ali ako sve to nije međusobno usklađeno, dešava se to ... ;)

 

probaj spustiti iglice na šiberu za jedan zub .... :takoje:

 

ajde za početak probaj izvaditi filter zraka skroz van ... pa se provozaj i javi razliku ... a razlike mora biti ... samo je pitanje hoće razlika ići na bolje ili lošije... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Ja sam skoro obelio sa dva srada pre par dana imali su slicne probleme...majstori koji se ne razumeju bas dobro kad ciste karburatore ne obracaju paznju na dizne kad vracaju...da skratim na prvom i cetvrtom karburatoru su vece dizne i vazduh se na njima ne steluje kao na drugom i trecem...prvi i cetvrti se steluju na 3,5 krugova a drugi i treci na 2,5 krugova...e da vidi da li su povezali el.ventile ispod karburatora,povezani su malim crevcima...takodje prvi i cetvrti idu zajedno u jedan a drugi i treci u drugi el.ventil...krajevi tih ventila idu u filter vazduha...e da proveri vakum slavinu da ne pusta gorivo u glavu direktno...eto mala pomoc od mene...pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja