Jump to content

Moto Zajednica

Bokser modeli: Izduv

Recommended Posts

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Jos uvek ne gori pod nogama, ali sve sam blizi ideji da promenim izduv na mom bajku.

Koji je nacin da se covek opredeli na koju stranu da krene, tj za kog proizvodjaca da se opredeli. Na nekoliko mesta sam dobio savete da sve lepo "odslusam" na youtube-u, onako, pazljivo, sa slisalicama na usima.

Pre neki dan sam zvao zastupnike Akrap-a za Srbiju. Samo top za moj model bajka je 500 eur.

Iskreno, Remus mi lepse (dublje) zvuci, uz napomenu da youtube moze da zavara.

Jel neko od vas ima neki savet baziran na iskustvu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Nisam imao taj motor, ali, vozio sam se sa par razlicitih ljudi koji su imali akrapovica i mogu ti reci da sam bio odusevljen dok nisam cuo Remus-a :takoje: Tako da to sto si rekao da lepse(dublje) zvuci Remus je tacno. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Sta zameras fabrickom (preoverenom) izduvu?

isuvise je tih, kao na skuteru od 50ccm.

osim sto bih da ugodim svojim usima, mislim da bucan izduv svi cuju (pasivna bezbednost).

uzgred, da li kod nas (Srbija) postoji zastupnik za Remus izduvne sisteme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Proveri od cega su napravljeni auspusi Al ili Ti, uporedi tezine i sta dobijas (koliko kw, zvuk) pa odluci. Nije svejedno :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

ne tezim extra kw-atima.

prevashodno bih to uradio zbog zvuka.

ako si upoznat sa tematikom, napisi neku rec o razlici Aluminium / Titanium.

Hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

danas sam radio nesto oko kocnica na jednom gs,u...stvarno ocajan zvuk,solidno motorce ali mislim da bi mu jedan dobar otvoren top dobro dosao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja nisam pristalica glasnih izduva, međutim menjam izgleda stav. Moj novi motor je stigao sa nekim australijskim izduvom koji ima DB prigušivač koji nisam mogao da skinem ali i ovako ima već dubok ton. Boravio sam u kampu i kad upalim motor svi se nekako odma osvrnu ka motoru, prija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Extra kw ti dodju gratis ;), Ti je laksi, tvrdji,lepsi i trajniji od Al a bogami i skuplji :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Boravio sam u kampu i kad upalim motor svi se nekako odma osvrnu ka motoru, prija.

 

Verovatno su pokusavali da se odmore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

ja i dalje ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da je slusanje preko neta reper na osnovu koga treba da se opredelim za neki top.

evo ga jedan primer:

http://www.remususa.com/epages/remus.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/remus/Products/R1150GS_Revolution/SubProducts/R1150GS_Revolution

 

Nego, da li Remus ima zastupnika u Srbiji? Ako nema, koja je najbliza lokacija u zemljama okruzenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Extra kw ti dodju gratis ;), Ti je laksi, tvrdji,lepsi i trajniji od Al a bogami i skuplji :).

Zagorcao si mi zivot! :gaa:

Prvobitno sam mislio da se podrazumeva da je top od aluminijuma.

Sada si mi multiplikovao problem :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Boravio sam u kampu i kad upalim motor svi se nekako odma osvrnu ka motoru, prija.

 

Verovatno su pokusavali da se odmore.

 

Istina, posle noćne muzike-grand parade, zvuk Bembare je ko koncert...

 

 

Extra kw ti dodju gratis ;), Ti je laksi, tvrdji,lepsi i trajniji od Al a bogami i skuplji :).

Zagorcao si mi zivot! :gaa:

Prvobitno sam mislio da se podrazumeva da je top od aluminijuma.

Sada si mi multiplikovao problem :lol:

 

Moj je neki australijski, od prohroma. Neko od kvazi majstora ga je procenio, ono, OHOO. Sad ne znam ništa oko moto topova al auspuh i za firtak nije ni blizu tako jednostavan i beznačajan kako mnogi misle u odnosu za cvajtak. Mnogima je samo bitan dobijen gromki zvuk, a u stvari i ovde on utiče na performanse motora pa je potrebno da neko iskustveno da valjanu preporuku. Ono, kao zvuk je prelep ne mora da znači da će i sam agregat bolje da radi, vuče...Malo prelistaj strane forume i nađi neki savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

evo me, opet ozivljavam temu. zima se primice pa dilema opseda um.

da li neko ima iskustva na zadatu temu, tj da li je menjao top na gs-u?

citam po netu da se otvorenim izduvom dobija na snazi tek u visokim obrtajima. u nizim i srednjim su cak slabiji rezultati od fabrickog. prosto mi je nepojmljivo da izgubi na snazi u tom rasponu. a da ne pricam da sam bio u ubedjenju da ce cak manje da trosi. na takav zakljucak me navodi ideja da je top otvoren, tj nema nikakvu smetnju, tj nije ustrojen.

dajte ljudi, upomoc! :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

evo me, opet ozivljavam temu. zima se primice pa dilema opseda um.

da li neko ima iskustva na zadatu temu, tj da li je menjao top na gs-u?

citam po netu da se otvorenim izduvom dobija na snazi tek u visokim obrtajima. u nizim i srednjim su cak slabiji rezultati od fabrickog. prosto mi je nepojmljivo da izgubi na snazi u tom rasponu. a da ne pricam da sam bio u ubedjenju da ce cak manje da trosi. na takav zakljucak me navodi ideja da je top otvoren, tj nema nikakvu smetnju, tj nije ustrojen.

dajte ljudi, upomoc! :Mina:

 

Kod Cvaje je izduv mnogo osetljiv, kod firtaka nije toliko ali utiče. Takozvani otvoreni, ili što otvoreniji, izduv se podrazumeva da će se koristiti u visokim obrtajima i tad je izbacivanje izduvnih gasova potrebno da bude što brže i bolje, kako rastu obrataji, ali zato na malim obrtajima se dešavaju problematična vrtloženja, ajd da kažem da komprimovana smeša beži iz procesa sagorevanja koje proizvodi snagu. Otuda agregati rade neravnomerno, štucaju i slabije vuku dok se ne postigne neka optimalna ventilacija motora. Naime, mora da postoji određeni otpor izduvavanju, zamašan račun i ni malo nije naivan kako se čini, ono, buši,buši. Znači, generalno, za male obraje je kontra produktivan pre čist izduv. E sad kako da izabereš ne znam, moraš malo strane forume da listaš a i imaš primer mog Australijanca koji po meni savršeno radi, pogotovu bez Db kilera, nešto dublji ton, lakše zavatanje nego sa njim, manja potrošnja za cca 0,5 l, sad "mana" mu je što nije Akrap. Bez nekog verodostojnog iskustva u sličnim uslovima i načinu tvog voženja možeš da napraviš pogrešan izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

to je sad reseno na novijim gs-ovima .... montiras top kakav zelis ali ima ventil na izduvu pa ima snagu u svim obrtajima bez obzira otvoren ili zatvoren top .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Posto se i ja u zadnje vreme razmisljam da menjam izduv ozivecu ovu temu.

 

Na stranim forumima tvrde da se nista ne dobija ako se zameni samo izduv.

Za dobar zvuk mora da se skine katalizator i stavi Y-cev, samo tako moze da se dobije nesto da valja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja imam lonac ali bez katalizatora i top, palim alrme po ulici. Nema povremenog zaklecavanja na leru  niti skoro obavezne knedle pri dodavanju gasa  ko sa većinom otvorenih izduva. Izvadiš katalizator i staviš neki umereniji top i za malo para sasvim lep pomak u svemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Tvoj je stariji model.

Jel skidao neko sa 2 svecice po cilindru katalizator ???

Negde sam citao da ovaj model sa 2 svecice nije predvidjen za rad bez katalizatora i da moze doci do problema ako ga skinem ?? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
Pre 13 sati, đunta je napisao:

Uh, daaa, ne razumem se u "mlađariju".

A ja ne razumem tvoj komentar ?????

 

Strani forum kaze sledece (pokusacu da prevedem):

 

Ako se skine/izprazni  katalizator izduvni gasovi imaju manji otpor pri napustanju komore za sagorevanje.

Ako brze izduvni gasovi napustaju komoru za sagorevanje veci je i vakum koji usisava sveze gasove u komoru za sagorevanje.

Sto znaci da bez katalizatora dobijamo vecu kolicinu gasova (zbog brzeg izduvavanja/usisavanja) u komori za sagorevanje nego sto je to bilo sa katalizatorom.

U programu za sagorevanje nije predvidjena ta veca kolicina gasova i samim tim se ne vrsi adekvatna korekcija  npr. pomocu meraca vazdusne mase (zato sto nema protokomer).

Sto u prevodu znaci da gasovi za sagorevanje nece biti dovoljno masni i samim tim ce temperatura sagorevanja biti veca.

Veca temperatura sagorevanja dovodi do vece radne temperature i moguce je pregrevanje motora. 

 

Znaci ako hocemo da skinemo katalizator i stavimo drugi top trebalo bi da se ucita novi program sagorevanja, npr. cipovanjem ili pomocu Powercomander-a.

 

Zanima me jel to neko radio kod nas ??

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Dragane, upravo tako. Skidanjem katalizatora povećavaš AFR, tj. "tanjiš" smesu. To moraš da kompenzuješ (power commander, promena mape ili nekim trikom).

 

Najjeftiniji trik za obogaćenje smese ti je da prevariš temperaturni senzor (nalazi se ispod tanka, u blizini agregata), u smislu da misli da je niža temp nego što jeste. Možeš da kupiš neki od gotovih čipova sa konektorima (reda 100e) ili da praviš sam ako znaš šta radiš (reda 5e).

 

Ja na taj način obogaćujem smesu, kada mi to treba da brzo i jednostavno uradim. Mana, u odnosu na promenu mape (sa pc ili na drugi način) je što nemaš fino podešavanje, već smanjuješ afr za fiksnu vrednost (zavisno kako si napravio/kupio "čip").

 

edit: nadam se da znaš i kalkulišeš da skidanjem/isključivanjem O2 senzora gubiš "closed loop" mod na motoru, što će SVAKAKO da se odrazi na potrošnju, bez obzira na subjektivni utisak.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Kod starijih modela sa jednom svecicom po cilindru kazu da to nije toliko strasno ako se skine katalizator. 

Ovo vazi samo za modele sa 2 svecice.

Zar nije moguce skinuti/ izprazniti katalizator a taj otpor ponovo napraviti u novom topu/loncu ??

Ja mislim da Ada to radi sa svojim izduvima, kada sam uzimao kod njega za SV-a rekao je da se nista nece promeniti niti osetiti.

Fabricki sam samo odsekao i stavio novi izduv, jedino sto sam dobio bio je zvuk koji sam hteo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja