Jump to content

Moto Zajednica

Balkan Tour u pokushaju

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Planiranja polako pochinju da prelaze u stvarnost, rute se menjaju svakog dana po nekoliko puta, nervozni, uzbudjeni, pakovanje i nameshtanja kojekakvih dodataka, sitne popravke i masne ruke...

Kao da idemo oko sveta! Ipak je ovo nashe prvo putovanje van granica, idemo na "odmor" svi znamo da chemo crchi od umora, ma ko josh brine o tome?

u zadnji chas nashe ideje za odstojnike bisaga se raspadaju te predzadnji dan osmishljamo pravu stvar, sutra to pravimo i sledeche jutro bon voyage. odjednom 1000 gluposti pocheshe da iskrsavaju i sve je to smuljano, prtljaga nikad vishe u vech prepune kofere bisage torbe, sedi zategni sad! ovako! :gaa:

od 300 ruta imamo jednu koja je nesigurna ali drzhachemo se nje odprilike... prvenstveno je trebalo da idemo i za cro ali poshto sam ja iz 16 zemalja komplikacije se neminovne tako da je to otpalo...

ukratko plan je bio beograd-loznica-sarajevo-mostar-neum-trebinje-risan-herceg novi-ivanjica-beograd, kako je to ishlo, zavalite se i nadam se da chete uzhivati ;)

 

Dan 1.

ustajem, draga pored mene, uuuu sunchano jutro, standardan pogled dal je suzi q tu "dobro jutro". Ana se budi, kafu sam vech skuvao, zove nix sad che da krene, vech smo ushtimali da gde god idemo polazi se od mene tako da i ovaj put chemo tako. onako krmeljavi pijemo kafu, poslednji pogled na silne spiskove dal je sve tu, ali nije put ako se neshto ne zaboravi. stizhe nix, penje se gore, kafa cheka. svi uzbudjeni i nervozni. posle kafe koja nije pomogla da se otrgnemo pred putnom nespavanju, pochinje montazha svega na motore i provera svega, isprachaj moji, puli aka crna smrt :D i par komshija koji su pomalo u neverici.

pozdravili se i pravac pumpa da natochimo gorivo i proverimo gume.. i krechemo!

ishli smo za loznicu odakle je nix, prvi dan chemo provesti tamo da nam malo pokazhe a i brinulo nas je dal bismo izdrzhali do sarajeva na keca, ipak smo neiskusni, djana je tu pa je tu :D

otishli do batajnice i preko stare pazove za rumu pa odatle za shabac i loznicu. usput nam je nix prichao preko brondy talkie walkiea zanimljivosti. tu nailazimo na vatrogasni dom gde na vrhu kule svake godine dolaze rode. tu nas uhvatio neki zastoj radi se deo puta pa koristimo priliku za slikanje. kolona kreche i nastavljamo prema shapcu, tu na pumpi zastajemo da klopamo i osvezhimo se, kupujem osigurache i malo se rastezhemo pa pravac loznica. usput srechemo ukrase od ratnih zaostavshtina i "kuruzna" polja. stizhemo u loznicu, poshto je bilo vruche ogrebao sam se za shorc od nixa jer mi se nije dalo da raspakujem pola bisage da bih doshao do svog :D

nix nas vodi u kafich na pivo i da se vidi sa nekim drugarima, Babo je jedan od drugara koji je zaljubljenik u motore i divi se nashem podvigu pa smo se zaprichali ko domachi. chovek mora da ide pa ajmo i mi. plan je bio da zapalimo za bjeljinu jer je na 80km od loznice medjutim sve se oteglo pa smo odustali, etno selo drugi put. odlazimo na trshich da vidimo kuchu vuka, nix nam pricha kako se tu izletuje i odrzhavaju kojekakve manifestacije, o tablama sa poslovicama itd. neka slike kazhu sve.

u povratku nailazimo na kafanu pored potoka sva u drvetu, sedamo i pijemo piche malo prichamo kako je neverovatno i kako nemamo osechaj da smo uopshte krenuli. to je bilo nekakko brzinski i pichimo nazad u loznicu, nix nam pokazuje trg i roshtilj homer, naravno upadam i zhderem masnu pljeku od koje sam posle imao lichne puteshestvije ali nechemo o tome :D

odlazimo na oblizhnje brdo, usput prelazimo preko prave zebre ne one obichne :P, brdo koje zovu, aaaam, zovu ga nekako, dal shanac ili tako neshto i odatle se vidi ceo grad, kao i granica sa bosnom, takodje na bosanskoj strani ima brdo na kom su ljudi sluchajno sazidali kuche u obliku srca, tako da uveche to bash lepo svetli, pominje se i strela kroz srce medjutim mi je nismo videli-valjda ljudi spavali..

idemo kuchi klopa i spavanje.

36t8d_sdc10958copy.jpgoxJvW_sdc10959copy.jpg

6t4sS_sdc10961copy.jpgl19TA_sdc10962copy.jpg

3eeDO_sdc10966copy.jpgtJUGP_sdc10968copy.jpg

LyEzq_sdc10970copy.jpgq8KJc_sdc10971copy.jpg

6BR7g_sdc10975copy.jpgSQjIm_sdc10982copy.jpg

xqCw0_sdc10985copy.jpg2ku4A_sdc11014copy.jpg

9wu0k_sdc11022copy.jpg70bI4_sdc11025copy.jpg

ez908_sdc11029copy.jpgSkMnk_sdc11037copy.jpg

404.jpg1lIhd_sdc11056copy.jpg

JAMjj_sdc11057copy.jpgD5PrB_sdc11060copy.jpg

Rtcmw_sdc11061copy.jpgg8MBU_sdc11062copy.jpg

DsYEi_sdc11066copy.jpgXR6Bw_sdc11068copy.jpg

oabij_sdc11072copy.jpg404.jpg

PNh2v_sdc11081copy.jpgvHV3u_sdc11082copy.jpg

fp8eP_sdc11084copy.jpgiRP2R_sdc11088copy.jpg

o1JWs_sdc11098copy.jpgALtZl_sdc11101copy.jpg

9o2Bp_sdc11104copy.jpgclath_sdc11105copy.jpg

yJ0SD_sdc11107copy.jpgLPzCf_sdc11110copy.jpg

jXZuM_sdc11150copy.jpgvkaA7_sdc11155copy.jpg

5pe5W_sdc11181copy.jpgkxKGw_sdc11183copy.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Dan 2.

budim se prvi, 7 ujutro, jer nekako ispadoh ja chovek koji budi, budim Anu ne konstatuje me, reko idem skuvati kafu pa chu onda, izlazim i chujem kako nixa budi mama, tj prichaju, izlazi minut kasnije i shvatam da joj ne ide. okrenuo se i zakomio.

pola sata kasnije budim Anu uspevam ali nixa i dalje nema, medjutim mama se ne da, ode i dizhe ga, verovatno ga zhena za noge izvukla, druge nije bilo :D

pijemo kafu i natenane jedemo neverovatnu sir tortu, au ljudi pa ono je blesavo! dobro se setih, moram trazhiti recept :)

klopamo, spremili se i izlazimo napolje, vani shuchmurasto, kao da che kisha ali neche skoro. dok smo seli, okrechemo kljucheve i palimo i kreche po koja kap, ajmo tutanj da nas ne uhvati. ma jok, nismo odmakli 200 metara otvorilo se nebo na nas, ne mislim se vrachati! gas! stizhemo na 1km od granice sa bosnom i nix skreche na napushtenu pumpu, shta sad?

raspravljamo dal da se vratimo, ja negiram, Ani svejedno (kako gazda kazhe) nadam se da neche prochitati :D

elem, mi stavljamo kishne postave i kese na noge a Ani, sluchajno reko radi fore poneo sam kesu kabanicu sa exita od pre par godina, to je kesa za smeche sa rupama za ruke i glavu i mala kesa za glavu 150 din mi uzeshe za to, kakvi smo mi ljudi...

elem navuchemo joj to mozhete misliti kako se osechala, rascepamo tu "kapuljachu" i oko vrata pa izolirkom, oko struka i ruku izolirkom, i dole medj nogama rascepamo kesu i oko nogu izolirkom, mislim da me je jedno vreme mrzela :D

naravno i ona kese na noge, podkape rukavice i ajmo, shta smo stali :)

na granici nas gledaju bledo, skoro pa se smeju, dajemo dokumenta, ne skidajte to sa glave, sretan put! hvala, gas!

mozhda posle 2-3 km puche neshto na motoru i pezhe bisagu, kochi zhmigavac, toki voki "nix stani!" silazim i imam shta da vidim, u svoj zhurbi zaboravili smo da svezhemo vishak zatezacha bisagi i uhvatio se za zadnji lanchanik i ishchupao ga iz bisage. "o majko sveta"

izvadim to sve ochistim svezhem to za bisagu da ne visi i idemo dalje, srechom nije nishta strashno bilo...

stali usput na pravu pumpu da sipamo, 1L 110din :D sipaj bona do vrha ;)

nastavljamo dalje kisha lije ko blentava, Ani ostao aparat zarobljen ispod svih kesa pa nema slika..

zastali smo negde da vidimo da nema mozhda prava kabanica za Anu, silazimo ispred kineske prodavnice, kad okupishe se oni na vratima i blenu u Anu a ona odlepila, izvukli po cigaru skontali nishta od kabanice i ajmo dalje...

vukli smo se do vlasenice i tu se razvedrilo, snimimo pumpu, skrechi, tu skidamo sa Ane kese kad imamo shta da vidimo! ona suva, mi morki ko pi..ke, a reko da te chujem da se zhalish hijao :D

presvlachenje i klopa na zidichu, koju poruku nashima da smo zhivi i paljba poshto je nailazio neki crni oblak, mislimo se neche valjda opet? tutanj!

ode sve u majchinu! opet krenu kisha ali na srechu stade ubrzo dok smo se penjali na han pjesak, put je fantastichan, sve shuma, a asfalt ni ogrebotinu nema, krivine duge brze ma san! na jednoj od krivina prodje kamion pored nas zdrvima a ono mirishe ubija koliko je dobro i otvara se veza "aaaaaaa staniteeee!"

kontam nix je i stajemo na pola krivine, dotrchavamo i on koji skida jaknu a rame se crveni, reko shta bi, zaprshtao kamen pod tochkovima i jedan pored glave drugi pravo u rame! kamenje velichine onog velikog klikera u jbt!

tu smo zastali i opalili koju sliku, ishli u partizane :)

nastavljamo dalje, stvarno prelep predeo za prochi motorom i miris i vazduh, lep put... kreche da se crni nebo, ma daaaaaj! zar je moguche? spushtali smo se sa han pjeska kad poche 3-4 kapi i nix govori stajemo negde a ja vech snimio kafanu iza brega, skrechemo nakon 30 metara i vech se zahuhtava, parkiramo i ulazimo na trem kad poche ludilo.

pocheshe klikeri sa neba, grad, to nije bilo normalno kao je to tuklo, mislim se da smo bili nastavili khm.

nix koji se zalepio za prozor i blene, jao moja suki idem da je preteram negde, Ana i ja ga gledamo -samoubica :D

skontamo da je kafana zatvorena a grad samo pojachava. nishta zaseli na trem i zapalili, nix tuzhna lica skreche misli sa suki koja kisne, zagledamo, svce od drveta, chak i pepeljara. staje grad, slikanje, da pokazhemo :)

tu dodje neka starica i pricha kako kafana se zatvorila nije bilo posla sedite deco, ma jok fala baba idemo mi, kasnimo..

u sedla i odosmo prema romaniji, u medju vremenu se razvedrilo skroz. romanija je puna pravaca preko njiva i onda par zavoja kratkih ali brzih i onda pravac itd.. vishe sam gledao okolo nego u put.

prilazimo sarajevu, pih rade neki tunel pa moramo starim putem preko nekog brda. put uzhas brzhe od 10 ako idesh sabija amortizer do kraja i oche guzna kost da mi se slomi :( jadna suzie q

nix koji ga cepa i po 30kmh ja pizdim pa smo usporili, iznervirah ga kukanjem :D popeli se gore zastali pored izvora, super, napojimo se i cigaru.

aj sad nema stajanja vishe, pravac sarajevo, kreche spust, potpuno druga pricha, 2 trake, i pichimo, na pola puta neki lik se muchi sa automatikom (auto da ne bude zabune) vuche gliser i ne skida nogu sa kochnice. preskachemo ga i silazimo dole wooohooo stigli smo u sarajevo :)

tu bukvalno bashcharshiju prvu i vidite. raspitali se gde je aerodrom (da ne bismo pitali gde je srpska strana) moj komshija bosanac nam sredio smeshtaj pa idemo tamo, dobili upute samo pravo na kraju levo. ok pichimo i razgledamo, nechemo se vozikati sad jurimo terex pumpu. tu smo se ipak malo navozali i nadjemo, ok kafa, izlazi gazda pozdravljamo se,

kazhe smeshtaj vam je 120kvm sa doruchkom, mi kontamo to je 60E idi bre choveche. ma da se ne bi zezali okolo dade nam chovek za 50E i mi se smestimo. tushiranje itd i pravac bashcharshija, nama rekoshe ako niste jeli chevape u bashcharshiji niste vala ni bili u sarajevu, shta da se radi ajmo tamo.

nalazimo neku kafanicu blizu dzhamije, sedamo, lepo malo mesto, malo stisnuto ali u duhu sarajeva...dolazi konobar izvol'te, daj nam kafu ali onu pravu, mislite kahvu? da da bash to i koka kolu za Anu (ona bi da spava)

donese nam chovek metalnu tacnu fildzhan mleko u onom malom chudu i sholju bez drshke sa 2 kocke shechera unutra :)! slikaj! dajte nam 2 porcije chevapa jednu malu i pomfri za Anu koji smo mi na kraju pojelli :D

tako gushtirali divili se, joj kakvi su oni chevapi, greota jesti koliko to lepo izgleda. ispo metalni tanjit, pola lepinje sa kajmakom i chevapi onako preko i 1/4 tanjira luka, najeli se ko prasad, rachun! donese na chovek rachun a mi u chudu 21kvm, chek pa to je 10,5E tj 1050din..

24 u redu je. nemosh se tako najesti u beogradu sam a kamoli nas 3! tu zastade i zapricha se sa nama, momak voli motore i vozio je ranije ali mu izlete autobus i udari u njega pa je imao gomilu problema, jedva zhivu glavu izvuche... razmenili iskustva i pitali dal mozhemo da uzmemo neki prospekt tipa yellow cab u beogradu.

zanimljivosti i deshavanja u sarajevu, pa nam momak dade i stari i novi i pomenu da ima plan sarajeva pa che nam dati ako nadje, mi to smetnushmo i po cigaru pa da idemo. prodje par minuta i donese nam chovek evo nashao sam, imate to i to ovde i ovde, evo ovde ste sad itd itd. stvarno alal vera. hvala!

proshetali po bashcharshiji josh malo, slikanje i pravac kuchi, pardon u smeshtaj ujutro se rano ustaje.

xrObN_sdc11187copy.jpgtHdsQ_sdc11190copy.jpg

SNiu2_sdc11191copy.jpgtjGys_sdc11192copy.jpg

fEb7A_sdc11193copy.jpg1yU2o_sdc11199copy.jpg

gJPZ0_sdc11200copy.jpg4Rsrq_sdc11203copy.jpg

QGMig_sdc11204copy.jpgVjrvb_sdc11209copy.jpg

KU4QJ_sdc11212copy.jpgVMNhZ_sdc11219copy.jpg

ZQwaL_sdc11221copy.jpgFAFAI_sdc11223copy.jpg

TervH_sdc11226copy.jpgePeU3_sdc11229copy.jpg

xiaKW_sdc11230copy.jpgoHaUg_sdc11235copy.jpg

9LwoN_sdc11241copy.jpgtPRVl_sdc11242copy.jpg

Z2WBN_sdc11245copy.jpguRKvI_sdc11247copy.jpg

bpJW7_sdc11249copy.jpgYNfzI_sdc11253copy.jpg

pliJD_sdc11256copy.jpgWstW2_sdc11257copy.jpg

VysDr_sdc11258copy.jpgY3BGn_sdc11261copy.jpg

AofPF_sdc11264copy.jpgvKcZ8_sdc11266copy.jpg

jz2lU_sdc11270copy.jpg5Nirm_sdc11271copy.jpg

nhYx5_sdc11274copyn.jpg05IAm_sdc11278copy.jpg

IHAho_sdc11282copy.jpgTtM1o_sdc11287copy.jpg

gExwP_sdc11290copy.jpg1Hyq7_sdc11293copy.jpg

AdBuH_sdc11296copy.jpgaFxRl_sdc11300copy.jpg

tACea_sdc11301copy.jpgwxziY_sdc11302copy.jpg

ayKGI_sdc11306copy.jpgjoD1O_sdc11308copy.jpg

Gs7nf_sdc11309copy.jpgvHQqG_sdc11311copytds.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Dan 3.

tup! kako sam legao tako sam zaspao, titititi, titititi, titititi, o ti titnem ma.u! gasim sat, Ana ne konstatuje sat, odem kod nixa, e ajmo ustajanje idemo dalje remember? :D

budim Anu, kako je slatka ujutro sva chupava, skuvao kafu chak im i zashecherio, josh ne ustaju grrrr. probudim ih nekako, popijemo kafu, pogledamo kartu uz doruchak i pakuj prnje na motore idemo :)

napokon da krenemo a da je sunce, put kida, raspalili 100-120kmh na izlazu iz sarajeva blicaju, opa kochi, mi tuda pomalo, prodjemo patrolu i opet gas! :)

idemo za mostar, idemo vidit most pa za neum na bosansko more. ha! shipak! neko reche da mora preko cro grane prije neuma tako da to otpada jer ja nemam nishta nego lichnu :( nema veze idemo u trebinje onda.

elem, put odlichan, lepa putna brzina i predeli prelepi, pogotovo niz neretvu, stjene zelena reka, put polu ravan, sve blage krivine i ide se uglavnom preko 100tke. tu srechemo gomilu bikera, kao da svi tuda putuju, pozdravi i mahanja na nas jako pozitivno deluju. zastajemo pored neke kafane iznad neretve zbog protezanja i cigatere- prokletni smo :D

usput pokushavam da se otarasim "prtljaga" (Ana) naravno nishta od toga, ne mogu :)

tu smo stekli novog prijatelja, koji je doshao polako, prishunjao se i bacio na moja stopala i izvrnuo na ledja, nedostaje mi puli (madjarski puli ovchar-moj pas) pochinjem da ga mazim (psa) :D

idemo dalje...

spushtamo se i upadamo u kanjon vozi se sa desne strane i tu nix odlepio, mnogo mu se svidelo i Ana uslikala "letechu", uf ochu i ja jednu takvu... most na lakat preko reke i sad idemo levom stranom, 120 i pretichu nas, pa jebem mu nije mi cajger odlepio pa da lazhe, tj lazhe za 10kmh zbog deblje gume naspram nixovog ali to pri 100 na sat. elem, lepo se juri tuda, suzane uzhivaju :)

stizhemo u mostar pa nekim ulichicama preko nekog mosta i kud sad, motam na trotoar ispred banke.. kao shta sad? tu izlazi tip iz obezbedjenja, sad kad nam je.e ma.er, e srbi a kuda vi? mi da vidimo most pa stali da pitamo, e pa most malo nazad i desno 800m a motore tu ostavite neche ih niko pored mene a i kamere su tu, nishta ne brinite, mi ozareni :) hvala! pravac most...

na putu do mosta par slika i ulazimo u ulichicu od kamenja prva kafana levo sedaj, vid imaju chevape, mi chemo po pivo i Ana che pivo, i daj nam chevapa.

najeli se i napili, u medjuvremenu napuni se kafana i svi upiru prstom u nashe tanjire "we want that" :D nema na chemu. dodje gazda do nas pita jel sve u redu, valja? naravno. kafanu drzhi deda iz sarajeva, zato su tako i dobri.

ajmo ljudi treba i u trebinje da odemo. idemo tom ulichicom i ete ga most aj slika, chekamo da se razudju turisti kojih je grad prepun. konstantno guranje sa njima, al dobro. slika i idemo na most, tih zadnjih 100m do mosta smo pola sata prelazili, prepuno radnjicama i svi zastaju tako da je proces progurati se medju ljude do mosta. stizhemo do mosta malo zagledamo slikamo.

most je klizav ali ima neke prechke da ne padaju ljudi okolo :D, kazhe nix da valjda skachu odatle, pogled dole! ahahahaahah nema tih para :D ne buraz ne skachu za pare, reko tek onda nishta od toga :D

ajmo, smoreni od turista palimo nazad ka motorima i polako penzionerski uz razgovor i nevericu gde smo (nama je ovo prvi put da idemo nekuda motorima,mislim malo dalje).

stizhemo do banke, momak prekrshtenih ruku "chuva" mazge. hvala puno, lep most, isprichali se odakle idemo i gde idemo uz pozdrave pitali i za put za trebinje, kazhe levo desno pravo desno vamo tamo, vidim ja nishta od toga...hvala pozdrav!

na prvom semaforu crveno aj da pitamo, pridje nix kolima 3 tipa unutra i kazhe levo i samo pravo. extra, ovo je vech lakshe zapamtiti :D ma eto njih idemo mi prema tamo pa ajte za nama.

momci gas i mi za njima, lepo oni po gasu ko da vozimo besne mashine, malo zaostali nit znamo put nit ishta, stigli ih i sad kako smo mi skontali oni treba idu pravo, ne oni skrenushe levo, mi za njima, ishli tako josh 5-6km i raskrsnica makadamska oni stali kazhu e vi sad idete levo i samo pravo i stizhete u trebinje. hvala momci, pozdrav, i oni gas nazad.

prichamo preko comma i skontamo da su skrenuli sa svog puta da bi nas uputili, jako lepo od njih ali nisu morali. hvala!

put onako, osrednji idemo kroz seoca i pochinje da se naoblachava, majke ti neche valjda? medjutim razvedri se i pichimo tako do stvarno prelepih predela.

momenat kako se penjemo na brdashce sa dva mala brdashca i izmedju ide put i otvara se neverovatan prizor ko iz filmova, put koji prolazi kroz sredinu njive sa par kucha i sitnim rastinjem, okolo su planine i stene ma fantazija.

tu srechemo 7bmwa GS nekih, svi mashu, opet kao da je neko sipao snagu u nas.

mene kreche da boli stomak pa smo zastali pored nechega shto je kao mini komplex ali radi 3-4 ljudi, tu gledamo u kartu da vidimo shta i kako i naravno jurim tariguz po bisagi. stislo shta sad, trazhi grm i drzhi se :D

tu smo se malo smejali meni jer sam imao avanturu, onako nenaspavani i umorni smeh je ishao sam od sebe. ne zhelite da znate :D

elem dodjemo sebi i ajmo dalje. tu nix kazhe da stanemo i trazhi aparat jer mi nemamo ni jednu sliku tokom vozhnje pa da on proba koju da opali. sobzirom da je vozio jednom rukom drugom slikao i ochi svako na svoju stranu u put u aparat slike kidaju bravo nix. chak je i spustio aparat do zemlje i slikao iz tog kadra, tu je nastala i moja "letecha" e sad mi srce na mestu :)

stizhemo u trebinje, nix dok je trenirao bio je dosta u trebinju pa zna pomalo, vodi nas na trg i tu sedamo na kafu, pitamo dal neko zna za smeshtaj i upute nas na dom za uchenike ili tako neshto i neke 2 kuche kilometar uzbrdo koje se izdaju i povoljno je. ok idemo tu, blizhe nam, stizhemo i pitamo izlazi zhena i kazhe 30E za nas 3, mislimo se to je super, pogledamo sobu, soba kida i zadrzhavamo euforiju.

kazhemo da chemo otichi na kafu i razmisliti pa dochi i rechi i tu zhena kazhe 25E to je to, nema spushtanja vishe, pa javite. nije da smo trazhili ali ok, hvala.

uchenichki dom 15 po osobi sa doruchkom, bez doruchka 15E :D vrachamo se nazad i smeshtamo kod te zhene. soba sa kupatilom zasebnim, pola plochice pola parket, sve novo, klima, satelitska tv, frizhider i sudopera. wooow nice :)

raspakovali se i zapalili do starog grada, nixu ispadale ochi puche akvarium, a ja nishta nisam video tako da nisam znao o chemu on pricha :D zezam se Ana je bila tu.

pojeli po pljeku i otishli na pivo u jedan extra lokal, bashta velika i pichi house, tu malo sedeli prichali i otishli do nekog mosta da proshetamo i da se slikamo, naravno ja se budalishem. kad smo se vrachali otkucalo 600km slika!

xlOhH_sdc11317copy.jpg4Vneh_sdc11319copy.jpg

7Eizu_sdc11323copy.jpguP7wI_sdc11324copy.jpg

Ev0hj_sdc11325copy.jpgWA1FF_sdc11327copy.jpg

QcIHn_sdc11329copyl.jpgbZ2DF_sdc11330copy.jpg

D4Vm1_sdc11332copy.jpg6l1V0_sdc11334copy.jpg

zTwbv_sdc11335copy.jpgXBPTs_sdc11337copy.jpg

3fzG4_sdc11344copy.jpgbU4Pu_sdc11346copy.jpg

cJeWl_sdc11348copy.jpgtcwnf_sdc11349copy.jpg

8yzcm_sdc11350copy.jpgCBIly_sdc11353copy.jpg

Vu7Y7_sdc11355copy.jpgMl4Rx_sdc11356copy.jpg

w5eXh_sdc11362copy.jpg3OyUb_sdc11366copy.jpg

6W73N_sdc11373copy.jpgLN40O_sdc11382copy.jpg

mif9D_sdc11386copy.jpgUDhpV_sdc11389copy.jpg

2RlB9_sdc11394copy.jpgjjdQv_sdc11397copy.jpg

JO7XY_sdc11403copy.jpg2nigL_sdc11404copy.jpg

rlycV_sdc11405copy.jpguZ5wp_sdc11407copy.jpg

HB2We_sdc11410copy.jpg8sNte_sdc11413copy.jpg

hMYPA_sdc11417copy.jpgFQoAv_sdc11419copy.jpg

uOxVb_sdc11423copy.jpgDNj53_sdc11426copy.jpg

dOZNR_sdc11429copy.jpgDCOyS_sdc11434copy.jpg

zPC4B_sdc11440copy.jpgkrKph_sdc11445copy.jpg

81s6i_sdc11447copy.jpgNZil4_sdc11451copy.jpg

p3FY3_sdc11452copy.jpgOtnQO_sdc11457copy.jpg

r4bc1_sdc11463copy.jpgC8ctA_sdc11466copy.jpg

224Lw_sdc11467copy.jpgr1G62_sdc11471copy.jpg

RDQ3h_sdc11474copy.jpgTHOMC_sdc11478copy.jpg

KMn8M_sdc11479copy.jpgISIj6_sdc11480copy.jpg

cH8V4_sdc11483copy.jpgsIioZ_sdc11486copy.jpg

6tqvd_sdc11488copy.jpgJYuMw_sdc11500copy.jpg

RSMOz_sdc11501copy.jpgzlXax_sdc11503copy.jpg

NzA9s_sdc11504copy.jpggLce9_sdc11509copy.jpg

7FFKD_sdc11510.jpgIBRyc_sdc11512.jpg

0P0TO_sdc11513.jpg4FT4S_sdc11515x.jpg

cMgRk_sdc11521q.jpg8ikep_sdc11523.jpg

t1Ua1_sdc11526s.jpgK8zVo_sdc11528l.jpg

nArBO_sdc11532.jpgOSMr1_sdc11536j.jpg

jkOcQ_sdc11540.jpg10ilu_sdc11542o.jpg

YLg8I_sdc11544s.jpgFCim5_sdc11549n.jpg

HJoFS_sdc11554o.jpg1nKeo_sdc11560w.jpg

3Tqye_sdc11564.jpgEipOD_sdc11570.jpg

oEGW1_sdc11581o.jpgGtIgJ_sdc11585g.jpg

Haowb_sdc11588.jpgfZyZX_sdc11601w.jpg

t0Zlv_sdc11603.jpg6GyhH_sdc11613s.jpg

v2NcO_sdc11617y.jpgnGEVi_sdc11630m.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Dan 4.

budimo se i vrachamo uspomene koje nismo mogli zbog kishe da zabiljezhimo, Ana oblachi kesu na sebe i dobija nadimak kesica :D slika nashih stvari, kafa, klopa idemooo pravac HN preko risna ali na moreee :)

dok smo se pakovali i montirali sve na motore pojavishe se neka deca i tu pocheshe da prichaju koji je motor bolji i brzhi, nakon nekog vremena pocheshe oblaci da se skupljaju, ajmo uzhurbano pakovanje i krechemo. pocheshe deca da skandiraju crni crni plavi plavi, plavi je brzhi, crni je brzhi! morao sam to da snimim, realno rekli su da je crni brzhi i bolji vishe puta neg za plavog :P nix

palimo motore i kreche kisha, fuck! gas! ja prebacujem na rezervu nesvesno i kontam da zbog te zhurbe nisam sipao, proklet bio nix ima vechi rezervoar pa ga boli dupe pa je sad trka za pumpom i bezhanje od kishe. 100m kisnemo pa 100m ne, bezhimo oblaku i na kraju kreche brdo gde nas je stigao oblak i lepo nakvasio, crnogorci stavili granichni prelaz na vrh brda! ponositi svojim "ljutim krshom".

bosanci nas za minut propustishe, stizhemo na cg granu i tu skonta chovek da ja zhurim pa iz shale da ne trazhish pumpu? da, jel ima kakva u blizini? a da jadan ovo je prava zemlja ne ona odakle ti dolazish ima na 4km naprijed! op! hvala uzimam dokumenta i gas, nix malo popizdeo ali meni je bila frka jbg, sorry nix.

nalazimo se na pumpi i tu palimo cigaru sipamo gorivo i presvlachimo se. 500m kasnije skrechemo za novi put koji izlazi na morinj, au kakav put :) peglanje do dole nechu rechi kojom brzinom... silazimo morinj i reko a sad pirat! vodim vas na kafu u moj omiljeni kafich, pirate bar u perast. ajde.

stigli pa slika pre kafe, zaseli i pade raspolozhenje dal od umora ili kraja putovanja, mislim kraja, sad blejimo 10 dana i chvarimo se daleko od kraja ima i nazad :)

popili kafu i idemo za hn, zaliv pun krivina, govorim nixu za par opasnijih (zhivio sam dole 13 god pa iole neshto zapamtio) ne valja onuda juriti, ljudi voze bez mozga..

stizhemo u hn i idemo sad do arnymana u igalo gde ima staklarsku radnju (anegdota iz srednje, arny na tabli odgovara, reshava zadatak mi prepisujemo, arny skloni se nije ti tata staklar-E JESTE! :D), nashao nam smeshtaj pa idemo da vidimo. malo posle petlje skretanje u desno i kreche brdo sa nagibom od 30% gledate u nebo, Ana pizdi, kazhe idem peshke ja sam mislio da chemo se prevrnuti, bogami mazge izgurashe i stizhemo uz svirku i turiranje, gde nas arnyman dochekuje smorene face, seljachine :D

verovatno smoren jer nakon 2 godine josh uvek nije popravio svoju motorchinu :D sucker :D

izlazi radnik i kazhe da razume sve, i motori i putovanje ali "kud sa drvima u shumu" tu pochinje prozivanje koga drugog nego mene :D nek im bude, nek uzhivaju malo na moj rachun, glumim zajebanog i idemo dalje.

malo prichali i daj da vidimo smeshtaj, to je par kucha odatle, prijatna starija zhena sa prepletenim prstima na nogama nam pokaza sobu sa 4 kreveta za 6E po osobi, super je to sve ali ne mozhemo zajedno pa se bacamo u potragu za boljim... prava hn autobuska, tamo ih je roj, stim rojem smo se prepucavali pola sata, bezobrazluk, od 15E po osobi smo doshli do 8E i prihvatili. 5E je u GRCHKOJ! aman!

smeshtaj na 100m od kanli kule u hn, starija zhena i 2 unuka nas primishe ko rodjene uz ribu i kafu, smestili se i shta sad?

raspakivanje, ispraznila zhena ormare za nas, stavljala nam peshkire svaki dan nove, chiste, kadu nam chistila? mi nismo mogli da verujemo, stvarno iznad proseka. gospodja hvala!

uveche, poshto su na mom terenu, zapochinjem obilazak i turistichku turu. idemo za kotor, vozhnja po zalivu, 43km od hn do kotora i onda shetnja po starom gradu, Ana primechuje bedeme, ochemo gore? ha iz 3eg puta sam se jedva popeo, samo ti ajde srecho :D

svi lokali zatvoreni sem maximusa a tu nam se ne ide em umorni em skupo bog te vidio! idemo kuchi da spavamo, sutra plazha i more :)

StCJj_sdc11617y.jpgRQhdY_sdc11630m.jpg

RhLij_sdc11635m.jpgYoReB_sdc11641g.jpg

e0phE_sdc11643b.jpgtVM2m_sdc11648.jpg

Fqcg8_sdc11649q.jpgDg8hJ_sdc11651q.jpg

tC9ip_sdc11652.jpg5qXFx_sdc11654c.jpg

yseY2_sdc11655d.jpgtiPA7_sdc11658.jpg

U1ALt_sdc11660.jpg2G8CV_sdc11669g.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Dan 5-6-7-8-9-10-11-12-13

uglavnom uzhivanje po raznoraznim plazhama, zhivio sam u tivtu pa sam ih tu odmah i vodio, bilo neke kishice, nishta strashno. odveo ih na dole poznatu picu kod dutea, ranije 1 marka 1 pica, sada vech 1,5E- 1 pica. izvrsna kao i shto je se secham, oni odushevljeni pa uporedjuju bg picu i cene i ukus...

vodam ih po gradu pokazujem gde je shta i kako je to bilo, jer sada tivat ne lichi na mesto gde sam zhiveo, dosta se toga izgradilo, potpuno drugo mesto, deca zamenila drugu decu, srechem poznate face ali cvike rade posao pa me ne poznaju, javljam se i pitam za druge, svi imaju zhene i muzheve, decu ili razvedeni ili razvedeni sa decom :D

pitaju kad chu ja ahah :D

partija bilijara na "igricama" to je podrum hotela mimoza, chovek to drzhi dosta dugo, sad vech "kuchica" sa radnikom koji prodaje zhetone, a nekada gazda shetao sa torbom zhetona i prodavao, eh ta vremena :)

glupiranje je obaveza pa nazuvaj kacige i igramo :D

HN igalo shetalishte i obavezno u twins na picu i pivo, ponekad i arny sa nama. hteo sam da im spremam mushlje (shkoljke, ovde poznate kao dagnje ali to naravno nisu dagnje, zovu se mushlje, mushule, pizdice itd ali dagnje c) palimo za verige u jakodimiju (arnyjevo vozilo u poluraspadnutom stanju od njakanja svih ljudi, taj auto vozi pola hegceg novog, pa je troshio vishe ulja nego goriva i zbog dima nazvan jakodimi, sad je to vech fancy golf 1 sa motorom od "dvojke)

kad mi tamo ono medjutim, sipali su neshto u vodu pa su sve shkoljke pomrle i tako ochistili plazhu da bi neki bilmez metnuo kafich tu, tako da smo dzhaba ishli... odlazimo u povratku na uzgajalishte i kupujemo 5kg za 10E, nije loshe, mada to je otpadna shkoljka koja zhivi od zagadjenja ali su gospoda to uzela "uzgajati" jer oko toga ne treba ni trunke truda rekao bih. 10E hvala izvolite.

odlazimo u bijelu kod arnyja i pochinjemo da kuvamo, malo lukac malo beli lukac malo maslinovog, dinstaj, belo vino, prezla, shkoljke, meshaj, zaklopi, sat vremena kasnije tadaaaaaa. na stol i kreche navala :D nix i Ana prvi put jedu i navalili, svidja im se ukus, Ana bi sos jer je lep pa joj napominjem da je jak i to zheludac ne podnosi dobro pa krene "proleche u wcu". tu odustaje, a ova dvojica se zgrazhavaju mojim objashnjenjem :D

klopali, pa po chashu vina i kuchi.

sledechi dan padala kisha pa smo pili i poubijali se ko deca uz rigoletto, naravno performans pijanog barmana je nezaobilazan, bacanje flasha i ispade mi i pravo Anu u koleno :/ izvini dusho! modrica je odmah izashla ali nije bolelo jer je alkohol skretao misli :D

plazha plazha plazha plazha plazha plazha plazha plazha plazha jesam li rekao mozhda da smo ishli na plazhu? :P

igalo-hn-pirate bar perast-jaz-trsteno-plavi horizonti itd... polako obilazak svega.

izashli jedno veche u peoples koji vazhi za jedini house kafich trt! radi do 1. pre polaska slikanje mene i Ane u shtiklama :D ahahha

a i ona u shtiklama na motor, prizor za videti :)

PFJCR_sdc11691n.jpgJtXRc_sdc11699a.jpg

4x0u3_sdc11705n.jpgpIdzo_sdc11711s.jpg

PQvEw_sdc11713q.jpg0bRbI_sdc11722.jpg

bFxKW_sdc11734t.jpgYuXyK_sdc11740.jpg

bzuxu_sdc11746c.jpgy4uyw_sdc11750d.jpg

kuGiP_sdc11753i.jpgPm0P1_sdc11755r.jpg

eXnXY_sdc11762m.jpgH2Gfy_sdc11780z.jpg

iExKx_sdc11789a.jpgW8R5t_sdc11824z.jpg

RKCFH_sdc11831n.jpgZOvCr_sdc11843w.jpg

Smm9K_sdc11868t.jpgdzpt9_sdc11884b.jpg

6MgQ3_sdc11885v.jpggKDVW_sdc11897i.jpg

gVM8U_sdc11907u.jpgeonPo_sdc11908m.jpg

fS50c_sdc11910.jpgvQyZR_sdc11924j.jpg

WO5tm_sdc11927g.jpgJDz5V_sdc11933.jpg

rznxR_sdc11936h.jpgthJst_sdc11946x.jpg

EwnSQ_sdc11953o.jpgPVFoN_sdc11956.jpg

6ukbE_sdc11959u.jpgPxdmP_sdc11960u.jpg

SYv98_sdc11966q.jpgq7WoJ_sdc11967.jpg

adMer_sdc11972k.jpgE4rmA_sdc11973s.jpg

lYPKk_sdc11975zs.jpgGud8g_sdc11978a.jpg

z1u6V_sdc11982a.jpgitDJe_sdc11992e.jpg

F4E3h_sdc11993s.jpgaBqif_sdc11994.jpg

9xKTL_sdc11999a.jpg404.jpg

5blEi_sdc12003o.jpg985ca_sdc12006s.jpg

aYIW6_sdc12010b.jpgmfayu_sdc12012n.jpg

bUAPn_sdc12016o.jpgLHN8z_sdc12025j.jpg

5dVVc_sdc12027w.jpgi9vaJ_sdc12031r.jpg

iUrjA_sdc12032l.jpg7HUfO_sdc12035q.jpg

ov7Pf_sdc12048.jpgRp2RZ_sdc12055d.jpg

wA122_sdc12064.jpg2QZ1z_sdc12067y.jpg

SLJrt_sdc12068c.jpgDJPSA_sdc12071.jpg

dM4bC_sdc12095k.jpgvviqW_sdc12096q.jpg

vBRKh_sdc12102h.jpg6Bpgs_sdc12106.jpg

zueIz_sdc12114jv.jpgBQ6jO_sdc12119.jpg

GVCHc_sdc12137q.jpg9SIzM_sdc12144b.jpg

oM5YW_sdc12176j.jpg5LosQ_sdc12177r.jpg

IdpWA_sdc12191z.jpge3YKz_sdc12192.jpg

K4EO7_sdc12194z.jpgpnfg9_sdc12207.jpg

oZZGl_sdc12216tb.jpg7lXZx_sdc12220w.jpg

oR4fW_sdc12222n.jpgZcumE_sdc12223r.jpg

rwl9t_sdc12226u.jpggof3i_sdc12236e.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Dan 14.

dan smo proveli u tivtu, vech 3 po redu jer im se mnogo svidja plazha ponta na seljanovu, plazha gde sam nauchio da plivam, davno to beshe

zadnje veche pridruzhuje nam se arnyman, zadnjih par dana nije mogao imao je "obaveze" doshla mu zhena, ali odvojio je malo vremena za nas smrtnike pa nas ispratio to veche, mi odosmo dalje.

vrachamo se kuchi ponoch! au choveche, a stvari josh u ormarima, kaki smo bolmezi, nishta ajde pakuj..

pakovanje do 3 i spavanje. ja koji navijam u 6 jer nismo pola spakovali, navija 3 alarma i ujutro samo 1 zvoni, pi, budim se sam od sebe u pola 8, dobro je moglo je biti i podne.

ustajem ih, tj Anu, nix opet ko lesh da budish. kafa klopa spremanje pozdravljanje 12 sati i krechemo kasnimo...

30ti put preko trajekta i usput na picu kod dutea, tu kupili stvari za bebu, Anin brat dobio cherku nema ni mesec dana. ne mozhemo praznih ruku, a para nije da imamo

klopamo i palimo, upekla na nebu zvizda...stradache nasha pi...sma! zzzzzzzz vruche za poluditi, nishta gas pa chemo se razladiti. pichimo prema budvi i na kraju tivta vishe nije raskrsnica gde svi ginu jer ne znaju pravilo desne strane, stavili su kruzhi tok, mislim se ma jel moguche?

prolazimo kruzhni tok i pravac budva, nakon 1-2 km pumpa sa desne strane i vidim kola na 50ak metara cheka da skrene i cheka i cheka i cheka i na 10m kreche!!!! sirena 2 nizhe obe kochnice!!! da ti je.em sve da ti je.em! skrechem na pumpu za NJOM, da ko drugi no ZHENSKO! ona staje, CG table i kreche na shvapskom da melje, ja sve od pre hrista sam joj iz.ebao zamalo, da ne bi nixa odo ja na robiju.

smirim se, pamet u glavu ajmo dalje.

da, mi idemo u Anino selu ispod ivanjice, ha idem u "tazbinu"

stizhemo do jaza i kreche uzbrdo, a vruche, mashine teraju, osecham kako podizhe temperaturu znatno, dobro je, sad nizbrdo kad ono svi bi u budvu! kolona od 2km, obilazhenje. malo posle kruzhnog tik pred uzbrdicu za bechiche stajemo pored patrolnih kola da se nadjemo sa Aninim brato poshto je u budvi.

on se sinoch napio ko dupe i ne mozhe da dodje, nishta po koju kap vode i ajmo dalje, palimo mashine i ispred nas preseche patrola, u reko najebali smo sad mislim se.

izlazi 2m lik i gleda me, a da gledam i ne znam koje je godishte. reko shta? a da motor tvoj, reko 91, a ovaj vamo 2001, a vidji jes, ja imam ovog novog ali nema satove pa reko da vas pitam dje da ih kupim. tu se zaprichasmo 10ak minuta oko toga, chovek odmahnu srechan put! hvala! vidimo se

raskrsnica levo za podgoricu, au brda, zaboravio sam da je ovako uzbrdo...

kreche crnilo, majke ti jedine neche valjda opet kisha? jel moguche?

na pola puta uzbrdo FLJAAAS pljusak ko nenormalan, moramo da stanemo negde, suzani prija da se malo rashladi, Ana pizdi, nix odlepio...

snimam sa leve strane garazhu, nigde nishta kilometrima samo ta garazha.. skrechem kad unutra lik koji ustaje i mashe "ajte unutra" odmahujem "hvala", nix je zastao iz nekog razloga pa ga chekamo... eto ga i na comm skreni skreni ne chuje, mashi skachi i snimi nas i skrene.

tu smo zastali pa jedno pola sata sat, Ana se obukla u neshto bolje, neche kesu jer je nashla foru, sakrije se iza mene i ne kisne ni malo

nix popizdeo neche ni da chuje ni za postavu, ja stavljam postavu oblachim duks potkapu itd...

malo stanjila kisha, jbg ajmo ako mislimo stichi danas...

krechemo prema cetinju, stizhemo i skrechemo za PG tu malo stane kisha al nas opet uhvati kod kanjona, gde smo struchno seli u kafich i po kafu al onu domachu. 50centi dzhabe

raschisti se nebo i pred kretanje nix mi kazhe da dok su ranije on i stric valjda kamionom ishli da su vojvodjani veliki problem u kanjonu, voze nenormalno pa da pazim. reko hvala ok, pazim.

pichimo tako kroz kanjon i uzhivamo, uvek sam osechao odbojnost tog kanjona morache zbog svih zhivota koje je progutao ali sad tek vidim koliko je lep! neshto neverovatno.

idemo malo brzhe nego shto na tabli pishe, +20kmh i dolazimo na pravac. nama u susret ide kolona iza kamiona tamich, prolazimo i gledam u retrovizor odmah iskache tip sa NS tablama. reko ne zajebava ovaj nix..

pred kraj kanjona zastoj, pun k vojske i murije, dizalica vadi nekoga :( strashno

prolazimo to, i sad uglavnom idemo iza kamiona, ajde shto idemo konstantno 40kmh nego poche i kisha. otvorim vezu "nix cepaj" tu smo pocheli da shishamo kamione i da drzhimo malo tempo.

stizhemo nekako do mojkovca a tamo se otvori nebo na nas, videli smo da danas ne rade na putu pa mozhemo preko brda a ne okolo i tamo se i zaputimo, medjutim kisha je bila nesnosna pa zastajemo sa desne strane pored nekakve garazhe.

tu nix snimi da garazha ima nadstreshnicu pa krene motorom tamo i pravac po balegama :D parkiramo tu i ispod nastreshnice improvizirana klupa- daska preko 3-4 betonska bloka. sednemo pa smo imali pogled na kishu i miris nixovog "zgaza"

cigara za cigarom, otud se chu auto turira pa kochi te skreche ko lud prema nama i po shljunku kochi staje, izlazi mladji momak i utrchava u garazhu. videh samo da nosi farmerke i kozhnu jaknu, mrshavije gradje, po uzhurbanosti i muzici malo sam se uplashio da ne bude problema..

mi se pogledashmo mislimo se psiha kad nakon minut dva izlazi momak sa bocom rakije i kazhe jeste dobro? hladno? lepi vam motori, aj da se zagrejete malo, DOBRA JE! mi zabezeknuti mislimo se pa vozimo motore nije pametno, kad eto njega al nemojte puno motor je to, 2 tochka zeznuto... sipao nam da podelimo jednu chashicu, promrmljasmo neshto i on ode u garazhu.

nakon minut eto njega opet ajte unutra ljudi da ne kisnete a i hladno je, ima rakije i klopu chemo smisliti, ajte! mi kulturno odbijemo jer vech kisha utanjila mogli smo da krenemo, sipa on nama josh jednu da mi podelimo.. ode.. prodje koji minut eto momka opet-a zhenim se! aj josh jednu za mene, tu nas vech nasmeja, stvarno ugrejala ona rakijica :)

ode on unutra tu josh neko pa se chuje neki glasan razgovor i jedino shto sam razumeo je "greda na putu", izlaze njih dvojica, momak i radnik sav umazan motornom mashchu, pijan kao dupe, daje nam onu flashu-veli da je neko podmetnuo gredu na put pa smo se kladili dal lazhe, idemo mi da vidimo shta je to a vi cugnite ugrejte se, ima ne shtedite, ako nishta ostavite tu.

SRETAN VI PUT SVAKO DOBRO! i odoshe.. mi smo stvarno u chudu, ima dobrih ljudi a mi neprestano nalechemo na njih..posle prodje neki zelen bager, bio mi interesantan pa sam slikao.. spakovashmo se i put pod tochkove.

posle nas uhvatila nekakva magla pa smo milili ali brzo i to prodje pa po gasu.. vech pada noch a mi josh 100km do cilja, stim da su nam rekli da je tih 100km neshto najgore shto chemo videti ubrzo smo se i uverili...

stajemo na pumpu na zlatarskom jezeru i vreme da se javimo nashima da smo zhivi, znaju da lije pa da ne brinu-bash suprotno, par suza se prolilo, Anina mama je bila jako zabrinuta, rechi uverenja i sve je ok. noch pala a hladno je ruke bole i trnu, rukavice ne pomazhu, ja nemam snage da drzhim gas jer zglobovi prstiju bole.

nix nije promenio odechu ceo dan, ceo dan je mokar + vetar.. vidimo kafanu na 20 metara, aj vidimo dal radi pa bar chaj da nas ugreje. RADI! ulazimo kad ono unutra restoran stvarno deluje elitni, sve je pod konac, malo smo se uplashili koliko li koshta chaj u ovakvom mestu? imaju terasu sa pogledom na jezero a svetiljka za mushice neprekidno bljeshti. oko nje ima toliko buba da se ona jedva nazire.

dajte nam 3 chaja bilo kakva :D naravno..

dobijamo meni, aj da vidimo cene a ni chorba supa nebi loshe legla.. velika telecha------------------180din AAA?!?!? zezaju se jel da? :D

3 chorbe!!! 10 minuta kasnije dolaze chorbe, mi chaj vech do pola "stamanili" prevrchem kashikom po chorbi a chorba puna mesa, kao neki tanji paprikash ali redak, da ne verujesh.

navalili ko mala deca na chokoladu, ugrejali se za tren, ja zamalo zaspao na stolici, imala visok naslon pa mi nije dugo trebalo :D

to je to, moramo dalje, bilo je 9-10 sati uveche a mi na 100 najgorih km od sela, bog te j.bo...

kokin brod-mochioci-katichisharenik-prilike-ivanjica to je put koji toliko losh, josh mrak, pizdimo i psujemo sve shto ti padne na pamet. istrchava uplashen pas, josh sviramo da sluchajno ne izadje da ga ne zgazimo shto mu uteruje josh vechi strah, pa zec posle, koncentracija je zilion posto, ja ne trepchem...

put je da kazhem izrezan tako da kamioni puni drva ne kliznu, na to dodajte rupe koje su dubine po 5cm, konstantne promene visine asfalta itd...

komunikacija 0, ako sklonish ruku ode sve u 3 lepe, samo fali kisha da to bude 100% "uzhivanje"- srechom ona nas je ostavila kod prijepolja..

tu posle katicha ili kod prilika nailazimo na raskrsnicu bez ijednog znaka ili putokaza, shta sad? srechom nailazi auto, BG table reko i ovaj se pogubio :D

mi pitamo, kazhe stariji tip-ajte zamnom, par km kasnije, jurcanja za njim, zna put ochito, mi stizhemo do shljunak puta. obe noge dole, 5kmh i polako do "kruzhnog toka". tu tip okrenu i kazhe vi levo a ja odo nazad, hvala puno! chovek skrenuo sa svog puta da nas uputi, stvarno imamo sreche :)

odluchujemo za pauzu, silazim sa motora a moje ruke vibriraju same od sebe-ostalo od onih linija po putu :D ne mogu cigaru da drzhim jer se tresem od hladnoche, nix meri 17c! neshto oko 1200m. poshto smo ugasili mashine zatekli smo se u apsolutnom mraku, jedino svetlo su zvezde-bar je vedro ako ishta...

shta chemo? gledamo kartu i shvatamo da smo preshli jedva 30km! daaaaaaaaj! totalno obeshrabrenje zavladalo a skoro ponoch :/

nema signala, nema svetla, stavljamo na poziciju da bar vidimo gde stajemo...

cigareta i ajmo, cheka nas makadam po rechima Aninog tate jako losh put, verujemo, proshli smo ga...

skrechemo levo, i idemo 50ak metara i tu kreche prelaz na savrshen asfalt, odushevljenje zavladalo! peglaj 70-80 i onda serpentina 20kmh. gas gas :)

ide se nizbrdo leo stene desno shuma. nema zhive dushe samo nas troje, hladno je ali se bar krechemo, sad je vreme da se nadoknadi izgubljeno vreme, gas!

ishli smo tako neko vreme (izgubio sam pojam o vremenu odavno) stizhemo do ivanjice, Ana "zna" put, stajemo na pumpu, pitachemo.. tu se raspitamo i momak sa pumpe zna Aninu familiju, stric je poshtar pa sipa gorivo redovno tu.. uputi nas, a Ana se polako prisecha puta- nije sigurna ali je bar poznato, znachi 50-50 imamo shansu da ne omashimo :D

idemo, znamo da treba da predjemo most, pre toga levo u neku jednosmernu, nalazimo jednosmernu pichimo i sad Ani nepoznat deo, stali smo par puta, nastavljamo dalje, MOST!

srechemo levo preko mosta, tu je bilo malo losheg puta, oko 10ak km, srechemo nakon serpentine na levo, chovek mili kamionom sa prikolicom punom drva, rekao bih ishao je sporije od hoda choveka...

nastavljamo penjanje na goliju, mislim se ko josh ovuda ide? uzhas...

sledecha stanica devichi, to je to! onda odmor, tush, klopa Anine babe, daleko poznata, baba mesi lepinje, najmekshe palachinke i najbolje ushtipke, prshuta i kajmak. samo da se dovuchemo.

dobar je put do skretanja za deviche, Ana zna gde i shta ali ne prepoznaje put jer su stavili glanc nov asfalt i pricha o nekom dodatnom skretanju, makadamski put bla bla..

prolazimo skretanje i zapuchujemo se par km prema ushchu, Ana konta to nije to a i videli smo tablu (putokaz) devichi, zovemo Rada, Aninog tatu, on nam govori da se vratimo i da je ona rupa skretanje put za deviche, majko mila, nije valjda to to?

vrachamo se, pola 2 ujutro je, ruke bole kao da neko seche po njima, kosti promrzle, nemam snage da drzhm gas, ali idemo polako..

skrechemo tu levo, umesto onda desno, uzhas, sve kamen do kamena, ide se uzbrdo, velik nagib, preko 10%. skretanje desno, pa blago levo i tu poche onaj izreckan put na rupe, vech naviknut dajem malo vechi gas i na pola nizbrdice iza mene nema nikoga..

nema ni svetla, gde je nix? pitam Anu jel neshto rekao u comm, kazhe nije, reko mozhda se moj pokvario pa nisam chuo. otvaram vezu-buraz jesi tu? jesi zhiv?-pao mi bike... okrechemo se, krechemo nazad kad eto svetlo.

skontam nix ali nema zvuka motora,hmm? domili do nas, Ana silazi, ja silazim, shta bi? jesi dobro? nije lako po onom kamenju voziti mislim se.

kazhe ugasio mi se motor odjednom i neche da se upali, al ne reche da je pao? ne ne, ja biche loshe skontao, polu ludo stanje nije ni chudo. srechom ok je.

tu skontamo da je sluchajno stisao "kill switch" the big red button :D vrachamo u stanje "radi" i verglamo-nishta, verglaj opet-nishta. lampa iz dzhepa, zagledamo, nigde nishta da fali da ne valja, kablovi svechica na mestu, nema curenja iz karbova...

aj na gurku, stani josh jednom... nja nja nja nja nja nja BAAAAAAAMMMM! iz auspuha i suki opet radi :)

ugasio i kako je ishao napunio cilindre (presaugao ili shta vech) i sad kad je upalio opalio ko iz pushke :D

odlichno, sve ok, cigara da se posmirujemo i idemo dalje, tu porodjoshe neka kola, pa jedan tamich. nismo ih vishe videli kad smo krenuli, znachi lepo su jurili, ili smo mi ko babe vozili :D

nema potrebe da se ponavljam ali evo opet chu, put je uzhas.. i napokon na vidiku selo! woooohooo! skrechemo desno na t raskrsnici u centru, pa levo uzbrdo, Ana stani! stajem-stani da sidjem, nechu da se vozim tuda, ahahhaa od uzbrdice kod arnyja u igalu batalila, lakshe peshke uzbrdo :D

idem ja prvi, nix zamnom ali na rastojanju zbog eventualnih pehova. stanem na pola, koliko josh? pichi dokle ima puta, ok.. ja gas, pa ima 30% nagib, stizhem na vrh i tu odmah pochinje levo uzbrdo ali koziji put, tako da tu stajem i gledam gde da se uparkiram...

kako sam stao levom nogom na to uzbrdo, desnom ne mogu da dohvatim pod tu kreche suzie q da se izvrche-O FUCK! i TRAAAAAAAAS! ja padam i udaram kacigom u pod (blato chini mi se) i pada mi suzie q na levu nogu, probao sam da preskochim i da poduprem da ne padne i poklopila me :/

stizhu nix i Ana koja ne konstatuje moj pad, nix pripomazhe da uspravimo suzanu, uspevamo, ja sam ok, samo malo boli koleno jer me tu bash roknula...

tu pizdim malo zbog svega shto nas snashlo i zbog pada/izvrtanja.. pokushavamo da upalimo suzanu-ne ide iz vishe puta, nix seda i nizbrdo, chujem zvuk motora WOOOHOOO! sve ok :)

dolazi, parkiramo, pregledamo sve na njoj, nigde nishta-ja ublazhio pad

raspakivanje i nosimo sve gore kod babe, em uzbrdo em sve kamenje, patike ne vrede ali zato opanci svaki dinar :)

doshli u kuchu, baba zaspala, nije mogla da nas cheka, tj chekajuchi zaspala zhena u robi.. selo je to, ustaje se u 6 ujutro i radi ceo dan, razume se.

upoznajemo se, prichamo, 2 ujutro je, ne bismo da zamaramo babu, ali baba vech spremila klopu i rakijicu, nije lepo odbiti a i rakija je melem za dushu i telo.

ajmo ljudi u krpe, sutra chemo nastaviti...tup! gotovo! kreveti su bili zapravo dusheci kreveta koji nisu sklopljeni ali koga je to brinulo? baba se pojela shto spavamo na "patos", reko baba ko da smo mi neki gosti, zaspao bih i na grani, ovo je super

qoDd4_sdc12240b.jpgG2lR7_sdc12241.jpg

HMtZM_sdc12246a.jpg1eQj3_sdc12249.jpg

A8wQV_sdc12251w.jpgyXYpz_sdc12255n.jpg

67iql_sdc12256.jpg3XVzo_sdc12260i.jpg

tSjCk_sdc12265f.jpgm17rK_sdc12271.jpg

5ChHH_sdc12272e.jpgJZoDi_sdc12274c.jpg

eI5A3_sdc12275c.jpg404.jpg

YJxco_sdc12281d.jpgj5piL_sdc12282c.jpg

1kkvX_sdc12285d.jpg3nncx_sdc12289h.jpg

ChWSn_sdc12299o.jpgIWYkm_sdc12300.jpg

9WUOW_sdc12308.jpgBsAS1_sdc12310.jpg

zlAUV_sdc12313b.jpgyH83c_sdc12315.jpg

1xhQd_sdc12316d.jpgSFgNl_sdc12321f.jpg

iwnvp_sdc12327b.jpgkjc01_sdc12329q.jpg

fzMja_sdc12331.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Dan 15.

budimo se u 3, iako smo babi rekli u 2 da pravi lepinje, jer zhena ne mozhe da spava ako joj nije recheno shta za doruchak a shta za ruchak. sinoch-baba ustachemo oko 2 pa ti spremi lepinje...

ustajemo iz kreveta, sve boli, butine razvaljuju jer se vishe nisam mogao drzhati rukama vech sam stiskao butinama rezervoar, josh Ana koja se stisla uz mene pa i njene tezhine drzhim..

dogegamo se do dole, baba budna, ispred u dvorishtu njih 3 babe uz kafu pomalo razgovaraju, vech sam se osetio kao na selu, kafa i ratluk, baba insistira rakijicu- zdravo je to deco, josh ova od drveta boju shto ima!

kako smo ushli u dnevni tako se otvaraju nixova vrata-ahahha ne verujem ustao se sam! :D

po koju rakiju, kafu, cigaretu-3 osnovna jutarnja otrova, pokojni deda me to nauchio pre 15 godina, uvek se toga setim na selu.

baba ispekla lepinje ajde deco da jedete lako to posle dovrshite. navalili kao ludi, bilo me sramota od mog mmm mm mmmm nesvesna radnja ali Ana upozorava na to :D

kajmak, shunka, bareno jaje, prshut, chajna... baba kupila pivo-nisam znala koje pa uzela ovog jelena, hvala baba nisi trebala :)

klopamo i Ana oche da nas vodi po selu da nam pokazhe, a meni stomak ko u 5 mesecu, sramota me ustati. najeo sam se da pri zevanju se vidi zadnji zalogaj! :D

dovrshili kafu i josh po koju chashicu "zdravine", koju rech sa bakom o puteshestvijama i krechemo po selu. reko sad chemo dole u selo na pivo od 60din, obuvamo opanke,

ja shvatam da chu se izvrnuti negde jer neumem da hodam u njima, navikao na skaterke, ko traktoru da stavish gume od bicikle, jbg obuvam patike, srechom suve, kako? ne znam..

nix ne mozhe da nadje broj, te opanci te cipele ma jok i on obuva svoje skaterke i idemo gore. gore? ali selo je dole, dochi chemo i do tamo-reche Ana.

put iznad kuche, kamen, vodi u shumu, svezhi otisci kojskih kopita-svaka chast kad mozhe ovuda, dushu ispushtam nakon 50m, tu vech zalazimo u putich ogradjen zelenishom.

levo provalija sa gustim rastinjem-ako padnesh nesh daleko-uteshno chu ja.. desno je rastresito zemljushte i drveche gusto izraslo pola u zemlji pola korenje viri prema nama, malo sablasno.

tim putem idemo Ana pricha o svemu, san koji je u 2 verzije. trchi tuda u beloj spavachici-kao u filmovima nix i ja-da-dolazi do provalije i tu je valjda napadne, a druga verzija je iz filma ili nechega,

ona plache kao devojchica i vuk se smiluje i ode-zvuchi bolje :D

stizhemo do ceste-pardon nechega shto lichi na put, ide levo dole i desno gore-nechemo valjda desno? ne ne, idemo dole-whew odsekao sam se.

pricha o desnom puteljku koji vodi u shumu gde seku drva i Anine uspomene vezane za babu koju su naljutili pa ima skine majicu i baci u grmlje, te izmishljanje gluposti i idenje u shumu u patikama a ne u chizmama.

Ana koja kao klinka pada nizbrdo i nalazi pechurke, a oni u potrazi za istim-heroj dana :) uspomene se nizaju pa prisechanje za svaki metar toga puta.

dolazimo do krivinice na koj je raslo drvo sa "lijanama" tu su se pentrali pa sidju na lijanu i ljuljaju se desno u provaliju pa nazad na put dok to jednog dana nije puklo njenom bratu Darku sretniku na strani puta.

mislim se u sebi koji psihichi da se tako igraju, ali to je selo, tako je to onda bilo, to je bio vid igranja.. Darko je jedan od njene brache od strica, Ranka sam upoznao za slavu u tazbini u bgu.

Darko je ozhenjen, zhivi tu ima dvoje dece-jedno je tek rodjeno pa smo za nju kupili robicu u tivtu. momak 1om sedmichno ode za kraljevo i provoza svog gsxr1000 po putu koji nas tek cheka..

stizhemo u selo, na putu do sela vidjamo "bubu koja ide na drvo" slika, potoke, krave, konje, itd. u selu Ana sreche poznate face, kupuje slatkishe za decu i krechemo do darka da predamo pokone i vidimo prinovu.

Darko nije tu, radi, Ivana (Darkova zhena) nas ugoshchava kafa i slatkishi, slatko i chashu vode jer je stvarno slatko :)

malo prichamo probamo robicu i opalimo koju sliku bez blica da ne traumiramo dete i ajmo kuchi, baba sprema ruchak.

sa nama ode starija cherka Teodora koja nas je ceo dan shishala, cheshljala, igrala se sa nama, nju smo sreli pre Darkove kuche na "poligonu" to je mesto sa stadionom za fudbal, kosharku i odbojku pored stare shkole.

tu se deca igraju, stim da je Tea jedno od troje dece iz sela, baba kazhe nema mladih odoshe u grad, kazhu bolje, samo mi stari ostali teshko nam je ali guramo dalje. babi bash drago unuka je tu, a i "gospodin" je doshao. :)

poligon ima i tribine, 5 klipa od dasaka, pa zamishljamo skandiranje i talasanje-smeh, dosta smeha.

baba spremila supu, i zaklala kokoshku za nas, maldi krompir iz rerne, voda na usta ide! opet se prepunili i jedva dishemo, ali uzimamo po zalogaj kako se neshto svari tako guraj josh.

ja se ugojio cca 4kg, nije mi zhao ni jednog grama :) tu baba ispekla palachinke, ja sam sposoban da pojedem 50 kad mama pravi ali sad jedva 3 ugurah, josh domachi dzhem od shljiva NJAM!

rakijica se valja posle tako obilnog ruchka, cigareta. igranje sa Teom koja je neumorna, bacakanje u vis kao letenje, pa moje izmishljene priche o takmichenju zlatna palachinka gde Tea primechuje moj piercing na usni i time otkriva moju "tajnu"

jedva je odgovorih da mi je ne skine, ha deca :D

preblejali dan, uveche dugi razgovori sa babom, o svemu, zhivot na selu gradu, put do sela, posle toga spavanjac... baba je zmaj! hvala baba na svemu, dochi chemo opet!

GMvGN_sdc12335y.jpg

UiYsl_sdc12338e.jpgPrTl4_sdc12341r.jpg

JoKCS_sdc12343x.jpgvAPRZ_sdc12345c.jpg

cyf1o_sdc12346.jpggHccO_sdc12349.jpg

BOWu8_sdc12350z.jpgLrLkv_sdc12351.jpg

Pepp5_sdc12352.jpgJfK8t_sdc12355.jpg

MXqHE_sdc12357o.jpgAyEHL_sdc12361e.jpg

51fzK_sdc12364eb.jpgmw2Bj_sdc12375.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Dan 16.

ranije ustajanje, spremanje i zhurba, karta i ruta preko kraljeva-kragujevca-mladenovca za beograd, nechemo ibarskom jer ja imam strah od budala koje voze onuda. nix promrmlja koju i slozhi se preko mladenovca.

baba umesila i ispekla ushtipke, sad znam zashto svi znaju za babine ushtipke, tope se u ustima, prvo slani sa shunkom kajmakom a onda ona tegla oko koje smo se muchili da je otvorimo nix i ja, dzhem od shljiva sa sitno seckanim shljivama.

baba kao da je znala, puna plastichna sherpa nije bila dovoljna koliko smo mi zhdrali-blo me pomalo sramota ali nisam odustajao, gurao opet do punog grla.

vreme da se kreche, moramo da se slikamo sa babom. pre toga smo skochili do centra, baba reche da stric ide u drva pa da ga stignemo da se upoznamo a i Ana bi da ga vidi posle duzheg vremena, tu srechemo Darka brzinski pozdrav jurimo strica darko che dochi do babe.

Stric je stariji naochit chovjek, uzhurban zbog posla, tako da odvaja par minuta za nas i zhuri na doruchak mora da krene u drva, zastajemo tu kratko ispred prodavnice i vrachamo se nazad kod babe da se spakujemo i pripremimo za put.

vrachamo se na slikanje, nameshtam aparat na stol u dvorishtu smeshak! fljas. vreme da se krene, baba tuzhna a mi govorimo da chemo dochi sad znamo put :)

Darku napominjemo da pripremi motorche da ga i mi probamo, par rechi o stanju put-vrhunski shto ubrzo i otkrivamo i mi sami.

zastachemo opet pored prodavnice da se grupno ispozdravljamo, baba sishla da nas josh malo vidi, Darko takodje.

tu se zateche cjela familija Anina, te i jedna stara baka koja bi da vidi "gospodina" a gospodin sedi na motoru sa kacigom na glavi, baba prema njemu a on dok je skidao kacigu motor krenu na levo i FLJAAAAAS, ja ostade sa kacigom u rukama i motorom medj nogama rishirenih nogu.

pa zar opet, brzhe bolje od srama i blama podizhem suzanu uz darkovu pomoch, baka se malo prepala. pozdravljamo se i komentar "dobar!" ja crvenih obraza :D

krechemo uz sviranje i mahanje, opet ono ludilo od puta-9km do novog puta, prelazimo to, sad je malo lakshe jer je dan pa se vidi vishe od par metara...

stizhemo do ceste skrechemo desno za manastir studenicu i kraljevo.. zastachemo u studenici, ja nisam crkven tip, zapravo ne volim crkvu zbog nametanja.

nekad je crkva bila zakon iako u isusovim spisima se jasno opisuje da je crvka nepotrebna, da se sam isus nalazi u drvetu, ispod kamena u tebi.. prisechanja na lekcije o dobu inkvizicije, malo namrshten zbog svega.

stizhemo tamo, par slika, mene boli stomak, nije dobro... odlazimo unutra-renoviraju ali mozhe se uchi, slikanje je zabranjeno u pojedinim delovima, snimanje uopshte zabranjeno, majice bez rukava i odecha bez nogavica.

odlazimo unutra, iz poshtovanja palim svechu za najmilije i za baku. baka je stara i secha me na moju, toliko brige za strance u svojoj kuchi, jako lepo iskustvo, hvala bako puno!

proshetali, videli u crkvi kako je.. nema slikanja..

sa spoljashnje strane manastir je od mermera- malo preterivanja, em ruzhno em skupo, mislim da sam manastir nije tako zamishljen.. slikamo, odlazimo okolo da vidimo sat "na sunce" medjutim sunca bash i nema tako da slikamo, obilazimo krug i na izlazu vidimo da na plochi pishe da je ovde bila prva srpska bolnica-slika i odlazimo.

kod motora mene preseche stomak trk u wc koji je van manastira-cena 10din na poverenje, nema baba sere vech kutija za novac. wc je uzhas, nema ni toalet papira, srechom iskopah iz bisage pola onog iz trebinja shto mi ostalo :D

unutra chuchavci dalje nechu prichati zbog ljudi sa slabim stomakom. izadjoh zhiv, oprao ruke bez sapuna iako stoje prazne chinije za sapun.

umivanje sa izvora svetog save i koju kap vode progutamo vreme da se krene. mi idemo kuchi :(

tu dolazimo do prosvetljenja, put je grbav sve do nadomak kraljeva, posle toga je put iz snova. duge krivine, brze, obaranja prenatrpanih motora, bez imalo okoloshanja vozimo "stojku".

prati nas reka usput, par slika Anina vech izveshtena ruka, navikla na treshnju pa slike nisu mutne :D

kula na brdu-slika, sa druge strane takodje. pichimo i poshto smo otishli zaobilaznicom kraljeva zavrshimo u chachku gde skrenemo prema kragujevcu, na ulazu u kg skrenemo desno i tu odmah puma, stajemo da odmorimo malo i pojedemo sendviche koje smo poneli josh iz HNa.

nix neche da jede, Ana i ja tamanimo sendviche, nix zauzet gledanjem karte i google eartha. petlja pred kg nema skretanje desno za bg tako da smo tu napravili prekrshajchich i napravili polukruzhno na sred autoputa/magistrale? i zapalili za mladenovac...

na pumpi sam podigao suziku na centralni radi provere ulja kad se malo ohladi i centralni je lep komad betona iskopao-kvalitet majko srbijo.

uz kafu klopu a pumpi se pojavljuje momak na nekoj starijoj zujalici, mat crna, cvike bljeshte, nema kacigu ni na laktu- pljuvanje po njemu dok on pere svoju zver..

put za mladenovac je blagi uzhas ali trpimo... pratimo kragujevchanina u crvenim kolima koji ga cepa-ZA NJIM, on zna kuda i koliko. vozi se 100ka, ruke se prisechaju treshnje pa malo oladismo sa gasom, uteche crveni kg...

preteche nas punto pa smo za njim, on je malo lakshi tempo drzhao pa smo lako za njim ishli...

nix na rezevi, pa nije da smo na kraju sveta, sizhemo nakon nekog vremena na pumpu, sechemo punu i parkiramo dok nix sipa..

ajmo dalje ljudi tu smo josh malo.. gas! primechujem avalski toranj u daljini preko brda, otvaram vezu i derem se "KUCHI SMO!" Ana slika...

penjanje uzbrdo je proshlo za tren od uzbudjenja jer stizhemo nakon 2000km, suze potekoshe iza mene, Ana od sreche i tuge istovremeno jer smo uspeli a opet kraj je nashem putu...

pushtam levu ruku i provlachim nazad stezhem njenu...

od avalskog tornja molim nixa da preuzmem vodjstvo, zhelim ja da budem ispred, da vodim tih par km vech poznatog puta...

briga me shto se deda poluchorav vozi 40kmh ispred nas, pravas od raskrsnice sa bubnjem ga preshishamo i nastavimo nashim kuchama. Ani zvoni telefon... mama zove na picu i pivo, al se ipak odluchujemo za kod mene na kafu pa igra razlaza posle kafe i odmora.

Ana zhivi tu u blizini pa znam svaku krivinu zatvorenih ochiju da odvozim, malo zavrchem, nix prati...

trosharina, mene udaraju emocije uzdrzhavam se, ne bih da prsnem.. spust od trosharine za jerkovich prolazi glatko i emocije se pojachavaju, pushtam suzu-jednu ali vechu, otvaram vizir i brishem nastavljamo.

levo skretanje tj pravo i prvo desno, uzbrdo gas do 7-8k obrtaja, da bude spremna za visoke, desni migavac i ulaz pred zgradu pun gas uz sirenu, komshije gledaju izlaze i pozdravljaju!

stigli ste! svaka chast! odozgo puli laje i cvili u isto vreme tata mashe, trk gore da se pozdravim, na drugom spratu puli dolazi pred mene i tu 5 minuta radosti shto moje shto njene uz cviljenje...

tata stiska ruku kao nikad dosad, grli i chestita uz koju podvalu :)

silazimo dole, Ana i nix chestitaju poshto nisu stigli jer sam odjurio...

josh jednu kilometrazhe i zajednichku, to je to! pre 16 dana smo otishli na nashe vatreno krshtenje kroz srbiju bosnu crnu goru i nazad u srbiju, 2000km svakakvih pute, na malim i velikim nadmorskim visinama, kroz kamen i krsh preko planina i u planine, sela gradove, kroz kanjone...

suzana se junachki drzhala i suprostavljala svakom izazovu na koji sam je nametnuo, izgurala je i brda i doline. mashina koja me je odvela tamo gde sam hteo i onim putem kojim sam zheleo. zasluzhuje posebno mesto u mom zhivotu.

 

kafa i pricha sa tatom o putu, slike i klipovi, prichanje dozhivljaja i na kraju rastanak, nix ode kuchi a ja vozim Anu njenoj...

dolazimo ispred njene kuche, tata Rade i mama Tanja nas chekaju, Rade je pravio prilaz kuchi od kamene kocke i uhavatishmo ga na kraju posla-ostali sitni radovi..

mama pushta suzu i grli Anu, tata "cheka red" pa prilazi meni i stezhe ruku, pita za suzanu kako se drzhala, jel bilo problema, suze preko ramena...

Tanja grli i mene, zahvaljuje nepotrebno i mazi suzanu jer je jaka cura, odvela nas i vratila zhive i zdrave (kuc kuc kuc)

penjemo se gore, nosim stvari, gleda Rade a nesh sam, reko balans, vamo bisage a vamo kofer da se ne pokrivim :D

Teta Tanja napravila picu i nudi pivo-ne mogu vozim, nisam video sestru pa chu je pokupiti sa posla...

uz klopu i sok prichamo o svemu, sve do sitnih detalja, priche traju i po 20 minuta, a nisu toliko nama trajale. prebacujem slike i ostavljam njima da gledaju natenane.

Rade che to na brzinu jer je kasno, ipak gledao 3 sata, 1500 slika i klipova :) bravo Ana! :*

 

na kraju dana svako svojoj familiji da pricha svoje dozhivljaje i nova iskustva, prichu koju chu sam pamtiti do kraja svog zhivota, moje prvo putovanje u "nepoznato", iskustva i vreme bez milosti.

dobio sam boju ali majica (radnichka boja) se i dalje poznaje. :D

Zhelim da zahvalim svima na podrshci, nekima na novchanoj, mojima, sestri posebno, Puli na isprachaju i docheku :), Radetu i Tanji, Jovanu, Nixovoj majci na podrshci i smeshtaju, komshiji bosancu na pomaganju za nalazhenje smeshtaja,

komshijama koji su pomogli da se prave nosachi za bisage i drugim stvarima, gospodji iz HNa na svemu shto nije ulazilo u nash smeshtaj, lepo nam je bilo, hvala, ljudima koji su nam usput pomagali, ljudima iz Aninog sela, pogotovo baki, bako zaduzhila si nas ljudski! hvala najljepshe!

i na kraju da zahvalim Ani i nixu jer su ovo podelili samnom, i vama koji chitate. HVALA!

hvala na chitanju, nadam se da ste uzhivali! vidimo se na drumu!

p.s. nadam se da nisam smorio sa slikama, odvojio sam preko 350 od 1500 za vas, pa ne zamerite, hteo sam da docharam shto bolje :)

7havx_sdc12403b.jpg8KUEZ_sdc12407.jpg

o1ckF_sdc12408.jpgPkQm3_sdc12410o.jpg

YYfJU_sdc12417.jpgFQQEx_sdc12418b.jpg

lPEdQ_sdc12429n.jpgNpH6l_sdc12438.jpg

FiEDg_sdc12441j.jpgg4dBh_sdc12447o.jpg

G3wgg_sdc12452e.jpglShcF_sdc12454.jpg

cpp8F_sdc12458b.jpgaQIjM_sdc12463.jpg

BOgH7_sdc12465m.jpgfYGIK_sdc12469k.jpg

FDaAh_sdc12471j.jpgb9EIG_sdc12474ca.jpg

zA9aS_sdc12475.jpgSuFnX_sdc12472.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

citam i ne mogu da poverujem da sam ja bio na tom putu... jos mi sve ovo deluje mnogo nestvarno, jbg ipak mi je ovo bio prvi ozbiljan put sa motorom.

svaka cast charli e, stvarno si lepo napisao sve i ne znam ni sam sta bih jos dodao na ovo tvoje.

 

imali smo problem sa kisom, nazalost nismo kupili prava kisna odela, ali sad smo videli da trebaju i uvek ce da budu tu pri ruci :D isto smo videli i za ostale stvari, neke smo nepotrebno poneli, neke zaboravili itd... sad znamo za sledeci put :)

 

jos sam pod utiskom od toliko lepih predela, kolega koji su svakim pozdravom doprinosili raspolozenju i uzbudjenju u meni, toliko dobrih ljudi koje smo sretali usput... ne mogu vam opisati...

 

veliko hvala svima njima!

 

vidimo se na putu :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Bravo !

 

Ovakvo putovanje mnogi priželjkuju , poneki planiraju a retki ostvare.Vratili ste se stariji za 15 dana ,a bogatiji za nekolko novih prijatelja ,mnoštvo predivnih doživljaja i za ono što svkako nikada ne prolazi a to je bezbroj lepih utisaka koje će svako od vas nostiti u svom srcu za ceo život.

 

Hvala Vam što ste ponešto od svega toga podelili sa nama !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Odlican putopis

jako lepo pises i prenosis dozivljeno :takoje:

 

inace crkva u Studenici je oblozena mermerom kad je sazidana 1183-1196 godine za vreme Stefana Nemanje

 

poz Ivan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Odlican putopis

jako lepo pises i prenosis dozivljeno :takoje:

 

inace crkva u Studenici je oblozena mermerom kad je sazidana 1183-1196 godine za vreme Stefana Nemanje

 

poz Ivan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Svaka cast! Nadam se da ces uskoro opet na neku voznju pa da napises jos jedan ovako dobar putopis :takoje:

Uzivao sam citajuci, kao da sam se vozio sa vama, sve u detalje si lijepo opisao sto mi se mnogo svidja :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650 Tengai, BMW R80RT, BMW R1150GSA

Ne mogu da skinem kez sa lica i vec me obrazi bole od smejanja i odusevljenja, a cak sam i o sto kucao kada sam citao kraj:)))))

Sta god ti drugi rekli, meni je ovo sve sto si napisao bilo jako sazeto i imam osecaj kao da sam se provozao zajedno sa vama!:))

Svaka vam cast,odusevjen sam!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

hvala ljudi, sam sam prochitao ovaj putopis bezbroj puta i opet mi srce igra.

drago mi je shto ste chitali i uzhivali, drago mi je da sam podelio sa vama.

potrudichu se da napishem josh koji, iskreno se nadam! :moto1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja