Jump to content

Moto Zajednica

CBR 1000F VS ZX 6 / 9R

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Da krenem iz pocetka :)

Nisam nikad vozio motor na brzine sve dok nisam uplatio za A kategoriju i tu sam 2-3 puta provozao nekog Keeway 125ccm na poligonu i par dana kasnije polozio iz prve,to jest u januaru ove godine.

 

Moj cale ima CBR 1000F 1991god sa 130ks i na tom poligonu mi je dao da probam nekoliko krugova na njegovom motoru i moram reci da sam se uplasio posteno kad sam seo na motor i kad sam otpustio lagano kvacilo,osecaj je bio veoma cudan u odnosu na 125ccm,ali sam bez ikakvih problema napravio nekoliko krugova,malo vezbao menjac,kocenje,blago dodavanje gasa itd i sve je bilo super,s obzirom da je to moj prvi jaci motor koji sam probao.

 

Kad smo zavrsili sa poligonom,dao mi cale da ga provozam u saobracaju na jednoj dugackoj ravnini gde nema uopste puno saobracaja da malo vidim kako motor ide.

 

Dobro sam se snasao bez apsolutno ikakvih problema.

 

I tako malo po malo,iz nedelje u nedelju,davao je meni cale da vozam CBR 1000F u saobracaju,prvo par krugova oko ulice,a zatim van grada na malo dalju turu i mogu reci da sam nakon 3-4 voznje vozio taj motor mnogo opustenije za razliku od prvog puta,znaci nisam se ja opustao,nego sam ga vozio malo opustenije uz stalnu opreznost...a izletale su lopte od dece ispred mene,nailazio sam na daske na putu koje su ispale iz kamionceta itd...

 

Motor po mom pocetnickom misljenju je veoma pitom iako je 130ks i 1000ccm,odnosno mislio sam da ce to biti mnogo ostar motor i da cu pasti kad tad,ali se vozi dosta lagano s obzirom da mi je to prvi motor...kako bi reko,nije tolko ostar na gasu kao sto sam mislio,vajda zato sto je F,utisana verzija R-a ili sta vec :)...

E sad,posto se meni svidjaju samo R-ovi,dakle izgled prvenstveno,hteo bih sebi pazariti R-a cim budem imao mogucnosti (citaj para).

 

Zanima me vase iskustvo,kad bismo naprimer usporedili 1000F od 130ks sa 900R od 130-135ks,kakva je tu razlika ?

 

Da li je R mnogo ostriji na gasu za razliku od F-a ?

Da li je generalno R-a teze voziti od F-a,tu ne mislim na bolove u zglobovima,ledjima,kolenima od savijenosti,vec mislim na kocenje,skretanje,kretanje,dodavanje gasa,iznenadne situacije gde neko izleti itd itd ?

 

Nameracio sam se na ZX 9R prvi model,od 1994 do 1997,a mozda i na njegovu manju verziju,prvi model ZX 6R 1995.

 

Da li je to glupa odluka sto R-a od 600 odnosno 900 kubika gledam za svoj licni motor ?

 

Kao merilo sam naveo to da mi je CBR 1000F veoma solidan motor za voznju kao prvi veci motor kojeg sam vozao par puta,ali ipak je to F,mirnija masina za razliku od R.

 

Dakle,meni se generalno svidjaju samo R motori pa njih planiram i da vozim od sad pa nadalje i nista drugo,pa cak ni zzr 600,cbr 600f2/f3 iako su udobniji i pitomiji od pravog R-a ,nije da ih ne volim,mogao bih ja i njih da vozim,ali mnogo vecu ljubav gajim prema R-u...:)

 

Ne kazem da sam sad popio svo znanje ovog sveta jer sam provozao CBR 1000F "par krugova po komsiluku",samo kazem da sam relativno zrele glave i motor mi ne treba za dizanje na zadnjaka,izvodjenje stuntova kojekakvih,trkanja na glavnoj ulici sa drugovima,vec za relativno normalnu voznju,ali i kad mi se cefne,da ga "cepnem" na ravnom jedno 150km da zadovoljim dusu.

 

Znam da bi sve ovo mogao i sa CBR 600F,ZZR600 i slicnim modelima,ali jednostavno sam zaljubljenik u R motore.

 

Dakle,da li probati kao svoj prvi motor ZX 6R,odnosno ZX 9R ili za pocetak uzeti malo mirniju masinu kao sto su CBR600F i ZZR600,pa nakon jedne-dve sezone kad steknem malo iskustva preci na R ?

 

Sta mi vi savetujete i sta kazete na sve ovo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

.... ili za pocetak uzeti malo mirniju masinu........,pa nakon jedne-dve sezone kad steknem malo iskustva preci na R ?

 

Sta mi vi savetujete i sta kazete na sve ovo ?

 

 

 

 

 

 

Upravo ovo...postepeno je najbolje i najbezbolnije....mlad si ne sekiraj se bice R-ova.... kada dodje vreme a onda ces se bolje osecati, veruj mi :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Vazi,najverovatnije da cu onda ganjati po oglasima CBR 600F2/3 ili ZX 6R mozda,kad budem imao love,a kad bude iskustva i jos vise love,jednog dana legne i ZX 9R koji me je prosto odusevio izgledom,iako sam procitao sve teme o tom modelu 1994-1997 i video da im je neki standardni problem dihtung glave,ali opravice se,sta drugo.

 

A inace,da li je 9R dosta ostriji od CBR 1000F,iako su skoro slicne snage i kubikaze,ali razlicita klasa ?

 

Kakav je ZX 6R 1995,odnosno prvi modeli,u odnosu na CBR 600F2/F3 i ZZR600,znam da svi imaju neki prosek od oko 100-105ks sto je vise nego dovoljno za pocetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kad je izasao 1991 taj cbr1000f on se nije racunao tad u F modele nego u R, on je bio u rangu gsxr 1100, zx10r i fzr 1000.

Ja ne znam sta bi ti bilo najbolje da uzmes, ako ces da vozis polako onda uzmi zx9 a ako ces da se ludiras odma, onda nemoj da uzmes ni zx6 jer i on ide opasno

 

ps Ja sam za prvi motor imao gsxr 1100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ludiranje mi nije ni na kraj pameti,posto ne dolazim lagano do dinara kao i vecina ljudi,a opravka motora je strasno skupa,pa samo oklopi kostaju par stotina evra,a da ne pricam o nekom ozbiljnijem udesu.

Ja mislim da ako sam uspeo da se kontrolisem na CBR 1000F bez ikakvih problema,da bih uspeo i na Zx 9R,ali to opet ne znaci da cu ga kupiti kao prvi motor,vec verovatno 6R i sa oprezom voziti dok se ne uhodam u takve motore za pocetak.

 

A i kaze mi cale da cu pravilnije nauciti voziti motore ako krenem od manje kubikaze,naprimer 600 par sezona,pa tek onda 900,nego da odmah sednem na 900 jer tada ucim sve dosta sporije zbog velike snage motora,moguce da i jeste tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Druze svaki motor moze polako da se vozi, ja dajem moj CBR 1000 RR klincima da se vozaju uz napomenu da ne prelaze 4000 obr :D

i taj tvoj 1000F ide kao mecava kad se nalozi malo u vece obrtaje, sve je u glavi pojedinca koliko je zaista svestan snage kojom upravlja i to je dobro sve dok motor ne upravlja tobom, dok ne predjes sopstvenu granicu. Mada u vecini slucaja bolje je poceti manjom kubikazom.

 

Sto bi rekli nasi stari.. Po radi SEBE :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Posto se ZX-6R vrti obicno do nekih 14-15k,a ZX-9R do nekih 12k obrtaja,ko proizvodi jaci,dublji,prodorniji zvuk ?

 

Uzmimo u obzir da cemo za testiranje koristiti isti auspuh na oba motora.

 

Dakle,da li je bitnije sto vise obrtaja ili sto veca zapremina motora za sto jaci zvuk ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja