Jump to content

Moto Zajednica

Tour d' Balkan 2011

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Vi resiste da nesto i ubodete 1lol.gif u Bugarsku. Ala ste se prilepili uz njih ko mace uz slaninu. Ajde dalje 1Mina.gif, sta ste stali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Na kraju kako je alkohol uzimao maha, u najboljem slucaju mogli smo da ubodemo samo jedan drugoga .... :D xixi...

 

Ovo je bila sala, za one koji vole sve bukvalno da shvate.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

То млеко које (ни)сте пили,је боза,тамо је традиција да се пије као јогурт код нас.Од 22-24 јул био је мото скуп на Предел(20км испред Банско) могли сте да га посетите, нека има нешто и за други пут.Одличан путопис,браво.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Dan #6

 

Sunčano jutro na jezeru Široka Poljana. Danas nas čeka kraća vožnja Trigradskim kanjonom do pećine Đavolsko grlo. Svega oko 130 km...tamo i nazad.

Šatore i veći deo opreme ostavljamo u kampu i što pre krećemo da odradimo današnju turu...da bi imali malo više vremena za odmor i otpadanje na jezeru.

 

Vraćamo se nekoliko km na Dospat i idemo ka Borinu

 

dscf6679.jpg

 

Još jedan Rimski most...

 

dscf6680.jpg

 

Trigradski kanjon

 

dscf6682.jpg

 

dscf6685.jpg

 

dscf6686.jpg

 

dscf6687.jpg

 

dscf6691.jpg

 

Đavolski lepim kanjonom stižemo do pećine Đavolsko grlo...

 

dscf6727.jpg

 

Otvaranje vrata pećine je propraćeno jezivim zvukom gajdi...

 

24072011533.jpg

 

Ulaz je čini mi se 4 lev-a. Ulazimo grupno sa još nekoliko desetina turista. Vrata se zatvaraju i nema nazad. Prepušteni smo petnaestominutnom smaranju vodiča koji je pričao nešto, valjda o pećini. Kad su se svi smejali i mi smo, mora da je bilo smešno... Nismo ga ništa čuli niti razumeli jer smo bili na kraju grupe u uzanom tunelu.

 

24072011518.jpg

 

24072011519.jpg

 

dscf6692.jpg

 

Konačno se pokrenula grupa. Spuštamo se stepenicama do samog dna pećine.

 

24072011521.jpg

 

24072011524.jpg

 

dscf6696.jpg

 

O ovome je verovatno pričao vodič, dok smo mi slikali rupe u zidu tunela... :D

 

24072011525.jpg

 

dscf6698.jpg

 

dscf6697.jpg

 

dscf6704.jpg

 

dscf6707.jpg

 

Ka izlazu se penjemo skoro vertikalnim stepenicama sigurno preko 100 metara. Đavolski ludo...a boga mi i opasno. U nekim delovima smo se morali saginjati da bi se provukli ispod stene.

Tiran1n je uspeo glavom da zakači jednu. Sreća stena je ostala čitava i ne oštećena... :D

 

dscf6709.jpg

 

dscf6719.jpg

 

dscf6714.jpg

 

dscf6718.jpg

 

Konačno, svetlo na kraju tunela

 

dscf6720.jpg

 

dscf6721.jpg

 

Evo još malo kamenja i mahovine...

 

dscf6723.jpg

 

dscf6724.jpg

 

dscf6726.jpg

 

dscf6729.jpg

 

dscf6732.jpg

 

dscf6733.jpg

 

dscf6736.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Istim putem se vraćamo nazad. Ja sam zaostajao za roditeljima, jer sam bio zadužen za slikanje. Malo se zaneo u krivinama, i naravno promašio skretanje kod albukerkija. Produžio sam sigurno nekih 10 km u nepoznato... I ništa, teraj nazad. Sreća setio se raskrsnice kod neke brane gde sam trebao da skrenem za Dospat.

 

Jedan od vidikovaca na jezeru Dospat

 

dscf6738.jpg

 

dscf6739.jpg

 

U kamp se vraćamo negde oko 3 popodne. Sledi kupanje u jezeru i odmor celo poslepodne

 

dscf6744.jpg

 

dscf6741.jpg

 

dscf6743.jpg

 

dscf6745.jpg

 

Veče je prošlo dosta pasivno, roštiljali kobaje i družili se sa komšijama uz domaći( sa jezera)livadski čaj. Sutra nas čeka Grčka i more... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Waow! Odličan putopis, genijalna tura, još lepše fotke! Za pumpanje dušeka kupi mali Intex kompresor na 12 volti, upola je manji od pumpe, a za roštilj nakupi 2 kese šišarki, pa da manjeg vola ispečeš. Čekam nastavak, prava je uživancija!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Dan #7

 

Današnji cilj je Grčka i more... Pred nama je oko 200 km puta. Vraćamo se na grad Goce Delcev odatle idemo za Exochi.

 

Šta reći o Bugarskoj? Divna zemlja, ponovo priča za sebe... jako zanimljiva priroda, na momente slična kao kod nas. Bugari, dobar, pozitivan i prijateljski narod, barem oni koje smo upoznali i sa kojima smo imali kontakt (bajkeri, radnici na pumpama, slučajni prolaznici, komšije u kampu...) Šta da kažem, osećao sam se kao u Srbiji. Mi na Srpskom, oni na Bugarskom i sve se razumemo :) Tako da, ako neko ima bilo kakvih negativnih predrasuda o Bugaskoj odnosno o Bugarima, verujte da nije tako! I ako neko planira da poseti ovu divnu zemlju, samo napred!

 

Izlazimo iz Bugarske srećni ko deca jer nas na granici nije sačekao snimak radara ili kamere kako pravimo prekršaje... a bilo ih je sasvim dovoljno za nekoliko lepih kazni... :moto3:

 

Na grčkoj granici dobijamo dragoceni pečat za tiran1na, i nastavljamo preko Exochija do Drame.

 

25072011533.jpg

 

Od Drame vozimo ka Kavali, i konačno more!!! :moto3:

 

25072011534.jpg

 

dscf6747.jpg

 

Spuštamo se u kavalu, i produžavamo dalje magistralom pored samog mora u pravcu Soluna tražeći kamp. Na izlazu iz Kavale nailazimo na dosta kampova, na jednom nije bilo mesta, drugi je bio totalno na divljaka... Konačno nalazimo jedan kod gradića Nea Peramos.

Cena 12 eura po šatoru, tuševi, wc! Odgovara. Plaćamo za jednu noć i jedan šator. Majka je pristala da spava napolju... ;)

 

dscf6748.jpg

 

25072011536.jpg

 

dscf6756.jpg

 

Nakon podizanja kampa, odosmo na plažu...

 

dscf6755.jpg

 

dscf6754.jpg

 

Pa na pivo...

 

dscf6749.jpg

 

More ko more... otpadanje na plaži celo posle podne. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Dan #8

 

Osmog dana smo trebali da ostanemo na moru i uopšte da nepalimo motore. Međutim, ujutru nas budi grmljavina. Kiša samo što nije... Šta raditi? Pre svega, idemo na plažu da se okupamo, pa ćemo posle razmišljati... :)

 

26072011537.jpg

 

26072011539.jpg

 

Pošto vreme nije obećavalo dogovaramo se da krenemo dalje preko Makedonije ka Srbiji i Vlasinskom jezeru. Ovde smo svakako planirali da svratimo i prenoćimo sledeću noć a jedan dan viška ćemo da iskoristimo za vožnju po Srbiji, tačnije po južnoj i zapadnoj Srbiji... It's a deal! :moto3:

 

Posle kupanja se polako pakujemo. Inače se do kraja i razvedrilo, ali već imamo novi plan... hebeš more, idemo ponovo u šume... :moto3:

 

Od kampa krećemo magistralnim putem,prema Solunu. Put dobrim delom ide pored samog mora...

 

26072011540.jpg

 

26072011542.jpg

 

dscf6759.jpg

 

dscf6761.jpg

 

dscf6762.jpg

 

dscf6765.jpg

 

Tu smo se malo posvađali sa navigacijom...

 

26072011543.jpg

 

Putokaz ili navigacija???? Definitivno putokaz!

 

26072011545.jpg

 

26072011547.jpg

 

26072011548.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Super tura i lepe fotke!

Rumuniju mi se bas neda, iako je svake godine u planu, ali sam imao srecu da budem u pomenutoj ekipi koja je odvozila Bugarsku nedavno. Manje vise isti putevi, mesta pa cak i restorani koje ste i sami posetili. Iz Bugarske nosim odlicne utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Super tura i lepe fotke!

Rumuniju mi se bas neda, iako je svake godine u planu, ali sam imao srecu da budem u pomenutoj ekipi koja je odvozila Bugarsku nedavno. Manje vise isti putevi, mesta pa cak i restorani koje ste i sami posetili. Iz Bugarske nosim odlicne utiske.

 

Za rumuniju, tj. fagaraš i transalpinu ti je dovoljno dva, eventualno tri dana... možda odvojimo još jedan vikend za ovu turu do kraja sezone, tačnije dok ne padne sneg na karpatima. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Stižemo do Soluna. I dalje slušamo putokaze i pratimo put za Makedoniju.

 

26072011549.jpg

 

Gledam ja u navigaciju i vidim da smo na totalno drugom kraju grada... tačnije, u grad nismo trebali da uđemo. Stop! Nešto nije u redu, a na putokazu još uvek stoji Makedonija. Jedino što nismo primetili na vreme je da pored reči Makedonija stoji simbol za aerodrom... shit! Mi se uputili prema aerodromu makedonia... a ne prema državi Makedoniji... :moto3: Ništa, navigacijo izvini, vadi nas iz gradske gužve, i to što pre!!! I tako posle lutanja po Solunu, konačno stižemo na E75, ponovo na pravom putu :moto3:

 

26072011550.jpg

 

Za gorivo smo u Grčkoj potrošili samo 10 eura... jer je litra oko 1.7 e! To nam je bilo dovoljno da stignemo do Makedonije na znatno jeftinije.

 

Makedonija...

Kroz celu Makedoniju vozimo autoputem...

 

dscf6770.jpg

 

dscf6771.jpg

 

Reka Vardar...

 

dscf6772.jpg

 

dscf6773.jpg

 

dscf6774.jpg

 

dscf6775.jpg

 

Negde usput slavimo i 50-ti rođendan :moto3:

 

26072011554.jpg

 

Stajemo kod arheološkog nalazišta Stobi, u koji nisu hteli da nas puste bez plaćanja... Denare nismo imali, dinare nisu hteli, a eure nedamo! jedna slika spolja i palimo dalje.

 

dscf6776.jpg

 

dscf6777.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Konačno stižemo u domovinu! Posle kraće pauze na granici, nastavljamo dalje ka Vlasini.

Usput skrećemo u Vranje na ručak.

Ovde moje magare slavi 69-ti rođenrdan... ;)

 

slika0299.jpg

 

Malo se raspitali gde ima da se klopa i dobili preporuku da obavezno idemo u etno restoran Gradska meana. Nismo pogrešili...

 

26072011555.jpg

 

dscf6778.jpg

 

26072011556.jpg

 

Posle obilnog ručka, nekako uspevamo da dođemo ksebi i nastavljamo dalje ka Vladičinom Hanu i Surdulici. Od Surdulice se penjemo ka Vlasini dobro poznatim putem.

 

Vlasina...

 

dscf6779.jpg

 

dscf6782.jpg

 

Stižemo do kampa na Vlasini, gde uspevam da dogovorim ulaz po promotivnoj (četiri piva) ceni, za koju dobijamo kamp mesto za dva šatora, struju, wc, kupatilo sa toplom vodom... :aha::moto3:

 

dscf6780.jpg

 

Veče provodimo u društvu sa domaćinima u komšijskom hipi kampu pored vatre uz pivo i gitaru... 8)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Dan #9

 

Mamurno jutro na Vlasini... Idemo kući??? Ne!!! :moto3: Današnji cilj Tara, ali odakle?

 

Preko Kopaonika, Peštera, Zlatara i Zlatibora! Predlog se usvaja jednoglasno, sa tri DA! :)

 

Pakujemo stvari i krećemo dalje. Spuštamo se ka Surdulici gde stajemo na doručak. U međuvremenu sam se čuo sa Ivanom (Bopk) da se vidimo kad stignemo u Prokuplje.

Stižemo u Prokuplje. Na ulazu u grad nas čeka drug Ivan. Zajedno idemo na kafu u restoran na brdo Hisar, sa kojeg se pruža lep pogled na grad. Ovde smo iskulirali nekih sat vremena..

 

dscf6783.jpg

 

dscf6784.jpg

 

dscf6785.jpg

 

Rastajemo se sa Ivanom, kojem je bila važnija montaža automt.podmazivača lanca, od vožnje sa nama... :zvizduk:;)

Dalje idemo na Kopaonik preko Brzeća i Brusa.

 

Jedna slika sa Kopa...

 

dscf6786.jpg

 

i još dve ;)

 

dscf6787.jpg

 

dscf6788.jpg

 

Od Kopaonika se spuštamo na Biljanovac preko Jošaničke banje, odakle se uključujemo na ibarsku magistralu i peglamo do Novog Pazara.

U Novom Pazaru, normalno, stajemo na ćevape... :Bokilic: koje nismo stigli da slikamo...

 

Pauza u Pazaru

 

27072011556.jpg

 

27072011557.jpg

 

27072011558.jpg

 

Vreme je da se krene dalje. Od N.Pazara vozimo do Nove Varoši preko Sjenice i Pešterske visoravni.

 

dscf6789.jpg

 

Na Pešteru nisam stigao da slikam...

Ove slike sam pozajmio od svoje prošlogodišnje ture da upotpunim rutu... Nije se puno promenilo ;)

 

dscn1615.jpg

 

dscn1614.jpg

 

dscn1612.jpg

 

dscn1611.jpg

 

dscn1607.jpg

 

Negdde kod Zlatara odakle odprilike kreće odličan put sve do skretanja za Kremnu...

 

27072011561.jpg

 

27072011559.jpg

 

dscf6791.jpg

 

Peglanje! Zlatar, Nova Varoš, Zlatarsko jezero, Zlatibor... po meni jedan od najboljih ako ne i najbolji put u Srbiji...

 

Kod Kneževića skrećemo za Kremnu odakle stižemo na Kaluđerse bare (Tara). Ponovo na domaćem terenu :)

 

Kamp postavljamo ispred nekog retsorana

 

dscf6796.jpg

 

dscf6797.jpg

 

Večera, zeza, i krevet, doduše majka nam je otišla u švaleraciju... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Dan #10

 

Došao je i taj dan, vreme je da se ide kući... :'( :(

 

Svraćamo kod kurte na komplet lepinju

 

dscf6798.jpg

 

Mljac... :Bokilic:

 

28072011561.jpg

 

Kući idemo preko Bajine Bašte na Loznicu, Šabac itd...

 

Drina...

 

28072011563.jpg

 

28072011562.jpg

 

dscf6799.jpg

 

dscf6800.jpg

 

28072011566.jpg

 

28072011565.jpg

 

i jedna zajednička za kraj...

 

dscf6801.jpg

 

Usput svraćamo u Banju Koviljaču na sladoled i limunadu. Ovde ponovo počinju problemi sa akumulatorom na tdm-u. Palimo na guranje i nastavljamo dalje preko Loznice do Šabca. Usput nailazimo i na prvu saobraćajku... naravno u Srbiji...

 

I tako natenane stižemo do Rume gde posle večere i kraće pauze kod Minićevih, nas napušta grug Miroslav. Dalje do Novog Sada vozimo Milan i ja. U Ns-u se rastajemo i nas dvojica, Milan skreće ka Kikindi a ja za B.Petrovac

 

Šta reći na kraju? Za nama je oko 3500 km... Ovaj putopis smo hteli da nazovemo ''put u sto kuraca'' :D jer smo stvarno za ovih deset dana obišli i videli sve i svašta, preživeli četiri godišnja doba, lomili srca devojkama širom Balkana... :zvizduk:8) Tekst, slike, sve je to samo jedan mali deo ove nezaboravne avanture.

 

p.s. Drugari, hvala vam! Sa vama i na kraj sveta! :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

E da kazem i ja jednu za kraj, prvo zelim da se zahvalim nasim domacinima, Bokiju i Dekiju iz Zajecara na velikodusnom doceku i rostilju koji nam je tada tako seo da se to ne moze opisati, i naravno zelim da pozdravim Bopk-a.

 

A takodje i mojim saputnicima, koji su mi bili kao jedna velika familija tih 10-tak dana, bez kojih ovaj put i ovaj dogadjaj nebi bio ovakav kakav jeste.

 

I zelim da dodam da od svega sto se lose na tom putu desavalo mogu da prepisem poprilicno netacnoj navigaciji (xdrive) koja mi je 100x izvukla zivac, i kako sam vec jednom rekao da je moja odavno bi zavrsila izmedju lanca i zadnjeg lancanika na mojoj kamili (kakve sam srece, verovatno bi lanac pukao:)).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Svaka cast., izuzetno dobro osmisljena tura :takoje:

 

 

E to ide meni, a mali nas je vodio sa xdrive 1zvizduk.gif

 

Momci hvala na dobrom drustvu i zelim nam jos ovakvih nezaboravnih dozivljaja.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja